Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsme se bavili o jménu pro případného druhého syna, to zas bylo :-D Prvním jménem i nadále zůstává Samuel a v manželovi se něco hnulo a začal se mu líbit můj "opěvovaný" Adam :-) ale teď je jich poslední dobou tak strašně moc, že ani nevim, jestli bycho ho vůbec chtěla. Ale Samuel a Adam mi zní pěkně x-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: No já jsem druhá nejmladší z babiččiných 10 vnoučat a to je jen jedna část rodiny. Jinak máme už Jana, Jakuba, Josefa, Vítka, Beatku, Karinku, Elišku, Aničku, Kačenku, Marušku, Kristýnku.. Sebastian se mi líbí moc, ale Vojta taky. ;-)
Odpovědět
Jak se vám líbí tyto jména pro dvojičky: Kluk-kluk: Konstantin a Metoděj Cyril a Metoděj Kluk-holka: Konstancie (Constance) a Metoděj
Odpovědět
yizheng: Mně se líbí slovenská varianta Viliam.... co tobě?
Odpovědět
sasha:mne sa tie mena moc nepacia :-N ale kazdy mame iny vkus, viac sa mi paci tvoja verzia Konstancia a Metodej
Odpovědět
Profilova fotka
no Viliam uz zni o neco lip, ale porad me to pripada takove divne. Jinak jeste jeden kolega z prace ma asi 10ti leteho syna a jmenuje se Cenek :-N . jinak my v rodine mame normalni jmena, segra je Barbora, sestrenice Adrea a Kristyna, bratranci Honza a Vilem,..no a ted svagr Jakub. bavili jsme se s manzou i o tom, ze pro holcicku by se nam libilo Francesca, po mem tatovi, ktery je Frantisek x-)
Odpovědět
Ja jsem v 2 mesici a pokud to bude kluk bude to David a pokud holka Lenka no ja to moc neresim kdyz se nam ta jmena libi obema a neco pro nas znamenaji tak jim je dame :-)
Odpovědět
Zdrobněliny pro Viliama: Vilo, Vilda, Vilík, Viliamko, Liam. Konstancii/Constance se dá říkat Kony, Stanka, Konstantinka.
Odpovědět
A nelíbí se Ti Františka? Jejíchž zdrobněliny jsou Fany, Franka, Iška.
Odpovědět
já jsem chudák vzhledem k "tradici " v rodině mého nastávajícího, kdy všechny prvorozené chlapce obdarovávají jménem JAROSLAV!!!! ]-( Myslím si. že podobné věci už jsou přežitek a netěším se na ten boj, pokud se mi narodí chlapeček. Už jsem zkoušela argumentovat, že třeba může mít dvě jména, první nějaké normální a druhé tedy jaroušek (blé blé), ale nepochodila jsem. JInak s holčičími jmény problém není, třeba Emma, do toho jména jsem zamilovaná už léta.
Odpovědět
krusinova: tak do boja!!!, moja mama vybojovala meno pre mna aj pre brata (mala som byt Emilia po nej a brat Stefan po otcovi, ale mama sa zlutovala :-D ) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Krusinovka, ja najvyšší čas založiť novú generáciu chlapčenských mien.niekto to aj tak spraví, tak prečo nie ty? ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
caute baby, sa vam sem troska zemiesam......... xixi ;-) ;-) :-) no by sice babatko planujeme o take tri roky, ale mena su vybrane---------- i ked u dievcatka bojujeme :-D :-D :-D ja chcem Hanu on Barboru po mne- ale to nehroziiiii, cize potom sa robi, ze trucuje, lebo musi byt po mojom, ale Hana sa mu paci tiez a toto meno mam vybrane uz roky teraz nam k tomu pribula Regina, cize mame chrobacika v hlave, ze ci teda vysnivana Hana, alebo Reggie :) no a pre chlapca bol dlllho favorit Mato, ale teraz rozmyslame nad Christopherom a Carstenom.......... neviem, tiez mame v rodine len klasicke slovenske mena a priezvisko nam tiez neznie nijak exoticky, tak aby to nebolo ako pastou pod oko- co sa chlapcov tyka.............. pre dievca to znie dobre, tak ci tak cize tolko k nasim (mojim) favoritom
Odpovědět
