Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Ahojte kočky, stále si lámeme hlavu s krstným menom pre dievčatko. Naše priezviská sú Čierny a Čierna. Chlapca máme vyriešeného, bude Adamko. :-) Ale dievčenské meno nie a nie nájsť. Mne sa páči Lilly a manžel by chcel Miriam a poprípade Marcelu po mne. Ale ja by som radšej niečo iné. Neporadíte? Ďakujem. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čo sa týka Kasandry - znie mi to ako jedna postavička z rozprávky, keby som chcela aby ju volala Snadra, tak to dám radšej Alexandru, tú by mohli volať Aj Sandra, ale aj Alex. A Romeo..bez urážky, trocha smiešne meno 8-) Macabi - Lilly Čierna sa mi vobec nehodí, ale Miriam Čierna znie krajšie ;-)
Odpovědět
Macabi: Máte kratší příjmení, tak bych doporučovala bych nějaké delší jméno. Návrhy: Adelaida Čierná, Alexandra, Alžbeta, Anabella, Anastazia, Angelika, Antonia, Apolonia, Arabella, Aurelia, Beatrice, Barbora, Belinda, Berenika, Bibiana, Celestina, Cecilia, Daniella, Désirée, Drahomíra, Dominika, Dorotea, Doubravka, Františka, Gabriella, Gvendolin, Henrietta, Jolanta, Julianna, Josefina, Justina, Karolina, Katarína, Klarissa, Klementina, Konstancie, Kordelia, Kornelia, Kristianna, Leontina, Lidmila, Loretta, Magdalena, Madalena, Mahulena, Mahuliena, Marianna, Markéta, Matilda, Melanie, Melinda, Melissa, Michaela, Penelope, Samantha, Sidonia, Slavena, Svetlana, Štěpánka, Stefania, Valentina, Vendula, Zdislava, Zlatica usmejsa: Kassandra je úžasné jméno :-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Čo sa týka mien, rozhodne by som vybrala slovenské k priezvisku Čierna.znie mi doslova smiešne Penelope Čierna :-p Známa dala synovi meno Nicolas, lenže sa píšu Srvátkoví, už teraz sa mu deti v školke smejú a známi tak isto poza ich chrbát :-x
Odpovědět
jachin: deti v skole sa mu smeju? nevidim na to mene nic smiesne (mozno sa smeju cisto na priezvisku)- a zda sa mi neuveritelne aby sa troj-stvorrocne deti smiali na nevhodnej kombinacii mena a priezviska, myslim, ze v tom veku maju ine starosti - alebo to maju od rodicov...BTW, decka sa vysmievali navzajom kvoli menam a priezviskam aj v casoch, ked sme ich vsetci mali z kalenarov :-D a ze sa smeju dospeli, hmm, je to smutne, a je to hanba pre vysmievajucich sa a nie pre vysmievanych ked sa rodicom meno paci, preco nie. Priezvisko si nevyberas, a mozno aj preto je stale viac ludi v CR aj SR, ktori davaju detom nezvycajne mena, a urcite o takych 20-30 rokov sa nad tym nikto nepozastavi, a ti, ktori nie su uplne uzkoprsi sa nad tym nepozastavia ani teraz. Meno lily sice nie je moje oblubene, ale Lily Cierna, Lily Black, Lily Negro mi pridu v podstate rovnake. Dufam, ze som nikoho neurazila, len rychly postreh... Macabi: baby maju pravdu, dlhsie meno by sa k vasmu kratkemu priezvisku hodilo viac ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To by si neverila,že aj v takom veku 8-( ale veľa z nich to má práve od rodičov. Priezvisko si nevyberáš, ale meno môžeš.ako tu už bolo x krát písané, neskôr trpia menom vždy len deti ( boli tu konkrétne príklady Johny Bača, či Lilly Angel Kvasnicová)
Odpovědět
...ja neviem, a ked sa narodi dievcatko, a ma nezvycajne priezvisko, ku ktoremu dostane hodiace sa, krasne ale uplne nezvycajne, neslovenske meno, a o 20 rokov sa vyda a dostane priezvisko Bacova? Viem, ze je moznost priezvisko si nechat, ale mozno chce mat manzelove, tiez sa jej zacnu ludia smiat?- ale to uz je do inej temy :) inac, v nasom malom mestecku je vela takych deti so 'smiesnym' menopriezviskom, myslim ze aj nikolas by sa tam nasiel, a kevin a neviemktoeste, a ludia si zvykli :-D v skolke sa tiez nic neriesi...iba ak kto ma 'modernejsie meno' hihi
Odpovědět
Profilova fotka
U nás sú ľudia zvyknutí hlavne na exotiku cigánskych mien : Chuan Carlos Lakatoš, Mercedes, Rosalinda, Manuel Kotlár..... :-D
Odpovědět
tie zase nepoznam ja :-D paci sa mi transskripcia mena Juan, co viac chceme, ved to este aj poslovencili :-D a stale mozu tvrdit ze maju latino-korene :-D :-D
