Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
No a zkoušela jsi Vitalinea chipsy? Já jsem se na ně naučila a taky jsem si koupila popcornovač. Popcorn miluji, za večer jsem snědla balíček v pohodě. Z toho stroje to má mnohem míň kcal!
Odpovědět
A co pocorn z mikrovlnky? Vitalinea jsem nezkoušela,ale zkusím. I když si myslím,že lepší je nic než tohle. ;-)
Odpovědět
Popcorn z mikrovlnky je mastnáý, jsou tam jakýsi přísady!
Odpovědět
teda mam na sebe desnej vztek. Vcera jsme byli na oslave narozenin a pekne jsem se rozezrala, dneska jsem si rekla, ze se budu krotit, ale neslo to... ]-( Takze zitra si musim dat pozor, ale vzhledem k tomu, ze zase budou nejake oslavy, tak nevim, jak to dopadne. Co myslite, ma jednodenni "vystrelek" nejaky/velky vliv na vahu/miry?
Odpovědět
Dobré dopoledne, tak Vánoce se blíží a já si říkám jak vydržet neochutnávat cukroví- já ochutnávam už i to těsto :-S Nevíte jak jednoduče to cukroví udělat trochu méně kalorický?Nebo jak se ovlád¨nout?
Odpovědět
Profilova fotka
smajlík, moje rada je jedninně je dělat z celozrné mouky, umělého sladidla, atd, ale takové mi taky moc nejede pod nos, ikdyž některé jo. Já hodně nahrazuji v těstech tuky (olej, máslo,..) ale i vajíčka smetanou - nízkotučnou či jogurtem, jde to ale chce to vyzkoušet. jinak vše ostatní dělat z menších dávek a co nejmenší velikosti, trochu to ošálit, je rozdíl dát si pět kousků velkých a pět malých ne. ještě mne napadá, nedělat šílené těžké krémy, použít odlehčené, i třeba místo obyč marmelády, dia, nebo marmeládu - jmenuje se to ovoce s medem, je ot přírodní. a hodně šetřit. my třeba praktikujeme to že cukroví které se má dále obalovat v cukru - jako vanil rohlíčky prostě už neobalujeme, nebo maj být potřený čokoládou tak jen jemně postříkám tenkými proužky čokošky, prostě to ošálím, sice jen o trošku ale přece a jinak nejlepší je nadradit cukroví ovocem :-N
Odpovědět
Ahoj niko, děkuju za rady. Nejlepší by bylo kdyby se prodávaly jen samé zdravé suroviny a člověk neměl na výběr. Nebo budu péct jen pro ostatní a já se cpát u stromečku třeba hroznem :-) , což je výborné a miluju ale ty vosí hnízda, linecké...ách jo
Odpovědět
Profilova fotka
smaj chápu tě, mám moc velkou váhu a hlavěn mi teď hapruje i zdraví, což je teda varování nad varování. ale za posledních 14 jsem zhodila 2 kila ani nevím jak, jo vím, dělali nám okna tak jsem dřela, uklízela, malovala, atd atd. a jídlo jsem zase trochu omezila, ael hlavně snídám - sice až 2 hodiny po probuzení - neb dojíždím do práce ale snídám. a pak vlastně jím tak 5-6 jídel denně. a pomáhá to. ale taky jsem včera pekla linecké, a syrové těsto to taky miluji, tak jsem zobala, no a co, nezblázním se. že, ale co ještě o vánocích pokud máš dovolenu tak každej den cvič, nebo jen tak vyraz na vycházku, vyvážíš tím tak to jídlo. já jsem strašně velký milovník oříšků, tím taky hřeším, ael snažím se to omezovat. jiank cukroví peču kila kvůli manželovi, ale sama ho pak moc nejím, naštěstí, moc mi nechutná když se s ním tak piplám
Odpovědět
