Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj
Odpovědět
tak co na sebe prozradíš? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Potřebuju zhubnout - jak jinak :-) Poslední 2 roky o tom melu, vydrží mi to pár dní a nic..Teď jsem opravdu odhodlaná, jen si mít s kým o tom pokecat :-) S manžou se o tom bavit nechci, mám dvě kámošky, které mě podporují, ale taky nemají pořád čas..
Odpovědět
Marki:to mi říkej, taky jse začala, pak ale dost práce v práci a do toho ještě zkouška, a zas jsem pořádná koule, tak jsem si řekla a dost, a začínám se snažit, ted to pro mě na cvičení ale není, moc vedro
Odpovědět
Profilova fotka
No, já cvičila ráno skoro hodinu a lilo ze mě od začátku..Posledních 20 minut jsem se spíš snažila o tanec (byly to spíš nekoordinované pohyby :-D ) Kolik vážíš, není li to tajné? Jaký je tvůj cíl? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, já dnes vlezla na váhu, achbože, nemůžu věřit vlastním očím. když já jsme tak rozežraná... potřebuju shodit jen trochu, ideálně 5 kilo, ale jak se donutiti nejíst?! pohybu mám dost, chodím třikrát týdně cvičit, ale porce si dopřávám jak dřevorubec. jak jste na tom vy, jak zmenšit porce, aby to nebolelo? blbost, co?
Odpovědět
No ted nevím kolik vážím, asi to už bude kolem 80kg :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Já sice na svých 83kg nevypadám, ale špek mám na břiše, mám stehna a zadek :-( Taková jsem nebývala.. michvon, taky pořád přemýšlím, jak zmenšit porce bez bolesti, ale asi to nejde..Buď se bude jíst stejně nebo se musí člověk zatnout a přežít to..U mě je nejhorší, že se najím a cca za 30 min. bych mohla jíst znova.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
markitka, tak to jsme na tom podobně, já jim zdravě, fakt ukázkově, ale jednoduše moc :-( najím se a hned bych sezobla něco dalšího. no zkusím to pár dní vydržet, pak se mi snad žaludek smrskne a nebude to tak hrozný. nejhorší je, že jsem doma, takže lednice je furt na dosah. a něco v ní bejt musí, mam dvě malý děti, takže je pořád co zobat... a dojídat...
Odpovědět
Tak u mě je zas problém přes so a ne, to je manžel doma a vyvařuje, tomu se prostě nedá odolat, ted do toho má měsíc dovolenou, takže ty kila mi jdou jen nahoru
Odpovědět
Profilova fotka
Tak koukám, že jsme na tom stejně..Já jsem taky doma, mám dovolenou celé léto, ale kdyby bylo hezky, tak budu venku a na jídlo myslet nebudu..U mě je problém sladké..teď mě láká bábovka, co donesla tchýně, ale od včera jsem se jí ani nedotkla, snažím se to překonat..
Odpovědět
tak já dneska měla k snídani půl tmavého rohlíku se šunkou, k svačině druhou půlku toho rohlíku , k obědu brambory s nivou.....ale kolegyně v práci má narozeniny,takže ted jsem sprdla tři koláčky s tvarohem :-( a se cvičním je to furt špatný, mám od neděle zablokovaný záda, takže se nemůžu hnout :-( Ale chci dneska zkusit zajít na ty lymfodrenáže, doufám, že budou mít volno...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já měla k snídani 4 plátky kukuřičného chleba - takové to balené malé asi za 4 kč, docela mi to chutná, se šunkou, k svačině banán, v 11h slepičí - domácí polévku, o půl 1 rizoto se zeleninou a kuřecím masem..A láká mě ta bábovka, ale nedám si..
