Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Tak trošku se vtírnu... Taky uvažujeme o Viktorce ale Vitrorie Kašpárková je podle mě divný :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No právě! Viktorka se mi líbí moc, ale .........
Odpovědět
Profilova fotka
No vady řeči jsou holt nevyzpytatelné nedají se dopředu moc odhadnout...
Odpovědět
Profilova fotka
To máš pravdu, ale proč zbytečně riskovat:)
Odpovědět
Profilova fotka
Viktorie Kašpárková - Mě to teda fakt divný nepřijde :-D já si nemůžu pomoct :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
V okolí znám jednu malou holčičku, která se jmenuje Kimberly Jarošová! Tohle mi přijde divný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já znám Chelsinku - tomu říkám pomsta od rodičů:)
Odpovědět
Profilova fotka
Chelsinka? To je opravdu trochu jako pomsta :-D ale hlavně, že se to líbí těm rodičům ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Spíš chudák paní! Tata té holčičky je kamarád švagra mýho snoubence. To je parta chlapů - každý fandí jinému klubu a Patrik to dovedl nejdál. Jsou to blázni - já bychtakovýho chlapa nechtěla. On i ten Mišův švagr to trochu přehnal. Narodila se jim holčička - Monika. Pak čekali kluka a byli domluvení na tom, že to bude David. Asi dva týdny před porodem byl ale Pavel (budoucí tata) se svým bráchou v hospodě a ten do něho začal rýt, že každej pořádnej chlap se jmenuje na R (ten brácha je Roman). Blbost - nechápu, proč si z toho něco dělal! Tak nakonec místo Davida se jim narodil Robin! Hlavně že to je chlapský jméno! Jsem se zase úplně rozčílila:)
Odpovědět
Profilova fotka
Kimberly, Chelsinka... Jezisi, to je sileny :-D :-p My mame prijmeni francouzske (teda ja az za) a ve vyberu byly pro holcicku same kratke mezinarodni jmena Anna, Eva, Emma, Marie, Stella, Emilie, Sarah... Vyhrala to teda nakonec Lea. Ale je fakt ze pro kluka jsme meli jenom jedno Thomas a jinak jsme se nemohli shodnout. Tady je ted hrozne moderni pro kluka Enzo a pro holky Emma nebo Lea..
Odpovědět
Profilova fotka
Oprava - (teda ja az za 2 mesice) - tam melo byt ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Chápeme:) Pěkný jména - ovšem pro naše budoucí kašpárky nepřipadá žádný v úvahu:) Ale je pravda, že mně se líbily vždycky spíš klasický jména. Vždycky se mi líbila Barborka - ale Míša má už 2 v rodině, takže to padá :-| A pak se mi líbil Matěj - ale toho asi bude mít můj brácha
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No mě se možná ten Robin líbí víc než David :-D lucija: Lea je krásný jméno ;-) A Thomas taky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Matěj je můj bratranec ;-) Barborka je krásné jméno :-) Ale jak Matěj tak Barbora je v poslední době strašně často dávané jméno...
Odpovědět
Profilova fotka
No, trochu se bojím, že je víc těch Vojtů:) Ale mně o to tak moc nejde. I když je pravda, že když jsem na gymplu měla v ročníku 6 Peter, tak jsem si říkakala, že nebudu vybírat jméno podle toho, který se v dané době nejvíc dává
Odpovědět
Profilova fotka
Vojtěchů je v ČR 38 705. Matějů je 21 354. My jsme měli ve škole hodně holek Jan. A Petra jsem byla ve třídě jediná :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, stejně jsem zvědavá, jak se naše děti vlastně budou jmenovat:) To, jestli se mi jméno líbí hodně ovlivňuje i fakt, jestli se tak nejmenuje někdo, koho nemám ráda! Od září nastupuju jako učitelka - až tam bude nějaký raubíř Vojta, tak třeba změníme i našeho 100% Vojtíška :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mě taky hodně ovlivňuje to, že se mi nelíbí jméno někoho, koho nemám ráda. A taky se mi nelíbí jména holek, se kterýma chodil přede mnou můj manžel. Jsem strašně žárlivá ;-) Jinak já pracuju taky ve školství ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo? A dobrý?
Odpovědět
Profilova fotka
Super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Co přesně děláš? Teda, jestli neva, že se ptám?
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem speciální pedagožka ;-) Učím děti s kombinovaným postižením :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Minulý školní rok jsme měla ve třídě chlapce se jmény Jakub, Vít, Filip a Radek. Líbí se mi jméno Jakub,ale je jich teď hrozně moc.
Odpovědět
Profilova fotka
Moje mamka pracuje ve školce, takže se každý rok koukám na prezenčku, abych byla v obraze, která jména letí. Letos je to v pohodě, byla tam jedna Viktorka, klučičí normálka, dva Matyášové, Otakar, a zaujala mě Judita.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme byli na víkendovém výletě s instrumentálním souborem ze základní školy a jedna holčička se tam jmenuje Edita..zajímavé. Jinak moje mamka pracuje taky ve školství, takže četnost jmen v dnešních školách máme v merku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jedna holčička u mamky ve škole se jmenuje Penelopa :-N
Odpovědět
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/...
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: tak to je lepší jména bejvalek manžela neznat ;-) Kubíka čekáme v říjnu...asi jich je hodně, ale je nám to celkem fuk, prostě jsme se na tom sholdi oba hned napoprvé a když nám potvrdili, že čekáme chlapečka,tak už jsme to dál neřešili....
Odpovědět
Profilova fotka
jajdaelda: No u nás je to trochu v tomhle složité, protože my se s manželem známe od základky a posledních 9 let jsme byli kámoši, pak nej kámoši a pak jsme spolu začali chodit, takže mi oba navzájem známe všechny své bývalé partnery, protože jsme jako kámoši spolu prožívali všechny naše minulé vztahy. Jasně, pokud se jméno líbí, tak je úplně jedno, jestli jich je v republice deset nebo sto tisíc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
terak...no tak jsi mi to akorát potvrdila, že Jakubů je víc než dost 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?