Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mne Daniel znie ako "anjel" a aj preto sa mi paci... skoda, ze nastavajucemu nie...
Odpovědět
Profilova fotka
daniel je pekne ale stranse sa mi nepaci dano, to by ho tak iste volali
Odpovědět
Profilova fotka
alebo Danco ci Danculko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se líbí oběma. Mě by se líbilo,kdyby se mu říkalo jen Danieli, ne Dane.
Odpovědět
Profilova fotka
inak, Leish, vy budete davat detom zidovske mena? tie su krasne :-) pacilo by sa mi Ilan pre chalana a Yentl pre dievca
Odpovědět
Profilova fotka
hmmm pre chlapca to uz je viac menej simon, sa mi zda inak ze ma zidovky povod, a dievca nemame...alemne sa zidovske pacia...Ilan je pekne
Odpovědět
Profilova fotka
mne tiez vzdy hned evojolovalo daniel aj daniela anjela, a toez sa mi to zato lubilo, ale my to asi nedame...
Odpovědět
Profilova fotka
ano, je... http://www.behindthename.com/name/simon
Odpovědět
Profilova fotka
*evokovalo
Odpovědět
Profilova fotka
yentl to sominak este ani nepocula na nikom
Odpovědět
Profilova fotka
ja poznam akurat ten muzikal s B. Streisand a vo Francuzsku som raz videla reportaz z jednej rodiny, kde sa tak volala ich dcerka a strasne sa mi to zapacilo, neni vela mien s Y na zaciatku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to teda nie, ale ked som si kukala zid mena tolko sa mi lubilo ze by sme aj 10 deti mohli mat...a hlavne sa mi tamlubili chlapcenske mena oproti nasim slovenskym...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
to laleeta....s "uz" manzelom sme tiez vychadzali z povodu mena simon.....on je peter....a zaroven si zobral aj zaciatok mojho mena /monika/ :-D ....tiez sa nam pacil , ze "nacuvajuci....".....no syn sa vola nie simon ale šimon. zidovske i juhoslovanske mena mi tiez imponuju x-)
Odpovědět
Profilova fotka
a máte odkaz na židovské jména?:-)
Odpovědět
Profilova fotka
daj si do googlu jewish alebo hebrew names a vypluje ti to x stranok, na niektorych aj s vysvetlenim vyznamu mena... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji:-))
Odpovědět
ahojte :) no s partnerom sme vyberali tiez mena ale sice este mame casuuuuuuu, ale aj tak aby sme boli vzdy pripraveni. Pre dievcatko LILLIAN a pre chlapceka JOACHIM.
Odpovědět
Dnes slaví jmeniny: Šárka: České jméno, převzaté z názvu stejnojmenného údolí u Prahy. Předslovanský základ slova lze srovnat se španělským sierra, albánským sharane a korsickým sarra, tj. "horský hřbet, návrší". Melanie: Řeckého původu, znamená "černá, tmavá".
Odpovědět
Profilova fotka
butterflicka: Liliana je zajímavé jméno. Líbí se strašně mému bráchovi, pořád říká, že jednou bude mít dceru Lilianu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mě se líbí i Bibiana x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Bibiana je celkem pěkný a i málo častý (podle statistiky na www.krestni-jmena.cz jich je v ČR jen 118).
Odpovědět
Profilova fotka
Jaké všechny varianty vás napadají, jak lze oslovovat dítko a pak i dospělého člověka se jménem Samuel? Mě napadá jen Samuel, Sam.
Odpovědět
nunacku moje mamina se jmenuje Liana a ani to neni v kalendari :-N ...ale komu to vadi zejo? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vewe: Liana je hodně zajímavé ;-) Vůbec nevadí, že není v klanedáři, svátek člověk může slavit přece kdykoli ;-) :-D
Odpovědět
jo to je pravda....zajimave je, tatka ji rika Lianko, Lili nebo Lilinku, ale ja bych ho stejne svymu diteti asi nedala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych jméno Liana taky pro svou dceru nevybrala. A taky se mi hlavně nelíbí, když jsou v rodině dvě stejná jména. Každý má mít podle mě svoje "originální" jméno ;-)
Odpovědět
všechny zdavím. KOukám, že je tu docela pladná diskuze. Je to dost těžký vybrat jméno, tak aby se líbilo, bylo jednoduché, nikdo jej nekomolil, nijak dlouhé atd....
Odpovědět
hodně dlouho už se mi líbí jméno Karolína. Má více variant jak ji oslovit: karla, kája, karolínka, kájuš, Korolka. a zatím ve svém okolí mám jen jednu holku s tímto jménem.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky.. tak koukám na tuto diskuzi... sarcca.. Karolínka je krásné jméno.... No my už máme rozhodnuto... chtěli bychom chlapečka a holčičku... Chlapeček bude po tatínkovi Honzík a holčičku Adélku....
Odpovědět
P.KLára - máš vybrané hezké jména, ale já moc nejsem za to, aby se dávali jména porodičích. Příjde mi trochu jakoby už do vínku toho dítěte se dávalo, že musí být takové jako maminka či tatínek. Ale je to pouze můj názor
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?