Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no u budoucího manžel je to tradice .... dědeček byl Jan, tchán je Jan, skoromanžel je Jan.... mě se jméno Honzík vždy líbilo... takže mi to nevadí, když bude syn mít jméno po taťkovi....
Odpovědět
Profilova fotka
nejprve jsem uvažovala Adámek a Adélka... ale ten stejný začátek je prý hodně divný... a je pravda... že Honzík se mi líbí více.....
Odpovědět
S touto kombinací jsem znám jedny sourozence a myslím, že je to v poho.
Odpovědět
Profilova fotka
no v tomto už máme jasno.... Honzík a Adélka...
Odpovědět
tak to máte dobré. Nás toto rozhodování teprve čeká. Snad ještě holčičí jméno se nějak shodnem, ale klučičí bude horší. To se mi lébí Vojta nebo Matěj, ale nastávajícímu se nelíbí ani jedno
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, my už máme taky vybráné jména Honzík a Terezka...Honzík bude po tatínkovi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Honzík a Terezka jsou snad nejpoužívanější jména v ČR
Odpovědět
Profilova fotka
jojo a mně se líbí ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
je videt, ze oblibenost jmen Jan, Jakub, Tomas, David apod fakt neklesa
Odpovědět
Profilova fotka
a hlavně se nám hodí ke jmnénu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to je zajímavé, že se to lidem furt líbí, že to není ještě ohrané
Odpovědět
Profilova fotka
Elis ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ja to nechapu, je tolik hezkych jmen na svete......tohle je takovy bez napadu no
Odpovědět
Profilova fotka
někdo chce mít nápad, někdo chce pro své dítě normální obyčejné běžné jméno, záleží na každým jak si to zvolí, nám se líbí typický český tak to tak budeme mít ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mirasek... souhlasím s tebou.. my budeme mít taky Honzíka.. taky bude po tatínkovi.... nevím, proč lidé "ohrnují nos" nad tradičními českými jmény.... mě se tedy líbí více ty naše než ty cizí.... radši bez nápadu ..... ;-) ale každého toto věc.. každý má na to jiný názor...
Odpovědět
Profilova fotka
ja nemam nic proti tradicnim jmenum, ale nelibi se mi nejpouzivanejsi jmena
Odpovědět
Profilova fotka
kdybychom měli koukat na výběr jména, podle toho, které je nejpoužívanější.. tak bychom si asi ani nevybrali... líbí se nám klasická česká jména.... a těch je "požehnaně"....
Odpovědět
Profilova fotka
no nic, mam na to rozdilny nazor :-)
Odpovědět
Profilova fotka
p.klara...Honzík je hezké jméno a Adélka taky ;-) schvaluju, já si nepotrpím nažádné výstřelky a i ty nejvíc používan ése mi právě líbí, vm, že lidé se snaží vymýšlet dětem co nejoriginálnější jména, za to je nekritizuju, ale já na to prostě nejsem a nechápu jak někdo může pak nás odsuzovat za to, že dáváme jména bez nápadu...myslím, že to že dám dítěti jméno Honzík není o nápadu, ale o tom, že nechci aby mé dítě pak trpělo, když by měl nějaký jiný výstřední jméno...
Odpovědět
Profilova fotka
ve finále my na jménu stejně záležet nebude ale na tom yby to bylo zdravé ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mirasek... plně s tebou souhlasím ..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nehledě na to, že trend dávat dětem neobvyklá a méně používabá jména jde tak dopředu, že takovej Honzík a Terezka pak už tak běžný nebude
Odpovědět
Profilova fotka
hm, taky si myslím... každý přemýšlí nad jménem... připadá mi, že čím větší exotika, možná i skomolenina lepší... ale já si myslím, že "zlatá česká klasika"....
Odpovědět
holky, kazdemu se libi neco jineho, to je prece velice subjektivni vec ;-) jen myslim, ze jste si prispevek Kristi prebraly tak trochu jinak, nez myslela... a propos mirasku, proboiha nerikej mi, ze jmeno Honzik das pripadnemu synkovi jen proto, aby s jinym jmenem netrpel, to by byl dost chaby duvod, ne? ;-) stejne tak by se mohlo rict (obecne, nerikam, ze to tak je, jen ukazuju vec z druheho pohledu), ze mu jmeno Honzik nemuzu dat, protoze nechci, aby trpel, ze se po zavolani jeho jmena otoci polovina deti ;-) takze ja doufam, ze to jmeno mu chces dat hlavne a jedine proto, ze se ti libi nejvic ze vsech jmen
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem jsem zmiňovala, že je to každého věc... že na to každý má jiný názor... ale dávat dítěti zvláštní jména, jen aby neměl stejné jako jiný, to je taky trošku .....
Odpovědět
Profilova fotka
mnauu,asi si mě špatně pochopila, já dávám Honzík protože se mi líbí!!!a ne proto že by trpěl, jen sem chtěla říct, že kdybych mu dala třeba teodor, tak by ho to mohlo štvát třeba jako mě moje jméno...!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ja vzdycky chtela Nikolu nebo Natalii, zkratka neco trochu jineho, ale cim jsem starsi, tim vic se mi libi klasika :-). Holcicka bude Adelka a kdyby byla druha, tak to bude Monika. Kluka nevim, moc se mi libi Matias, ale moje nej kamoska ma syna Matouska a ja nechci dat stejne. Libi se mi Machal a David, ani jedno se memu muzi nelibi, Jakub se zase v anglictine moc komoli, Honza se mi libi ale anglicky preklad John je hroznej .... tak nevim .... nenapada vas neco, co zni podobne v anglictine i v cestine??
Odpovědět
Profilova fotka
a taky mi přijde trochu ujeté navážet se do lidí kvůli tomu že člověk mu chce dát tradiční a hodně použíívané jména, ať si ostatní lidi dávaj jména jaký chtěj, ale aby mi někdo kritizoval za to, že chci dát Honzíka a Terezku a jsou to nejpoužívanější jména to už je trochu mocc...mě se třeba líbí netradiční jména ale nehci je dát svým dětem a český typický se mi líbí víc a naprosto chápu že někomu se zas líbí pravý opak...
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, Thomas ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
prostě je to fakt věc názoru ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?