Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Ahoj děvčata, tak já už konečně včera začala zase se svým cvičením, tak je mi líp na duši, za svátky mám zpátky tři kilča, tak mám co dělat, ale určitě to půjde.Začala jsem i chodit do práce, tak snad mi to hubnutí nezbrzdí :D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem se včera večer změřila, dneska zvážila a jdu na to - uff :-) malé zhřešení bylo - fidorka a mufín, ale nehodlám přestat se vším naráz to bych se k tomu zase rychle vrátila ... jinak jsem hodně pila, hodně zeleniny, dopoledne jablíčko a pomeranč, sváča, k obědu králičí maso a trochu bramborové kaše od včera ... no jsem spokojená s prvním dnem :-) teď jít rychle spát, aby mě nechytla večerní žrací nálada :-D
Odpovědět
Tak já se do toho pořádně dám tak někdy během toho ledna - prostě vánoční cukroví ještě není kompletně zlikvidováno :-D Ale cvičit bych ráda začala hned, bohužel nejdřív ve čtvrtek, zítra možná budu poprvé v nový práci hned dlouho, nevim, a ve středu přijedou naši. Já bych právě ráda sekla se sladkým naráz, aby mě to nepokoušelo, ale teď s krabicí cukroví to prostě nejde, to vim jistě :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky....tak me napadlo jestli neporadite?co tak varite k opbedu treba o vikendu aby to nebylo zase tak kaloricke ale aby to chutnalo i manzelovi/pritelovi???nebo co si davate ke svacine???me uz dochazi napady.a porad to same nemusim:(
Odpovědět
Profilova fotka
My vaříme ryby, ryby a zase ryby :-) Nejradši máme jakoukoli rybu jen tak pečenou bez tuku, k tomu brambory na všechny způsoby. Anebo těstoviny stokrát jinak - to se nám vážně nepřejí. Ryby a těstoviny máme tak dvakrát v tejdnu, zbytek nějakou zeleninu - třeba květák, ten taky můžeme často. No a cca jednou za tejden manžel uvaří nějakou indickou specialitku :-x Já teda nejedu v cukroví, ani jsem na Vánoce nepekla, ale v chipsech ]-( Za tejden jsem jich zlikvidovala kilo v podstatě sama :-N manžel si jen tak uzobnul. Ale cvičit chodim furt, teda s vánočním 14denním výpadkem, jenže to měli stejně zavřeno, tak to ani nešlo. Ale za leden už jsem byla dvakrát ;-)
Odpovědět
ondlafek: No tak to já neporadim - my měli naposled švíčkovou s knedlikem :-D Jinak u nás hodně těstoviny, šopák, dneska třeba omeleta, do práce si chci začít dělat nějaký zdravý verze bagetky, nějakej ten salátek... A kdyby to bylo vyloženě na mně, tak bych zkoušela experimentovat třeba s čočkou, kuskusem, taky s rybama... Ale můj muž se pro většinu novinek prostě nenadchne. Tuhle jsem chtěla zkusit musaku, v práci jí dělali výborně (i když dost masnou) - a drahoušek "protáh ksicht" :-N Přitom by mu to možná chutnalo, ale jak se zeptám předem, tak tomu nevěří a chtěl by něco osvědčenýho (většinou bagetu). A taky nám bohužel dost chutnaj věci, který na první pohled nejsou přímo nezdravý, ale jsou docela kalorická bomba. Třeba smatenový brambory, hodně balkánu v těch salátech a tak. Já byla dneska první den v nový práci, zatim jenom jako brigádnice - a teda fakt nevim, jak tam budu stíhat dodržovat nějaký zdravý návyky. Dneska jsem například skončila v poledne s jednim loupákem v ruce a jinak cele věnována práci =-) Budu se teda snažit nosit si zdravý jídlo a fakt ho během dne jíst, ale když je tam hodně práce, tak se fakt nedá na půl hodiny odejít (jako doteď) :-( Asi si nakrájim zeleninu a budu púrůběžně uďobávat.