Odpovědět
markitka: odpírat si něco úplně je nesmysl, ale je dobrý to sladké jíst třeba dopoledne, nebo snad prý nejdéle do 14h...jsem četla někde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já si to taky říkám, co bych z toho života měla, že? :-) Myslím, že už jsem to taky slyšela.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já jdu dělat něco na zahradu, ať jen nekynu u PC. Zatím papa
Odpovědět
já dnes u dr. slyšela, že je na hubnutí dobrá syrovátka...tak jak jsem šla ze sona, stavila jsem se ve zdravé výživě a koupila si "hubnoucí" syrovátku - je obohacená o L-carnitin, vitamíny atd....je s různou příchutí, já si vzala ananasovou....není to tak strašný na pití, když člověk moc "nevychutnává"...když nepomůže, tak neublíží...aspoň u mě...já nemám dnes na nic náladu....nevím, co můžu a co ne...
Odpovědět
heli: no a co ti řekli? už máš nějaký ty výsledky? hubnoucí syrovátka? no už ten název je divnej...
Odpovědět
psala jsem to na předchozí stránce... jsem namydlená...víc podle krve zítra a endokrinologie
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem zas tu..posekala jsem celou zahradu a spálila zase nějaké kalorie..ke svačince jsem si dala jogurt.. Já jsem začala brát Unilakt čoko, to je vláknina.. Helisek: Mysli pozitivně, určitě to dopadne dobře :-) Držím pěsti!
Odpovědět
Profilova fotka
hm... já k svačině spráskala dva rohlíky. aspoň že byly suchý.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, vítám novou duši :-) marki - na 83kg vážně nevypadáš, ale vím o tom své :-) v lednu jsem začínala hubnout na 83,5kg :-x kolik měříš? heli - neboj se, já měla taky problémovou štítnou žlázu, teda asi ještě mam, ale doktorka mi řekla že výsledky krvě už jsou v normě tak jsem se na kontroly vyprdla :-x |-| hlavně když zjistí kde je problém a začnou ho řešit, uvidíš že bude dobře!!! ale že jsi z toho na nervy tomu rozumim ... jdu si udělat zeleninový salát k večeři, trénujeme s M. novomanželský tanec, tak jsem spocená jak myš. acime - jak jsi dopadla na masážích??
Odpovědět
Profilova fotka
Že se vám do toho pletu - "umělá" vláknina je na dvě věci, přirozená vláknina je naopak k nalezení v obilovinách, zelenině apod. Tropické ovoce je také nesmysl - včetně banánu, který obsahuje příliš cukru a celkově není pro naše klima nikterak zdravý. A té vlákniny zase obsahuje naopak příliš, tělo si s ní neví rady... Každopádně, kdo chce být štíhlý, měl by rozhodně vyřadit z jídelníčku mléko, zvláště kravské. Je plné cholesterolu a tuku, krom toho není pro člověka vůbec vhodné (důvod je prostý, prostě nejsme telata, pro které je toto mléko přírodou určeno - naše lidské mateřské mléko taky nikdo krom miminek nepije, že jo :-D). Takže kdo baští sýry, tvaroh, jogurty apod., nemůže se divit, že nikdy neshodí. ZVlášť ty sýry jsou vysloveně antidietní (krom toho, že nejsou ani zdravé - už jen pro své složení plné zbytečné soli, dusitanových složek v případě taveňáků nebo plísňáků apod.). Pokud se někdo necítí zasycen a má pořád hlad, baští nejspíš potraviny typu "prázdná energie". Např. pečivo (zvlášť bílé, ale i to rádoby zdravé z krámu - to barvené rádoby celozrnné) a cokoliv s obsahem bílé mouky. Dále to mají na svědomí potraviny vyhoněné různými éčky, glutamátem atd., taky nadměrné užívání