Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Skafandrik: jo jo, na deprese, mám pocit, že jsem se tehdy hýbala víc než jindy a jedla míň než jindy a přitom stále přibírala. Pomalu, ale jistě. Dolů už pak všechno nešlo, pochopitelně. Přítel chce taky cvičit, jenže nejsme přes týden spolu, tak mi ta podpora chybí. Akral: Já na sobě také změny nepozoruji, vidím se každý den. Jen jsem na podzim viděla, že jsem zhubla, ale přítel říká, že je to znát, že už mám svaly trošku posílené, ono tohle není jen o váze, ale o cenťákách v pase, ale to já nevěděla, kolik jsem měla a ani nevím, kolik mám teď. A přítel rozhodně nemá potřebu mi falešně lichotit. A taky mi to pomáhá na má ztuhlá záda, pěkně si je vždycky protáhnu. Holky, můžu se zeptat, jaké držíte diety a s jakým úspěchem. Protože jsem sem přišla až teď a vy už jste toho hodně probraly a už tu nějaký čásek jste a já nemám šanci přečíst celou tuto diskusi dozadu. Díky všem.
Odpovědět
deucatko, já nedržim dietu, snažím se prostě přejít na jinej způsob stravování, takže dřív jsem doslova žrala - všechno, hodně, nepravidelně, třeba jednou denně a večer, tak te´d se snažim pravidelně po dvou až třech hodinach, porce menší, snažim se víc zeleniny, ovoce, bílkovin, kupuju zdravější věci a snažím se nejíst sladký, resp. jen hodně omezeně.
Odpovědět
Deucatko, myslím že všechny tady se nesnažíme držet nějaký "zázračný" diety, ale zkrátka zdravěji jíst. Ne se trápit hlady... Jíst hodně zeleniny, počítat kJ aby měl člověk trochu přehled jestli nejí přesmoc ... a taky pohyb... ale ten asi máš když hezky sílíš! Kdysi jsem sledovala poradnu na idnes o hubnutí a tam ta paní doktorka radila hodně lidem kteří brali léky na deprese raději vše zkonzultovat s lékařem a nějakým nutričním poradcem, tak to možná i zvaž... aby sis ještě dietami nerozházela tělo. Prý antidepresiva opravdu mají vliv na přibírání (což zřejmě víš) A držím pěst!
Odpovědět
Tak jsem snědla Šmakounovej salát s půlkou rohlíku, neměla jsem náladu vařit. Dneska dodělam tu DP a pak konečně každej den vyrazim ven, dneska jdu na srazík s holkama odsud - do kavárny :-N no doufam, že si holky nedaj nějaký poháry, palačinky nebo podobný voloviny, ale stejně bych to vydržela.
Odpovědět
skafandrik a h079: Já vím, i minule jsem to konzultovala s pí. doktorkou, že po těch lékách přibírám a že je chci změnit. Nejdřív se jí to nezdálo, ale pak přišel čas na změnu léků. Já žádnou dietu držet nechci, necítím se na to. Vím, že když se v určitou dobu nenajím, mám problémy, dokonce se mi může udělat i na omdlení. Už jako malá jsem na to trpěla a teď s těmi léky asi ještě víc. Takže pravidelná strava (přítel mě učí snídat), nejíst moc, nejíst na noc (večer mě honí mlsná), doplnit ovoce a zeleninu (tam vidím svou slabinu) a ten pohyb (tam též). Přes týden ve městě ho moc není, ale naštěstí s přítelem pak budeme na vesnici, kde je zahrádka a práce vždycky dost, takže tam mi zahálka nehrozí.
Odpovědět
deucatko, snídaně je fakt důležitá, taky jsem dřív nesnídala a pak jsem v noci vyžírala lednici, takže pěkně snídat a večer už jen něco lehkého.
Odpovědět
skafandrik, já vím, jenže můj problém je ranní vstávání, takže si většinou pospím na úkor snídaně. Měla bych to dohnat aspoň v práci, když tam dorazím. V noci lednici nevyžírám, naštěstí. Ale někdy mi po ránu kručí v žaludku.