Odpovědět
Ahoj, tak dneska jsem se do toho definitivně pustila, už se na sebe nemůžu dívat. Začala jsem zapisováním do kalkulačky na floře, to mi posledně hodně pomohlo... Jen se pořád ne a ne dokopat začít znovu cvičit, ale vy mě určitě donutíte. Nejvíc se mi nechce vzdávat toho času, co mám navíc, když necvičím... Dnes si každopádně půjdu zacvičit ven - máme před domem obrovskou plochu k odhrnování a dnes tady od rána sněží... Co se svačin týče, tak já jím dopoledne většinou nějaké to ovoce, odpoledne třeba jenom sklenka mléka... Obědy většinou řeším buď tím, co se vaří doma, nebo v nějaké jídelně, takže se snažím omezovat spíš množství a přidávat hodně zeleniny... Musím přiznat, že v létě to šlo mnohem líp, člověk vyběhl na zahradu, vrátil se s mísou rajčat...
Odpovědět
Tak já dneska docela dobrý (zatim) - cukroví jsem si dala asi dva kousky ;-) Holt dojíst se to musí a ne že ne :-D Ale naštěstí zásoby nejsou nekonečný a část jsem dneska nabalila našim a kousek možná šoupnu na mrazák - dáme si to pak v létě ke kafi, to bude osvěžení ;-) Ještě bych potřebovala víc pít, ale to je věc, se kterou mám v zimě prostě problém. Protože mám chuť tak na teplý čaje (přičemž piju hlavně černej a zelenej - ty prej odvodňujou) nebo na různý džusy a kolu. Na vodu prostě ne - jak kdyby mi po ní bylo víc zima nebo co. Takže za celej den jenom půl litr zelenýho Nestea a dva hrnky zelenýho neslazenýho, což je zaprvé málo, zadruhé cukr v tom ledovým ]-( A ještě mám dneska poslední úkol - udělat večeři jakž takž včas a nepřežrat se :-D Plánuju brambory zapečený s mletým masem, něco jako tu musaku, jsem docela zvědavá, jak se mi to povede - ještě jsem to nezkoušela.
Odpovědět
Hurá, tak jsem dnes byla cvičit :-) Zítra mě asi bude všechno bolet, ale konečně se začínám zase hýbat... Teď teda bojuju sama se sebou, hrozně mě honí mlsná a u nás zásoby taky ještě nedošly... Tak mi někdo nadejte pořádně nebo co já vím... krtek: toho pití je fakt málo... nezkoušela jsi třeba nějaké sirupy? nebo naředit džus? Anebo rozředit aspoň ten Nestea.... Doporučuju mít pořád u sebe láhev vody nebo pohárek na stole... Najednou ti ani nepříjde, že pořád ucucáváš.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jen nakukuju, jak se tady máte. Zrovna jsem si vzpomněla, jak jsem zde před časem s váma začínala :-D No a teď jsem v 7. měsíci těhu a myslím, že se tu u vás opět ukážu nějak po šestinedělí :-D Jak vám to jináč jde? Já měla krizi přes ty vánoce. Táhne mě to za cukrem :-D
Odpovědět
Ahoj, co nám, ale jak to jde Tobě? Zdraví a vůbec všechno v pořádku? Jestli po šestinedělí, tak to je za chvilku... hrozně to letí...
