Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak aj po manželovom otcovi (teda aj po mojom) by to musel byť zasa len ten Jozef :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tolko je tych jozefov... ale asi by som to vyriesila tak ze jedno po starkych z mojej strany a druhe po starkych z manzelovej strany...a to tretie, bude na mne... manzel totiz este nevie, ze budeme mat tri deti.. stale si mysli ze budu len dve.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Skor si myslím, že bolo tých Jozefov...teraz (aspon u nás) sa s týmto menom u menších detí vôbec nestretávam. A keby mám syna, asi Jozef už nebude :-N možno ak tých detí bude viac a ja nebudem vedieť aké meno mám vybrať, tak potom :-D
Odpovědět
no, ja som si vybrala Rebeka pre dievčatko a Boris pre chlapčeka ... budu pasovat aj k priezvisku ;-) len aby to takto nakoniec dopadlo, lebo ak budu dve dievcence, tak neviem, asi Rebeka 1 a Rebeka 2 he he :-D
Odpovědět
Profilova fotka
... pripadne Boris I, a Boris II :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Boris...náš učiteľ na gymnáziu, do ktorého boli snád všetky dievčatá zaľúbené x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme v rodině malého Josífka a je to pěkné. Jeho sestřička je Marie. Já bych Rebeku nedala, u nás je to synonymem pro pitomou ženskou, na slovensku asi ne. Boris mi zas evokuje našeho velkého bratra z minulosti, takže taky nic moc. Ale nakonec stejně dá každý co chce. Mojí švagrové se moje jméno pro holčičku taky nelíbí, ale má smůlu. ;-)
Odpovědět
no dvaja chlapci .... hmmm, to snad nie, dievcatko velmi chceme, tak dufam, ze sa nebudeme musiet dopracovat k Boris IV :-D
Odpovědět
andelka: no neviem presne, co znamena u nas Rebeka, ale je mi to v podstate jedno, lebo to bude moja dcerenka a moj maly anjelik, tak dufam, ze ju "pitomost" obíde :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Každému evokuje každé jméno něco jiného, hlavně že se bude líbit vám a shodnete se na něm. U nás je zatím boj, ale máme ještě spoustu času a snad nebudeme mít moc dětí. :-D A vážně se to u vás neříká? Prostě když chceš o nějaké ženské říct, že je to trochu slabší kráva, tak ji nazveš rebekou. Zajímavé, no jo, přece jen Česko a Slovensko se liší, už nejsme bratia. ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
teraz som si vsimla ze budes mat svadbu v SL, aj ja som odtial :-D , Rebeke by som sa asi tiez vyhla, lebo bola kedysi jedna rozpravka o takom dievcatku v okuliaroch a bola strasne nuuudnaaa... nieco ako Pa a Pi... ale boris sa mi paci, tiez som nad nim uvazovala
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: já to neslyšela ani v Česku
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
andelka, u nas sa hovori takej babe "Nána", Bára, Dora alebo Nora ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
o nicem takovem jsem neslysela nikdy. Rebeccu chce dat kamoska a ja ji to schvalila, je to mooooc hezke jmeno. a jinak pohadky a rikanky jsou snad o vsem, to me pri vyberu jmena fakt nezajima
Odpovědět
kristi: tak uplne s tebou suhlasim ... tiez som sa dlho nevedela zmierit s mojim menom - Veronika, ale teraz sa mi velmi paci a som rada, ze mi ho rodicia dali :-D
Odpovědět
ja som sa velmi rada divala na Pa a Pi :-) ... jaylo .... poslala som ti IP 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
verulienka, ty mas svatek na narozeniny moji dcery :-) se mi to dobre pamatuje
Odpovědět
Profilova fotka
Tak že by to bylo jen krajové? Taky možné. Jo, dora a nána se u nás říká taky. Nora a Bára jsou u nás "bezpečné" ;-) Veronika je moc krásné jméno.
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: to budete mít spíš rodové :-D , já jsem z Ostravska a nikdy jsem to neslyšela :-D
Odpovědět
elis0909: :-D
Odpovědět
Profilova fotka
elis:Já jsem do Ostravy přesazená, takže rodové to asi nebude. Nevím, potulovala jsem se všude možně, tak nevím, kde jsem to pochytila. Myslela jsem, že je to všeobecné, ale koukám, že asi není.
Odpovědět
Profilova fotka
andi: však jo, já jsem taky cestovatel, narodila jsem se na Slovensku, pak jsem žila na Ostravsku, ted v Praze, bráchu mám v Brně a čeká mě stěhování do Pardubic....a fakt jsem to nikde neslyšela :-D ;-)
Odpovědět
a este sa mi paci Viktoria alebo Julia, ale tych uz mame v okoli velmi vela, to aby si potom milacik pomylil detiska :-D .... ach, to dufam, ale ostane len v takejto vtipnej hladine, ze nieco take sa nestane chi chi
Odpovědět
Profilova fotka
Prostě mi to evokuje, stejně jako dorota, to je taky pejorativní označení nepříjemné osoby ženského rodu. je fakt zajímavé, kolik jmen si lidi zevšeobecnili. Třeba Matěj, a taky se říký, ty jsi ale matěj, a lichotivě se to nemyslí. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Viktorie i Julie jsou moc hezké a u nás jich moc není, aspoň se mi nezdá. elis: Asi máš kolem sebe samé úžasné ženy, na které to označení nikdo nepoužil. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
andelka, v mojom okoli chodi vela Viktorii, co su mladsie ako dva roky, na SVK je teraz dost pouzivane :-D a Dorotka je krasne meno, ked ju budu volat dorotka, ale urcite nebudu... :-(
Odpovědět
Veronika je krasne meno, ale ked ti niekto povie Verona, tak to je take hrube, aj ked som sa casto s tym nestretavala, vzdy mi to vadilo .... myslim, ze skoro kazde meno sa da prirovnat k neprijemnym osobam, lebo ked sa tak zamyslim nad tym, tak jedno meno mi velmi vadi, lebo jedna jeho nositelka je velmi neprijemna osoba /ale nebudem ho zverejnovat, aby som sa neprezradila ]-( /
Odpovědět
Profilova fotka
Fakt? U nás jich moc není, ale zas nemám tak velký vzorek. No Dorotko jí bude říkat leda tak maminka. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale aj u nás sa hovorilo takej klebetnici to je taká Rebeka :-N
Odpovědět
Profilova fotka
verulienka, u nas sa veronika volala Nika, a to je myslim znesitelnejsie ako Verona :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?