Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
malo komu sa paci vlastne meno....lebo ked nam ho rodicia davaju, tak si do oho velmi nemozme hovorit, ze?ale tiez by som nechcela dceru Gabrielu, ani meno ktoreje otrepane...ale zase aby pasovalo k priezvisku..Vinetou to urcite nebude :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa moje meno páči a iné by som ani nechcela. ale dcére by som ho určite nedala. mne sa nepáči ak sa rodičia volajú rovnako ako ich deti. stráca to na jedinečnosti toho mena.
Odpovědět
Profilova fotka
Aj mne sa moje meno už páči ;-) ale tiež by som nedala dcéru po mne.ved je toľko krásnych mien :-) a tiež sa mi nepáči, ked sa deti volajú po rodičoch.
Odpovědět
Čo hovoríte na meno Elias? Použiteľné alebo nie? Myslím tak k slovenskému priezvisku.
Odpovědět
Profilova fotka
My chceme mít "Áďata"... neboli Adama a Adinu... :-D Takže česká jména. Adam je dost používané, ale nám se přesto líbí. :-) A Adina je staročeské, ale pro nás krásné a neobyčejné. Pokud by pak ještě nějaký potomek přibyl, zvažujeme Marianu a Richarda.... :-) Všechny zmíněná jména se hodí k příjmení mého nastávajícího a celkově tak nějak ladí k nám dvěma.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
talia: Není špatné... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
poznám knaza: Elias Vella, takže mne to toho pripomína :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Elias sa mi k slovenskému priezvisku veľmi nehodí, ale je to pekné meno
Odpovědět
Profilova fotka
No ja poznam aj Jonasa ;-) Ono je to velmi podobne ako Lukas, Tomas, len na tie mena niesme zvyknuti. Ale preco nie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ta numerologie je ale dosti přesná:-)
Odpovědět
Vilka: Jsi na omylu Adam a Adina jsou jména hebrejská ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sasha.zimmermann: To nevadí... :-) Moje taky pochází z řečtiny, a přitom je to velmi čatsé jméno užívané v Čechách... Takže takhle jsem to myslela. Ne že to jsou česká jména, to jsem špatně napsala, ale že jsou v ČR běžná. Adam dodnes, Adina dřív.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mne sa tiez kedysi moje meno nepacilo. Ale po case si pri svojom priezvisku ani ine meno neviem predstavit. Nehovorim ze to nie je pekne ked ma dieta meno po matke al. po otcovi ale v dnesnej dobe je to podla mna uz troxa otrepane. Skor sa priklanam k nazoru nedavat tak casto frekventovane mena ako napr. maria, helena, zuzana, peter, martin atd. Ked raz budem mat deti tak urcite sa nebude dcera volat po mne. Chclea by som dceru bud Moniku al. Timeu a syna Daniela. :-)
Odpovědět
Mne sa moje meno celkom aj paci, ale nemam rada, ked mi hovoria rodicia Lucia, lebo tak mi vacsinou hovorili, ked som nieco vyviedla (teraz sa to uz ale nestava :-D ;-) ), takze ja som zvyknuta na Lucka, aj ked je jasne, ze nemozem cakat od kazdeho, ze ma bude volat Lucka :-D ale dcera sa tak urcite nebude volat a ani syn po priatelovi, takze u nas to vyhravaju dcerka Natalka a syn Marco ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja zasa nemam rada ked mi hovoria TATIANA...zvykla som si ked ma volaju tanicka al. tana ale tatiana sa mi zda take cudne
Odpovědět
No a najlepsie je, ze moji rodicia vyberali take mena, ze ked nam povedia hocijako, nebude to zniet nejako skaredo..no a nakoniec to dopadlo tak, ze ja neznesiem, ked mi povedia nasi Lucia a bratovi Tomas :-D Takze len Lucka a Tomino :-p
Odpovědět
Profilova fotka
u nas to bolo podobne...brat je brano a mama ho stale volala branko...tak mi to pripadalo ako keby mal 2 roky
Odpovědět
No brat ma zatial 13, takze Tomino je este ok, no mozno raz mu uz nebude vadit ani Tomas :-D
Odpovědět
Profilova fotka
urcite nebude...ale bratovi strasne vadi ked mu mama hovori branko...si pripada ako v materskej skolke
Odpovědět
ja sa tak tesim... vytlacim si vsetky mena z wikipedie (link poslala oliwf) a mam na cely vikend o zabavku postarane... :-D
Odpovědět
Ja som si istá zatiaľ len menom pre dievčatko a som o toém mene presvedčená už niekoľko rokov. Je to Natália Laura :) páči sa vám to? pre chlapčeka prichádza do úvahy Timotej, ale nie som si tým vôbec istá... S týmto bude asi problém, ikým nájdeme niečo super :), nič ma tak neohrojmuje, že by som to hneď z fleku dokázala dieťatku dať... Netradičné mená sa mi páčia, ale záleží to od priezviska.... tak napríklad Elias Cibuľka, alebo Yasmin Luptáková znie viac, než smiešne :).
Odpovědět
Natalia je v poho keďže sa tak volám ale Laura sa mi nepáči, a tá kombinácia už vôbec nie.
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa nepáčia dve mená aj tak dieta budú volať vždy len tým prvým..Natália sa mi nepáči, Laura je pekné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa nepacia dve mena...pripada mi to ako v anglicku al. amerike...laura je pekne meno ale natalia sa mi nepaci
Odpovědět
No, ďakujem. :D
Odpovědět
Profilova fotka
vilka: Adam a Adina jsou opravdu krásná jména! ;-) Richard se mi taky líbí, jen ta Mariana moc ne.
Odpovědět
Mne pripadaju dve mena trochu zbytocne, ako este by to bolo v pohode, ked rodicia budu aj tak pouzivat iba jedno a 2 budu proste len zapisane v rodnom liste. Ale ak sa to chce praktizovat tak, ze ju budu mat vsetci oslovovat dvomi menami, tak neviem neviem, ci si potom aj napr. deti v skole z toho nebudu robit srandu alebo nieco podobne..podla mna jedno meno je akurat..V amerike tiez mavaju dve mena, ale pouzivaju zvycajne len jedno pri oslovovani..
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych dvě křestní jména asi nedávala, přijde mi to zbytečné. Stejně se dítěti říká jen jedním.
Odpovědět
Profilova fotka
mne se zase dve jmena libi, dala jsem je a rikame ji spise tim prvnim, nicmene obcas i tim druhym a nebo obema dohromady - Miabella :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Miabella - to je pěkný :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?