Odpovědět
ubi: No kdysi jsem si džusy ředila - resp. spíš přidávala do vody pro chuť. To Nestea jsem ředit nezkoušela, ale je to dobrej nápad - ono je taky docela sladký. Hlavně si prostě ráno musim do práce koupit k tomu čaji ještě vodu a mít jí na stole. Jinak včera jsem to ještě trochu dohnala, asi dvěma skleničkama vody. Máme teď takový ty jakoby plechovky koly od mekáče a jsou to tušim třídecky, což je super, ty běžný mívaj tak dvě deci, to je hned krok dopředu ;-) Ehm, včera jsem se sice donutila nesežrat celou zapejkací misku těch brambor, půlku jich mám na dnešek, ale zato jsem měla ještě pár kousků cukroví, a to prosim večer. Ach jo, už aby bylo po tom 8-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, za chvilku jdu do posilovny, těšim se x-) Já teda se sportem problém nemam, opravdu mě to chytlo a už rok pravidelně cvičim aspoň dvakrát, ale spíš třikrát v tejdnu a od příštího týdne hodlam začít chodit počtvrtý. Ale strašně žeru =-) Jsem schopná spořádat metrák jídla, sice zdravýho, ale v neodpustitelnym množství. Proboha, co mam dělat :-N Já jsem se naučila pít čistou vodu, i dětem ji dávám, ať si holky nezvykaj na sladký pití. Anebo neslazenej zelenej čaj anebo rooibos. ubi, a co státnice, kdy máš termín?
Odpovědět
Ahoj, :-) taky jsem se naučila pít čistou vodu, ale fakt je, že v létě mi to jde do krku líp... Teď přes zimu si dám spíš čaj. Sice piju jenom ovocné, které neodvodňují, ale zato je to samá chemie... Ale teď taťka dělal nějaký pečený čaj nebo co, dá se toho lžička, čaj vypiju a zbytek ovoce sním, tak to mi jede, to je paráda... mich: taky bych nepřestala cvičit, kdybych nemarodila... A hlavně taky dost bojuju s časem, a tentokrát to opravdu není výmluva... A co sis přidala jako to čtvrté cvičení? Jinak státnice mám 27. ledna, ale ještě v pondělí, úterý a v pátek mám zkoušky na stavárně, takže na učení budu mít všeho všudy 10 dní...
Odpovědět
Teď jsem dojedla ty brambory a docela se povedly, tak tu hodim do placu "recept" pro inspiraci ;-) Normálně jsem hodila mletý hovězí na cibulku, trochu osmahla, sůl, pepř, mletou papriku, pak jsem tam přidala, co bylo doma - žampiony, zbytek nějaký uzený šunky (tý bylo maličko), červenou papriku (jako přímo zeleninu) a rajče, pak rajskej protlak, česnek, malinko oregána (prostě jsem tam naházela, co mi přišlo po ruku :-D ), trošku jsem to podlila vodou, udělala z toho takovou omáčku jako na špagety. pak jsem skládala do zapejkacích misek střídavě syrový brambory na plátky, tu směs a plátkovej eidam, zakončila to bramborama a dala péct. A asi po půl hodině jsem nahoru šoupla trošku strouhanáho sejra a dodělala. Mňam, nevim, jak moc to bylo zdravý (taky jsem si to dala radši nadvakrát), ale dobrý to teda bylo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) Tak už to začalo, sněží, aspoň budeme moct konečně s dětma bobovat :-) To je výbornej trénink, ty naše mršky líný se nechaj do kopce tahat :-D ubi, to moc dobře znám, před státnicema jsem dokonce přestala pracovat, nedalo se stíhat nic jinýho než učení. Ještě jsem se teda do toho stěhovala, to byla celkem soda :-N A že bych jako ty dělala dvě školy naráz, no potěš =-) Fakt tě obdivuju! Chci si přidat ještě aerobik, máme tam takovou rodinnou atmosféru, tak jsme se dohodly, že budeme chodit ještě v pátek, v tělocvičně je volno, tak nám nic nebrání. Manžel je furt bez práce, takže času mám bohužel dost :-( Takže budu chodit v neděli a v pátek na aerobik, v úterý na heat a posilovnu si dám asi ve čtvrtek, tam je to jedno, to můžu kdykoli.
