Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My si z toho děláme srandu a říkáme jim Serena (tak jak se to píše, ne jak se to v angl.vyslovuje) a Venuše. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme mít Sašu - holku :-)
Odpovědět
tak Nikola se mi nelíbí...Nicol se mi ale už líbí...ale je to už takové normální jméno....jmenuje se tak i moje sestřenice.... :-D
Odpovědět
ještě může být Ašlinko) to je a Ashley - tohle má jedno dítko u nás.
Odpovědět
Kozarka, ale Nikola je mužské jméno, pro děcče je to Nikol
Odpovědět
podla mna je Nikola super- pre dievca, chlapcovi by som to urcite nedala, a Nikol znie dost opotrebovane, kedysi to bolo take 'boom-ove' meno, poznam ich velmi vela
Odpovědět
to m311239: v slovenskom kalendari je dievcenske meno Nikola ;-) viem co pisem, ale dik
Odpovědět
29.augusta...
Odpovědět
mam bratranca Nikolu (1. pad Nikola - on), ale je to polovicny srb, narodisl sa v srbsku a aj tam vyrastal, aj tam zije...
Odpovědět
tak je to asi na slovensku jinak, to mi nedošlo, ale kozarka jsi si jistá že je to dívčí? a ne klučiči :-D
Odpovědět
m311: ano, je to snad odvozené od mužeského pokolení...ale jinak je to i ženské jméno;o)
Odpovědět
ano som si ista ze je to aj zenske meno..
Odpovědět
Článek se načítá
A moja kamaratka Talianka ma dceru Nikolu..a vola ju aj Nikol, Nikola..ako pride... Je vela mien, ktore maju aj muzsky aj zensky tvar..ja som Gabriela, aj v taliansku maju Gabriellu, aj v spanielsku..a tak...ale ved to je jedno..ked mozu dat dietatu meno Vinetou, , a ine bludne mena ..tak Nikola sa este da zvladnut, no nie? :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
a este sa mi paci Joshua..ale take nedame, lebo sa nehodi k priezvisku, ale keby som mala zahranicne priezvisko..tak ok
Odpovědět
Profilova fotka
m.veronika: Alice je pěkné jméno ;-) Hodí se jak do ČR, tal do ciziny. m311293: Máš pravdu, Nikola je můžské jméno a Nikol je ženské, ovšem spoustu lidí v tom chybuje a na matrikách na to nic nenamítají, neřeší to a lidi dávají mužské jméno dívce :-| ]-( Znám spoustu holek, které se jmenují Nikola. Ale to je špatně ;-) Správně by měly holky být Nikol :-)
Odpovědět
nunacek: nie je to spatne, len kazda krajina to ma inak wikipedia: Nikola is a given name, derived from Greek Nikolaos ... In the Czech Republic it is used both as a male and female name, in Poland and Slovakia it is only a female name. (v CR je to muzske aj zenske meno, na SVK a v Polsku je to vylucne zenske meno)
Odpovědět
mozno u vas v cechach, ale nie na Slovensku..u nas je Nikola dievcenske meno..a uz sa s Vami nebudem hadat.. :-x
Odpovědět
ale myslim, ze to iste tu riesili holky aj s menom rene, takisto meno sasa sa moze pouzit aj, aj.....z cudzich, poznam dievca Ashley a poznam aj chlapca Ashley :-D kazdemu ako sa paci...
Odpovědět
Profilova fotka
oolala: Já jen psala jak je to u nás v ČR, že m311293 má pravdu ;-) Jak je to na Slovensku fakt nevim, protože tam nežiju a nikdy jsem se o to nezajímala ;-) :-D
Odpovědět
kozar: taky se mi moc líbí jméno Joshua, ale to bych si musela vzít amíka a ne čecha :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Joshua zní pěkně, ale opravdu to moc není jméno do našich zeměpisných šířek :-D
Odpovědět
;-) ..no, a nakoniec, este ziadne baby nacakame, takze to necham..a jeden nikdy nevie..ked to dieta porodim a pozriem sa nam , ktovie ake meno mi knemu pristane :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kozarka: To máš pravdu, spousta lidí vybere jméno pro miminko až na porodním sále, když mimčo poprvé uvidí ;-)
Odpovědět
Vraskavec :-D :-D :-D Pokrcnik alebo Kriklun.
Odpovědět
Profilova fotka
Miminka narozená na Mladoboleslavsku od 29. srpna do 4. září 2008: Šárka Zemanová Lukáš Lámer Adéla Obročníková (doma sourozenci Tereza a David) Laura Gazsová Tomáš Vencl (doma bratři Patrik a Michal) Filip Adášek
Odpovědět
Profilova fotka
Miminka narozená na Mladoboleslavsku od od 5. do 11. září 2008: Nicolas Riga Tomáš Hadač (doma bratr Marek) Štěpán Kolařík Pavel Míča (doma sestra Veronika) Jakub Hodboď Václav Zdražil Tadeáš Schovánek Anežka Kecerová
Odpovědět
Profilova fotka
Co říkáte na jméno Alan?
Odpovědět
moja babka mala psa Alana... ;-)
Odpovědět
Ale mam aj kamarata Alana, a tomu to meno celkom sekne...je to celkom vznesene meno
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my ještě nečekáme, a asi ještě dlouho nebudem, protože mám před sebou jetě miniálně 1 rok školy. Ale líbí se mi pro holku Klárka, ale nevím, ve školce jsem chodila taky s jednou Klárkou a neuměla jsem to říct. Říkala jsem jí Krála. Tak nevim, nevim.... A pro kluka třeba Jakub, ještě nevím. Ale myslím, že do doby naž nastane ta rozhodná chvíle ještě milionkrát změním názor :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?