Genetické vyšetření v Brně - máte nějaké zkušenosti?

10. úno 201660

Ahoj všichni,
mně je 38, přítelovi 44 a rádi bychom se po svatbě vrhli na "vyrábění miminka". Ale přeci jen máme trochu obavy, vzhledem k našemu vyššímu věku. Chci se zeptat, zda jste někteří předem podstoupili genetické vyšetřetní (ideálně v Brně) ve smyslu zda se má smysl spolu pokoušet o miminko, jestli nehrozí nějaké extrémně vysoké riziko - a pokud ano, kde, co to stálo, jak dlouho jste čekali na výsledky, co vám to přineslo a zda byste do toho šli znova... Zkrátka budu vděčná za jakékoliv zkušenosti.
Zdraví
Lucie

 • Ahoj, genetické vyšetření před početím se standardně nedělá. Snad jen v případě, že by někdo z vás měl v rodině postiženou osobu. Obrátila bych se na tvého gynekologa, ten by vás měl nasměrovat na genetický ústav. V praxi většinou postačí amniocentéza ( odběr plodové vody), na kterou má nárok každá těhotná nad 35 let.

 • Pojišťovny většinou neproplácí nic moc navíc, jediná možnost je, že máte něco v rodině. My budeme nechávat dělat genetické testy budoucím dětem na vlohy pro autoimunní nemoci (kterou by mohli zdědit z mé strany 😞 ) abychom se případně mohli vyhnout očkování. Každopádně máme to v rodině, ale co jsem slyšela, se na dr. musí občas trochu tlačit, automaticky to nedělají ani v rodině, kde je pro to pravděpodobnost. Další možností je zaplatit si testy za samoplátce.

 • No naposledy mi tom říkal doktor. Mělo by se to dělat v Bohunicích. Tuším, ale že se testy platí. No my to budeme do budoucna také řešit, bližšsí info taky ocením.

  Jinak:
  http://www.sanatoriumhelios.cz/genetikahttp://www.sanatoriumhelios.cz/genetikahttp://www.sanatoriumhelios.cz/genetika

  http://www.fnbrno.cz/detska-nemocnice/oddeleni-lekarske-genetiky/jak-nas-najdete/t2739

 • Sponzor fóra
 • Já byla v Brně v Heliosu a v Prenatalu. Když to srovnám, za mě jednoznačně vede Helios - mnohem lepší přístup a soukromí. V Prenatalu je to jak na běžícím pásu.

 • @durmanka1  díky za tipy - kolik to v tom Heliosu stálo? A co se po vás chtělo?

 • Byla jsem tam na vyšetření v 20 týdnu těhu, šlo v podstatě jen o 3d ultrazvuk. V Prenatalu jsem byla v 13tt a 20tt, v tom 13tt mi ještě brali i krev. Platila jsem cca 1000,- ale proplácela mi to pojišťovna v rámci nějakého těhotenského programu. Dalo se tam ještě přikoupit ultrazvuk srdce (cena asi 500,-) ale bylo to jen ve vybrané dny a to nám nesedělo, takže o tom víc nevím.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat