Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Díkes moc holky, tak jsem jí dohnala, snad večer nezasednou a nezačnou zase klikat. ;-) sarinka: Báro já se tě vlastně nezeptala, jestli by jsi se mnou na to cvíčo nechtěla chodit ty. Co? Samotnou mě to tolik neba. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jennyi ja myslim ze samotnyho nebavi nikoho nic,teda co se tyce sportovnich aktivit.Ja napriklad si koupila brusle a ted cekam z si je koupi i partner protoze me to samotnou nebavi a nejezdim :-D
Odpovědět
bednaroi: ty jo, brusle. O těch já přemýšlím už hodně dlouho. Strašně mě bavilo vždycky bruslit (v zimě), ale asi od sedmé třídy když mi vyrostla noha na č 42-43 jsem měla smůlu, protože dámské brusle se v té velikosti nedělaly. :-D Takže teď mě napadlo koupit inline a začít jezdit. Uvidíme. Zase bych musela sama a to není ono, hlavně to určo nebudu umět. :-( Vlastně, to je jen na léto nebo taky existuje nějaká hala na bruslení v zimě? Možná hloupej dotaz, ale fakt nemám přehled.
Odpovědět
Profilova fotka
jennyi ja nevim,hod to do te me diskuse o in linech treba nekdo bude znat odpoved ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky. Jsem tady nová a tak nevím, jestli mě přijmete do diskuze. Už dlouho se snažím dát dolů 6kg,ale nějak mi to pořád nejde. Je to strašný,ale snažím se o to už půl roku. :-( Četla jsem vaší diskuzi a jste vážně úžasné, jak vám to pěkně jde. Kdybych se připojila,tak mi to půjde s podporou a názorama určitě líp. Vím, že 6kg není moc,ale jestli se budu dál přejídat jako doposud,tak z 6kg bude 10 atd.. a to už opravdu nechci. Tak ode dneška začínám hubnout a když mě k sobě zapojíte, budu moc ráda. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj dericko, jasně, že se můžeš připojit, že váháš ;-) Pokud nemůžeš zhubnout, je dobré zjistit co děláš špatně a určitě i nějaký pohyb. Možná, kdybys nám tady popsala co pro to děláš, jak se stravuješ, holky by i poradily. Já, například, počítám kj a nemůžu si to vynachválit
Odpovědět
Ahoj holky, taky bych se ráda přidala k hubnutí. Mám své metody - cvičit a nežrat :-) Ale po dvou měsících nemoci mi nějak kila vylezla nahoru a teď už jsem zase nachlazená, takže zbývá alespoň nežrat, snad to půjde.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj jitty, spíše je to u mě o vůli. Docela vím, jak bych se měla stravovat,ale u mě je problém sladký. Celý týden si ho třeba odpírám a pak mám nárazově hroznou chuť a třeba celý den jím jen sladký a kilo mám hned nahoře. :-( A taky jsem nevypustila bílé pečivo,ale budu muset začít,nejlépe vůbec žádné. Ode dneška začnu vážit a počítat kj a ono to půjde... ;-) Stači si jen přečíst něco z vaší diskuze a tak nějak mě to nakopne. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
iiice, dobře si zažívám,co je to být nemocná. :-( Před dvěma měsíci jsem si prošla zápalem plic. Doktoři mi říkali,že jsem jen alergická. Předepisovali mi na to cucalky - bonbóny. Až po měsíci mi zjistili z rentgenů, že jsem si vlastně sama vytrpěla zápal plic ]-( - bez antibiotik a celý tenhle měsíc se nemůžu zbavit rýmy - ale za to pořádný. Opět mi říkají,že jsem alergická,ale už fakt nevím. :-| Mívám i občas teploty.. Tak mi předepsaly prášky,tak se snad z toho už konečně dostanu,abych mohla taky začít cvičit - je to hoooodně potřeba k hubnutí. Takže nachlazení v tomhle počasí - katastrofa! ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jsi na tom stejně jako já. Sladké je pro mě noční můra, nějaký čas odolávám, pak přijde období kdy už ty šíleně chutě nezvládám a doslova sežeru na co přijdu. Ale teď co počítám kj se krotím, protože vím, jak moc je to kalorické a místo toho, abych zbouchla celou čokošku, dám si pásek nebo dva. Sladké si prostě odpustit nedokážu, ale v rozumné míře mi neuškodí. Ale je to boj, zhubnout dokážu hravě, ale udržet si váhu....to se mi ještě nepodařilo :-|
Odpovědět
