Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maličký se povedl za měsíc :-), měli jsme asi 4pokusy ale kdyby mu to chvíli trvalo aspon bychom stihli svatbu :-) tak jsem naše datum zrušila že se těhotná vdávat nebudu. Ale jsem moc ráda že už maličký v bříšku je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
katarinka a máš odkaz na ten kalendář?
Odpovědět
Profilova fotka
denisska - http://www.emimino.cz/pages/story/887...
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji:-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak u mojí mamky to tak v mém případě nebylo:-(vychází jí kluk,ale já pojedu za jedním atrologem,co tohle předpovídá:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Deni, u nas to taky nevyslo podle cinanu ;-) :-p :-D Ale zprvu jsme tomu kalendari verili, brisko bylo asi 5 prvnich mesicu Tom, nez se zjistilo ze tam je holka, takze ve finale Lea :-)
Odpovědět
Profilova fotka
denis u mojí mamky jsem taky nějak nevyšla :-D :-D už plánujete mimi
Odpovědět
Profilova fotka
nooo u nas v rodine to kazdemu vyslo. aj segra teraz caka babatko a vychadza jej to.
Odpovědět
Profilova fotka
luci:Lea..moc hezké:-)) smardik:já ne,ale segra sedí:-))já bych plánovala,až bych byla zelená,ale ani nemůžu ze zdrav.hlediska,tak tak příští rok leden vysazuju prášky a hotovo:-))
Odpovědět
Ahoj , my jsme se take uz bavili o jmenech pro nase budouci deti ... Mame monogram M.H. a M.H. takze by se mi moc libilo , kdyby nase deti meli stejny monogram - samozrejmne na tom netrvam - jen mi to pride hezke . Pro kluka Mojmir ]-( , pro holku Milena x-) . Dalsi jmena se nam zamlouvaji Jaroslav , Vojtech , Jan , Amalie , Katerina , Jitka .
Odpovědět
Profilova fotka
ohrizek: Mojmir :-) to je hezký :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, máme v okolí jednoho Mojmu (Mojmír) je to zajímavý :-) Jestli se můžu vložit do diskuze - my plánujeme pro holčičku/y Diana / Lea a kluka bych ráda Radka nebo Hynka, ale nějak se na to drahá polovička netváří. Naštěstí je to jen ve fázi plánu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
daika: Nedávno jsem viděla malého chlapečka Hynka a sedělo to k němu, fakt, ani bych to nečekala.
Odpovědět
Profilova fotka
Hynku, Vileme, Jarmilo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Pro trojčata? :-D
Odpovědět
Ja bych chtela Bartoloměje, čistě z důvodu, abych na něj mohla volat Barte:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hynek, Vilém, Jarmila - trojčata jak vyšitá :-D Bartoloměj - Bart, ať žijí Simpsonovi :-D ;-) A taky se mi vybavil kostel v našem městě, je zasvěcen sv. Bartoloměji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mít trojčata, a kdyby to byli 3 kluci, tak mě z toho asi mrskne :-D Pro ty kluky se jména vybírají mnohem hůř než pro holky - teda aspoň mě to tak přijde...
Odpovědět
Profilova fotka
nunacku: Souhlasím! Holčičích máme vybraných několik, ale s klučinama to vázne!
Odpovědět
Profilova fotka
kasparci: Tak to jsem ráda, že to tak nemáme jenom my. Na holčičích jménech jsme se shodli hned a máme v záloze hodně hezkých jmen, ale klučičí jména to je trochu problém.
Odpovědět
Profilova fotka
Holčičky máme vybraný 3 stálý a další nás napadají. Klučinu máme sice jen jednoho, ale zato zase 100%. Moje mamča pochází ze 4 holek- mamka i její ségry měly kluky i holky, ale moje setřenka má 2 holčičky. Tak se všichni smějí, že naše generace bude mít zase samé holky! :-) Ale snad to nebude tak horký - toho jednoho chlapečka by jsme mít mohli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A jaká máte vybraná jména?
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám bráchu, můj manžel má dva bráchy :-D Moji rodiče - táta má ségru, mamka ségru i bráchu. Manželovi rodiče - mamka je jedináček, taťka má ségru. Takže jsme moooc zvědaví, co budeme mít jednou my :-D Ideálně bychom rádi chlapečka a holčičku x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kluk bude Vojtíšek-ten je jasný! A holčičky - Vendula, Michalka a Viktorka. A Vy? My bychom taky chtěli kluka a holčenu - dokonce už jsme si i ujasnili, že je lepší, aby se dřív narodil chlapeček!:) Myslím, že se nám ty naše potenciální děti už teď smějí a vymýšlí, jak se nám nakombinují! :) Jasně, že by jsme chtěli páreček, ale ať budeme mít jakoukoliv kombinaci, tak si to zdůvodníme, že je to tak nejlepší - to my zase umíme:)
Odpovědět
Profilova fotka
Vojtíšek? Od května 08 máme synovce Vojtu (od jednoho z manželových bratrů) ;-) A kdyby Vojta byl holka, tak by byl Viktorie. Takže koukám, že máte s mým švagrem podobný vkus na jména, ne-li stejný :-D Jinak jméno Vendula není můj vkus (je to jedna z bývalek mého manžela a proto to jméno nemusim, jsem žárlivec ]-( :-D ) ) a Michaela se docela líbí mému manželovi ;-) My bychom taky chtěli prvního chlapečka :-) Ale přesně jak píšeš, ať to bude jednou jakkoliv, tak si to vždycky zdůvodníme, proč je to právě tak nejlepší :-D :-D :-D ;-) U nás momentálně vedou z holčičích jmen Elena, Dominika a Laura. Z klučičích Samuel, Patrik, Dominik, Adrian. Mě osobně se ještě moc líbí Amélie a Adam, ale manželovi moc ne. Jemu se zase líbí Erika, Erik a Sellene, a to mě zase moc ne.
Odpovědět
Profilova fotka
No vidíš, to je náhoda jako blázen:) Amálku jsme taky tento víkend řešili - moc pěkný jméno! Já se snažím vybírat jména, který mají víc variant - aby se jim dalo říkat nějak v každým věku. Pak taky přemýšlíme nad tím, aby se to trochu hodilo k příjmení. Neřeším délku jména, ale vzhledem k tomu, že budeme Kašpárkovi - nemyslím, že by se hodilo nějaký cizí jméno:) Už ta Viktorka a Amálka zavání:)
Odpovědět
Profilova fotka
Viktorie Kašpárková zní pěkně ;-) Aby se jméno hodilo k příjmení je důležitý hlavně asi u kluka, kterej ho má většinou na celej život ;-) holka se jednou vdá a pokud si vezme příjmení po manželovi, tak je to pak jedno. Je určitě dobrý, aby se člověku dalo obstojně jménem říkat ve všech etapách života.
Odpovědět
Profilova fotka
Já třeba teď mám jméno a příjmení, který se podle mě k sobě hodí, ale oboje je dost tvrdé. Křestním jsem Petra a příjmením jsem teď Suchardová.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještěže neráčkuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:) No, to taky! Aby náhodou náš cipísek neměl jméno, který se naučí říkat až v 8 letech :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?