Odpovědět
no, já taky na zázraky nevěřím, sice jsem po žlučníkovém záchvatu během 3 dnů hladovky ztratila 2kg,ale o tom, že by to byl tuk tak to silně pochybuji, trošku mi splaskly svaly, toť vše. Včera jsem jedla dost, tak se dnes snažím hlídat. Před chvílí jsem poobědvala trochu kuskusu s nějakou hotovkou-sojová zeleninová směs a se 2 mrkvemi - to jde ne? Skaf, máš nějaký príma recept se šmakounem? Smažit prosím ne, já smažený jídla nemám ráda. Uzenej je fajn, ten se dá jíst i tak, ale ten bílej je nic moc.
Odpovědět
Makul, uzenej mam v lednici, ještě jsem ho nezkoušela. Jinak ten bílej dávám do tý číny, jak už jsem psala mockrát, prostě klasika čína, akorát míň tuku a místo masa Šmakoun. A nebo si ho nakořením a dělám si rizoto.
Odpovědět
Profilova fotka
jéééé šmakoun. Toho jsem měla a mám hrozně ráda. Když jsem byla v Plzni, tak jsem ho jedla poměrně často, ale bohužel tady se nedá sehnat :-( nevíte, jestli ho dodávají do nějakého obchodního řetězce, třeba billa nebo tak něco?
Odpovědět
Profilova fotka
Veren, já kupuju šmakouna v Tescu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, no, taky jsem se učila snídat a byl to docela boj, obzválšť, když občas musím vstávat v pět, tak mám pocit, že mi tělo ještě spí, a něco do sebe narvat byl ze začátku hodně problém ..... skafandrik tak to gratulu k tomu skoro kilču dole ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
fakt? tak to je u nás asi blbý tesco.... Když se tady o něm rozeběhla diskuse, tak jsem si na něj vzpoměla a samozřejmě na něj dostala chuť.... Ale tady ho prostě nemají. ]-( Budu muset vyrazit do nějakého většího města. pořeším to, až pojedu okukovat šatičky :-)
Odpovědět
u nás je zase myslím v albertovi a pak různě ve zdravých výživách. Dnes jsem ho koupila právě ve zdravé výživě, ale málokdy seženu ten uzenej v neděli jsem ten klasickej nakrájele na plátečky a dala na knuspi namazaný lučinou a popepřila jsem to a to mi chutnalo!
Odpovědět
veren, koukni na jejich stránky, myslím že tam mají vypsaný ty řetězce kde se to dá sehnat... www.smakoun.cz
Odpovědět
Profilova fotka
jsou tam i primo prodejny s adresou kde to maji ;-)
Odpovědět
Tak kočandy, chcete něco vidět?? možná je to inspirace pro assam hlavně, ale pro ostatní taky http://www.blesk.cz/Clanek71514.htm
Odpovědět
Profilova fotka
skafandrik, no, když jsem z o rok dala dolů 32, tak to třeba taky zvládnu, hahaha :-D
Odpovědět
Profilova fotka
děkuju moc všem. Už jsem si tam našla tu naši, vůbec by mě nenapadlo, že zrovna tam to budou mít ;-) hned zítra se tam vypravím
Odpovědět
Profilova fotka
js jsem si odpolko v tesku koupila smakouna, smakoun salat, žampionovou pomazanku z tofu a samotné tofu. pomazanku jsem si dala se sucharem ke svacine, neni to dobre ani spatne, a aspon neni ten suchar tak suchy a vic to zasytí. ale co mam udelat z toho tofu? v zivote jsem to nemela, chutná to jako syr? :-N
Odpovědět
assam, na 100%. Pak se taky budeš moct nechat vyfotit do časáku, třeba Ti za to kápne i nějaká ta "kačka" :-N ne, fakt jsi borec, to se musí nechat!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky už jsem tady taky párkrát byla, ale dlouho už jsem na Hubneme společně neukázala. Také jsem v procesu hubnutí. Takže jestli můžu tak se k vám zase připojuji ;-) Všechno jsem nečetla, protože je to fáááááááákt dlouhééééééééé ;-) Jinak můj stav je 3 kg dole za 4 týdny tak snad se mi to bude dařit dál. Do svatby potřebuju ještě tak 4kg. A po svatbě ještě 3kg. Chodím cvičit, teď když už je venku krásně tak běhám a snažím se jíst a nežrat. Vše vařím na vodě a používám olivov olej. Jo a nechala jsem se inspirovat samurajkou a kažké pondělí držím hladovku. Dnes tedy ne měla jsem ji včera, protože jsem byla dnes u zubaře a to vždy potřebuju sílu :-D Jinak assam klobouk dolů to je výkon!!!!!!!! ;-) Držím palce ať ti to jde tak jako doposud.
