Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
ahoj, asi to tam píšou pro né tak přemýšlivé jedince :-D že by pak někdo snědl třeba několik litrů polívky, protože by si myslel, že 100 g (několik sáčků) toho suchýho má pouhých 220 kJ, třeba....
Odpovědět
Profilova fotka
Makul, jasně, ta energetická hodnota celkovýho obsahu sáčku bude stejná, lišit se bude jen ta hodnota udaná na 100 g. Ale píšou to blbě, měli by to udávat na ten suchej výrobek...
Odpovědět
Profilova fotka
Počkejte holky, mám tomu rozumět tak, že když budu mít v jednom hrnci polévku 1kg zeleniny a 1l vody a v druhém 1kg zeleniny a 5litrů vody, tak že to bude mít rozdílnou energetickou hodnotu jen díky většímu množství vody, která má nulovou energetickou hodnotu??? Možná ta druhá nebude stát chuťově za nic, ale ta energetická hodnota by měla být stejná... A ti výrobci těch instantních polévek přece nemůžou vědět, kolik si tam každý té vody nakonec naleje, takže musí udávat hodnotu jen toho inst.prášku, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Energetická hodnota celýho toho hrnce bude stejná, ale když to spočítáš na 100 g polívky, tak bude různá (jelikož každá ta polívka bude mít jinou koncentraci).
Odpovědět
Profilova fotka
No, ono je vlastně jedno, jestli tu energetickou hodnotu udávají na suchý nebo hotový výrobek, ale musej tam napsat, kolik tý vody se tam má dát. Jinak to nespočítáš....
Odpovědět
Myslím si, že by tam právě měli psát kolik kcal je na 100g suché směsi a doporučení kolik vody. Takhle je to fakt dost ujetý. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, až dnes jsem měla strašnou chuť na sladkou snídani a na instantní kaši jsem pávě tohle našla: 100g hotového výrobku je 98kcal, z toho .... Suché směsi je 52g a má se to zalít 150ml vody, tak jsem přemýšlela, jestli jásat, že to bude mít jen 50kcal (což mi připadalo dost málo) nebo 200kcal (150ml+52g)! Jinak někdo tu měl dotaz kolik kcal denně příjmout na hubnutí: pro sedavý způsob života (žádný sport + min.pohyb - do práce jezdí autem a sedí celou dobu u stolu a ani se nehne) je na hubnutí doporučeno 1200kcal za den. Jednu dobu jsem to brala tak vážně (myslím hubnutí), že jsem spálila hodinovým během 1000kcal a místo toho, abych jedla tak 2200kcal, tak jsem jedla pod 100kcal a tím pádem jsem se dostala spíš do mínusu!!! Asi po 3 týdnech jsem sice pozorovala zhubnutí i na váze, ale byla jsem utahaná, nemohla jsem pořádně spát, byla jsem docela nervózní a dost se mi zhoršila pleť! nemluvím ani o tom, že i když jsem běhala (5xtýdně), tak jsem si docela zpomalila metabolismus (teda oproti tomu než jsem začala takhle blbnout)!
Odpovědět
No, je to boj... Já taky kolikrát přemýšlím, jestli jíst těch 4200 kJ a když pak jdu někam makat, jesli si nedodat trochu energie, nebo jestli to držet tak striktně... No ale při hubnutí člověk musí být trochu v mínusu, protože prý takový ten základní metabolismus je kolem 1500 kJ (+- je to individuální...) Holky, dnes mne honila strašná chuť na pizzu,zatím jsem vydržela.... Kolik myslíte že může mít hodnotu trojuhelníček pizzy (asi 1/8 z průměru 32), dávám si bezmasou...??? (jako jestli můžu někdy zhřešit i takovýmhle způsobem....)
Odpovědět
Holky, slyšely jste někdy o 90denní rozlišovací dietě a pokud ano,co si o ni myslíte?Já ji držím druhý den,mám dole kilo(nevím jestli to je z té diety nebo i z předchozího snažení zhubnout) ale cítím se furt strašně hladová....
