Dioptrické kontaktní čočky. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky jake mate zkusenosti s nosenim cocek, s jakymi jste spokojene, na co dat pozor pri vyberu a noseni atd. Premyslim o koupeni cocek, tak se kazda rada a zkusenost hodi. diky
Odpovědět
já pracuju na počítači a to většinou nosím brýle, čočky jen na sport a pak teda ještě v létě, když si chci vzít sluneční brýle :-) já jsem se na tu operaci vyptávala už někdy v 18 a doktor mi řekl, že mi ji doporučuje až po dětech... ale že on to až tak nedoporučuje, že můžou zůstat jizvičky na sítnici a že s tím nejsou zatím dlouhodobé zkušenosti - ale je to už spoustu let, co mi to říkal :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, já také, když poprvé četla o té operaci, také tam psali, že se zatím neprovádí tak dlouho, aby se vědělo, co za x let s okem bude a říkala si nikdy nepůjdu - ale nikdy neříkej nikdy, že ;-) . Od doby, kdy sem to četla uplynulo asi 10 let. Také jsem se setkala s tím, že optici apod. to nedoporučovali, ale si myslim, že aby nepřišli o kšefty na brýle :-) . Byla jsem v Praze v Lexumu, když jsem tam pak jezdila i na kontroly, pokaždé tam bylo strašně moc lidí. Jinak jsem neviděla na dálku a nosila sem na pravém oku 3 dioptrie a na levém 3,5, odstraňovali mi jich víc, protože se to naměřuje přímo a oko, do brýlí nebo čoček nikdy nedají tolik dioptrií, aby člověk viděl na sto procent. Jednou z podmínek je mít stabilní dioptrie alespoň jeden rok. Také jsem slyšela drb, že se potom nemůže rodit přirozeně, ale jen císařem, když jsem se na to ptala, tak mi to vyvrátili, že to neni pravda. Jinak to vůbec nebolelo, jen jsem se zprvu musela hlídat, nesáhnout si do oka, nemnout se, v noci spát na zádech, neotáčet se. Jinak jedno oko stálo 18 000,- když si ale zpočtu kolik jsem za těch let dala za čočky, tak mi to přišlo jako úměrná cena. Já za sebe operaci doporučuji, i když záleží na každém, jak se rozhodne. Jinak mi upozornili, že spíš v dřívějším věku se mi zase zhorší zrak na čtení než lidem bez operace, ale to mi ani tak nevadí.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky: Charleen ja jsem po laser operaci oci a taky ma otazka smerovala k tomu ze co pak az budu mit deti a doktorka rikala ze oko pry roste zhruba do 20teho roku u zen ze pak se zrak jen zhorsuje maximalne pocitacem ci umelym svetlem, takze jsem operaci podstoupila a doufam ze po detech se mi to nezhorsi ja rikala :) taky jsem stale drive slychavala ze az po detech ze po detech se zhorsi zrak ale pry to tak neni. Tak zatim jako po operaci dobre a uvidime jak to bude ,,,,,, pAVZCA: Musim se k tobe pridat a uprimne musim rict ze jsem rada ze jsem to podstoupila bylo to bezbolestne v pohode a nelituji toho a to jsem cocky nosila asi 10 let a dioptrii jsem mela 5,5 a 6 takze mazec.... a je fakt ze je to velice brzy vratna investice, kdyz si clovek vezme kolik stoji nejen cocky ale i roztoky a tak :) a hlavne rano se probudis a vidis a vecer se muzes koukat na TV a usnout :)........
Odpovědět
Profilova fotka
zanet.82 - přesně tak, je to krásný pocit nemuset večer myslet na to, že musim ještě vyndat čočky a ráno si je nasadit, abych něco viděla, dlouho jsem tedy naučeně chodila k umyvadlu a chtěla si něco vyndávat :-D strach jsem samozřejmě měla, četla jsem spoustu zkušeností pro i proti. Ale je na každém, jestli to podstoupí nebo ne. Také něko říkal, že to neodstraní celo vadu, že třeba jedničky zůstanou, ale vidím krásně bez brýlí i čoček tak, jak jsem s nima nikdy neviděla a ty ranky říkal doktor, že se zahojily, že ani on pod přístrojem nezjistil, kde vůbec byly.
Odpovědět
Profilova fotka
Pavcza - jojo je to fakt super ja jsem sice jen 2 mesice po zakroku takze jeste dolecuji ale jsem fakt rada :) sice nekdo rekne ze to je hrozne moc penez naraz ano to sice ano ale vrati se to strasne rychle kdyz si to clovek propocita kolik da za cocky atd atd..a halvne uz nemusis mit strach o zanety ktere obcas byvaji z cocek :)..a jakou jsi to mela metodou jestli se muzu zeptat?Zatim packo a pekny den :)
Odpovědět
Profilova fotka
měla jsem LASIK, jenom jsem to nějak zakřikla, já sem rok a půl po a je to super, ale od neděle se mi zamlžilo levé oko a lekla jsem se, že se mi vrací vada... ani jsem to tu nepřiznala, ráno jsem byla u očního a je to "jen" zánět, takže kapku kapičky a mám trochu rozostřené vidění. Jinak doteď to bylo v poho. Přitom oko nemám ani červené. Ty jsi ještě ve fázi, kdy si je musíš hodně hlídat, aby sis nešťouchla, viď? Alespoň já se dlouho bála, abych si nepsunula tu řezanou rohovku, aby mi to špatně nesrostlo.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak ja jsem po operaci oci 10 let, a ted jsem byla na kotrole u ocare (vydesila jsem se, ze se mi zhorsuje zrak) a porad nula nula (a to jsem sla ze 4,5 dioptrii)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je super večernice, to potěší i nás, co máme chvíli po, že jsou dobré vyhlídky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to chapu, jsem mile prekvapena, a doufam, ze to tak vydrzi i nadale. a co se tyce ceny, tak mam pocit, ze uz se mi to "vratilo", nebot jinak bych si deset let kupovala cocky ...
