Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Makul: Na to já mám dobrý trik. Vemu si knížku a jdu na orbitrek ;-) , už to se mnou skoro nic nedělá, takže si cvičím a u toho se učím. Nebo nahrát si něco na MP3 z učení a pak si to při běhu pouštět, to by taky šlo, ne?
Odpovědět
no, ale k tomu mi právě chybí ten orbitrack, přemýšlím, že pojedu zítra brzy do práce a vyzkouším ho, my ho máme v práci a skoro nikdo na něj neleze, no ještě uvidím!Ale díky za tip
Odpovědět
tak mám o 0,5kg míň!!! a vyzkoušela jsem orbitrack, vadí mi, že mi nešly zafixovat nohy. Jo a reklama pěkně kecá, prý se při tom spálí 4x víc jak při běhu a já spálila 2x míň!!! Teda, pokud nekecají ty tabulky na počet kcal na běh! Ale nejsem z toho ztahaná, nic mě nebolí, takže jako trenažér, když je venku škaredě je to super! Má s ním někdo zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky všechny moc zdravím. Taky se snažím zhubnout, ale bohužel nejsem tak úspěšná jako vy. Dá se říct, že už jsem docela naštvaná, že se nemůžu hnout z místa. Cvičím, jídlo si taky snažím hlídat, ale stále nic. Od července do listopadu jsem 6x v týdnu běhala 4 km s 0,5 kg činkama. Pak jsem měla problém s nohou, protože jsem měla špatné boty. Nicméně jsem si pořídila botky nové a problém skončil a já běhala dál. Když se zhoršilo počasí tak jsem chodila do posilovny, kde jsem běhala na pásu, šlapala na kole a již na zmíněném orbitracku. V polovině prosince jsem onemocněla a 4 týdny ležela s anginou jak blázen. Když jsem se zmátořila do 14 dnů jsem ležela znova. Těď už jsem opět zdravá a zase cvičím, ale váha stále neukazuje zlepšení a nejraději bych ji při každém vážení prohodila oknem. Co mám ještě děla, abych začala hubnout??????? Ale pozitivní je to, že mě to nijak nedemotivuje co se týče cvičení a cvičím stále. :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojík, zdravím vás všechny, co máte stejný probléme jako já (tj. rády jíte :-) ) Já držím dietu už od listopadu, to jsem při výšce 175 cm vážila 93 kg a byla jsem už vážně zoufalá. Nyní vážím 77,5 kg a už nejsem tak zoufalá, ale taky ještě nejsem spokojená. Stejně jako hodně z vás mám problémy spíš se zadkem a stehny. Přes prsa měřím 95 cm, pas 77 cm a boky!!!, boky mám 111 cm!!! Takže můj cíl je zhubnout ještě 11,5 kg, jelikož jsem se někde na netu dočetla, že moje ideální váha by měla být 66 kg. Až do teď se mi dařilo hubnout celkem v pohodě, dokonce jsem přežila vánoce bez jediného zhřešení, ale teď začínají přicházet chutě a ve středu jsem se neudržela a vyžrala lednici. Tak se k vám tímto přidávám, abychom se mohly podporovat a motivovat a abychom v těch svatebních šatičkách vypadaly nádherně! Jinak teda musím říct, že jsem spíš ochotná trápit se hlady, než se mučit v tělocvičně. Mám ráda plavání a občas jezdím na rotopedu, ale třeba jít běhat by mě ani nenapadlo....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj samurajko můžeš mi říct co držíš za dietu, že jsi tak hodně zhubla??? :-o :-o
Odpovědět