Odpovědět
rihanno, někde se tu o tom v předchozím myslím psalo, nebo možná v jiné diskuzi??? a byly u toho odkazy na slovenskou verzi stránek...zkus zapátrat. No, kilčo za den, to bude spíš odvodnění???????
Odpovědět
Nevím...právě jsem se k ni dostala na beremese.sk a tam s ní mají úžasný výsledky, ale já byla třeba zvyklá snídat (většinou Activii a musli) a u té diety se každý den snídají jen dva kousky ovoce,což mě nemůže zasytit až do oběda (jí se jen 5krát denně).Teď jsem snědla oběd (rýži a kečup) a už mi zase začíná kručet v břiše...Láká mě ten váhový úbytek,ale .... ;-(
Odpovědět
Sorry..místo pětkrát jsem chtěla napsat třikrát :-D
Odpovědět
Když budete celý den jen ležet a nepohnete ani prstem, tak na provoz těla (dýchání, tlukot srdce,...) tělo spotřebuje +- 1500kcal (ne KJ-docela podstatný rozdíl), proto je ta dieta pro sedavý způsob života stanovena na 1200kcal - mělo by se pomalu hubnout, když k tomu přiřadíte nějaký pohyb budete a) hubnout rychleji b) můžete toho víc sníst Já jsem měla příjem za týden kolem 5 000kcal, ale výdej kolem 6000kcal tím výdejem myslím sport, takhle to sice může znít že je to super, že jsem měla za týden jako-by o 1000kcal míň, ale není v tom započítaný právě ten metabolismus a tak to po měsíci bylo fakt dost znát, myslím únava, vyčerpání apod. Navíc organismus pak najede na nějaký záložní režim a docela špatně se z něj dostává. Vím, že asi chcete všichni rychle vidět výsledky, co jsem provozovala, k tomu jsem se tady raději moc nepřiznávala. docala mi pomohla skaf. s kterou jsem tu některé věci rozebírala a uvědomila jsem si, že fakt blbnu, že takhle to nejde. Píšu to sem kvůli tomu abyste nědělaly zbytečně stejné chyby.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Makul, vím přesně, o čem píšeš. Já teda nepočítám kcal, ale kJ, mimochodem, nevíš, jaký je přesný přepočet? 1 kcal = ? kJ? Asi to bude něco mezi 4 - 5, viď? Taky jsem měla období, kdy jsem jedla minimálně, denně cca 2000 kJ. Hubnulo se sice rychle, ale člověk je pak unavený, protivný, nic ho nebaví a snaží se jen přežít další a další den. Brouček mi jednou řekl, že mě chce mít radši prdelatou, než protivnou :-o Navíc nemůžeš do toho provozovat moc sportu, protože by se člověk mohl taky složit...já se svým nízkým tlakem už jsem párkrát byla v mdlobách. No, navíc to zpomaluje metabolismus, protože tělo má potřebu dělat si zásoby na horší časy. Proto jsem zastáncem toho, jíst pravidelně, často, malé porce a zhruba si počítat energetický příjem. Hřešit se dá i kontrolovaně, ale to jsem ještě moc nevychytala. Já si teda někdy dávám tu očistnou hladovku, kdy piju jeden den jen vodu, ani ne kvůli hubnutí, ale spíš proto, aby se tělo pročistilo a začlo jakoby znova od začátku. h079: s tou pizzou to zkus udělat tak, že když jí máš tak strašně ráda, tak si jí jednou za čas prostě dovol. Obecně platí to, že když už chce člověk mlsat, tak je důležitý tou dobrůtkou nahradit normálně jedno denní jídlo, nejíst to jakoby navíc, ale místo něčeho. A jeden trojuhelníček pizzy ti opravdu neublíží. Lepší, než v sobě tu chuť potlačovat, a pak třeba zdlábnout na posezení celou pizzu.
Odpovědět
1kcal=4,2KJ Jinak komplet celá pizza se vším by měla mít 4000KJ, doufám, že si to dobře pamatuji, takže kousek pizzy jako oběd Ti rozhodně neublíží!
