Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
kacenocka, nejake dlhe... napriklad trojslabicne. a mal by mat nejake hlasky zopakovane - k, h alebo L... napriklad............. wiggo ulrich tillmann Kohl elias jakobus
Odpovědět
Profilova fotka
hej? tak to jsem se vcelku trefila :-D
Odpovědět
vsetky sa mi hodia. ale je na tebe, ci sa ti pacia :-D
Odpovědět
kajetan...
Odpovědět
Profilova fotka
len manzel silou mocou che, aby sa raz syn volal po nom-Jozef :-S je to ich rodinna tradicia-on je uz 4.v poradi :-| ale ja sa tomu velmi braaaaanim ;-)
Odpovědět
baby, odpisali mi z matriky. aha: otazka: Dobry den, chcela by som sa opytat na podmienky pri vybere krstneho mena pre novorodenca. Mozme si vybrat akekolvek krstne meno? Plati sa nejaky poplatok? Prosim o co najpodrobnejsie informacie. Dakujem. odpoved: Dobrý deň, zákon umožňuje určiť dieťaťu najviac tri mená. Nemôže sa určiť chlapcovi meno ženského tvaru a opačne, avšak výber mena je neobmedzený, pokiaľ by to bol taký tvar mena, ktorý nie je zapísaný v zoznamoch mien (kniha "Meno pre naše dieťa"), musíte predložiť potvrdenie veľvyslanectva toho štátu, v ktorom sa to meno používa (ak by išlo o tvar mena, z ktorého nie je jasné, či je ženský, alebo mužský, napr. čínske, iránske a pod.). Meno sa dieťaťu zapisuje automatický zo zákona, teda je bez poplatku. a dalsia moja otazka (zatial bez odpovede): Ďakujem za odpoveď, mám ešte otázku: Kde nájdem zoznam mien, resp. knihu "Meno pre naše dieťa"? Najlepie by bolo dostať link... Ďakujem.
Odpovědět
Profilova fotka
sharka, tie mena, co si napisala su peckaaaa :-D :-D :-D
Odpovědět
kacenocka, mne sa taka tradicia nepaci a skor ci neskor ju niekto porusi... ale ked chce manzel a je to uz 4., tak by som sa asi nebranila... a nejako mi vypadlo - ty uz si v tom? :-D
Odpovědět
ten wiggo sa mi straaasne paci. fakt. nepocula som take, ale predstavujem si pekneho chlapa, sportovca s charizmou .)
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka,nie som a zatial ani neplanujeme :-) len na menach sa pravidelne natahujeme :-D a maleho Jozefa isto nechcem :-D a na Jožko ci nebodaj Ďoďko som priam alergicka :-S
Odpovědět
Profilova fotka
to me se vybavi kouzelnik Wiggo ze serialu Arabella :-D
Odpovědět
aha....... :-| tak to som nevedela :-N x-) :-x
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tu knihu dostanes bezne v knihkupectve ;-) Alebo pozri http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_n... to su mena, ktore maju aj svoj den v kalendari :-)
Odpovědět
oliwf, tak niekde som citala, ze ich ma byt okolo 1400... myslis, ze tolko je na wikipedii?
Odpovědět
Profilova fotka
Neratala som, ale myslim, ze ich tam je dost, a potom ak niekto chce nejake zahranicne meno, tak ako tebe prisla odpoved, treba prist s potvrdenim, ze v inej krajine je bezne. :-) Je to kazdeho osobna vec, ale kamoske sa narodili teraz dvojicky a dala mena Sven a Matias a k priezvisku plnemu makkcenov to teda vobec nejde. Malinky su krasni, ale lutujem ich pre tie mena. :-) Prislo mi to dost komicke.
Odpovědět
Profilova fotka
no ale niektore mena su v tom zozname od oliwf neskutocne :-D sa nestacim divit :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.gurgle.co.uk/tools/baby_na... Tu si mozes najst akekolvek chces a z akej krajiny, myslim, ze tam ich tisicka bude ;-)
Odpovědět
jasne... meno a priezvisko musi sediet. tak aj my vyberame take, aby sa hodilo k priezvisku (ale samozrejme z takych, co sa nam pacia)... bala som sa, ze sa budem musiet uchylit do zahranicnych kalendarov, ale nakoniec si ma s tou wikipediou potesila, urcite si tam nieco najdeme. .) dik!
Odpovědět
a nech sa s tym oliverom zadusi. tak! ale som hnusna, ze?
Odpovědět
Profilova fotka
Znamym sa narodil teraz chlapcek a tiez nevedeli, ze ako. Ziju v Anglicku, mamina je madarka a otec slovak. Tak dali Thomas a je to viacmenej podobne vsetkym jazykom a pekne pasuje aj k priezvisku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Shaarka a kedy cakate babatko?
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka...nie si hnusná. Ale nech si ho teda nechá, ked si nevedela vlastné vymyslieť. Ty si nájdeš lepšie ;-) A ona potom bude chodiť po matrikách a prepíše mu meno na to, čo si vymysela opäť ty :-D
Odpovědět
hehe. oliwf, tak my necakame... teda cakame, ale bohviekedy, pri mojich problemoch nie tak skoro. tak si kratim chvilku aspon tak, ze vymyslam. a zhmotnujem predstavu :-D a fakt dik za tie mena.
Odpovědět
myslite ze mena ovplyvnuju zivot? nemyslim spojitost mena a priezviska, ale len cisto krstne meno - ako sa mozme niekde docitat o charakteristikach...
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka...ja si myslím, že skôr to v ktorom znamení je človek narodený ovplyvnuje život. Meno ako také asi nie. Ale najpríklad moje meno Mária - to je ako keby tú charakteristiku napísali o mne. Sedí to do bodky :-)
Odpovědět
oliwf, ty si olivia? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja si nemyslím, že meno ovplyvňuje život. jedine niektoré mená svojich nositeľov zaraďujú automaticky do určitej skupiny ľudí.
Odpovědět
Profilova fotka
wiggo je super :-) ešte je aj herec wiggo mortensen, dúfam, že som mu neskomolila meno :-D
Odpovědět
na mna tiez sedi katarina... bohuzial charakteristiky su tak kratke a nejdu do hlbky, ze asi kazdy si tam najde nieco, co nanho sedi. a tak je to aj so znameniami. mne sa osvedcilo (uz som to pisala kdesi) http://numerologie.najdise.cz/ - je to presnejsie ako s menami. aspon ja mam taky pocit.
Odpovědět
Profilova fotka
Shaarka :-) my sa snazime o babatko a tiez dost casto do manzela rypnem, ze ci sa mu toto alebo hento meno paci :-) A co sa tyka mena, trebars taka Zuzana, naj kamopska sa tak vola a je to skvely clovek a potom poznam dalsiu, ktora mi robila zo zivota peklo, tak je to tazko sudit podla mena. Ja som Olga :-D Nemala som to meno rada, ale teraz ked sme v UK, tak sa anglicanom lahko vyslovuje a nemaju problem, takze som si ho celkom oblubila ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?