Odpovědět
Ahoj holky ;-) Ráda bych se k Vám přidala i když nemám před svatbou (ba právě na opak :-( , nedávno jsem dostala po pětiletém vztahu ze dne na den košem) ale ráda bych něco schodila (už jenom kvůli tomu abych se líbila tomu pravému, až ho potkám :-) ) a motivace od Vás ostatních či jenom vypovídání se z úspěchů či neúspěchů by byla moc fajn. Vezmete mě mezi sebe? ;-)
Odpovědět
Ahoj flower, vítej ;-) Já mám pocit, že jediná, kdo tady má před svatbou, jsem já :-) A jsme tu všechny právě proto, abychom se vzájemně motivovaly... Chystáš se hubnout nějak radikálně nebo jenom vytvarovat postavičku? Teď jsem se vrátila z venku - nebudu jezdit do posilovny, stačí odházet sníh... už tu máme tak 30cm... Dneska už jsem venku řádila s lopatou dvakrát, pomalu ten sníh nemám kam házet. Jak to vypadá u vás?
Odpovědět
Ahoj ubi....děkuji za přivítání.... ;-) Žádné radikální hubnutí to není...chtěla bych schodit tak 5 kg a hlavně vytvarovat postavu...Moje sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu mi postupně zajišťovali další a další kilogramy tuku :(. Před čtyřmi lety jsem vážila 50 kg a teď mám 63...chtěla bych zhubnout tak na těch 56-58 kg (ale váha není tak důležitá, hlavně se potřebuju zbavit toho mischelinka co mi narostl a celkově zpevnit postavu). A taky když jsem teď sama tak se chci naučit lépe stravovat - více ovoce a zeleniny, zdravější a lehčí jídla...a hlavně se naučit snídat (to je totiž můj největší problém). Chci jít do nového vztahu s tím, že budu spokojená sama se sebou. A co se týká sněhu, tak o tom mi ani nemluv. U nás to vypadá tak, jako kdyby měl být konec světa....abych vyhrabala auto tak bych to měla asi půl dne s lopatou a navíc už tady ani není kam ten sníh házet...takže sníh ať si hezky zůstane na horách...a tady u nás se ukázal a zase může jít :-)
Odpovědět
flower: Ahoj! To jsme na tom s těma kilama dost podobně. Akorát já měla 50 naposledy tak před deseti lety :-N Ale pak jsem si dlouho držela právě těch 56 -58. No a najednou mám skoro 64 :-S No, najednou - tak za poslední tři roky. Já se teď snažim aspoň trošku hlídat v tom jídle, ale do cvičení se mi tak zatraceně nechce... Asi to zkusim nejdřív jenom s jídelníčkem, cvíčo přidám pozdějc. Prej si člověk nesmí naložit moc úkolů najednou :-D Já byla včera nakupoit a normálně jsem nesehnala tmavej chleba =-) Takovej ten hranatej, finskej nebo slunečnicovej... Nic. Úplně vybráno. Tak teda nevim, co si dneska k tomu obědu namažu 8-(
Odpovědět
No vida, názor odborníka: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/188... Tak to já budu do toho dubna zlehka "startovat" :-D
Odpovědět
krtek.93 : Ahoj! Dokud jsem chodila na tři směny a makala doslova jako fretka, tak jsem byla s váhou v pohodě, ale pak si člověk sednul k počítači, veškerý pohyb se omezil na cestu do auta a z auta...a šlo to rapidně nahoru. Hlavně jsem nikdy netrpěla na celulitidu, a teď je to strašný :-( - chci se toho všeho zbavit a vypadat zase dobře jako dřív. Nechci už nosit vytahaná trika a schovávat svoje nedostatky...chci se jich zbavit a v klidu se v létě procházet po koupališti v plavkách bež toho aniž bych se za sebe styděla... Nedokážu to udělat jako spousta holek které mají bokové kalhoty, super krátký minitop a mezitím mega pneumatiku...a vůbec je netrápí že vypadají strašně...ještě se nesou víc než kdejaké modelky... PS: v tom článku se píše že záleží hlavně na vůli ;-) . Takže s pevnou vůlí to zvládneme!!! a budeme zase holky jako lusk ;-)