Odpovědět
Profilova fotka
h079 há a do časáku??? ani za milion :-D krom toho, už to nejde tak dobře, tak o tom mám značné pochyby, no uvidím, pořád to zatím nějak jde ..... kouzlo tak tě vítám zpátky a díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem si přečetla ten článek. Tak ta paní je taky borec.
Odpovědět
Profilova fotka
Kouzlo: S tou hladovkou ti držim palce, mně to teda při dietě moc pomáhá, ale musím na to mít tu pravou náladu, nedá se to držet jakoby násilím, to bych se pak strašně litovala, jak trpím a druhý den bych snědla na co přijdu (ale samozřejmě až večer, přes den se vždycky držím). Jinak je těžký překonat ten začátek, když člověku třeba kručí v břiše, ale pak se to většinou uklidní a cítím se mocmoc dobře. No, dneska to zrovna ňák nedopadlo...zapomněla jsem si doma obídek, tak plácám patý přes devátý :-N Ale potěšilo mě, že ses mnou nechala inspirovat...cítím se teď jak nějaká dietní legenda... :-D
Odpovědět
samurajko jen abych si udělala představu, nechce se mi to hledat... to ty jsi zhubla těch 17 kg??? nebo skafandrik???? Při hladovce bych asi umřela hlady :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, já mám dole 17, ale to 18. kilčo nějak nechce pryč. No, holky, a napadlo vás někdy jít třeba na liposukci? Pěkně tuk pryč a bez práce?
Odpovědět
Tak to jsi taky borec!!! Ono se to hubnutí vždycky na chvíli zastaví.... asi než si tělíčko zvykne na novou váhu... Já teda o liposukci nepřemýšlela - 1) nemám na to prachy 2) prý to dost bolí a za 3) bez změny životního stylu to stejně asi nejde.... Sice má potom člověk méně tukových buňěk ale pokud žere jako zjednanej, tak se mu to menší množství nafoukne daleko víc... No, občas říkám příteli, když mne "šťouchá" do špeků a má ze mne srandu, ať mi tu liposukci zaplatí, ale ...
Odpovědět
Profilova fotka
Je to tak samurajko ty jsi ten čkovíček co mě na to přivedl a můžu to všem doporučit. Přesně jak říkáš musí se to držet s rozumem a né nasilím. Jednoho dne jsem si řekla tak a zítra to zkusím. Za to nic nedám. Celej den jsem hodně pila. Při každém zaškrundání jsem do sede nalila 0,3l na ex a nebo jsem šla něco dělat,abych na to nemyslela. Ten pocit druhý den je super. Cítím se vždy lehčí. Za odměnu si druhý den vždycky něco dobrého dám. Kousek čokoládky. Je to na vrácení energie a vlastně každý den si dávám něco sladkého na energii, protože chodm cvičit a musím si doplňovat cukr jinak mi je pak dost úzko. Prostě se výhýbám více tukům než cukrum. Cukry se spalují rychleji než tuky. Tak snad to půjde dál. A jak jsi na tom ty samurajko? Kolik ti ještě zbývá? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kouzlo: No, můj cíl je shodit ještě 6 kg, ale vlastně mám pocit, že kdybych shodila jen jedno jediný kilčo, tak už to pak půjde dobře, jenže teď mi nějak na to hubnutí došel elán a jsem ráda, že se držim. Vlastně mi to hubnutí nejde od tý doby, co píšu do tohoto chatu :-N Možná má na mě blbej vliv, když vidím, že ostatní hřešej a já si pak říkám...no, co bych si taky nezahřešila :-D Ale je fakt, že oproti tomu, jak jsem jedla dřív, tak jsem totálně změnila stravovací návyky, takže i když si dám něco sladkého, tak to musí být zároveň zdravý, žádný koblihy nebo větrníky...na to ani nemám chuť. Velkou motivací je ale můj přítel, kterej hubnout ani nemusí a přesto se mu ta váha pořád snižuje...chlapům to jde prostě líp. Ale jinak jsem taky zastánce toho, že když hřešit, tak radši cukřík než tuk, to teda určitě! :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?