Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a viete co sa mi este paci? Amálka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rusalka??? Tak to je taky nářez :-D Asi velcí obdivovatelé Dvořáka :-D ;-) jaylo: Amálka je nádherné jméno ;-) O trochu víc se mi líbí v podobě Amélie, ale Amálie je taky pěkné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě by se líbilo na dvě holčičky Elena a Amélie, ale manželovi se Amélie moc nepozdává :-| zatim :-D ;-)
Odpovědět
mne sa Dezider strasne paci, zda sa mi to vznesene... len skoda, ze dezo sa spaja s vtipmi o ciganoch.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ženské, tak já se opět přidám..:o)S mužem chceme mít dvě děti. A páč nevíme, jaká pohlaví to budou, máme přichystáno více jmen.. Líbí se nám dvojjména, takže: Jasmína Mia, Sofie Ella, Rozálie Ella, Emily Anna nebo Emily Rose, přičemž poslední tři jsou rezerva..:o) A pro kluky Tadeáš Jáchym a Nicolas Matěj.. Nesnášíme rozmazlování, takže se moc nezabýváme zdrobnělinami... Kluci budou Tadeáš (Tedík), Matěj (Mates, Matýsek), holky, Ella (Ellinka), Jasmína (Jája).. Víc ani ťuk..:o)
Odpovědět
Profilova fotka
Rozálie, to byla prababička. A provdala se Růžičková, takže Rozálie (česky Růženka) Růžičková :-)
Odpovědět
Tak ja som sa pobavila.... na tej Rusalke a Amalke :-)
Odpovědět
Ja milujem ceske pohadky... :-D a co tak vila Lomnicka... U mna v praci bola Amelie a Emily,Ella a uz sa mi to mylilo... :-D
Odpovědět
Som za slovensko-ceske mena...tie nemaju chybu ;-)
Odpovědět
zuzka.o: Nebyla to náhodou Rosalie?
Odpovědět
Profilova fotka
nedalo mi nezapojit sa ked citam tuto konverzaciu ;-) kazdemu podla vlastnej chuti...ale niekedy mam pocit ze rodicia vyberaju mena detom tak aby zneli nejako super neslovensky a zahranicne. a ked sa k tomu supne fasa slovenske priezvisko trest do zivota jak hovado. a napadla ma pri tom kamoska ktora chodi pre svoju malu do skolky a ze vzdy ma pocit ako keby bola v utulku pre psov :-D naokolo nela, ela, mia, maxo, ... tejto kamosky rodicia chovali vela psov a mali ak nie rovnake, velmi podobne mena. sa vzdy smejeme ci nepribudol aj nejaky Rexo v skolke ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
keby som mala zahranicneho manzela s vhodnym priezviskom, dala by som dcere meno Madison, uplne ho zboznujem...
Odpovědět
Článek se načítá
predstavte si baby.prave som sa dopocula.moja kamoska bude mat dceru. maju pripravene meno - Flora. take smiesne, po masle :-D ale to este nic, jej manzel je Florian :-D :-D :-D ake sa vam to zda? lebo ja by som urcite nedala tuto kombinaciu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne to teda smiesne nepripada... najprv existovalo to meno, az potom vyrobok... to je ako smiat sa nejakej Mercedes, ze sa vola ako auto... :-| skor sa mi na tom nepaci, ze sa opakuje meno v rodine, ja sa volam po otcovi a je to otrava... Flora = kvet http://www.behindthename.com/name/flora
Odpovědět
Laleeta - vies ze ja poznam chlapca menom Madison ? a tiez dievca Madison/Madyson :-D dokonca mala dalsie dve mena uvedene - ked si spomeniem tak napisem... :-D
Odpovědět
Aha...uz ma to napadlo... Madison-Rosie-Fantasia :-D Tak to je pekna fantazia ... mam dost
Odpovědět
laleeta ved smiesne mi pripada to ze maju takmer rovnake meno.ale bude to ich dieta.... :-D
Odpovědět
Ja si vzdy najradsej precitam nieco o tom danom mene a je to velmi zaujimave, co sa vsetko o tom pise. btw: ja mam tiez netypicke slovenske meno (takze myslim ze tatko vybral dobre, ked sa prave takto rozhodol) ;-) a pasuje aj k priezvisku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
som si precitala znova moj vlastny prispevok, snad som nikoho neurazila. nemyslela som to ako vysmech, skor som chcela len povedat ze existuju krasne mena, ktore nemusia mat vyslovene zahranicny nadych, ale mozu zniet velmi dobre vo viacerych reciach. napr Oliver, Beata, Katarina. Ja sama stojim pred dilemou slovenskeho a zahranicneho mena lebo moj nastavjauci nema slovensku rodinu ...zatial sme vybrali dievcenske meno Olivia a chlapcenske Ferdinand. no mojich rodicov skoro buchlo o zem ked to poculi ;-)
Odpovědět
lubiduch - neboj mojka v pohode si myslim, ja som ta uplne pochopila... mne sa celkom paci REX (pre psa) :-D ako zo serialu :-) a s tymi menami co si vybrala - tiez v pohode si myslim 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby, mam nove meno... prisla som k nemu nahodou, moj mily tak pomenoval auto - Hondu Jazz - Jazzminka, ale normalne Jazmínka... teraz ked to tak citam, tak nie je to az tak super meno, ale vcera sa mi zdalo celkom mile...
Odpovědět
hned po svatbě se nám zadařilo splodit chlapečka.. za 7dní máme termín porodu. Bude to Adámek x-) Ikdyž jsem prvně prosazovala Jakuba - po tatínkovi, ale s tím manžel nesouhlasí, že je to nepraktické a Jakubů je teď požehnaně.
Odpovědět
co poviete na meno Erik?
Odpovědět
Profilova fotka
Každé jméno je hezké, když se hezky řekne. A naopak. Stejně nás budou jednou děti proklínat za své jméno :-) .
Odpovědět
imagitione: Charlotte Krestová zní fajn ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Deni udělali jste dobře, Adamů je teď sice taky dost, ale je to hezčí jméno než Jakub ;-) Navíc by to fakt bylo nepraktické mít v rodině dva Kubíky. usmejsa: Manželovi se tohle jméno moc líbí. Mě celkem taky, ale jedna manželova bývalka se jmenovala Erika a jelikož jsem na tohle žárlivka, tak nevim nevim, jak bych zkousla mít syna Erika :-| Ale jméno jako takové je to krááásnééééé ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
usmejsa: u nas je na ulici Erik, straaasny fesak, takze vzdy ked pocujem to meno musim sa usmiat, lebo si na neho spomeniem...A este jeden Erik mi rezonuje v hlave - Erik Aresta, pamätas si ho? MC Erik a Barbara :-D
Odpovědět
erik je moj priatel, pekne meno, ale absolutne sa neda zdrobnit 8-( ked je zly mu poviem eržo:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdrobněliny na jméno Erik - jediné, co mě napadá je Eriček a to se hodí fakt jen pro malýho capartíka. Jinak pak ještě Rik, ale to není zdrobnělina. Ale to jméno je prostě pěkně tak, jak je, prostě Erik :-) ciatko: Tak snad přítel nezlobí příliš často, protože tohle oslovení je teda něco :-D Mě se okamžitě vybaví Eržika, když slyšim jméno Erika :-D
Odpovědět
jasne, eržo je len ked nemame okolo seba nikoho :-D inak (eriky sa snad neurazia) v mojom okoli sa meno erika spaja s romskym etnikom :-N este sa da Erinko, ale to je ako pre 4%-neho :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?