Odpovědět
paci sa mi aj Lilien a volat ju Lilly. a moje naj je Sarah, v tomto sa zhodneme s priatelom. Aj Rachel a Rebecca sa mi hrozne pacia ale tie bohuzial nemozme lebo v priezvisku mame vela R. Ramirez-Rossi. tak meno by nemalo zacinat na R :-( malo chlapcenskych mien je na vyber. Paci sa mi Timotej a Jakub ale neviem ci to neznie hlupo Jakub Ramirez-Rossi ps. mam dve kamosky ktore rodili v maji.oboje chlapcekov maju a obe dali Tomaska. moc mi to nesedi ale je to dost moderne podla toho
Odpovědět
usmejsa: priezvisko je velmi pekne, silne erka maju velmi pekny zvuk!!! rebecca sa mi mozno hodi najviac, sice je r na zaciatku, ale pri sarah vam vzniknu dve slabiky RA (sa-ra-ra-mi...) za sebou, - no ale vase deti budu skvelo vytrenovane vo vyslovovani R :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Rebecca sa k tomu hodí, fakt to znie veľmi pekne ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hej saru by somani nedavala za tu ra-ra, mne sa rebeka rachel tiez velmi pacia ale uz sestry maju dceryrebeku a druha rachel hehe a podla mna sa 3-4 rocne deti an dkombinacioumeno priezvisko nezamyslaju akurat sa hovorit naucli, to by do nich rodicia museli o tom...jake ma hrozne meno ich spoluziak
Odpovědět
Profilova fotka
usmejsa a odkial je manzel, skus kuknut na strankach mena ich povodu,mozno viac pojdu k priezvisku, myslim chlapcenske ked nemas :-)
Odpovědět
leishmania no on ma dva mena. Jose Daniel a potom este dva priezviska. a take meno moc nechcem davat. Daniel je pekne ale nechcem po rodicovi meno a sesternica je Rachel. ale keby ze mam dievca tak bude rachel. ved sa s nou castokrat nestretavam. a po anglicky sa mi paci ako to vyslovuju . tak budem ak bude dievcatko alebo Sarinka. pre toho chlapca je tazke.
Odpovědět
Profilova fotka
ja som myslela ze napr jeho meno je povodom spanielske ze si na webe kuknes spanielske mena a mozno najdes dake pekne co si ani nepoznala k danemu priezvisku...hehe, neviem ci ma chapes....
Odpovědět
uz chapem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
usmejsa a akej narodnosti je tvoj priatel?
Odpovědět
Moderátoři Stanislav Brunclík a Lucie Brunclík-Alexová přívitali na svět svého prvního potomka Sebastiana. Vážil 3 kila a měřil 49 cm.
Odpovědět
jachin: V seriálu Mesto tieňov hrála holčička jmenujíc se Samantha Prachařová
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky.. Taky se pridam.. Svym jeste nenarozenym detem jsme s pritelem vybrali tato jmena: pro holky Jasmina Mia a Sofie Ella, pro kluky Tadeas Jachym a Nicolas Matej.. Samozrejme jim budeme rikat jen jednim jmenem, ale libi se nam dvojjmena.. Budou to vlastne Jasminka, Ellinka, Tadeasek a Matysek... Libi???? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no záleží jaké máte příjmení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to elis: Langáškovi... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to myslim,ze jeste jde.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
noooooo, tak v tom případě jste na tom asi jako my.... takže je jedno co vyberete, všechno bude znít zvláštně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to musim doma rict... On si pan dost na svem prijmeni zaklada.. 8-) Je neobvykle... A zase nechceme jen tak obycejne jmeno.. Neter se jmenuje Tereza NAtali a neni s tim problem...
Odpovědět
Profilova fotka
urcite neni, bud v klidu....mne taky rikaji,ze se nam Mia Isabella k prijmeni nehodi a je mi to u pr...... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ti chlapi jsou difní, čím horší příjmení tím si na něm více zakládají :-D (znám to z domu)
Odpovědět
Profilova fotka
no, to znam.... ten muj je taky na svyho Mišáka hrdej :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mě se taky hrozně líbí Zoe Nathalie, ale k našemu mega dlouhému příjmení by to už šlo těžko
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?