soli. No a samozřejmě cukr. Prostě tyto potraviny jsou extrém - ironií je, že je nalezneme téměř ve všem a obecně jsou považovány za "běžné, normální, přirozené". Myslím tím tu bílou mouku, cukr a mléko, což jsou opravdu naše hlavní složky potravy. Z toho se ale nedá ani zhubnout, ani žít zdravě. Před časem jsem shodila 15 kilo, vím, o čem mluvím, ale o postavu jde až v druhé řadě, hlavně tu změnu pocítilo moje zdraví. :) Takže pokud někdo opravdu touží něco shodit a žít OPRAVDU zdravě, ať se začne zajímat o recepty a pokrmy bez těchto tří "bílých zel". Taky to chce samozřejmě ubrat maso - a když už, tak jedině rybí nebo drůbeží, ale nejlépe v biokvalitě, protože po běžném brojlerovi z velkochovu nacpaném vším možným bych teda upřímně měla taky za pět minut zase hlad...... :) Držím palce všem. :)
Odpovědět
Profilova fotka
PS: Opravdu nechápu, proč je třeba jogurt propagován jako zdravá potravina. Krom již zmíněného mléka obsahuje v naprosté většině případů spoustu přidaného cukru, umělou náhražku ovoce, barviva atd. Jogurt je leda dezert a sladkost, ale snad nikdo nemůže myslet vážně, že jej baští pro zdraví... :-| S bílým je to asi menší zlo, ale pořád zlo. Pravda však je, že se většina z nás nemíní oblíbeného mléka vzdát (navíc jsme pořád velmi masírováni reklamou, která jej stále propaguje coby zdravou a nezbytnou potravinu, aniž by se někdo namáhal zjistit, jak to doopravdy třeba s tím proklamovaným vápníkem je......). Stejně jako jsme těžce závislí na CUKRU, který není zdaleka jen ve sladkostech, ale v podstatě VE VŠEM. V omáčkách, přísadách, ochucovadlech, slaných pochutinách, kompotech, džemu, šťávách, v limonádách, ochucených vodách atd. atd. Stačí pečlivě číst složení a každý mi dá za pravdu, cukr je fakt skoro všude. Hlavně PROTO však mají lidi většinou hned po jídle zase hlad. Cukr to spolu se solí dost podporuje.
Odpovědět
Profilova fotka
vilka - díky za názor a za rady ... ovšem nedokážu si představit, že bych se měla vzdát všeho, co píšeš. ano, možná vlastně vůbec nežiju zdravě, pokud si dám občas jogurt, občas mléko, ale beru to tak, že lepší jogurt než tabulka čokolády. nejsem ochotná se všech těhle věcí vzdát, jasně, ať žije reklama, všichni kupujou to co vidí v televizi, ale takovej je dneska svět ... a upřímně jsem např. líná vařit sobě něco jinýho než příteli, jsem líná vymýšlet recepty tak aby to bylo ultrazdravé, tz. bez mouky, nějakého toho cukru, atd. ... je super, pokud ty jsi to zvládla, máš můj obdiv, to jako fakt. a vydržela jsi to během hubnutí a pokračuješ v tom pořád? já bych asi sklouzla zpátky k tomu, co jsem zvyklá ... u sebe beru zatím jako veliký úspěch, že jsem zařadila na denní jídelníček zeleninu, a to v poměrně velkém množství. ano, je to asi malý krůček ke zdravému stylu, ale jsem na něj pyšná :-) ikdyž, dá se mluvit o zdravé zelelnině, v dnešní době hnojiv? a takhle bych musela řešit všechno ... asi na to nejsem správná povaha, ale nebudu řešit jestli je kuře z biochovu :-) ovšem pokud to někdo zvládá, gratuluju!!
Odpovědět
vilka: bez jakéhokoliv rejpání.... mohla bys mi napsat třeba jídleníček na jeden den? dík :-) já tedka snědla dva kousky piizzy, broskev a dva čokoládový bonbony...chci zkusit trochu cvičit, aspon nějakej strečink, snad se ty záda umoudří...