dericka, no, já jsem si to asi způsobila sama, protože jsem cvičila každý den, v pondělí floorball, v úterý dance aerbic, ve středu aerobic mix, ve čtvrtek nic, ale v pátek aerobic mix + floorball s chlapama, o víkendu sice nic, ale i tak si myslím, že jsem dala své imunitě zabrat a teď se mi to vrací. Všechno co jsem shodila mám zase zpátky, ale už to tak nenechám, mám necelé 3 měsíce do svatby a alespoň něco musí jít dolů. Pročtu si pořádně tady tu diskusi a na něco jistě přijdu. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jitty, snad náhrada müsli tyčinkama? :-) A ze zmrzlin twister a callipo, to je tak nějak podle mě v počítání kalorií - nejrozumější :-) Ale opravdu se budu ode dneška snažit. Nemám si o tom s kým pokecat, protože kámošky jsou vychrtliny (ale závidim jim to ;-) ) No a doma vlastně taky...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dericka: jasně, ale sama moc dobře víš, že rozmazlené chuťové buňky neošálíš müsli tyčkama, jestli to dokážeš ty, jsi dobrá, já to nedokážu. Takže občas nějaká ta čokoška, zákusek proběhne, samozřejmě o to si dám míň jídla potom ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem si chtěla spočítat kJ, ale bez vážení to nejde. Např. nevim kolik váží plátek sýra, kolik flory si mažu... :-| Pak jsem nikde nenašla kolik má normální rozpustná káva bez cukru. To na to máte nějakou lepší váhu? ta moje nemá moc velký rozlišení...Možná stačí na začátku to vážit a pak jen odhadovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Tino, bez vážení to fakt nejde, prostě musíš mít digitální váhu. Nemyslím si, že musíš mít nějako vymakanou, prostě obyč. digit. váhu. Pak určitě nemůžeš fungovat bez kalorických tabulek, to je taky dobrý pomocník, protože ne na všem je napsané kolik obsahuje kj, popř. kcal.
Odpovědět
Profilova fotka
nevim, nevim :-| , ale zkusím to :-) Chci hubnout 0,5 - 1kg týdně. Tak snad ;-) Z kolika na kolik se chceš dostat ty jitty?
Odpovědět
Profilova fotka
Za zkoušku nic nedáš ;-) No, u mě je to číslo trošku vyšší, potřebuju shodit ze 79 kg na 65 kg nejmíň, takže mě čeká velký kus cesty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jitty, 14kg neni zase tak strašný.. :-) To zvládneš, uvidíš! KDyž to jídlo je taaaak dobrý.. mělo by se po něm hubnout a ne přibírat. . .Třeba mi i pomůže,když se podívám na nějakej obrázek hubenější holky v plavkách ;-) A to nejsem na holky :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, mě čeká 20 kg :-( , ale 3 už jsou dole, tak to snad půjde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vím, že to není žádná katastrofa, ale pořád by bylo lepší hubnout 5 kg než 14 kg, že? :-) Ale to dám, jen to chce nepřežírat se!!!! Jídlo je vynikající, to potvrzuju a mrknutí se na obrázek ti vydrží na chvilku, pak jak uvidíš čokoládu, vykašleš se na obrázek a zbodneš ji, ach jo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a co kdybych si na tu cokoladu nalepila tu fotku???? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D Zkus to, pak napiš, jestli to zabralo. Mě možná tak na 1 den, 2. den bych to už nevydržela a sežrala 8-) Já se ani nemusím dívat na žádnou fotku, mě stačí teď lehce oděné 50 kg dívčiny venku a motivace je veliká :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to máš vlastně pravdu, venku je toho dost ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
iiice, tak to zírám a jak dlouho jsi vydržela takhle cvičit?? 8-)
Odpovědět
Zdar babizny :-D Jak hubnete? =-) Já nehubnu ani omylem, vůbec se do toho nemůžu dostat, akorát, jak píše jitty, tak mě teda momentálně nejvíc prudí ty slečinky, co maj sotva 50 kg a nosí kraťoulilinký tričínka asukýnečky. Nejde ani o to, žy bych zrovna tyhle věci chtěla nosit, ale spíš mě štve, že bych si potřebovala nakoupit hadry do práce, kam bych snad měla nastoupit, a úplně mi leze krkem dát prachy za hnusný velký oblečení, který se mi pořádně ani nelíbí. Mám bezva tip, našla jsem na centrumu bezva jídelníčky, tvoří je ten pán, co je dělá i v rámci pořadu Jste to, co jíte (Havlíček tušim), tak jsem si nechala vytisknout jídelníčky na příštích 8 dní a zkusim jet podle nich. Myslím, že jsou bezva. Na netu jsou už asi na 40 dní celkem. Jinak samo je nemůže praktikovat úplně každej, páč třeba někdo může