Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
amy je pekne uz sompisala ze pre jednu dceru mam vybrate meno "Ayla Polina" a akurat vcera som vymyslela pre druhu, len neviem ci to neni moc podobne, to prve meno, "Alia Miresa" Miresa po babke, takako POlina je po babke, tie prve su moje napady... Meaning of AYLA Ayla F oak tree Hebrew girl's name Alia \a-lia\ is a variant of Aliyah. Aliya DEFENDER F Hebrew Alia NOBLE, DESCENDER F Hebrew Aaliyah, Aliya, Aliyah TO ASCEND UP, HIGHLY EXALTED F Hebrew
Odpovědět
Profilova fotka
Alia Miresa je nádherné. Amy sa mi páči, len neviem, či by sa to moc nebilo s nemeckým priezviskom. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no podla toho akenemecke, alemyslim ze v pohode...
Odpovědět
Profilova fotka
leish, máš ip :-)
Odpovědět
Profilova fotka
takze ako som pisala Amy sa hodi ;-) a vy uz planujete alebo este len tak do buducnosti vymyslas?
Odpovědět
Profilova fotka
zatiaľ neplánujeme. ešte musíme kopec vecí zariadiť a pripraviť. to len tak vymýšľam, aby som potom nemusela. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D to aj ja tak, potom uz staci zmenit, ale vymyslene mame pre istotu hehe
Odpovědět
Profilova fotka
leish...pekne mena mas vybrate...pacia sa mi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dik tanush, este musim MM oboznamit s tym :-D ale nemal by protestovat
Odpovědět
Hm, myslím že by sa našlo dosť veľa Slovákov ktorí by nevedeli správne prečítať Amy. A stále vysvetľovať druhým ako sa to číta je dosť otravné... Amelia je tiež pekné meno, a neznelo by tak cudzo
Odpovědět
Profilova fotka
amelia znie velmi pekne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
myslim ze ked nema muza slovaka, tak by som sa nekoncentrovala na to ako to budu kde citat, ved zit napokon mozu niekde uplne inde, skor je dolezite podla mna nech sa to moc nebije z priezviskom, aja by som si skordavalapozor nech to "cudzie" meno neznamena nic v slovencine...ako priklad meno Nadav mi znie ako nadavat alebo tak...
Odpovědět
Článek se načítá
No čo ja viem, mne sa Amy zdá až príliš krátke, neformálne a trochu detinské. Ako prezývka. Nechcela by som sa tak volať ako dospelá. Ale to je len môj názor.
Odpovědět
Profilova fotka
ja by som amy tiez nedala, ale to je otazka vkusu...kazdemu sa paci ine
Odpovědět
Leish neviem ako sa voláš ale išlo mi o to že mať meno ktoré v okolí nemá nikto nemusí byť vždy úplne naj. A pokiaľ to má netypickú výslovnosť o to horšie.
Odpovědět
Profilova fotka
no spoluziacku s rovnakym menom som nikdy nemala, ale take netypicke neni, som karolina, a myslim ze ked budu nase deti skolaci uz bude tolko netypickych mien, ze sa nad tym nikto nebude pozastavovat...
Odpovědět
Profilova fotka
lebo zmiesanych parov je cim dalej tym viac a aj cisto slovenske pary davaju uz dost zahranicne mena
Odpovědět
Profilova fotka
no to je fakt... a vela mladych prezije istu cast zivota v zahranici.. ja mam typicky slove(a)nske meno este k tomu dlhe a trpela som tym v zahranici neskutocne... preto pre moje deti chcem vybrat kratke a medzinarodne mena :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a ako sa volas laleeta? moja kamaratka sa vola ticha priezvyskom a vsade v zahranici ju citaju tiča :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ups...priezviskom :-D
Odpovědět
Profilova fotka
priezvisko je vpohode ;-) ale myslela som krstne meno: Jaroslava :-) cele meno mam v albume na svadobnom oznameni 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
hej chapala som ze hovoris o krsnom, mna len napadlo jak vsade citali tu moju kamosku
Odpovědět
Profilova fotka
tomu sa bohuzial vyhnut neda, pamatam sa, ako sme sa rehlili s ex-spolubyvajucou (Ceskou), ked komentator francuzskej televizie (byvali sme v Parizi) pri futbalovom zapase vyslovoval mena ceskych hracov. Petr Cech bol Petr [Seč] :-D
Odpovědět
Nedávno ma naštval kolega v novej robote. Pýta sa ma: A ako sa ty vlastne voláš? A ja že tak a tak. A on taký zdesený pohľad "že čo?" Neskôr pozerám do dochádzkového listu, samozrejme všetkých ostatných napísal aj s krstným menom ale mne len priezvisko. Asi zabudol. Nemám rada takéto situácie...
Odpovědět
Profilova fotka
a ako sa volas talia ked uz sa predstavujeme :-D
Odpovědět
Nič zvláštne -Natalia, ale vždy ma hnevalo že je to dosť ťažké na výslovnosť a nedá sa to ani dobre skrátiť.
Odpovědět
Profilova fotka
no mne sa to nezda tazke na vyslovnost vobec :-) podla mna pekne meno
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoooj holky-tak jestli Vam to nevadi tak pridam taky trosku do mlyna ;-) :-) mam dva kluky-Stepanka a Ondraska x-) x-) x-) Jsou to moji milackove.Uz z tech jmen vypliva ze jsem nebo ze jsme zastanci ceskych jmen ;-) :-) :-) pro holcicku jsem mela od mala jasnou Katerinku-nedostalo se mi ale i tak jsem stastna za kluky :-D :-) Manza chtel puvodne Honzika a ja zase Vitka ale toho nerozdejchal a tak jsem udelali kompromis a dopadlo to tak jak to dopadlo :-D :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
A jelikoz nam rekli nejdriv ze cekame holcicku a tesne prd porodem ze je to klucik tak jsem udelala seznam jmen a manza si mohl vybrat ;-) Samo ze bez Jendy a Vitka-kdyz se to prebralo tak tam zustal Marek,David a Ondrej-tak vyhral Marek ale protoze se jmenujeme Rychtrovi tak to je moctvrde Marek Rychtr a Davida chce moooooc svagrova tak vyhral Ondrejicek a ja jsem moooooooc spokojena. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No a u Stepanka jsme na 100% vedeli ze to bude klukous z plodove vody tak jsem dala na vyber Simon+Stepan a Stepicek vyhral a ja jsem opet spokojena :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?