Hanka je kraaaasne meno x-) x-) x-) z chlapcenskych sa mi paci Tomas a z dievcenskych este Ella (ale k ansmu priezvisku sa moc nehodi, takze budem vyberat dalej, ked to bude aktualne)
Odpovědět
Profilova fotka
Mne sa viac páči Regina ako Hanka. ja som mala ( aj mám) svojich favoritov, ale kedže sú to také tuctové mená, tak neviem :-N
Odpovědět
mne sa velmi pacia aj Michal, ale kedze mam brata aj nastavajuceho, treti Michal v rodine uz ee
Odpovědět
co je tuctove??? to je v dnesnej dobe tazko povedat,............. ked som chodila na strednu, mala som v triede osem spoluziacok menom Katarina Katka je tiez pekne meno, ale prave pre nieco takeho, drzat sa silou mocou rydzo slovenskych mien, som to nechala tak skratka Hana alebo Regina a nikoho, okrem mojho muza sa pytat nebudem uz si viem predstavit tie reci- od okolia............ hlavne niektorych, ktori si nikdy poznamocku neodpustia a pre chlapca.......... toto su len alternativy, ale Chris sa nam paci obom uz dlho to sme si tak hovorili, ze keby sme bavali v statoch, tak urcite Chris a Lilly ale zial sme slovaci, sice momentalne zijuci v Nemecku, ale vratime sa, cize neviem............ uvidime- ono su slovenske mena pekne, Jakubko je tiez zlate, Samko rovnako- ale Samko zaznamenal v poslednych rokoch znacny boom by som povedala takze dost mozne, ze to zostane ako povodne Hana a Matej
Odpovědět
Profilova fotka
My máme Michalov a Jozefov v rodine požehnane, takže rozhodne nie :-x
Odpovědět
jachin..podobne :-D ja budem mat teraz v triede jednoho Chrisa...je strasne zlaty a to meno mu sedi, aj ked priezvisko je slovenske, ale je na K, take kratke, moc sa to nebije
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si pod menom Chris predstavím malého ryšavého chlapčeka s okuliarmi, ktožvie prečo :-N
Odpovědět
cize hovoris, ze by to nebolo az take hrozne??? :-| :-| ja si stale tiez opakujem, ze vsetko je lepsie ako Angelika Kovacova, cize ok.........xixi ale nie, ono je to asi ozaj tak, ze proti gustu ziadny disputat len aby sme neboli ako par z nasej snedsej komunity, ktorych deti sa volaju Vinetou a pod............ xixi :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
preco rysaveho? ja skor chalana, co hra americky futbal a je fakt dobry a baby sa na neho doslova lepia
Odpovědět
Profilova fotka
Tie tuctové som myslela Tomáš, Matúš, Samuel...ako počúvam, také mená má každý druhý chlapec.
Odpovědět
tak to hej................
Odpovědět
tento Chris je blondacik a je uzasny..teda na pohlad, uvidime v tirede :-D :-D :-D bebecko zavisi na tom priezvisku, ja si to asi napisem, vyslovim ako mi to bude zniet a dam do zalohy aspon tri, ze ked to babatko uvidim, co sa mi bude hodit :-D tak Vinetu je super, ja soms i vsimla, ze v rocniku budeme mat este Thiliu a Thaliu (nie su to sestry)
Odpovědět
Profilova fotka
Asi bol Chris v nejakom filme, možno preto tá prestava :-N
Odpovědět
luko fakt? ja si to tiez hovorim nahlas......... ale tak, ako by sa predstavila mala.......... ze ako sa volas? a ona, ze Hanka Bezinojaaaa pri chlapcovi to hovorime nahlas aj s Majom, ze Kris Brezina, alebo Mato Brezina, alebo Karsten Brezina ved to je jedno, ako sa to pise a aka je cela forma
Odpovědět
mate krasne priezvisko bebecko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mato Brezina mi znie najlepšie, ale to bude asi preto, že ja som za slovenské mená :-N ale meno Karsten je veľmi pekné ;-)
Odpovědět
jej a este som zabudla na Tamaru, co sa mi lubi a Sofiu...ale mame priezvisko na T, tak mozno aj krstne meno budem vyberat podla toho
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?