Odpovědět
vilka: nesouhlasím s tebou....s mlékem a mléčnýma výrobkama to na nás zkoušel už můj kolega, jako bys byla on, uplně stejná slova... já mléko nepiju, dám si trochu do kávy a kdyby se tady sehnat sojové, tak ho nepoužívám vůbec. sýry nejím nikterak často, jednou za týden? tak možná...včera jsem rýpla do tvarohu a vyhodila ho, protože mi nechutnal...už rok peču jen z celozrnné mouky, bez cukru (když by to bylo jalové, dám troch utřtinového), nejedlo se u nás bílé pečivo...nic z bílé mouky...dodržovala jsem všechna pravidla a stejně mi to bylo k ničemu...paradoxně jsem nejvíc zhubla, když jsem si vsugerovala, že jsem hezká, moc mi to sluší, chodila se pravidelně krášlit...a šlo to samo, bez jakéhokoliv odříkání... podle mě člověk může všechno - ale závisí na individuálním organismu, metabolismu a v neposlední řadě psychice...ale nikomu neberu jeho názor... já si dala svoji chutnou syrovátku, celozrnný rožek, rajče a kousek šunky, teď piju čisticí čaj...ještě to střídám kontryhelem... jo, k tomu kontryhelu...rozhodla jsem se vysadit HAK a piju kontryhel, tak doufám, že se neobjeví nějaký princ a "nezabřeznu" :-D :-N
Odpovědět
vilka: v zásadě máš asi pravdu, ale... Kdybych chtěla žít skutečně zdravě, tak mi asi nezbyde nic jinýho, než si založit zahrádku a pěstovat si na ní ovoce a zeleninu, maso a vejce taky nejlíp domácí... A když vypustim mlíko, cukr, mouku a většinu masa - co teda budu jíst? =-) nehledě na to, že pro mě by to bylo tak psychicky vyčerpávající, dodržovat všechny tyhle "zásady", že ty starosti a problémy s tim spojený by možná přebily ty "zdravý účinky". A zvládnu vedle toho omezování se a věčnýho přemejšlení, co "můžu" a co ne, taky nějak normálně žít??? Já teda dodržuju zásadu "od všeho trochu", nic si striktně neodepírat, ale ničim se nepřecpávat. Žádnej extrém neni dobrej. Jinak holky jsem lemra líná, místo cvičení jsem se sotva doplazila domů... Svádim to na počasí :-p
Odpovědět
jé holky, to jste mě potěšily, že máte stejný pohled na zdravou výživu jako já a ne jako vilka :-) ono nic se nemá přhánět.... a s tím mlíkem - kámoška si třeba nechala vypracovat plán od profesionálního trenéra a ten jí taky tvrdil, že mléko je úplně k ničemu a at se na všechny mléčné výrobky vykašle.... já si myslím, že by se mělo jíst všechno živočišné, každá věc má nějaké vitamíny a to, co jiná nemá...stejně jako vegetariáni jsou ochuzení těch vitamínů, co jsou v mase,tak když nebudeš jíst mléčné výrobnky, tak prostě budeš o něco ochuzená.... vilka: stejně jako se ptá krtek: co tedy máme jíst? dej příklad nějakého celodenního jídleníčku...
Odpovědět
Já netvrdim, že je mlíko zdravý, ale jogirty a sýry mi fakt chutnaj a fakt si myslim, že je to pořád lepší, než se ládovat tatrankama ;-) Kdybych škrtla i jakýkoliv mlíko, maso, banány, tropický ovoce vůbec... tak už mi fakt nezbyde skoro nic, na čem bych si opravdu pochutnala. (mimochodem - v zimě bych podle některejch teorií z ovoce mohla tak jablka a hrušky a ze zeleniny mrkev - petržel - celer. nic jinýho v tom období neni v našich zeměpisnejch šířkách "přirozený" - bože, to by byla nuda!) A to pro mě neni život, ale živoření, to radši budu mít o pár kil víc a budu spokojená, fakt ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?