Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Dnes slaví jmeníny: Ruth: Biblické jméno hebrejského původu (reuth) a nejasného významu, nejčastěji se vykládá jako "přítelkyně" - Rúty, Rutka, Rutuška. Matilda: Německého původu {ze staroněmeckého ma(c)htilt}, znamená "silná v boji, mocná bojovnice" - Matty, Tilda, Matilka, Matild.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, my se o mimi teprve začnem snažit, až se přestěhujeme 8-) neboli tak za měsíc :-D ale víme že chlapeček bude Pepík po miláčkovi a jeho tátovi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
moje dieťatko sa volá Matúško. Ale pre dievčatko by som volila asi Dianu alebo Samanthu? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
diana je zajímavé,jen jako zdrobnělina diuška je hrozná.-)a smantha hako sam je hezká:-)Matúško,jako matyáš?
Odpovědět
samanthu?? to jméno mi připomíná horor Kruh.....hrála tam mrtvá holčička (fakt ošklivá) a jmenovala se Samantha!!:o))) :-p :-N
Odpovědět
safovaverca to nebola Samantha, ale Samara ;-)
Odpovědět
elanor: no tak vidíš:o) ale i tak mi ji připomíná:o)))) :-N :-D
Odpovědět
Ahojky moje deti se jmenujou - Emma a O minutu mladsi je Alex,jsem s jmenama spokojena,protoze maji mnoho podob,i deti uz na sebe volaji.(Emmi,Emminko,Emmicko,Empulko,Emmko,Emmino,Alex na ni vola Eji,Beji,Bebi) (Alexi,Aleku,Ajiku,Ajo,Alonzo :-D ,Saso,Sasiku,Sasulko,Saseno,Emmi na neho vola Ajo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! papapa
Odpovědět
Profilova fotka
znamym se minuly tyden narodila holcicka a dali ji jmeno Doubrava... no nevim, ale myslim ze jim za to nepodekuje :-N
Odpovědět
Přítel si tvrdě stojí na Zdeňkovi - ta chlapská hrdost je strašná - bude už čtvrtej v řadě (být na mě, tak by mě něco tak strašnýho ani nenapadlo :-))... A přitom si přítel pořád stěžuje, když mu rodiče otevřou poštu :-D... A tak jsem si řekla, když má trpět kluk, tak holčička bude zase po mamince Evička, i když to jméno jsem dřív nenáviděla :-)... (To bude pro změnu třetí v řadě...)
Odpovědět
Profilova fotka
myjsme dali jméno Jakub Jan a příjmění má Král
Odpovědět
Profilova fotka
ripik: A není Doubravka? To byla princezna, jedna z velkých žen přemyslovské dynastie. ;-) My budeme mít jednou Anežku, taky super baba, na tu dobu. marselina: to je jako Jakub Jan Ryba, moc pěkná kombinace. Mému bratranci se narodila minulý týden dcera a jmenuje se Kateřina Zoe.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, já mám malou Alexandru, jméno sme vybrali universální pro kluka i pro holčičku, ještě dříve než sme věděli, že nějaká bude. :-) Nelíbí se mi, tak jako jiným z vás, jak se dávají jména dle hlavních postav ze seriálů, filmů atd... Chudák mimi..:(:( Četla jsem článek, že maminka si stála tak moc za svým, že se její synové jmenovali Vinettou a Old Shaterhand, a příjmením Chlupatí :-D :-D :-D :-D Chudáci...
Odpovědět
Řecká dívčí jména - co si myslíte? Afrodita, Agáta, Aglaja, Alexandra, Alexia, Anastasia, Anděla, Angelina, Andromeda, Andrea, Anežka, Agnes, Apolena, Apolonia, Areta, Ariana, Ariadné, Artemis, Atalanta, Athena, Barbara, Berenika, Daphne, Damaris, Danaé, Delia, Demetria, Doris, Dorotea, Elektra, Esmeralda, Philomena, Helena, Irena, Iris, Jolana, Jiřina, Iolanthé, Kalypso, Karin, Katarina, Kleopatra, Kristina, Lara, Leda, Leukothea, Leokadia, Leona, Leonie, Leontina, Lydia, Melanie, Medea, Melissa, Nikita, Nikoleta, Niobé, Ophelia, Olympia, Pamela, Palmira, Penelopa, Selena, Sophia, Stefanie, Thais, Thea, Tekla, Theodora, Teresia, Xenia, Zenobia, Zoe
Odpovědět
Profilova fotka
alexandra je tak ohrané meno :-S andromeda- to je také nejaké cudné, daphne a sophia je velmi zlaté... delia a lydia taktiez ohrané, aspon v RO, tam je kazdý delia... demetria, mi pripomína dimitria, tak to radsej nie! elec(k)tra- to meno má peknú "nosicku". karin, katarina, kristina lara, leonie(a), melanie, stefanie- velmi známe a otukané mená.... :-S aaaahhh tá zoe- tak to meno komolia, ze: zoey, zoy, zoe.....to je tiez 90-te roky In.meno!! :-N helena je na sk-ku zasa rozsírené meno, ale k peknej tváricke urcite to meno pasovat bude!
Odpovědět
Profilova fotka
krupinka01: mne sa páci, ked alex hovoria "sasa/ska! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krupinka01 a to si este nepocula tie rómske mená, ako napr: pamela, kevin, shakira :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to vejik: emma je krásne meno!! ale nezdrobnuj ho, lebo ho spatís..... ;-) a miminko zostane aj tak tvojím "naj- zlatíckom", aj bez tej zdrobneniny!!??????
Odpovědět
Profilova fotka
ahmon.. slyšela sem už i o Esmeraldě... atd.. podle těch seriálových hvězdiček... :-) Alexander právě moc neznám, tady sem to právě tak moc neslyšela, tak sme to dali, ale jak říkáš, nejhezčí je říkat ji Saša..:)
Odpovědět
Profilova fotka
krupinka01: hej :-D a pokemóna asi este nepoznajú, ale ja sa nechám prekvapit... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahmon.. kdo je alex? ty nebo manžel, nebo to je příjmení? máš to v albu
Odpovědět
Profilova fotka
manzel, ja som slávka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
pro zmenu: http://www.novinky.cz/clanek/135719-n...
Odpovědět
Dnes slaví jmeniny: Světlana: Slovanského původu, znamená "světlá" - Světla, Lana, Světlanka Víťazoslav: Novější československé jméno slovanského původu, náhrada za staršího Vitoslava, to znamená "slavný sídlem, mocí". Dnešní Vítězslav ovšem znamená "slavý vítěz" - Vítek, Víťa, Slávek, Slavo.
Odpovědět
Sasha je na mně moc ruské jméno :-( :-) - radši bych Alexandře říkala Alex, Alexa, Alexia, Lexa, Lexy.
Odpovědět
Profilova fotka
mne se Saša taky nelibi, Alex a Lexy jsou super
Odpovědět
aj mne sa páči Alex, dala som take meno psovi kedysi :-)
Odpovědět
ahojte poradte mi.ake meno dat k priezvisku Ramirez - Rossi ?
Odpovědět
Profilova fotka
Elena (varianty k tomu Ela, Ella, Elen, Ellen), Laura, Linda, Dominika Erik, Patrik, Dominik :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sofie by se mi k tomu libila
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?