Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Aha, tak to já jsem na tom v pátek strávila 50min ;-)
Odpovědět
Jé, tak to já Tě teda obdivuju, můj rekord je 45min.pak už padám :-p .
Odpovědět
Spíš jsem měla problém s tím, že mě to pak už nebavilo, asi si k tomu budu muset pouštět filmy nebo něco
Odpovědět
Já si právě u toho čtu nebo třeba telefonuji s maminou, případně vyřizuji smsky, na které jinak nestíhám odpovědět. Taky to tak utíká..
Odpovědět
Tak to já nevím, jak bych si u toho četla, vždyť se na tom jaksi poskakuje, takže čtení nehrozí, navíc se snažím makat, takže telefonovat u toho by asi taky nešlo, myslím že mi nezbývá než rádio a televize. Ale začínám přemýšlet o tom, že bychom si ho mohli příští Vánoce pořídit domů. Třeba u sledování zpráv by to mohlo být fajn. Navíc, třeba by se k pohybu donutil i manžel. On by taky potřeboval trochu shodit, ale bohužel nedokáže se ani omezit v jídlu a že by šel se mnou běhat to taky zrovna nehrozí. Jinak, podle toho, jak jsem si tady včera přečetla, jak s úspěchem držíte diety, tak mě to hodně motivovalo! Včera jsme si na plese pořádně zařádili, tak snad jsem spálila ty včerejší prohřešky! Dnes ráno jsem byla běhat, ke snídani jsem měla vařené vejce a 3 plátky drůbeží debrecínky. V ledničce mám šmakouna, tak si z něho udělám nějaký dobrý a dietní oběd.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Ještě jsem chtěla podotknout, že co se týče správného, zdravého a redukčního stravování, je dobré dodržovat pravidlo, že při jídle se nerozptylujeme jinýma činnostma. Tzn., že se má člověk plně soustředit na jídlo a ne při tom třeba sledovat TV, nebo si číst, nebo třeba cvakat smsky. Z vlastní zkušenosti vím, že to hodně pomáhá. Mozek si dříve uvědomí, že žaludek už je plný, protože se nezabývá ničím jiným. Musím říct, že mi to dělá problém, protože když "jen" jím a nemám u toho noviny, tak mi to přijde jako hrozná nuda, ale zase si předem rozmyslím, jestli má smysl do sebe něco cpát, když se u toho nemůžu dívat na televizi :-) Jinak nevím, jak orbitrack, ale mně u rotopedu hodně pomáhá hlasitá hudba a vypnout mozek, abych nemusela sledovat čas. Nebo si pustím nějaký film, který ale znám, protože se nemůžu natolik soustředit, abych plně vnímala televizi. Nejhorší asi je frčet jen tak "nasucho" (bez hudby) a říkat si: "musim zhubnout do svatby, musim bejt krasna nevesta",...to bych se na tu svatbu asi přestala rychle těšit :-) Navíc jsem někde slyšela, že člověk by při sportu neměl myslet na to, že chce hubnout, ale spíš na to, jak skvělé a zdravé je sportovat a jak skvěle se cítí. Jinak se může vytvořit nějaký psychický blok a spalování půjde pomaleji. Všechno se odvíjí od mozku (i když u mě asi ne :-) ) To jsem se zase rozepsala. Jo, chtěla jsem se zeptat...někde ze začátku diskuze jsem četla o tom, že se naše míry zaznamenávají do nějakých tabulek a že se snad každou ?středu? váží a píše se to sem...funguje to tak, nebo se to nedodržuje?
Odpovědět
Ahojky, tak tuhle tabulkovou štafetu jsem přebrala já, momentálně se vážíme sice v pátek, ale mě osobně je to úplně jedno, protože k tomu stejně raději připisuji datum. Já se vážím každý týden, ale měří mě na lymfodrenáži asi tak jednou za měsíc. Ani bych nepředpokládala, že když třeba zhubnu kg za týden, tak i ubyde cm v pase :-( Pošli mi tohle: výška váha hrudník pas zadek boky stehna, já Tě do tabulky zařadím a je jen na tobě, kdy mi míry budeš posílat. Jo, ale pošli to prosím do IP. Já mám zase někde vyčtenou radu, před každým jídlem vypít 3dcl vody. Jinak, od včerejška jsem na sebe přísná. Pozdě jsme vstávali (byli jsme na plese) a tak jsem stihla jen 3 jídla. Ale dopoledne jsem byla na 55min. běhat, pak ještě cvičení na břicho. Kaloricky bych se do 1200kcal za včerejšek vešla - to je u mně úspěch! Dnes jsem zase byla po ránu odběhnout stejnou trať a zase si do diáře zapisuji kcal co sním, tak se budu snažit hlídat se, snad se mi to povede. V podstatě mám asi 10týdnů na to abych dala dolů 3kg! Jen jsem zvědavá, jak dlouho mi ta vůle vydrží!