Odpovědět
Profilova fotka
Vecernice Pavzca - tak to jste opravdu dobrou inspiraci je to fajne ze vidime a uz skorem zadarmo :) .... tak at jsme stale "nulky" na ockach...zatim pa a pekny vecer
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja nespala den před, a tak sem měla tak unavené červené oči, že čočky sem mít nemohla..a mé brýle jsou extravagantní, takže jsem byla slepá nevěsta, a taky to de :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dujinka - mno lepsi nez mit pak nejaky zanet ocek..... Jo a jinak gratuluji k svatbe :)
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
holky, prosím o radu. přemýšlím, že bych si pořídila kontaktní čočky přes net. mám krabičku od starých, takže vím zakřivení i dipotrie a kamarád očař mi změřil zrak, takže mám vše na papíře. spíš potřebuju radu, kde (web) a jaké (tip, druh) pořídit. mám docela citlivé oči, čočky nosím nepravidelně, spíš na sport, v létě či na nějakou akci. běžně nosím brýle, protože v místnosti a při delším nošení mi čočky vadí. venku na vzduchu mi nevadí. budu vám moc vděčná za rady. díky.
Odpovědět
lennus: Pokud nosíš čočky jen občas, tak určitě jednodenní - nemusíš si pořizovat roztoky a hlídat si dobu použití. Výběr je veliký, stačí zadat do vyhledavače - navíc tady se nesmí dělat reklama :-/ Jinak pokud chceš, napiš do IP, napíšu Ti nějaké odkazy na eshopy
Odpovědět
lucien, máš pravdu. tak mi prosím napiš do IP. vím, že je celá řada, co si objednat, ale právě proto, že je takový výběr, opravdu nevím a dám spíš na osobní zkušenosti. díky moc.
Odpovědět
mám dotaz k čočkám, ne dioptrickým... Jen na jeden večer...nikdy jsem je nneměla, a chci zkusit na jeden večer mít jinou barvu očí..bude to ale na party ,vadí kouř atp...? má to smysl... :-. ...?
Odpovědět
hellunka, jestli jsou barevné čočky jako běžné, což myslím, že jo, tak kouř vadí, když je máš delší dobu. mně třeba zvlášť, protože mám citlivé oči. ale celkově ten kouř i očím nedělá zle, já mívala vždy po discotéce červené oči a to jsem ani nijak zvlášť nechlastala! :-D
Odpovědět
jdu do toho :-) zelené oči budou na modro :)))
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
holky, máte nějaké ozkoušené obchody na koupi kontaktních čoček přes net? našla jsem si, že ty čočky, co chci, mají na cocky-kontaktni.cz - nemáte někdo zkušenost? a ještě jsem se rovnou chtěla zeptat, jestli tu někdo nepoužívá čočky Air Optix Aqua (měsíční)...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, já používám Air Optix Aqua měsíční...
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám dobrou zkušenost s vasecocky (jen přidat .cz) - osobní odběr na pobočce v Praze. Posledně jsem brala z ocnicentrum (pridat .eu) - doručení poštou a taky můžu doporučit. Moje čočky tam mají nejlevnější, co jsem na českých e-shopech sehnala. Asi za měsíc budu objednávat a na 95% vezmu opět z ocnicentrum.
Odpovědět
luuciinkko a jsi s nimi spokojená? já jsem předtím měla denní Acuvue a moc spokojená jsem s nimi nebyla, resp. vždycky večer jsem z nich měla hrozně unavené oči :-| a jaký roztok na ně používáš?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Já používám tyto cockyshop a jsem s nimi velmi spokojená. Neumím si už představit, že bych si na sebe vzala brýle. I když se to teď zase stává modním doplňkem, jakože brýlky s černými obroučkami ve stylu Woodyho Allena tak mě brýle fakt nesluší. Ani sluneční:D
Odpovědět
Profilova fotka
ja objednavam vetsinou na cocky-domu, parkrat jsem objednavala i na cockovnik, oba eshopy KO, zadny problem se nevyskytl.
Odpovědět
Profilova fotka
Já nakupuju na ocnicentrum tečka eu - nejlevnější čočky, co jsem na netu viděla. Kvalita je OK, brala jsem od nich už asi 3x.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahoj holky, jestli někdo používáte TopVue monthly -2,5 dioptrií, ozvěte se, rozprodávám své zásoby :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ahoj, me se osvedcily tyto https://www.najlacnejsiekontaktnesoso... nosim je jiz vice jak rok a predtim jsem zkousela spoustu druhu, ale bud me palili oci, nebo mi uplne nesedely. Tyto jsou opravdu TOP - alespon pro me.
Odpovědět
Holky, jsou i lidi jako já a ty se to s čočkama nenaučej :-D prostě jsem to zkoušela tisickrát a nejde, oko podrážděný, tak jsem to hodila do kybla. U doktorky trénování, to vůbec nepomohlo, já prostě nezvládnu, že si něco mám strčit do otevřeného oka. Takže čočky jsou vyloučený, brejle mám, ale nenosím...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?