Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
ahoj alkapinka, vítáme Tě ;-) Já mám taky ještě skoro rok, ale pustila jsem se do hubnutí hned v únoru, protože jak píšeš, chci si vybrat krásný šatky a chci v nich být pro toho svého prince "nejkrásnější na světě" ;-) S tou celiakií je mi to líto, je to nepříjemná nemoc a "dieta" na celý život :-( Hubnout se Ti bude opravdu "samo", moje kamarádka to má a je málem "průhledná"... Spíš myslím, že Ti dá hodně práce naučit se jíst podle celiakické diety :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ubi - já v rukách nemam vůbec žádnou sílu, ale takový to pálení pociťuju. jednu sérii mam cca 15-20, jak u čeho. ten váhový úbytek - já četla 0,5-1kg za týden, takže jsem to tipovala 2kg za měsíc, max. 3? o kolik se pletu? každopádně dala jsem kg dolů zaskoro 14dní - tak dělám to zdravě? :-) alkapinka - vítej :-) s nemocí mě to mrzí, ale určitě to zvládneš. jakou potřebuješ velikost šatů? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ještě k té síle v rukách - a v levačce mam chronický zánět šlach, takže musim opatrně s tou zátěží, zvyšovat pomaličku ...
Odpovědět
Profilova fotka
ubi: Ahojky (už jsem myslela, že mě ukamenujete že jsem ještě nepatřim- tak dobrý :-D ) Jo? no to mi dělá radost, to já ráda budu průhledná :-D Ale holčina to má asi od mala co? Ja už jsem zkoumala předběžně co a jak, a na www jsem zjistila že těm kterým to zjisti takhle už ve věku, že spíš přibírají asi tak 80%, tak to mě málem omyli při této informaci... Ale myslim že když budu myslet pozitivně na zprůhlednění, že to pujde:-D jediný co doteď nemůžu překousnout je zmrzlina a svatební dort....To jsem obrečela... Takže dneska začínam- už jsem měla rizoto:-D Thyjo Ubi ještě otázečka, může kámoška olej? a ještě něco jsem se chtěla zeptat, ale jak jsem napsala ten olej uplně s emi to vykouřilo z hlavy...joooo, a co alkohol? nevíš? z toho mam docela dilema...a nikd ejsm eto zatim nenašla
Odpovědět
jani, a co druhý den, bolí Tě svaly nebo vůbec nevíš, že jsi cvičila? Já nad tím právě přemýšlím, taky jsem dala dolů kilo za 14 dní, ale mám pocit, že něco šlo i ze svalové hmoty (poznám to na výkonech v posilovně), tak mám strach, jestli jsem to s tím omezením přijatých kalorií nepřehnala. Sice jím tak kolem 7000kJ denně, ale když se dostanu pod 6500, tak mě někdy trápí hlad (a to jím poctivě 5 porcí denně), nedovedu si představit, jak by to vypadalo, kdybych jedla těch doporučovaných 5000. Říkám si, že mám možná díky tomu cvičení víc nastartovaný metabolismus, jestli to nebude tím... Nerada bych hubla moc rychle, protože mám strach, že mi to pak skočí rychle zase zpátky, ale na druhou stranu je hrozně příjemné vidět výsledky...
Odpovědět
alka: Celiakii jí našli někdy na gymplu, myslím ve druháku... S olejem a alkoholem nevím, nikdy jsem s ní ty detaily diety neprobírala... Ale myslím, že existují nějaké stránky o celiakii, tam to určitě najdeš a bude tam nejspíš i poradna nebo diskuse podobně "postižených" lidí... A hodně bývá v Sama doma vaření pro lidi s celiakií.