Odpovědět
Ahojky Holky, jestli můžu tak bych se k vám přidala dneska jsem začla s dělenou stravou a chtěla bych taky shodit nějaké to kilo a je fakt že ve více lidech se to lépe táhne :-) jde hlavně o tu podporu :-) Tak přeji všem úspěsné hubnutí... :-)
Odpovědět
flower: To já se sestěhovala s tehdy ještě přítelem. A naše společné stravovací návyky jsou prostě otřesné :-N jak se daly dohromady ty jeho zlozvyky s mejma - já jsem na sladký, on na chipsy (který bych si já sama od sebe prostě nekoupila - ale když mi je tak hezky cpe, tak jasně že si dám). Večeřímě fakt pozdě... Plus to zaměstnání taky. Jediná změna k lepšímu bylo třetí patro bez výtahu. Ale na to si tělo docela rychle zvykne. elinka: Ahoj! Tak dělenou stravu jsem nikdy nezkoušela, přijde mi jednodušší vyházet sladký a hlídat si to tak nějak celkově. Dělenou bych skoro určitě neudržela dlouho. Podle mě ten největší efekt toho je, že se prostě celkově musíš na jídlo víc soustředit a když nevíš, jestli dort s čokoládou patří do zvířátek nebo do kytiček, tak si ho radši nedáš vůbec :-N Nebo si nedáš knedlo vepřo zelo, ale musíš z toho něco "vyšoupnout". A o to jde ;-)
Odpovědět
Ahoj po víkendu ;-) eli: vítej k nám, s dělenou stravou zkušenosti nemám, ale motivovat se vzájemně určitě pomáhá! flower: tak to máme podobné cíle, taky chci dostat dolů asi 5 kg, ale podstatný je tvar postavy a vlastní pocit ;-) krtek: ty si bořič nadšení :-P Já teda chci být do dubna už hubená! Motivaci mám a pevnou vůli taky, takže já do toho jdu naplno hned ;-) Jinak já měla dnes zkoušku, zítra mě čeká další, ale za odměnu půjdu zítra večer do posilovny a na čtvrtek mám rezervovaný spinning, poprvé v životě, tak jsem zvědavá :-D A hlavně musím nakoupit zeleninu, protože se tím většinou docpávám, abych nebyla hladová...
Odpovědět
ubi: Nejsem, jenom mě ten článek zaujal. Musim si nějak omluvit zu "zimní lenost" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky Mě zpočátku ke cvičení donutilo to, že jsem si nakoupila sportovní oblečení, pak mi bylo líto to nevyužít :-D Takže jsem začala poctivě chodit a drží mě to už rok ;-) Teď jsou slevy, tak jsem se trochu rozmazlila a koupila jsem si hned tři nový kousky, zítra to jdu vyzkoušet, už se těším x-)
Odpovědět
Já dostala nový sportovní oblečení od Ježíška :-)
Odpovědět
michvon: Jo, to je fakt - s novým oblečením se mi taky začínalo dobře. Problém je, že mě nějak to, co jsem zkusila, už nebaví. Nejradši bych nějakej typ tance nebo tak, ale zase se mi nechce zkoušet jiný prostředí... Holt asi začnu chodit na ty tanečnější hodiny, i když jsou v rozbrhu docela pozdě.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, potřebovala bych schodit tak 2-3 kilča... nejlépe do léta:-) už od 15 jsem se držela na nějakých 63kg a teď, ve 24 mi to nějak nepozorovaně vystoupalo během roku o dvě kg. Měřím 180cm. Studovala jsem Tv, takže pohybu nemám málo, spíš mi tělo začalo spalovat jinak. Máte nějaké zkušenosti s pravidelnější stravou/ jaké porce atd..Vím, že to není nikterak výrazný nárůst, ale bojim se, že když to nepodchytnu včas, budu řešit už 10k navíc.. děkuji za radu..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?