Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte,tak mne sa tiez lubi Karin a preslo to,nevadi ze v kalendari je s "a".Chcela som povodne Karolínu,tak mame skratenu verziu.Chceme nieco od K,hodi sa to k priezvisku. Vyse 10rokov som chcela Mareka,zhodou nahod aj moj drahy a tak nas synko je Marek a nemenila by som.
Odpovědět
Profilova fotka
Zara mi pripomína Zoru :-) Je to pekné meno, ale ja napríklad by som mojej dcére také nemohla dať, lebo by jej asi vraveli Cara a nie Zara :-D
Odpovědět
ja by som Zoru zasa každopádne nechcela, lebo mi to pripomína tie naše 2 slovenské fitnesky, ktoré až tak moc nemusím a babkin dlhoročný pes sa tiež volal Zora /fenka - pes by bol Zoro asi :-D / Inak syna Zora si tiež neviem predstaviť... to sa mi zdá celkom úlet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zara zní zajímavě. Zoru znám jen Jandovou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my sme chceli nášho kocúra pomenovať Zoro, ale nakoniec sa volá Gizmo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Gizmo :-D To je jak ten dopravní prostředek hero gizmo :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nun - to je z jedného hororu o takých malých chlpatých potvorkách, len si neviem spomenúť ako sa to volalo
Odpovědět
Profilova fotka
už viem, Gremlins :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo na Gremlins si matně pamatuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsem se bavila s kamarádkou, má holčičku Veroniku a plánují druhý a chtěla by Davida, Annu nebo Marii. Můj vkus to není.
Odpovědět
Ahoj, mě se líbí jméno Klárka, bohužel se tak jmenuju a dceři to teda dát nemůžu.v Takže až budu mít dítě, čeká mě stejné přemýšlení jako vás. Přispívám neobvyklýma jménama lidí, se kterýma jsem přišla do styku. Mečislav - můj profesor na Vš :-D Ráchel - kamarádka, Ester - její sestra, Manuel - kamarád z SRN, René - hezké i pro holku, ale neobvyklé.
Odpovědět
Seznam všech křestních jmen lidí žijících v ČR je zde http://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?doc... klikněte na jména ČR +cizinky a to na soubor xls. u mužů totéž: http://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?doc...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
muj bratranec se jmenuje Vilem, na dnesni dobu se me to jmeno fakt nelibi...navic jsou mu teprve 4 roky, takze mu vsichni rikaji Vilik :-N . a nejvetsi sranda je, ze on sam vyzaduje, aby jsme mu rikali Vilem :-D . u tak malyho kluka to zni dost divne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a jeden kolega z prace ma ted miminko a holcice rikaji Viktoria Grace :-D s typickym ceskym prijmenim
Odpovědět
Profilova fotka
Sabina Laurinová prý porodila další holčičku a dali jí jméno Maja.
Odpovědět
Profilova fotka
Švagrová mojí babičky se jmenovala Viléma. A mýmu manželovi se líbí jméno William :-|
Odpovědět
Profilova fotka
To je blbý ale, když má jedna holčička dlouhé jméno a druhá krátké. Každopádně jí to přeju a Maja je pěkné. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je pravda, že Valentýna a Maja k sobě moc nepasujou, ale jistě měli důvod, proč to vybrali zrovna takhle.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak ve vedlejším městě je asi 4 letá holka a jmenuje se Kimberly Jarošová :-D
Odpovědět
Ahojte dievcata mne sa paci meno Luca. S mojim priezviskom Ferraro to znie super. Aj mojmu manzelovi sa paci, ibaze moja kamaratka ho dala aj svojmu synovy co sa narodil nedavno. Najlepsie na tom je, ze ked sme sa bavili o menach pre deti tak mi povedala, ze jej sa Luca nepaci, ze je to take obycajne meno. A teraz ma takto skaredo prekvapila!Skoro ma slahlo ked mi jej muz napisal mail a poslal fotky, este dobre ze teraz ziju v japonsku, ale ked sa vrati tak jej poviem, ze to nemusela. Tak som nastvana!!! Uz sa Vam stalo, ze Vam niekto ''ukradol'' meno pre dietatko?
Odpovědět
u nas je Mario Diego Rac :-D asi niekto rad pozeral telenovely :-D
Odpovědět
To je hrozne, spanielske meno a slovenske priezvisko. Ja mam talianske takze je to ok
Odpovědět
Profilova fotka
radkaz: Jasně, švagrová mi "ukradla" Kristýnku a sestřenka Elišku. :-D A bratranec Jakuba.
Odpovědět
radkaz...no mozno si ju inspirovala..nikto nemame autorske prava na meno, aj ti to aspon mohla povedat. ja ked budem vyberat meno, tak kuknem v prvom rade do top 10 a dam ine. teraz amme v prvom rocniku (60 deti) dost vela Filipov, Oskarov a Adamov a predpokaldam, ze tak o 6 rokov to budu Simonovia, Jakubovia, Jurajovia (co tak sledujem, teraz ficia)
Odpovědět
radkaz: by som sa jej opytala, ze preco to meno dala, ked sa jej zdalo skarede :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No, moje vysnívaná Anežka se naštěstí nikomu moc nelíbí a ostatní jména si necháváme pro sebe. Navíc v rodině baby boom trochu umlknul, takže dlouho asi další mimi nebude a tudíž ani jméno.
Odpovědět
kamoska dala dcerke menu Maria...to my pride uz take starosvetske :-N ale ona je dost nabozenksy zalozena, tak asi preto sa jej pacilo. Dalsia kamoska ma Kristinku a dalsia Rebeku. mne sa pacia ruske alebo rusky znejuce mena Tatiana, Nina, Natasa, Alexej.
Odpovědět
oprava:meno oprava:mi ..pisem jak tatar :-N
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: Tak to máš blbý, že ti v rodině "kradou" jména :-D To je nevýhoda hodně početných rodin. My jsme tedy taky početná rodina, ale já jsem mezi sourozenci a sestřenkami a bratranci nejstarší, takže zatim my nikdo žádné jméno nevyfoukl. Manžel je ale z jeho části rodiny nejmladší, takže tam už je to horší, líbil se nám Sebastian, ale líbí se i švagrové a druhé mimčo budou mít asi dřív než my první, takže toto jméno nám asi vyfouknou. Jinak mám neteř Nikol a Sabinu a synovce Vojtěcha, ale líbí se mi z toho jen Sabina.
Odpovědět
Profilova fotka
luko: Nina je pěkné jméno ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?