samurajka: To vyžrání lednice po dietě znám, to je mazec ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Holky taky se k vám přidavám. Moje výška je 160cm a moje váha je někde u 70 kg :-( takže potřebuji aspoŇ 10 kilo dát dolů. Ale nějak se mi to nedaří :-( Vždy začnu s nějakou dietou, cvičením vydržím to tak měsíc a pak další měsíc jen žeru a žeru a řikám si , že od zítřka zase začnu a ten zítřek se pořád posouvá a posouvá |-| Je to hrozné nemám žádnou vůli. Cvičení mi nevadí, ale nedonutím se sama :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky všechny hubnoucí nevěsty, taky mám cíl zhubnout do svatby ještě cca 8 kg ;-) , tak doufám, že se mi to povede :-N , počítám kJ, nejím denně víc než 5000 kJ, a 5 - 6 porcí, hodně zeleniny a málo sacharidů. Na cvičení moc nejsem, takže radši dieta. :-( Držím Vám všem moc palce, ať se Vám ( i mně) podaří dodržet, co jste si slíbily... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sari tak držím pěstičky a´t ti to vydží. Já začinám taky s úpravou jídelníčku a k tomu bych chtěla začít cvičit. Tak doufám, že nějaké to kilo půjde dolů. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, já jsem si naordinovala vlastní dietu, jelikož nezvládám držet se nějakého předepsaného jídelníčku. Potřebuju mít alespoň pocit, že si můžu dát co chci podle vlastního rozhodnutí. První měsíc jsem jedla fakt minimálně, většinou jen ovoce a zeleninu a jednou týdně jsem držela hladovku. O víkendech to ale moc neplatilo, protože v sobotu vařím pro celou rodinu a v neděli zas musím jíst, co uvaří mamka. To se dá ale řešit malinkejma porcema, takže jsem si neodepírala ani smažená jídla, kachničku, řízeček...ale fakt jen miniporcičky. No, a asi jen díky tomu, že jsem ze stravy nic uplně nevymazala, jsem to vydržela od listopadu až doteď. Současnou krizovku si vysvětluji tím, že jsem měla menses...a ten hlad vážně nešel ovládat. Co mě ale překvapilo bylo, že po téměř třech měsících diety jsem v jeden večer snědla, na co jsem přišla, vážně jsem splácala neskutečně moc různých potravin...a vůbec mi pak nebylo špatně! Byla jsem přejedená, to jo, ale jinak mi bylo báječně. No, a to je na tom asi to nejhorší... Ale to bylo ve středu a dneska už mám zase pocit, že snad zvládnu v tý dietě pokračovat...alespoň do svatby :-) Jinak zastávám názor, že pokud má člověk nějakou krizi, nebo nervy v práci, ve vztahu nebo ve škole, tak je dobrý se odměnit, klidně nějakou tou čokoládičkou. Ale nesníst celou tabulku, ale jen takovej kousek, kterej si sama předem dovolím. Mám zkušenost, že (pokud to teda nepraktikujete denně) se to na váze vůbec neprojeví...
Odpovědět
Profilova fotka
Samurajka tak držím pěsti aby jsi to vydžela.Na mě jednou za čas přijde taky žravá a to potom do sebe láduji vše co doma najdu ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojky holky, tak já to s dietou moc dlouho teda nevydržím! No a hlídat jídlo vydržím tak 3-4 dny v týdnu! Dnes mám zrivna den - furt samý chutě, nedá se to zahnat ani pitím ani ničím jiným. Kouzlo, nevím, není to tu přesně popsané jak cvičíš, ale není třeba tvůj pohyb příliš velká zátěž? Ono, pokud budeš cvičit se zátěží, tak místo toho, abys urychlyla hubnutí, tak budeš nabírat svalovou hmotu. A k tomu běhu, není tak důležité, kolik km uběhneš, ale jak dlouho běžíš. Aerobní pohyb by měl být aspoň 30min!
