Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Eberle, Ertel, Menhard, Agatón, to sú fakt úžasné mená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sunnye - lebo tie tradičné slovenské a české má každý
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka - Mária, Maja, Manon, Manona, Marica, Mariela, Marieta, Marika, Marila, Mariola, Marlena, Marusia :-D
Odpovědět
Profilova fotka
souhlas se sunnye, jsme v Čechách, tak se maj dávat česká jména, cizí jména maximálně, je-li cizí příjmení. Já když byla v porodnici, tak byl celý personál nadšen, že po dlouhý době vidí české jméno (můj syn Jiří) a né samí Samuelové, Mauriciové a nevim co všechno. Nebo třeba sestra Samuela, co se mnou byl na pokoji se jmenovala Vivian Šmajdová. - dyt´to je děsný.
Odpovědět
sunnye, a judžin bol tusim aj vo filme gattaca... mnam!
Odpovědět
tak hadam sa vivan vyda za nejakeho westwooda... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Solveiga :-D Samuel, Samuela je bežné meno. keď som chodila do školi, tak bol všade samý Samko, je to dosť populárne meno.
Odpovědět
Profilova fotka
teraz som na nete narazila na meno Orianna, velmi pekne to znie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no baby. mne to neda u mna vyhrava ten Xenofón :-D :-D ja sa tu normalne ustavam ... boze chran, aby sa mi chlapec narodil :-D :-D :-D
Odpovědět
sunnye, a judžin jedl lidská játra
Odpovědět
brumdinka: jsem ráda, že máme stejný názor. Jirka je fain. Já bych chtěla Vašíka, Míšu (holku i kluka) nebo Verunku. jinak na každé jméno se dá zvyknout. Pracuji ve výchovném ústavu, a kolikrát koukám, co mají děti za jména (zjeména romové - nic proti nim). Moji známí začali z hecu miminku v bříšku říkat Žofka (ona chtěla naštvat manžela),a po těch 7měsících se jim to začíná líbit... Samuel - já teda žádného ve svém okolí neznám. Ale psů Samů znám dost ;-) Orianna - to snad ne?? :-. Chudák děvče až přijde do puberty. m31: :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka: a ja nesouhlasim. Mne se zase nelibi ty ceska, tradicni jmena....proste si mezi nimi nevyberu. A proc taky, kdyz je tolik krasnych mezinarodnich jmen, ze?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kristi - já neřikám, že nejsou hezký i jiný jména, ale je třeba brát ohledy na to v jakém sme prostředí, něco jinýho je to u nás a něco jinýho třeba v USA nebo mám-li za muže cizince a taky jak s tim jménem bude žít dítě, aby se mu všichni neposmívali, že má takové divné jméno a vše je dané i dobou, např.já se jmenuju Jana, ale původně jsem se měla jmenovat Viktorie po otci (Viktor), jenže v té době byla populární Božka Němcová a Babička a moje mamka řekla, že to teda ne, že nestrpí, aby mi děti ve škole nadávali za praštěnou Viktorku u splavu. Dnes je zase jiná doba a já např.už o tomto jménu pro mou příp.dceru uvažuju. sunnye - a já jsem ráda, že aspon někdo tady uvažuje rozumně ;-) Jinak tady u nás je to samej Samuel nebo Patrik, Maxmilián, Filip, Benjamin apod. Teda nevim, ale snad kromě toho Patrika jsou to všechno jména akorát tak pro psy (také znám) a Źofka, to je dobrý, tak se jmenovala užovka našeho kamaráda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
prave ty ohledy se stale zmensuji, protoze jsme v Unii, protoze nase deti maji moznosti a nemusi zit a byt pouze a jen v CR, nebo se nemusi v CR vdat atd. Takze tohle neni pro me az takovy argument
Odpovědět
sousedi mají Benjamina Macháčka (jméno čteno anglicky) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jako soudnost je na miste, to je jasny...ale kazdymu prijde to soudny jmeno do huby proste jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
dneska ma svatek Krystof, nezni to nejhur, docela hezke jmeno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
sunnye - ten Macháček je dobrý :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
našla som krásne mená: Vatroslav a Nehoslav :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tripplebi - to je ako Slunecnik, Mesicnik, Vetrnik :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa z tých starších páči Alexia a Roderik ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mám podobný názor jako kristi, mezi úplně těmi tradičními českými jmény si vůbec nevyberu. Hlavním důvodem je to, že je jich je strašně moc, takže proč rozšiřovat řady Terezek, Janiček, Jirků, Marušek, Aniček, Lucinek, když je spousta hezkých jmen, která jsou v českém kalendáři a přesto nejsou až zas tak běžná a nemá je deset dětí na jednom písku ;-) Ale určitě soudnost je potřeba! Benjamin Macháček čteno anglicky je opravdu už moc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
yizheng: Kryštof se mi líbí, ale manželovi ne, takže mám smůlu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A jinak k těm jménům pro psy, pes se může jmenovat jak Samuel nebo Patrik, Maxmilián, Filip, Benjamin, jak uvedla brumdinka, ale zrovna tak se může jmenovat Jirka, Míša, Tonda, Kuba, Tom a podobně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krystof je krasny jmeno a libi se i pritelovi, ale pry by bylo divne pojmenovavat dite po me nejoblibenejsi kapele :-D
Odpovědět
zabitulka, tak ani nie... horsie by to bolo s Nirvanou, AC/DC alebo No name :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:D tak No Name me prave dostalo! ale krystof se mi libi tak jako tak, nebo pak mame v zaloze kristiana, nebo davida. holcicka bude natalka, at se ji to libi nebo ne:-D
Odpovědět
a katka sa vam nepaci? ???????
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka: nevadi mi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zabitulka: Z trojice Kryštof, Kristian a David je Kryštof jednoznačně nejhezčí ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?