Odpovědět
Profilova fotka
Makulacek: OK, pošlu ti své míry do IP (večer, až se doma změřím) A co takhle sem napsat, co jsme dneska snědly? A co ještě plánujeme sníst? A jak jsme sportovaly? Např.: já jsem si k snídani dala pomeranč, pak nějaké müsli, k obědu výbornej zeleninovej salátek s kuřetem, ještě si dám k sváče jogurtík a pak večer (jestli budu mít hlad), tak zas nějakej ten salátek. Po víkendu mám takovej "odlehčenej" den. Sportu jsem moc nedala, jelikož sedím celý den v práci, akorát mě uklidňuje, že alespoň pro ten oběd jsem byla pěšky, tj. asi 40 min svižné chůze :-) A večer na mě čeká rotoped (nebo žehlení, fůůůj), takže radši rotoped :-) A co vy? Pochlubte se ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda já dnes měla ráno flejky s mlékem, k svacince jogurtík, k obědu pečené kuřátko s rýží, další svačinka celozrnný chléb s pomazánkou a večer si dám salátek s nastrouhanou Fettou. Ráno jsem bya na hodinu cvičit a odpoledne jsem byla ještě 45 min s pejskem na procházce (pršelo a tak to bylo krátké) :-p ;-) :-)
Odpovědět
Tak včera ráno 55min běh, ke snídaní jogurt s musli, k obědu šulánky s mákem (ale jen malinko) ke svačině rohlík a k večeři kousek štrůdlu a 3 plátky debrecínky, pak jsem ještě s manželem měla 1dl vína Ale dnes: snídaně celozrný rohlík ale s 15dkg pařížáku :-( Ale koupila jsem si mrkvový salát na sváču a k obědu mám čínu s rýžovými nudlemi (ale zase jen málo)
Odpovědět
Sam, tvoje míry nejsou tak strašné, důležité hlavně je, že o tom víš a chceš s tím něco udělat - jako my tady. Poznala jsem, že máš stejný problém jako já - tvar hruška. A jestli tě to aspoň trochu uklidní, tak já jsem před hubnutím měla o 13cm přes boky víc než přes prsa a teď po asi 11 měsících snažení mám přes boky jen o 2cm víc jak přes prsa a právě můj cíl je srovnat to!
Odpovědět
Profilova fotka
makuláčku, můžu ti taky napsat míry do interní pošty?
Odpovědět
Článek se načítá
jasan, pošli je Jo, holky, jestli chcete, tak mi k tomu pošlete i míry, které jsou váš cíl - já to tak mám u sebe jako motivačku!
Odpovědět
ahoj pavlys, super je, jak jsi krásně souměrná, ještě mi od tebe chybí míry přes stehno (obvod nejširší části nohy) a přes zadek, ale samozřejmě je to jen na tobě. Ty máš mimčo? Můžu se zeptat, kolik jsi během těhotenství nabrala? Vím že je to děsně individuální, znám holčiny, co naberou 7kg, 13kg a to třeba ty 3kg co jim zůstanou nahoře nemůžou setřepat, ale znám taky holčinu, co nabere 30kg a během šestinedělí má svoji figuru zpátky i bez diet a cvičení!
Odpovědět
Profilova fotka
přes zadek jsem to měřila- to je ten poslední údaj ;-) stehno je 55 cm :-( , lýtko 33 cm. a takže pěkný nepoměr. V těhotenství jsem nejdříve 5 kg zhubla( blinkací období) a pak 10 nabrala. Domů jsem přišla s 56 kg. Pak jsem zase 3 kg zhubla- kolotoč u miminka a momentálně lavíruju kolem 55 kg. Při kojení jsem nechtěla hubnout, tak jsem se cpala pěkně sladkým a teď s tím nejde snad nic udělat. Zhubnout se snažím od léta, povedly se 2 kg ale během snad jednoho týdne to bylo zpátky.
