Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
Já tam viděla holku, mohlo jí být tak 10 let, břicho měla takové to jako mívají dědové, velké, visící přes kalhotky..hrůza..když jsem pak viděla maminku, nedivila jsem se..na jednu stranu jsem tu holku litovala, bude nešťastná..
Odpovědět
Profilova fotka
jojo nejvíc je mi líto těch dětí, budou se pak trápit celý život. Dětsku sotva narostou zuby a už cpe hambáče, čokolády, koláče... když ho na to učí od mala co by si to nedalo... pro ně je zas zelenina sprosté slovo... však když se podíváte do mekáče nebo jiných fast foodu tak je to plné kulatých dětí....
Odpovědět
Profilova fotka
...je to nezodpovědnost rodičů, že na dítě nedohlíží, pak ikdyž by v pozdějším věku zhublo už má deformované nohy, protože přes ty velké stehna nemůže pořádně chodit, je to hrozné fakt :-( to já tam zase viděla maminu přišla se svojí matkou, měla obří břicho takže pokročilé stádium těhotenství a už měla malou holčičku takže se usídlily u dětského bazénku...jen jsem si tak říkala jestli je dobré být na sluníčku a pak když jsem jí viděla odpoledne měla břicho úplně červené, spálené...ale spíše mě zaráželo že si ona i babička vesele kouřily jednu cigaretu za druhou u dětského bazénku, já být její matkou tak jí jednu švihnu že nemá co v těhotenství kouřit a oni byly dámy úplně v klidu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
To je fakt síla! Loni jsem byla na srazu od ZŠ a když jsem viděla spolužačku v 8. měsíci kouřit, byla jsem paf..tyhle nezodpovědné matky fakt miluju, ale co je to jejich problém.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky jsem viděla včera jednu těhotnou tak v 8. měsíci u vody, holé břicho celou dobu na slunku, všichni říkají, že to škodí a navíc se to mimčo v břiše vaří, vždyť jak je vám horko na slunku a navíc když na to břicho pere slunko... no a cigarety? bez komentáře....
Odpovědět
Profilova fotka
Už jen ta nezodpovědnost vůči miminku..nechápu to ..
Odpovědět
Profilova fotka
já taky ne, jak já se znám tak se budu bát úplně všeho aby to náhodou miminku neuškodilo... hlavně dneska když je tolik nemocí, tolik dětí se rodí s nějakou vadou....
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně tak..
Odpovědět
Profilova fotka
no za tu cigaretu bych jí jednu natáhla..........tohle fakt nechápu....to je tak těžký 9 měsíců nekouřit???? hnus, blééé a navíc to vypadá otřesně......holka s břichema s cigáro....fuj................ jj, souhlasím s vámi, když se do dětí od mala perou hambáček, kfc, mekáč atd....tak jim to pak opravdu přijde normální a zeleninu mají pak za trest......díky bohu, že za nás to bylo až když mi bylo přes deset - my nikdy do meka nechodily a jsem za to vděčná.......hamburgry a všechno tomu podobné naštěstí vůbec nejím.......a jsem za to ráda.......a své děti k tomu teda učit rozhodně nehodlám..............není nad domácí stravu........!!!!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hmm, cigarty jsou hnus, ale u těhotných je to na facana... S těma dětma je to síla, já (coby silný alergik) budu rozhodně stravu dost poctivě hlídat (tzn. žádné kravské mléko, oříšky, sladkosti v podobě tyčinek atd. aspoň do 3 let). Děcko jí to, na co si zvykne, chuť se přizpůsobí, synovec tak jí od dvou let zelené olivy, které spousta dospělých nepozře, ale on to jí automaticky, protože to doma jedli všichni.
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: a s tou otylou slečnou........to musel být teda zážitek............ 8-) 8-) 8-) jak říkáte holky, tohle už není odvaha, tohle je nesoudnost!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
...no jako bylo to fakt husté, kluci jen koulili očima a nechápavě zírali že je něco takového vůbec možné :-D ifoun: no já když to kolem sebe vidím, ty děti u mekáče atd. tak mi je z toho nanic...sama tam nechodím, protože to je hnus tučný ale pro ty děti je to fakt hrůza taková strava...já bych ráda vedla svoje děti ke zdravé stravě a sportu aby taky měli nějaké koníčky a ne jen počítače jak je to dneska moderní ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ty koníčky už jsme s přítelem taky probírali, že určitě děti někam přihlásíme, i když dneska jsou ty koníčky hlavně o penězích, každý koníček (sport, hraní na nástroj, tanec atd....)i různé výlety a akce stojí spoustu peněz a ne každý na to má a pak jen děti sedí u pc a tv, ale samozřejmě je něco jiné když je to z nedbalosti nebo nezájmu rodičů... určitě se děti dají zabavit i jinak... já pc měla až někdy od svých 17ti let a vůbec mi nechyběl.... zas na druhou stranu je fajn když na něm děti umí co nejdřív protože, bez pc to dnes nejde ani ve škole ani v práci...
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: já mám jen strach, že to je hrozně těžké - příbuzní nosí na návštěvy pro děti sladkosti, starší děti si vyžadují to, co mají kamarádi...ale myslím, že to za to stojí.
Odpovědět
Profilova fotka
vidím to u svého bráchy, nemá žádné koníčky, jen celé dny sedí u pc a aby se neřeklo tak jednou týdně zajde do posilky na hodinu, ale to je zcela zbytečné... za chvíli se nevejde do křesla :-D :-D taťka se snaží vařit zdravě, ale bráchovi to moc nejede ani ho to moc nezasytí tak pak stejně večer stojí u lednice a vyjídá.... prostě tak je zvyklý od mala... brigádu nikdy nepotřeboval, peněz dostával dost, jídlo mu mamča nosí až pod nos, tak jeho maximální pohyb je od pc k lednici a zpět....