To je fakt, člověk se někdy "nají" už jen těch vůní všeho druhu. Já bych taky asi nepekla nebýt přítele, maminky co tvrdí že se musí alespoň provonit dům :-) no a kvůli návštěvám samozřejmě. Ale asi to vážně zkusim vyvážit pohybem.Ten mám radši než omezování se v jídle. Máme tu na Nový rok hezkou tradici-1. ledna v 13 hod se vyráží na novoroční pochod cca 8 km-krásnou přírodou,v polovině čeká čaj a grog.No a takové nepsané pravidlo je zkusit přemluvit někoho kdo nechodí nebo známe odjinud aby se také prošli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo pohyb je suprní, já jsem sice mezi svátky v práci ale tam bude pohybu až až, neb většina kolegyň má dovču tak nebude na lelkování čas. budu ráda když se najím. o silvestru je to pro mne více lákavé než vánoce. jezdíme na hory na chatu a vždy se ¨tam sejde strašné množství dobrůtek co kdo vše doveze, děs. a ještě k tomu ten alkohol, to je pak kalorii, že
Odpovědět
JJ alkohol,limonádky,koktejlíky...mě nikdy nedojde včas že pití je někdy horší než jídlo a pak jen zírám na váhu když jsem nic nejedla. Nejlepší je asi fakt pít jen vodu. Což na silvestr pochopitelně nejde. Ale asi bychom neměly bláznit až tak moc, jinak si to neužijem.I když všeho s mírou já vim. Nepamatuju si snad jedinou oslavu či sraz kde bych se udržela :-(
Odpovědět
Profilova fotka
smaj já když potřebuji piju vinný střik, mám ho ráda a je to lepší zlo. tvrdý moc nepiju, ikdyž někdy tem befeter s tonikem , ale musíme žít a ne živořit, tak to pak musíme vyběhat ;-) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
vinný střik je myslim povolený i odborníků ;-) já jsem právě na takové ty zlatavé jako je Puskin a tak,což asi není nejlepší ale zato si ho dopřeju opravdu jen párkrát do roka. A to se snad může, horší jsou spíš všední dny a to že člověk neví coby. U nás tu byla snad půl roku prodejna se zdravím zbožím ale asi krachla :-( V normálním krámu mají sotva DIA a to není to samé co nízkotučné
Odpovědět
Profilova fotka
tak u nás jsou minimálně tři, ale tím že dojíždím daleko do práce mám stejně smůlu, a tak mi nezbývá než nakupovat klasicky v marketech. ale i tam je toho dost. já spíše mám problém s tím dojížděním, musím si vše chystat sebou a pak to tahat tam a zpět, ale jde to je to zvyk.
Odpovědět
Ahoj Holky, taky se snažím sladké "odlehčovat" umělým sladidlem a co nejvíc vynechávat tuky. Jinak vyvážit papkání cukroví pohybem je myslím nejlepší. Jednodenní prohřešek by neměl mít na váhu vliv, třeba budou plnější střeva nebo tak - doporučuji c nejvíce neperlivých tekutin aby se toho tělo zase zbavilo. Pak by to mělo být v pohodě! Určitě se po oslavě neusadí v těle 2kg tuku! Někde jsem četla, že 1kg tuku je 30 00KJ
Odpovědět
Jinak jsem na tom taky docela bledě. Sice jsem byla min.týden 2xspinning, 2xlymfo+30min v infrasauně a pak ještě 30min v infrasauně a chodila pěšky místo autem, ale holky ten můj jídelníček to je děsné!!!
Odpovědět
Zdarec-objevila jsem super věc-vláknina benefibra, čirá, ve vodě rozpustná. Buď v pylíkách s jablečnou příchutí -zasytilo mě to na 2h, nebo bez chuti na přidávání do čehokoliv, oproti klasickému psyliu super!
Odpovědět
Makul, 1 kg se nabere, když člověk oproti výdeji spořádá navíc 30000 kJ (ne 3000).
Odpovědět
Profilova fotka
Jeden gram tuku = 37 kJ. Vzhledem k tomu, že tuková tkáň neobsahuje pouze tuk, ale i nějakou tu vodu atd., tak ve výsledku ke zhubnutí o 1 kg musíte vydat cca 25 000 kJ (víc jak 10 hodin aerobního pohybu). Zde hrají roli samozřejmě další faktory jako genetika, věk, stres a v neposlední řadě množství aktivní hmoty = svaly, které za vás spalují energii i když zrovna nic neděláte.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě drobná poznámečka: Rychlé hubnutí většinou znamená, že nedodržujete pitný režim. Nebo máte silnou menstruaci, také se může jednat o rakovinu ...