Odpovědět
Jé, já jsem trouba, jasně že jsem myslela bazální 1500 kCal, ne kJ :-) tý jo, makul, to jsi mne uklidnila s tou pizzoškou, asi zítra vyrazím. všude totiž neustále čtu, že je to skoro to nejhorší co může být. jo, jasný, je to z bílé mouky, která sice není "příznivá", nicméně nemá o nic míň kJ než nějaká celozrnná.., pak sýr (ten je asi tučnější) a pak zelenina.... možná je to tak hrozně špatný třeba když se tam dávají salámky... a samurajko, tobě taky dík :-) jé, holky, já chci bejt hubená!!!!!!!!!!!!!!!! chjo chjo
Odpovědět
Profilova fotka
holky mam pro Vás recept na nizkoenergetický(a asi i zdravy) kolac (nakyp), mam ho z receptů.cz ale upravila jsem ho do sladke podoby, a vysledek mi vychází cely koláč cca 5200kj, je to osm kousků, a je to hutné takže stačí jeden až dva kousky na zasycení, coz je docela energeticky ok, ne? takže: dva nízkotučné tvarohy 250ml mléka dve vejce 200g celozrné mouky nizkoenergetické sladidlo (ja jsem dala dvanact kousku) - rozmichat v tom mléce 100g tofu dve lžíce rozinek (ja jsem pouzila v rumu, krasne to voní) a příste pridam skorici (hodila by se tam, je dobrá pri hubnutí a zdrava ;-) ) vsechno smíchat, a nalít do NEPRILNAVÉ formy na pecení, pect tak 20-30 minut, do ruzova. Pritel rikal co jsem to udelal za podivný kolac, je to zvlastní. strudlíku od maminky se to nevyrovna, ale da se to ;-) :-)
Odpovědět
akral, musím říct, že to vypadá fakt podivně :-) tofu s rozinkama :-S
Odpovědět
Profilova fotka
no ja jsem tofu nikdy driv nejedla, tak nevim jak ma chutnat, ale prave se tim dlabim a fakt to docela jde :-)
Odpovědět
aha, já si právě tofu dělám vždycky jako čínu, nebo jako takovej "přírodní" plátek, nebo na houbách..., tak si právě zas nedovedu představit jaký to může bejt na sladko :-) no že bych to někdy zkusila =-)
Odpovědět
Profilova fotka
no na obalu k tofu psali ze to muzes udelat nasladko, tak jsem to zkusila :-D ;-) ale jeste mi tam pulka zbyla tak to ,mozna zkusím jako platek nebo se zeleninou... a to jen hodis na panev, nebo jak?
Odpovědět
no, většinou jo, dám tam trošičku oleje a osmahnu to... nebo s těma houbičkama to jakoby podusím... (jako když se dělá vepřový na houbách, tak já to dělám s tofu...) - většinou nakrájený na malý plátečky-kostičky.
Odpovědět
Profilova fotka
kouzlo, já vím, že to nebylo namířené vůdči mě .... skafandrik díky ;-) jo a jak jsme se bavily k té mojí velikosti, neckermann má větší číslování, než bývá v normálních obchodech, tam jsem kalhoty kupovala 60 a teď mi stačej 52, strečové i 50
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nevim, co se děje, ale já dneska vůbec nemám hlad! Do snídaně, oběda a svačinky jsem se musela vyloženě nutit a teď si říkám, že večeřet asi vůbec nebudu, prostě nemám chuť. No, fakt nechápu ?!?
Odpovědět
Profilova fotka
samurajka, takten pocit ti závidím, hlavně přeju, ať ti večer neskončí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak to já si přeju taky, protože večer musím vařit pro miláčka na zítra :-N
Odpovědět
tak dneska mi přišly ty šatičky a jsou super, dokonce mi jsou a když malinko zhubnu, tak budou ještě líp x-)
Odpovědět
Profilova fotka
skafandrik tak to je fajn, toho se nebojím, ty nějako to kilečko ještě zhubneš ;-)
Odpovědět
jo a MS už je tu, no nebylo to lepší bez ní? ale aspoň vím, že ta nafouklost fakt byla z toho, jdu udělat nějakou zdravou véču, pak udělam malou dodělávku diplomky a musim žehlit
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jsem tu dneska poprvé a musím se s vámi podělit se s vými problémy
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj lusinda, povidej! :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?