Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A náhodou slovenskú stránku neviete, kde by som mohla získať info o tom, kolko ľudí je nositeľom istého mena atd?
Odpovědět
Profilova fotka
safovavera: Kryštof je krásný, ale mému nastávajícímu se nelíbí. A Filip je taky pěkný, ale budoucí švagr má papouška Filipa a já mám ve třídě žáčka Filipa (dítě s postižením) a tak mám vsugerováno, že jméno to je pěkné, ale svému synovi bych ho z výše uvedených důvodů nedala.
Odpovědět
Profilova fotka
to nunacek: moja znama ma Samuela a volaju ho Salino, Samko, Samo. Ozaj a celkom sa mi paci meno Žofka a Dorotka... ale urcite by volali Dorotku Dora a to znie uplne hnusne
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se začala líbit Stela, nebo i Stella, takže původní Anežka má konkurentku. Daniel zatím ne. No a le pokud možno chceme víc dětí, tak možná využijeme všechna jména :-) nunacek: Známá má taky Samuela a říká mu i Sami, Samíku, Samčo.. Mně se tohle jméno nelíbí od doby, kdy ho dala Pergnerová. Ale to je jen můj názor, to bych pak nemohla dát žádné jméno, protože ho určitě má někdo, koho nemám ráda. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mi se teda taky nelíbí,jméno po rodičích a nikdy bych ho nedala,na druhou stranu,když se to ostatním líbí a nevadí jim,že se tak jmenuje půl republiky,proč ne,každého věc,ne?ať si děti pojmenuje každý podle sebe.mi sa taky líbí mé jméno,ale dítěti bych ho nedala,my chceme jméno trošku neznámější,nebo nějaká obměna,jedno už máme vybrané a druhé se rýsuje:-)))
Odpovědět
Profilova fotka
Dnes je Diany, celkom pekné, včera Melánia, taktiež veľmi pekné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se moc líbí jméno mého skoro muže a jemu se zase líbí moje jméno, ale našim dítěti je nedáme, protože nechceme dvě stejná jména v rodině. Diana - okamžitě mi naskočí anglická princezna Diana, pak Diana Kobzanová a jedna moje spolužačka Diana - Romka. Melánie - pěkné, neotřelé.
Odpovědět
Dievčatá, čo vy na meno Lilien Čierna? :-) Volala by som ju Lily...alebo radšej slovenské meno napr. Miriam, Alexandra, Alica... Moja mama chce, aby bola Sofia... Chlapčenské mám, bude Adamko Čierny...ale dievčenské nám robí starosti... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa nepaci ani lili ani sofia (tych je inak teraz vsade vela) a k priezvisku by sa fakt hodilo nejake "normalnejsie" ta alica znie milo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky,už jsem sem psala jednou,ale my jsme mezitím jména pro naše budoucí děti trochu změnili.Chceme mít dvě a první bude buď Karel nebo Veronika a druhé bude buď Daniel nebo Viktorie. macabi: Lilien se mi moc nelíbí,ale Lily je hezčí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bych dala radši Lilian
Odpovědět
me se moc libi Lilly :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Macabi a čo takto Liliana....aj tak by si ju mohla volať Lily...a originál je v slovenskom kalendári.
Odpovědět
jachin, no to by aj šlo... :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
poznám jednu Lilianu, zlaté dievča a tiež ju volajú Lily, Lil, Lilka, Lilianka... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Našla som stránku, slovenské krstné mená...i ked niektoré mi neznejú priveľmi slovensky :-N tu je inšpirácia: http://www.clinic24.eu/krstne-mena/zo...
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych třeba neřekla,že Adel nebo Adéle je slovenské jméno :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ešte tak Adela...ale hovorím, je tam toho veľa a podla mna nie slovenského 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně tedy Lilien Čierna zní moc hezky:-) My máme vybraného Michala a Terezu, ale možná dojde ještě ke změnám x-)
Odpovědět
Profilova fotka
my sme to vyriesili tak,ze sme sa dohodli,ze ak sa narodí chlapec tak budem vyberat meno ja a ak dievca tak bude vyberat meno manzel,zatial to este neviem ale pacia sa mi mena Alex,Anthony,Tobias,Maximilian,Tadeas,ale moze sa stat,ze dam aj celkom uplne ine meno......Dobre je aj Zlatko mate to v mene a mate to s oslovovanim vyriesene ;-) Mojmu manzelovi sa velmi paci Alexandra a to zas mne totalne nie. Hadam porozmysla nad niecim inym.
Odpovědět
Nejsem proti českým jménům ale dávám přednost netradičním pro kluka by se mi líbilo- Ríša nebo Viliam a pro holku nwm
Odpovědět
Profilova fotka
Kavaapalma: predstav si, ze tvoj syn s menom Zlatko vyrastie a bude mat 40 a ako ho budu oslovovat kolegovia v praci? muzom sa to nelubi :-S
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja tužim po Sebastianovi a Antonii tak uvidíme ako to nakoniec bude a moj nastavajuci s tím nemá problem tiež sa mi pači Samuel a Liliana tiež nieje zle ale Viliama v rodine mame a k nemu pribudol Robin tak to je ako Vilam tell a Robin hud ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to teda, hej, budu si myslet ze je gay (nic proti nim) ked ho daky kamos na ulici zlatko oslovi, ale jemu sa to pacit asi nebude...ak sa nepremenuje, a presne v praci tiezdost blbe...
Odpovědět
Profilova fotka
:-D uffff, ale ste jeje otvorili oci! to förum je predsa len na nieco dobré, super babynec! PS: zlatko je ok meno, ale ako dospelému chlapovi mu möze príst (velmi skoro) na grc, takze porozmýslaj... inak velmi praktické, ak sa clovek pohada, tak mu nemusí liest do r...ti a ohánat sa slovami: - moje stastie - pusinka - zajacik - "zlatko" :-N , no a o to je to krajsie, ked ho manzelka po hádke osloví jeho krstným menom a on si pomyslí, ze: jaaaj fasa, uz máme zas idylku, ved ma nazvala, svojím zlatkom (akoze stastím) a nie tým Zlatkom :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no vidite babenky a presne o toto mi islo trosku poklebetit je jasne ze také meno svojmu dietatu v ziadnom pripade nedam,rozmyslam len nat tymi co su pred nim napisane toto bolo len tak uvedene na pobavenie :-D A to som si na neho spomenula len preto,lebo mama mojho byvaleho sa volala Zlatica o com som ja este vtedy nevedela a pri zoznameni som jej,este predtym nez mi stihla povedat ako sa vola polichotila,ze teta vy ste taka zlata a ona,ze hej som Zlata ha-ha =-) hups a bolo,tak sme na sa tom len zasmiali.
Odpovědět
Profilova fotka
co hovorite na kombinaciu Ayla Polina, MM si presadzuje Polinu,je to tradicia, mne sa lubi Ayla, tak by tam malaj to aby mal pokoj na dusi, len chcem nestranny nazor na tu kombinaciu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
spolu pekná kombinácia :-) ale tiež sa mi páči viac Ayla viac ako Polina ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa Polina moc nie, ale ako 2 meno vydrzim
Odpovědět
Profilova fotka
neni to zas take hrozne ze by som to neprekusala
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?