Odpovědět
Makul, můžu se zeptat, kde jsi koupila tu vlákninu? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No já jsem se krásně vyřadila na pár dní z jakéhokoliv pohybu,můžu si za to pochopitelně sama. Nejenže jsem nestihla úterní spinning s Makul,kvuli výpadku šaliny, večer,pozdě jsem snědla 2knedlíky posypané makem a cukrem.No ve středu jsem ráno mě začalo pobolívat břicho v poledne to bylo horší a kolem třetíuž jsem se jen svíjela v křečích,chvíli horko,chvíli zimnice,měla jsem horečku přes 38,5.No včera už to bylo lepší dokonce jsem mohla pomalu jít na procházku a dnes už se to bolí jen trošku,možná večer zvládnu i cvičení.No co dokáže lžíce maku. Jo jsem nepoučitelná,To same se mi stalo 14 dní před svatbou,tenkrát jsem se opravdu toho maku přežrala a trpěla jsem víc jak 10 dnů.Holt jsem si myslela,že taková troška mi ublížit nemůžu,no každopádně mák už nikdy. Manžel se mi smál,že teď už ví jak mě otrávit :-| .
Odpovědět
Ahojky všem, v prvé řadě se omlouvám, sekla jsem se o jednu 0, 1kg tuku je 30 000KJ. Benefibru jsem koupila v lékárně. Stála 225kč, ty pytlíky s jablečnou příchutí asi 250kč. Jinak začínám být zoufalá, nabrala jsem - sice ne nijak katastrofálně, ale mám 56kg, oproti těm 53 co jsem měla se mi to fakt nelíbí, ale je pravda, že dřív jsem měla víc pohybu. Takže nevím, jak už uhlídat to jídlo. Vláknina mi pomáhá, že navozuje pocit sytosti! Jinak plány na tento týden: 2xspinning, 3xcvičení na stolech a 2xlymfodrenáž, ve středu se chci nechat na lymfo změřit, tak jsem hodně zvědavá a taky si slibuji před Vánoci zajít na tu kecací váhu, abych zjistila jak jsem na tom s tukem.
Odpovědět
Ahojky, dnes už mám za sebou ty cvičící stoly-sice to není nijakej zázrak, ale hýbu se a to je důležité. Ještě mám jít na lymfo.
Odpovědět
Tak a naordinovala jsem si dietu! Nebudu čekat na novoroční předsevzetí, že od 1.1. budu hubnout, musím začít už teď! Bez pohybu to prostě nepůjde a hlavně se musí, maučit správně jíst. Včera jsem sice s našima obědvala hovězí vývar a kuře na paprice s 2 knedlíkama, ale snídala jsem grp, pomeranč mandarinku a kiwi a odpoledne jsem už měla jen 10dkg sušeného ananasu. Hodně jsem se hýbala - protože jsem umývala okna, vysávala, vytírala, ... - určitě znáte předvánoční úklid :-D
Odpovědět
Hele, jakto, že tu nemám žádnou podporu ani žádnou spolubojovnici proti kilům navíc?
Odpovědět
No nic, asi si tu z toho udělám samozpověď-takže teď mám i po lymfodrenáži-doufám, že ta bolest za to stojí a nějaký úbyteček se ve středu najde (měření před Vánoci) Svačinak- půla celozrn.rohlíku+50g pražské šunky, oběd 1/2celozrn.rohlíku+50g pražské šunky+3rajčata - tak teď jsem ještě zvědavá, jak budu pokračovat odpoledne-snad to vydržím
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Makul to jsi na tom,skvěle, já po svatbě přibrala a jsem jak malé slůně(malé myslím výškou),včera jsem byla na bodystylingu,máme tady fakt akční cičitelku a dnes jdu k ní na taebo,mohla bych si dát dvouhodinovku,ale to si ještě netroufám.Jinak zítra na ten spin nejdu nestihla bych to jedu až ráno do Brna,ale jsem tam až do vánoc, tak si zajdem ve čtvrtek na Verču.
Odpovědět
Ahojky, tak jsem byla na spinningu-naprosto super. Nevěřila bych, že budu mít někdy radost z toho, jak se potím. Zítra mám ty cvičící stoly a ve čtvrtek spinning s Baju a taky ty stoly. Zítra jdu na poslední lymfu před Vánoci a taky na rozhodující měření, tak jsem moc zvědavá. Sice jsem včera večer to jídlo trochu pokazila, ale naštěstí jsme byly s mamkou v divadle, takže jsem naposledy jedla v půl šesté.
Odpovědět
Tak, od soboty se snažím aspoň trochu držet svoji žravost na uzdě, chodím cvičit a na lymfo. Dnes odpoledne se nechám změřit-doufám, že se aspoň 1cm úbytek objeví. jinak mám ale ze sebe rozhodně lepší pocit - tak aspoň něco. Vážit se budu až v pátek ráno!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?