mít nějakou nemoc, ale myslim, že to zkusim. Co jinak? Jennyi, včery jsem něco málo naťukala x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak zkusím najet na tuhle dietku ;-) : Redukční dieta nesmí být příliš přísná, protože pak ji určitě dlouhodobě neudržíte. Další chybou je jednotvárný jídelníček, v němž se střídá pouze několik nízkotučných potravin. Příliš přísné diety vedou nejčastěji ke vzniku tzv. jo-jo efektu, kdy rychle hmotnost snížíte, ale stejně zpravidla opět na hmotnosti přiberete, často i více, než jste předtím zhubli! Vhodná je proto co nejpestřejší skladba jídelníčku. Stravu podáváme 6 x denně. Poslední jídlo by mělo být 2 hodiny před spaním, jako II. večeře. Nejvhodnější potraviny na II. večeři jsou ovoce a zelenina. Z jídelního lístku vyloučíme polévky, které zvětšují objem žaludku, zvyšují chuť k jídlu. Zelenina je velmi vhodná potravina pro snížení nadbytečných kil. Každé jídlo hlavní jídlo by mělo být doplněno zeleninou. Z příkrmů jsou nejvhodnější brambory, rýže natural, celozrnné těstoviny. Pokrmy by neměly být příliš slané a pikantní, aby nepodporovaly chuť k jídlu. Moučníky a sladké pokrmy zcela z jídelního lístku vylučujeme. Vhodné technologické úpravy jsou vaření, dušení, pečení. Vhodné potraviny: Bílkovinné: Libové maso vepřové, hovězí, telecí, kuřecí, králičí. Ryby Uzeniny – pouze libové druhy Vejce jako samostatný pokrm max. 2 x týdně Mléko a mléčné výrobky se sníženým obsahem tuku nízkotučné mléko do 0,5 %tuku nízkotučné sýrý do 30 % tuku v sušině Tuky: Na den je povoleno 10 g volného tuku na den. Používáme především jednodruhové rostlinné oleje. Velice vhodný je panenský olivový olej. Sacharidové potraviny: Základem redukční diety jsou potraviny obsahují polysacharidy, jako je celozrnné pečivo, brambory, celozrnná rýže a těstoviny, ovoce a zelenin Řepnému cukru se vyhýbáme v případě potřeby použijeme umělá nekalorická sladidla : SSACHARIN, DIANER, KANDISIN, ASPARTAM. Příklad jídelního lístku Snídaně: bílá káva, 50 g celozrnného chleba, 50 g nízkotučného taveného sýra Přesnídávka: pomeranč Oběd: pečené filé, brambory, zeleninový salát Svačina: nízkotučný jogurt Večeře: těstovinový salát se zeleninou II. večeře: jablko
Odpovědět
Profilova fotka
skaf, dá se vůbec cvičit v tomhle vedru???? ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Skaf: jsi na tom stejně, já taky hubnu třeba 14 dní a pak mě chuť na sladké přemůže a celý den se cpu sladkým, už je mi ze mě zle, venku léto a já se pařím v kalhotech, protože nic jiného na sebe neobleču a prachy za nové hadry, navíc velké jak pro sumo se mi dávat nechce. Řekla jsem si, že to ještě 3 - 4 týdny vydržím, nenechám se zlomit na sladké, něco shodím a pak se odměním něčím pěkným :-) Právě jsem si přes net objednala digitální váhu, tak můžu potraviny vážit a ne si na té naší staré váze domýšlet, jestli je to 20 g nebo 25 g. Jinak díky za super tip, kde jsi to našla, nemohla bys sem hodit odkaz, prosím, prosím, smutně koukám ;-) Stáhla bych si to taky. Jinak jsem vám slíbila recepty od kámošky, ale bude tak velké prd. Hrozně mi psala jak má super recepty, ale jak jsem s ní byla, tak mi řekla, že to všechno dělá z hlavy a pak mi řekla jen asi 3, nějaké kuře na zelenině, což si dělám doma běžně. Docela jsem byla zklamaná :-| Takže se omlouvám, že jsem vás navnadila a nic z toho nebude :-|
Odpovědět
hodim, moment, hodim, odkaz na jeden z nich a pak už si to dohledáte, ne? dericka, cvičit? no já necvičim, tak nevim, jsem fakt šílenej lempl, je teda fakt, že hodně chodim, že moc třeba nejezdim městskou a radši to dojdu, jenže to nestačí
Odpovědět
Profilova fotka
ale popravdě : když jsem dřív hubla,tak jsem dala dolů 10kg a to jen díky tomu,že můj den vypadal takhle: např. - po : jogurt, paprika, nízkotučný sýr út : jablko, kuřecí maso, okurku st : celý den nic, až v 17h papriku a v 19h tvaroh ( a to hned váha šla o půl kila dolů) čt : banán, avokádo + tm. rohlík, rizoto, papriku pá : celý den nic, opět v 17h jogurt a v 19h rajče ( a zase o půl kila váha dolů)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?