Odpovědět
kde je kata, ona byla ten odborník přes zdravé hubnutí, potřebuju, aby mi poradila s tím zdravým váhovým úbytkem... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ubi Promin ze ti do toho skáču, ale asi jsem to dělala blbě... Jak jsem psala hubla jsem s Alli a tam je k tomu brozura ktera byla uplne luxusni..a na moji vahu a vysku mi psali 1400 kcal za den... prislo mi to normalni ptz i jsem shodou náhod našla v časopise jak nějaká stár chtěla zhubnout a měla denní přísun jen 1200 Kcal.. nechala jsem si vypsat hodnoty z potravin, teda tam byli duležitý hlavně tuky a Kcal... a v klidku jsem se tam dostala a hlady jsem netrpěla... ( thyjo ja jsem fakt blondata... vy pisete o KJ a ja o Kcal :-D :-D Nebo je to stejný? ja už v tom mam fakt pořádnej guláš) :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ubi Jo?? až tak? no tak to je parádní, děkuju :-D No já počkám na další sezení s tím super doktorem a vyzvídat budu teda od něho - se docela tešim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
1Kcal = 4,2kJ ;-)
Odpovědět
alka: Není to totéž, mrknu někde na přepočet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ubi, druhý den cítím ruce, že se něco dělo, ale extra bolest to neni ... tak myslíš 3x týdně a pořádně lepší, než denně a "trochu"?
Odpovědět
Článek se načítá
Jedna kalorie je 4,185 kJ, 1400kcal je přibližně 5900 kJ. To bych umřela hlady :-D
Odpovědět
jani: pokud cítíš, že se něco dělo, pak cvičíš optimální zátěž. Podle pravidel fitness je opravdu lepší cvičit ob den. Anebo dát jeden den pořádně bříšku, druhý rukám a střídat to.
Odpovědět
Profilova fotka
ubi - ok, končím s "tlacháním" a jdu vzít do ruky činky :-) zítra nebudu celý den doma, tak to musím zachránit dneska :-) a k večeři bude treska a zeleninový salát :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ubi, janiii ahááá ježiš děkuju:-) No vida, ja si říkala že to je nějaký divný :-D Takže když to omezim na nějakých 1200Kcal a pohyb, kterej teď díky ztrátě zaměstnání můžu mít jak blázen. Tak ze mě bude tyčka. a já to dokážu.. thyjo, to abych si to teď dala domu během :-D :-D Táákže- dneska začínám... ještě dotaz: po jaký době sem píšete? třeba ubytek, cvičení? ja jsem totiž tady každej den, a to asi moc nezhubnu, takhle do zitra :-D :-D Už to dneska asi omezim, začíná mi slušně hrabat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alkapinka - myslím, že snížit příjem na 1200Kcal je moc málo ... obecně, pod 5000kJ (tj. téměř těch tvých 1200Kcal) bys neměla hubnout bez dozoru dietologa, příp. jiného lékaře ... myslim, že když budeš jíst tak nějak normálně - v rámci možností zdravě podle toho co můžeš a nemůžeš, a dodáš pohyb, tak by to mělo jít ne? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
janii no právě já mam ještě ten problem "štítnou".. a v posilce-kam už chodim 2 roky (teď jsem teda kuli nedostatku času na měsíc přestala chodit) tak mi řekli, že mám opět problém a díky ní, musím jíst ještě kousek míň a ještě kousek se víc hýbat. Doslova mi řekli, že musim makat 3x víc než "normální" člověk. Tak myslim že by tohle mohlo být řešení, i když začít na těch 1400Kcal (prominte porad to jedu pres ty Kcal) a pak teprv snizit na 1200 by taky mohlo být fajne...
