Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kozarka: Já právě taky znám psa Alana a z lidí jen Alana Babického co chodil s Borhyovou a pak Alana Bastiena, co si vzal tu tanečnici Kloubkovou. Ale docela se mi to jméno začalo líbit, ale právě se bojim, aby si každej nevybavil jen psa ]-( :-| :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rab: Jakub je pěkný, jen je teď dost přejakubováno, je to oblíbené jméno. Klára se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
A jména, která se člověku momentálně líbí, myslim každej mění celkem často :-D
Odpovědět
myslim ze nie...dnes prave ze davaju ludia zvieratam ludske mena..mne sa paci meno Filip a moj manzel povedal ze nie, lebo jeho spoluziak mal papagaja Filipa, a ze si hned pri tomto mene predstavi toho vtaka... ]-( No co mozes na to povedat..kazde meno moze nieco pripominat..mna volali Gaba - Zaba..takze meno Alan je podla mna v norme..
Odpovědět
Profilova fotka
A nebo Marcela? Ve Znojmě chodí starej pán s moc hezkým psem a volá na ni Adélko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Filip je pěkné. Švagr má taky papouška Filipa :-D Jinak se nám líbí jméno Kamil, ale tak se zas jmenuje náš papoušek, takže jméno Kamil taky nepřichází v úvahu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jako Kamil je ulet..... :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Kamil je dobrý, ale jak mu řekneš zdrobněle? Kamilku? Kamčo? Tak říkám kámošce Kamile...
Odpovědět
Profilova fotka
A Taky jsou hezký holčičí jména Markéta a Veronika. Markéta je moje ségra a Veronik znám hrozně moc.
Odpovědět
rab: Jo, přesně tak. Kamil má strašnou zdrobnělinu. Ze stejného důvodu se mi nelíbí ani Roman. Mam jich ve svém okolí celkem dost a nikdy jsem žádného neoslovila zdrobnělinou... Páč Romčo mi zní zženštěle...
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se kdysi Kamil zdál naprosto příšerný jméno :-D Ale pak se mi docela začalo líbit, nicméně syna tak opravdu nepojmenuju ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pro inspiraci, můj manžel se jmenuje Bohdan a chce, aby se děti jmenovali stejně (Bohdan, Bohdana) Ale to nechci dopustit :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Markéta se mi nelíbí a Veronika je na mě moc "obyč".
Odpovědět
rab: a jak mu říkáš ty a ostatní zdrobněle???
Odpovědět
Profilova fotka
Bohdan - není to můj vkus, ale aspoň to jméno nemá každý druhý. Mrkla jsem na stránky a v ČR jich je jen 2.067 ;-)
Odpovědět
Markéta a Veronika se mi nelíbí. Každou, kterou tohoto jména znam, je kráva...takže mam averzi...
Odpovědět
Profilova fotka
Zdrobněle mu nikdo nikdy neříká. Já jen výjmečně Bohdánku. A jeho matka mu říká Bohdanisko :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Kamarádka má syna Ivana (jmenuje se po tatínkovi :-| ) a plánujou druhý a zatim vybrali pro holku Karin nebo Eliška a pro kluka zatim nemaj.
Odpovědět
Profilova fotka
Je pravda, že když řekneš nějaké jméno, tak si vzpomeneš na někoho, kdo se tak jmenuje a dáš tomu jménu stený vlastnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
A další kamarádka má Veroniku a druhý bude buď David nebo Anna či Marie.
Odpovědět
rab: přesně tak...proto mi třeba Bohdana ani tak strašný nepřipadá, protože žádnou neznam... Bohdan už se mi ale nelíbí. Proto mam pro kloučka vybrané jméno, které nikdo z mého okolí nemá a tudíž mu nemohu přisoudit vlastnosti...
Odpovědět
Profilova fotka
ditina: Taky vybíráme pro naše budoucí potomky jména, která nikdo v okolí nemá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příjde mi, že tak to dělá Viewegh, ve svých románech používá neobvyklý a málo používaný jména. Aspoň mě to tak teda připadá.
Odpovědět
Ve svý podstatě mi je jedno, jestli to jméno má nějaký mimino...to ještě neprojevilo žádnou povahu, žádný negativní vlastnosti...ale spíš dospělý člověk, třeba mý spolužáci apod. To pak to jméno nemůžu použít. Měla jsem třeba jako malá oblíbené jméno Žaneta, měla jsem tak dokonce pojmenovonou panenku ;-) no a pak se na střední takhle jmenovala spolužačka s dost šílenou povahou
Odpovědět
Profilova fotka
ditina:Já jsem takhle měla od mala oblíbené jméno Barbora, měla jsem i pojmenovanou panenku, kterou mám dodnes v krabici schovanou, byla to fakt moje nejmilejší, bez který jsem se nehla na krok :-D ale pak jsem poznala pár Barbor, které mi nesedly a byl šlus :-|
Odpovědět
zaneta je pre mna cigoska, neviem preco... :))) a ditina, ty si edita, ci nie? a moja babika sa volala Ruženica. kde som na to prisla, to neviem. ale bola vacsia ako ja. :-D :-D :-D
Odpovědět
shaarka: já jsem Dita ;-)
Odpovědět
dita, super. dobry tip!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
strašné a ja si nepamätám ako sa volala moja bábika, ale viem, že keď som bola malá, strašne sa mi páčilo meno Diana. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Diana - to byla jedna moje spolužačka, Romka, chodila s nám pár měsíců do třídy, rodiče byli u cirkusu ;-) Dita je pěkné jméno ;-) Manželovi se zdá ale moc tvdré. Manželův kolega z práce mají Ditu a Filipa ;-) A jedna moje bývalá kolegyně z práce je Dita :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?