Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ne, ne a jeste jednou ne
Odpovědět
NE :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ani jako druhé křestní jméno byste to nedali?
Odpovědět
Profilova fotka
to nevim, pokud bych k tomu jmenu mela fakt divny asociace nebo se mi vylozene nelibilo, tak ne
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek ja mam taky neutralny postoj k menu co sa u MM dedi uz storocia,tak ze neni spatne ale sama by som ho iste nevybrala, tak ho dam ako druhe meno...aj tak nevolas dieta druhym menom vacsinou
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek : ja mam averziu voci menu tamara, a vzdy ked ho pocujem tak ma strasie, nemam nic proti tamaram ale volala sa tak byvala mojho mileho a aj ked proti nej nic nemam tak ked pocujem to meno tak si chtiac-nechtiac na nu spomeniem. :-| Myslim,ze by moj manzel nechcel take meno lebo vie co proti nemu mam, ale urcite by som nesuhlasila... tak ako on nema rad meno branislav (mne sa paci ale jemu znie tak "teplo") teraz prosim aby to nebrali osobne ziadne tamary ani branovia. dakujem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, mam dotazek: vyplnuju predporodni papiry a mame v umyslu dat nasemu miminku (stale nevime kluk/holka :-D ) dve krestni jmena - neporadite mi nekdo, co se kvuli tomuto musi zaridit? diky, Andelika
Odpovědět
Profilova fotka
andelika, prakticky nic...jen to tam napiste
Odpovědět
Profilova fotka
leishmania: My právě máme jak pro holku, tak pro kluka jméno, které se líbí mě a manžel má k němu neutrální postoj, pak on má jméno, ke kterému mám já neutrální postoj a pak máme vybraná jména, která se nám líbí oběma, na kterých jsme se shodli, ale až potom, co jsme ty naše "vysněné" museli "opustit". Tak jsme přemýšleli, že bysme jako první jméno dali to naše společné a jako druhé to, co má ten druhý jako vysněné. Ale zase dávat dvě jména se nám zdá nepraktické, tak nevim. Času na řešení máme dostatek, ale poslední dobou se o tom dost bavíme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja neviem andelinka, skus sa na modromkonikovi spytat ked tu neuspejes, tam maju s tym iste viac skusenosti
Odpovědět
Profilova fotka
andelika: Přesně jak píše kristi, jen to tam napíšeš do toho papíru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to by kazde dieta malo dve mena aj tak by ste pouzivali len to spolocne, tak by som odporucala dat to spolocne ked sa viete na dakom zhodnut ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jo, stejne detem rikas jen tim prnim jmenem
Odpovědět
Profilova fotka
leishmania: To my jsme se shodli na jménech celkem brzy, ale oba jsme pak měli pocit, že bychom rádi tomu druhému umožnili mít dítě s jeho "vysněným" jménem. U holky jsme se shodli na jménu Elena. Mě se líbí Amélie a manželovi Erika nebo Sellene. U kluka jsme se shodli na jménu Samuel. Mě se líbí Adam a manželovi Patrik. Takže možné varianty: Elena Amélie Elena Erika Elena Sellene Samuel Adam Samuel Patrik Ještě vysvětlim důvody, proč se tomu druhému ta jména líbí jen průměrně. Manželovi se nelíbí, že Amélii jsem chtěla i se svým bývalým, a Adama zná jednoho kluka, kterýho nemůže ani cejtit. Mě se nelíbí, že Erika byla manželova bývalka a Sellene mi zní do Čech moc cizokrajně, u Patrika se mi nelíbí, že on ho chtěl i se svou bývalkou, ale jinak se mi jméno Patrik moc líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuju :-) - ke dvema jmenum a nasim duvodum - jak pise kristi: rikat budeme prvnim jmenem, plne jmeno pro nas ma symboliku a chceme aby si ho dite neslo cely zivot :-) - ale dve jmena mame pouze pro kloucka, pro holcicku jen jendo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa erika a patrik nepacia, ostatne su dobre...
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek, som si to prečítala, ja by som dala len jedno meno, to vaše spoločné, čiže elena a samuel.
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek, ved ty vyber dievca a on chlapca a bude to.. nebudete sa hadat kvôli svojim byvalym :-D ake "i" ma byt v slove bývalym???
Odpovědět
Profilova fotka
jaylo, ý :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tripplebi , dakujem, obcas mam diery :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jaylo, niet za čo, ja tiež :-D ešteže sa mi to tu podčiarkuje, keď napíšem niečo zle. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tripplebi: No asi nakonec zůstaneme jen u jednoho křestního jména a ne dvou ;-) jaylo: To se nám nelíbí, aby jeden pojmenoval dceru a jeden syna bez souhlasu toho druhého, jméno se musí líbit oběma z nás, ne jenom jednomu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek, súhlasím, že meno sa má páčiť obom rodičom.
Odpovědět
Profilova fotka
to bych neprekousla, aby si kazdej pojmenoval dceru nebo syna :-S
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek, no u nasich to tak bolo, mamka vyberala meno prvej dcere /Katka/ a tatko vyberal druhej, cize mne /Eliska, mimochodom aj mamka je Eliska, ale nechcela to meno/ a posledne - synator bol jasny, po tatovi, zachovatel rodu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jaylo: Každý má jinou metodu, jak vybrat jméno pro své dítě (děti). V tomto souhlasím s kristi. Mě ani manželovi se tato metoda nelíbí, na jménu se musíme shodnout oba dva.
Odpovědět
Profilova fotka
a ved jasne, ale ja som aj rada ze som eliska, lebo keby vyberala mamca tak sa volam marianna (nic proti tomu menu, ale s mamkou na izbe lezali este tri mamicky a dve z nich boli marianny - vtedy letel Sandokan). Ja by som velmi rada dala meno po niekom, na ktore budem vzdy v dobrom spominat - po mojej babci - Julia, krstnom - Peter... alebo dalsej babke Gertrúda ...
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska má svátek Dominik / Dominika, moc pěkné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jaylo, mená ako Júlia alebo Peter sú pekné...ale Gertrúda...viem že každému sa páči čosi iné, ale poznala som Gertrúdu (spolu sme oslavovali - ja narodky, ona meniny) a neznášala to meno, vždy ju volali Trúdka a ju to rozčuľovalo :-| teraz je to lepšia, volajú ju Gerta alebo Gery.
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek, nezlob se, ale Elena Sellene mi přišlo jako Teleke z Tölökö :-D Fakt bych dala jen jedno jméno :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?