Odpovědět
To je divný, jak můžeš během jednoho týdne nabrat 2kg?! Takže jsi celkově nabrala 5kg, když jsi 5 nejprve zhubla? To jsi musela být po porodu hubenější jak před otěhotnění ;-) Mamča na tom se mnou byla ještě hůř, ta měla před porodem o 10kg míň, ona taky říká, že se vesele prozvracela do 8.měsíce, ten poslední byl prý jediný v poho. No, navíc domů šla z porodnice o 10kg lehčí, já jsem ale měla jen 3,5kg, tak nevím co z ní všechno vytáhli! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
otěhotněla jsem při 55 kg, pak 5 dolů- to už mi hrozili nemocnicí a pak 10 nahoru na 60. Pak jsem zhubla o ty 2 kilča a byla jsem spokojená. Jenže pak přišel úraz mužskýho a přestěhování ke tchyni- ta vaří kalorické bomby a já to fakt nabrala hodně rychle. Tam jsme byli přes půl roku, než se drahý z toho dostal.
Odpovědět
Ahojky, sam mě motivovala k tomu, že bychom taky asi měly přiznat barvu, co je te´d tím impulsem, že jsme se rozhodly hubnout. U mně to nebyla svatba, ale to, že jsem si někde přečetla, že se časem hubne hůř a hůř, že se zpomaluje metabolismus apod. Tak jsem se loni na jaře rozhodla, že se prostě budu snažit do svých pětadvaetin shodit a tím že mám na to víc jak rok, tak půjddu hezky pozvolna a poctivě, žádný, 2kg dolů, 3kg nahoru, prostě pohyb, naučit se jíst trochu zdravěji atd. Výsledek? Cíl byl dát dolů 10kg a nad mírama jsem moc nepřemýšlela. Nakonec se pro mě míry staly důležitější jak váha a to proto, že i když jsem měla před svatbou asi o 3kg míň než mám teď, tak teď mám o něco menší objem! Postupem času jsem se rozhodla, že cíl je shodit 12kg(ještě potřebuji stáhnout dolů ta 3kg) a objem? v pase o 3cm míň (to už je splněno), zadek o 15cm míň (tak ještě 3 mi chybí), boky o 14cm (chybí mi 2cm) a přes stehno o 9cm (chybí mi 2). Tak doufám, že při zítřejším měření zjistím, že jsem se zase o trochu přimlížila ke svému cílu!
Odpovědět
Profilova fotka
u mě je motivací svatba. Drahej si přeje štíhlou nevěstu. Naučila jsem se u prcka vařit a stravovat se zdravě, jenže u toho moc nehubnu. Když se začnu víc pohybovat, okamžitě se mi zvýší chuť k jídlu. A když už cvičím, tak nehubnu- protože se mi nabude svalová hmota- no a ta je těžší než tuk. :-| To poznám i po jízdě na rotopedu za 30 minut- na kalhotech. Tak nevím kde dělám chybu.
Odpovědět
no, možná není rotoped ten správnej pohyb! Já si díky jízdě na kole vypěstovala takový lýtka, za který by se nemusel stydět kde jaký chlap a to stejný platí o stehnech. Lýtka už dolů niky nedám, takže vím, že moje nohy budou už vždycky jak sloupky do betonu, ale co naplat. Ty už se ani shodit nesnažím! Jestli ale jediné, kde se můžeš hýbat je to kolo, tak si dej menší zátěž, šlapej rychleji a o 15min. to protáhni. nebo dej mimčo do kočárku a hodně s ním choď. Teta takhle po porodu shodila 10kg za 3 měsíce, ale taky ušla 10km denně!