Odpovědět
Profilova fotka
No právě, já mám strach z toho, že cvičením naberu svalovou hmotu a na váze se najednou objeví přírůstek...tak radši necvičim a nejim :-) Ba ne, necvičim proto, že jsem na to moc líná. Jinak musim říct, že jsem už delší dobu věděla, že se sebou musím něco dělat, ale nešlo to. Impuls pro mě byly asi začínající tikající biologické hodiny (bála jsem se, že když otěhotním, nikdo to na mě přes ty špeky nepozná :-) ) A taky mě hodně podržel (vlastně stále drží) přítel, který se do té diety vrhnul se mnou. Sice to nebere tak drasticky jako já, ale papá se mnou dietní obědy a nemusím mu vařit zvlášť :-) Holky, a co vaše drahé polovičky? Co říkají na vaše diety? Mně se například nikdy nestalo, že by mi chlap řekl, že bych měla hubnout. Když zhubnu, tak mě pochválí a je vidět, že se mu to líbí, ale nikdy mi neřekne: "hele, měla bys se sebou začít něco dělat....", to bych si asi hodila mašli....jsem na takovou kritiku moc háklivá.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, a víte, co teď dělám? Peču minivětrníčky (trénuju si své cukrářské umění na svatbu). Tak mi držte palce, ať to nesežeru :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty 4 km jsem vždy běhala tak 50 min. Snažila jsem se, aby moje tepová frekvence nepřesahovala 148. Podle výpočtu je to pro mě ideální tepová frekvence na hubnutí. Skoro manžel mi stále vytýká, že málo piju (on vipije tak 4-5l za den, ale to snadno, protože je profesionální sportovec a trénuje 2x deně) tak jsem se od pondělka kousla ]-( a piju jako blázen. Taky jsem každých 15 min na záchodě. Uvidíme co to s mojí váhou za týden udělá. Poradila mi kamarádka, abych v posilovně vždy tak hodinu chodila svižným krokem na pásu. Ona to prý taky dělala a zhubla opravdu dost a to žádnou dietu nedržela. Tak jsem to včera zkusila a je to super. Měla jsem v každé ruce 1kg činku a šlo se mi fakt dobře. Tak snad už se drobet moje váha začne hýbat. Taky jsem někde četla, že když se začne hubnout tak začátek jde celkem dobře, ale pak se to zarazí a nějaký čas to trvá než se to znovu nastaruje. Tak možná mám to období a musím ho přetrpět. Samurajko s tou hladovkou klobouk dolů to bych asi nezvládla, ale jinak je super že jsis dokázala udělat vlatní režim, kterým si zhubla za tak krátkou dobu strašně moc. Taky jsem teď najela na takovej můj jídelníček. Obohatila jsem ho větším množstvím zeleniny, ovoce a snažím se vše dělat na vodě. Maximálně s oliv. olejem. a taky jíst 5x za den. ;-) a hodně píííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííít
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, hodně pít je mooooc důležitý! Hlavně čistou vodu. Já s tím nemám naštěstí problém, protože nesnáším jakékoliv teplé nápoje, takže čaj, kakao, káva...to mi nic neříká. Z limonád mám ráda akorát colu a tu jsem omezila, jak jen to jde, ale občas si na chuť skleničku dám. Jinak razím heslo, že když už do sebe mám dostávat cukry, tak raději v jídle než v pití. Jinak hladovka pro mě není problém, když nejím vůbec, tak hlad nemám. Horší je jíst malé porce, protože člověk se cítí neustále nedojeden. Ale i na to se dá zvyknout, chce to jen pevnou vůli. Bohužel mám nízký tlak, takže když držím hladovku déle než 24 hodin, hrozí mi omdlení, takže pak jím spíš proto, že musím, než že bych pociťovala opravdový hlad :-) Mám ale kamaráda, který držel hladovku celé 3 týdny.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem si dala mandarinky. Taky jsem nikdy od přítela naslyšela "hele dělej něco" není takový, který by mi neustále něco předhazoval nebo zakazoval. Vždy řiká, že musim chtít já jinak to namá smysl. Jako třeba s kouřením. Nikdy jsem neslyšela nakuř nabo podobné hlášky, které slýchávám od jiných párů. A už je to 6 měsíců co nekouřím a taky to bylo jen tím, že já jsem chtěla sama přestat (i když musím říct, že jsem nebyla žádný obrovský kuřák) a byla jsem pochválena, že jsem toho nechala. A jsem na to hrdá, že jsem to dokázala :-) :-) :-) :-) Holky to by bylo, aby to nebylo musíme bojovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Kouzlo, to tě teda také moc chválím, žes zvládla seknout s kouřením. Je mi jasné, že při dietě to není nic lehkého. Takže přeji dvojnásobně pevnou vůli! A jak to tak pozoruju, tak máš asi fajn chlapa, je moc rozumnej. Tak vám přeju hodně štěstí a ať se vám ta svatba a pak i manželství pěkně vyvede!