Odpovědět
alpi: Nevím nevím, jestli bych v tvém případě opravdu nevyhledala dietologa. Určitě by Ti poradil i s tou celiakií. Zkus se zeptat Tvého praktického lékaře, třeba tě bude moct někam doporučit... Ale vůbec teda nevim, jak to s dietologama je, jestli se to nějak platí, i když máš zdravotní problémy...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko, nevestinky, uuuuuuuuuu, Vy jste toho ale napsaly :-)
Odpovědět
No to jo, už jsi nás dočetla? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevěsty,připojuji se k vám a chci zhubnout Prostě pozoruji,že už to není,co to bývalo(taky nemládnu,že) a chtěla bych být taky pěkná nevěsta jako vy ;-) . Dostala jsem dvd pilates a v pondělí jsem cvičila poprvé,včera to bylo good,ale dnes jsem myslela,že nevylezu z postela. Bylo to spíš "zmrtvýchvstání",neuvěřitelný,neobjevila jsem sval,kterej by mě nebolel. Takže se o to chci pokusit tímto způsobem,jelikož nějaké velké omezování se v jídfle mi nefunguje :-N ,tak chci aspoň zpevnit ten rosol. Tak v půl deváté jdu zasse na to. Půl-třičtvrtě hodiny denně nikoho nezabije a vymlouvat se,že není čas už nebuduuuu,přísahám
Odpovědět
Tak se tady po delsi dobe objevuji a preji vsem hezke dobre ranko :-) Mate u me vsechny pochvalu, jste sikulky hubnouci :-)
Odpovědět
malalusy: vítám Tě k nám, vidím, že máte svatbu chvilku po nás, takže máme na to, abychom zkrásněly, skoro stejný čas... ;-) O pilates jsem slyšela, docela by mě to zajímalo, budu se muset po něčem podívat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ten termín není přesný,zadala jsem přibližný kvůli plánovači :-) Já toho o pilates mnoho nevím,ale To co mám doma se jmenuje SHAPE PILATES a můj krkolomný překlad obsahu z aj je zpevnění od hlavy po palce a dnes po ránu mohu potvrdit. Když na to člověk kouká z gauče,tak si říká, to je dobrý,baby tam furt seděj,nebo ležej... :-D zdání klame. Ubi: proč mě to stále vyhazuje ven po zadání příspěvku s emusím vracet složitě na diskusi. To nejde jinak? :-N
Odpovědět
tali: a jak to jde Tobě? malalusy: myslím, že ne, že se musíš vždycky proklikat zpátky... Jestli se u toho jenom leží a sedí, tak bych do toho šla, nebaví mě pořád poskakovat a potit se, až ze mě stříkají kapky... :-D
Odpovědět
ubi: co ti budu povídat ..nic úžasného to se mnou není, ale snažím se držet na uzdě ty svoje přežírací orgie :-) Lítala jsem ted mezi prací, školou - venku hnusne .. od nedele jsem nesportila :( protivna uz toho pekne jsem... takze dnes jdu klidne i v desti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ubi: ale zase to poskakování ti chválím,to je dobré na pálení kalorií,prostě na hubnutí. To bych také potřebovala,člověk ze sebe potí ty srajdy a vyčistí se krásne pleť a tak. Já mámzděděnou takovou sportovnější figuru,takže se mi rychle tvoří svaly. třeba na pravý ruce mám bicák jak s.v.i.ň.a,jelikož mám 30-ti kilovýho pejska a denně ho tahám,ale kdo by chtěl bicáky,kromě kulturistek. Jenže jak jsem malinká,tak to na mě nevypadá dobře. Toto pilates je první,kde bych taky měla něco spálit,jinak to bývá na zpevnění...to tam píší. A Co cvičíš aerobic?
Odpovědět
malalusy: kdysi dávno jsem chodívala na aerobic, ale nebavilo mě to, navíc nesnáším ten pocit, když to mastím (jakože to mastím, nikdy nejsem schopná zapamatovat si celou tu sestavu), a ty ženský kolem mě valí bez chybičky, ještě si k tomu přidávají ruce a tak... Proto jsem začala chodit do posilovny, kde si cvičím podle sebe, ale na spálení to moc není, to je spíš na ty bicáky:-D Spaluju doma na orbitreku, což mě sice taky nijak zvlášť neuchvátilo, ale máme ho doma, tak to využiju... Včera jsem vydržela dokonce celou hodinu :-o, ale pot ze mě teda stříkal na všechny strany... :-S
Odpovědět
tali: To znám, já se teď učím na ty státnice, tak jsem cvičení omezila, a včera už jsem to psychicky nevydržela, potřebovala jsem trochu pohybu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?