Odpovědět
Profilova fotka
chůze je fajn, ale prckovi se v kočárku už moc nelíbí a chce chodit sám. 8-) Díky němu mám úžasný bicepsy i tricepsy. Na rotopedu mám nejmenší zátěž a hlídám si puls- vetšinou ho mám tak 115 a výš- nejvíc jsem se dostala na 147.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mojí první a největší motivací bylo, že už jsem se na sebe nedokázala podívat do zrcadla. Pak jsem chtěla hubnout hlavně proto, že už jsem neměla skoro nic na sebe. Když jsem oblékla i ty nejmenší kalhoty, říkala jsem si, že musím zhubnout kvůli svatbě, abych neměla tlustý ruce ve svatebních šatech (přitom budu mít rukávy, haha). No, pak jsme uvažovali o miminku a já nechci ta přebytečná kila shazovat až po porodu, to budu ráda, když zhubnu to, co naberu v těhotenství. A teď je největší motivací svatba a taky zdraví, protože jak jsem postupně měnila jídelníček, tak jsem zjistila, že ta zdravá jídla jsou vlastně mooooc dobrá a že už si ani neumím představit cpát se třeba hranolkama. I když jednou za čas ujedu a to bych pak spořádala na co přijdu. Já jsem nikdy nebyla vyloženě hubená a nikdy jsem taky nedokázala zhubnout tolik, co nyní, proto věřím tomu, že tentokrát je ta dieta už definitivní a že díky změně jídelníčku, která mi vyhovuje, by se mi mohlo podařit ta shozená kilča i udržet.
Odpovědět
Já mám u sebe pocit, že vždy dva dny v pohodě a 3.den je žrací! Netuším proč. Teď chce shodit i manžel, tak třeba nám to společně půjde lépe!
Odpovědět
Profilova fotka
Já teda třeba měsíc v pohodě a většinou těsně před menstruací mám nezadržitelný chutě. To se mi právě stalo minulý týden a cítila jsem se hrozně. Ne z toho, co všechno jsem snědla, ale z toho, že jsem prostě neměla šanci to nějak ovlivnit, byla jsem jak utržená ze řetězu. Víš, co mi teď hodně pomohlo dostat se zase do správného jídelního rytmu? Přečetla jsem si tu diskuzi na téma bulimie. Je mi těch holek hodně líto a pozoruji na sobě určité sklony a rozhodně bych tak nechtěla dopadnout. Je fakt důležitý si občas za odměnu dopřát nějakou dobrůtku, když si člověk zakazuje všechno, tak má tělo ve slabé chvilce pocit, že si to musí všechno vynahradit a jí úplně nezadržitelně. A pak máš zas hrozný výčitky...a tak ta bulimie vlastně začíná.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale včera mi najednou přišlo úplně absurdní a malicherné, čím se tady zabýváme. Ta dnešní doba je vážně zvrácená. Někteří lidi trpí a umírají hlady a jiní zase řeší problém s přejídáním se ... fakt je to smutný.
Odpovědět
makul: Já to má taky. 2dny se krotim a pak se rozežeru a opravdu dokážu přibrat třeba 2kg za 2dny. Já byla vždy taky ne tlustá ani silnější, ale prostě krev a mlíko a já vím, že přítelovi se líbí hubený holky. Mě teda nikdy neřekl zhubni nebo, že se mu nelíbím či tak něco podobného, ale prostě ho znám a vím, že se mu teď líbím víc ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Mýmu příteli se naštěstí hubený holky nelíběj, líběj se mu právě ty krev a mlíko, ale já už byla fakt tlustá jak to prase. Nedávno jsem viděla fotku, když jsem vážila 93 kg a vůbec nechápu, jak jsem to mohla nechat zajít tak daleko! Tenkrát jsem si nepřipadala zas tak strašně tlustě, ale teď, když to vidím, tak fakt jen zírám!
Odpovědět
No, taky mi nikdy neřekl, že jsem oplácaná, ale teď se mu líbím víc a to je pro mě důležité, zvedlo mi to sebevědomí a to mi moc pomáhá i v práci
Odpovědět
Profilova fotka
makulacku a ty jsi psala, ze chodíš na lymfodrenáže, můžeš mi blíže vysvětlit v čem to spočívá a jak moc účinné to je? Díky!
Odpovědět
jo, psala, je to taková masáž baňkou z které je vysáván vzduch, takže se vlastně do té baňky nasaje i kůže. Rozproudí to lymfatický systém a pomáhá to odstraňovat tukové polštáře. Má to různé názvy, ale nejčastěji vacupress (snad se to tak píše) a účiné to je teda hodně, ale nesmíš počítat s tím, že by stačila tak 2-3 masáže, to se stihne jen ta lymfa rozproudit. Takže ve skutečnosti (vlastní zkušenost) je jich potřeba tak 20. Mezi 7-20 jsem měla největší úbytky!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?