Odpovědět
Profilova fotka
A to já jsem čajíčková, kávu taky nemusím a úplně nasnáším ochucené minerálky. Čistá voda je pro mě ideální a nebo nějaký ten čajík. 3 týdny no to už by mě vezli............................. :-o :-o :-o :-o :-o do blázince, protože tukových zásob mám dost takže bych to přežila . :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mooooooooooooooooooc děkuji a vám všem taky přeju hodně toho štěstíčka a lásky ať nám to všem klapne a jsme šťastné. A hlavně ať to hubnutí přežijeme ve zdraví. :-)
Odpovědět
Jo, můj přítel mi taky nikdy neříkal, abych hubla naopak. Já začala tak nějak potají, ne že bych to dvakrát potřebovala, ale spíš jen pro svůj pocit. Jinak má zkušenost je taková, že si nemůžu vzít ani malý kousek čokolády, sním ji vždy celou a pak ještě koblihu a pudink a sušenku a ...... atd. Tohle můžu risknout jen v práci při odpolední, když už pak nic jiného nikde neseženu. Jo jo, u mě skvěle funguje rozkolísaná hladina cukru. ]-( . Jinak, ze začátku jsem pila 5litrů čisté vody denně a lítala na wc furt, teď piju o něco méně a už tolik nelítám, asi si tělo zvyklo. Jinak všem hubňulkám držím pěstí a přeju moc hubnoucích úspěchů, ale holky, není to vše. ;-)
Odpovědět
já zase nejvíc vypiji čajů-ale neslazených! Já jsem teda během nenabrala, naopak, krásně se mi tvarují nohy a zadek. Navíc, někde jsem četla, že když má někdo svaly, tak ty i když netrénuje spotřebují určitou energii! Ale je pravda, že neposiluji, jen běhám, tak 50-55min, ale já za tu dobu uběhnu asi 12km! Jo a co mi pomáhá tak jsou spalovače tuků, s těmi se to fakt urychluje. Holky, má tu některá z vás kladné výsledky z orbitracku?
Odpovědět
Makul, já mám. Já k tomu teda i posiluji. Ale mám pevné nohy, ploché bříško, vyrýsované a nemám celku. Na spálení kJ, ale nekoukám. Je možné, že mám i hodně svaly. Mamka říká, že když měla 55kg, tak nikdy nebyla tak hubená jak já. Tak nevím. Ty se sama vidíš více kriticky než druhý Tebe, to je nejhorší.
Odpovědět
A myslíš, že ti ten orbitrack pomohl k zhubnutí? Já mám problém s bokama, i se zadkem bych už byla docela spokojená!
Odpovědět
Profilova fotka
To máš pravdu, makulacku, také jsem četla, že čím víc máš svalů, tím rychleji spotřebováváš energii. 55 min běhu by mě ale zabilo, stačí, když musím občas ráno doběhnout autobus, to jsem pak mimo celej den :-) Holky, a jak to máte se svatebníma šatama? Nebojíte se, že když zhubnete, tak na vás pak budou viset...?
Odpovědět
Makul, asi jo. Já jezdím denně, to musí být, když už vynechám. Mám zkušenost, že když jedu třeba až večer a ne ráno na lačno, tak toho můžu sníst méně. Já mám přes boky 89cm. Měla jsem předtím 94cm, takže možná pomohl i na ně.
Odpovědět
Já už hubnout nechci, aby na mě taky nějaké byly. Spíš se bojim, abych se samým vzrušenín nerozežrala a ty šaty, co si koupím třeba mi nebyly pak malé.. :-p
Odpovědět
Ty jsi fakt zhubla 5 cm jen cvičním a dietou? No, tak to se na ten orbitrack asi taky vrhnu a budu jezdit co nejčastěji, asi ho máš doma, co? Mně ho chtěl manžel koupit k Vánocům, abych nelítala po venku v zimě, ale vymluvila jsem mu to, že to nejprve musím zkusit v práci, v pátek jsem byla poprvé, potila jsem se pořádně, to jo!
Odpovědět
To já se vždycky taky zapotím. Dřív jsem na tom jezdila 15min.a byla jsem hotová půl dne. Teď jezdím 30min., jsem sice zpocená, ale mám energie... Něco na tom bude, že pravidelným sportem si posiluješ fyzičku. Mám jen ten obyčejný od tv productu, dělá sice rachot, ale dražší bych asi nechtěla..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?