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: ono se to zvládne neboj, úplně dětem omezit sladkosti člověk stejně nemůže, ale dá se to nějak udělat...u nás celá rodina ví jak žijeme, že sportujeme, zdravě jíme atd. takže když jim řeknu aby dětem zbytečně nenosili něco co si nepřeju tak to snad budou respektovat a budou nosit třeba ovoce nebo jiné věci :-D velká chyba je, že některé maminky nemají ani čas dětem dělat svačiny a pak jim dají jen peníze a to víš že si děti koupí co je napadne, takže je potřeba tomu nějak předcházet...v čem to dítě vyrůstá mu přijde normální takže by to mělo být v pohodě ;-) mmarch: s tím počítačem je to pravda, bez toho se člověk neobejde, já měla počítač taky pozdě a nechyběl mi, měli jsme je ve škole, dneska je výhoda že se s tím ty děti učí už od malička takže pak jsou profíci ;-) já mám doma programátora takže myslím že od plenek bude dítě umět na PC ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: bohužel se vždycky vyskytne někdo, kdo capartovi poťouchle podtrčí nějaký hnus a ještě se považuje za geniálního, že to rodiče neviděli. Že bdue mmít zkažené zuby a bude tlustoprd, to bych ještě přežila (repsektive dá se s tím bojovat a udělat opatření, že ani pár hnusných věcí to nezpůsobí), ale aby kvůli tomu, že jsme oba alergici, trpělo naše případné dítě ještě víc kvůli nějakému hnusu, to nedovolím... Takže sladké jo: ovoce, klidně sušené (ale jen bio), jen vhodné typy, čokoška hořká, mléčná později, ale opět pouze ověřené značky. Já jsem možná trošku paranoidní, ale nikomu bych nepřála to omezení, které alergie dokáže způsobit. Není to žádná děsná choroba, obecně si připadám zdravá, ale nemoct jít ven, protože je jaro, nemoct snís jogurt, to je opruzááárna nejvyšší.
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: to ti věřím, taky mám alergie na všecko možné a je to fakt hnus když se musíš omezovat ve věcech co máš ráda...
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: a právě tou stravou u dětí do cca tří let se to dá dost významně ovlivnit :)
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: jj to je pravda a opravdu pokud by někdo cpal mému dítěti něco co by mu mohlo uškodit tak bych toho dotyčného asi nakopla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo to vím... já měla silné alergie hlavně na trávu, pyl, prach, roztoče, ale po vakcínách se mi to docela zmírnilo, skoro úplně zmizelo.... pak jsem dostala ještě zátěžové astma a to už se mi taky trochu zlepšilo... je to hodně o psychice...
Odpovědět
Profilova fotka
Mně zatím nezbaralo nic, ale prostě to beru tak, že je v roce období, kdy poněk překračuju dávku antihistaminik, mám obejvené kapky do nosu a očí, které skvěle pomáhají, když je nejhůř a nemůžu se vyspat kvůli astmatu, tak si fiknu sprej (i když nerada), případně codein. Ale vím, že prostě musím mít nějaký režim, něčemu se vyhnout, ale nic hrozného to není. Jen prostě chci případnému potomkovi dopřát možnost takové věci neřešit :) Je pro mě docela i dilema, zda děti mít, já bych to kvůli zdraví nedělala (ne mému, toho dítěte), ale přítel to tak nebere. Tak uvidím...
Odpovědět
Profilova fotka
kvůli alergii nemít dítě??? to bych nedala.... dneska je alergických (prý)80% lidí a alergikem se člověk může stát kdykoliv v průběhu života a určitě jsou horší věci, takže nevidím důvod proč nemít dítě...
Odpovědět
Profilova fotka
Njn, jenže když jsou alergici oba, navíc jeden s astmatikama v linii... k tomu zatížení na choroby tlustého střeva, no, nic moc ...
Odpovědět
Profilova fotka
já mám taky alergie, astma, přítel má taky alergie, problémy s játrou a střevy, moji rodiče jsou taky alergici, sestřenka má bezlepkovou dietu (docela síla) a jsme rádi, že jsme tu a děti určitě chceme.... kdo je dneska zdravý????
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: já vím, mám k tomu jen jiný přístup, podle mě je zdraví hrozně důležité a je to pro mě důvod ke zvážení, zda to "šířit".
Odpovědět
Profilova fotka
...ono ani není 100% dáno že to dítě zdědí, třeba bude úplně zdravé ;-) ono je to složité ale já bych to teda rozhodně riskla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: já neříkám, že to nerisknu, ale prostě dumám nad tím...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a dělala jsem o vékendu ten dortík z jogurtu (selský), piškotů a ovoce (bobůvky) - bylo to vlednici 24 hodiny, ale úplně to neztuhlo :( Když jsem z toho chtěla ukrojit ksotku, tak se to rozjelo a jedna porce byla úplně rozhňácaná :( Víc piškotů, aby nasákly vodu z jogurtu? Nebo dát do mrazáku? Nebo tvořit jednotlivé porce do skeniček, hmhmmm. Ale bylo to velmi dobré :)
Odpovědět
Profilova fotka
...jé tak to je divné, tak zkus příště více piškotů, ono to je jakoby takové měkčí ale drží to tvar, dělám to do dortové formy a pak normálně krájím na výseče a je to vždycky v pohodě ;-) jinak se to dá taky dělat rovnou do skleniček nebo nějakých misek ;-) ty jo ale dala bych si, je to dobrota akorát já když bych si sedla k té dortové formě tak jsem schopná jíst pořád a pořád až tam nic nezbyde :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?