Menu Forum

Budúce Talianky. Ste tu?

(cz & sk)
24. únor 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
Registrovala se 23. června 2010 na beremese.cz. Přidala 5738 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
Registrovala se 23. června 2010 na beremese.cz. Přidala 5738 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
 @yellowbanna díky, já si to prostě jen neumím prakticky představit. a s tou kulturou to je svatá pravda, já jsem se na to vždycky takhle koukala, když jsem se učila nějaký jazyk, jazyk je cesta ke kultuře a naopak. jen mám strach, jak to bude konkrétně. a vím, že je brzo ale třeba bych si přála, aby četl a psal i česky, ale to bude asi složité, i když samozřejmě ne nemožné. knížky určitě číst budeme a když televize, tak ze začátku dvd s rákosníčkem a jeho kámošema, aby měl češtinu i jinak, než ode mně. jsou to asi nějaký normální strachy před tím, než to mimi vůbec přijede.

@ditakir na začátku září, druhého. už jsem si v kalendáři vyznačila, do kdy bude lev a od kdy bude panna emoticon a máš pravdu, že ty naše kultury nejsou tak vzdálené, mohlo to být divočejší emoticon já jsem se třeba ptala Sima, jestli koupíme na Vánoce kapra, oni je teda asi prodávají v kuse, ale dá se zamrazit a on že jo, ale hned si dával zadní vrátka, že kdyžtak si ho udělám sama a on si dá něco jiného emoticon hrozné je, že tady je Štědrý den pracovní den, i když letos například je to sobota. a horší je, že my oba bychom to ani nepotřebovali nějak "slavit", ale s dětma to vidím jinak, ony nemají možnost se rozhodnout a rodiče by jim to měli nabídnout a ty tradice představit

jinak v tu sobotu k nám ty kroupy dojely někdy kolem půl deváté/deváté večer, jeli jsme směrem do kina a nbylo vidět skoro na krok, masakr, Simo jel chvíli snad 30 v hodině, a všichni kolem, pak pršelo hodně, ale naštěstí ne takhle.
14. čer 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
Registrovala se 9. února 2009 na beremese.cz. Přidala 5733 příspěvků a 1 album. Má 13 přátel. Itálie.
  • Svatba byla 15. března 2008
    V Santarcangelo di Romagna
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
Registrovala se 9. února 2009 na beremese.cz. Přidala 5733 příspěvků a 1 album. Má 13 přátel. Itálie.
 @jennynka5 : No jo Dari,ja su blba-Cesty domu. Ja mam v hlave jen Ordinaci emoticon Ja u toho zase bulela. Jsem nejaka precitlivela.
@salsiccia : No jo,tak to uz to mas za par emoticon Co se tyce toho bricha,tak me nejvic vyrostlo ty posledni dva mesice, do te doby bylo hodne male. A jakeho mam dnes chlapaka emoticon Ja si myslim,ze pro ty nase deti je vubec prinos,ze maji moznost poznat dve kultury, otevre se jim dost obzor a ja to treba vidim tak,ze jeden rok bude mit italske Vanoce v Italii a dalsi zase v Cechach,tak to bude pro nej vetsi vzruso emoticon Jinak ja zatim nemam moc velky uspech s ceskyma DVD, minule zvladl jednu epizodu Rakosnicka a Tipa a Tapa,ale pak uz nechtel. On porad ukazuje na Krtecka,ten se mu moc libi,akorat ze Krtek nemluvi! Je sranda,jak se u toho smeje a v jednom dilu krtkovi skripne tlapu masozrava kytka a Fede se u toho chyta za ruku a rika: "Au" emoticon Jinak se ted naucil Aoj (bez H) a pa pa. To byl prinos tydenniho pobytu moji rodiny. emoticon Jinak jede italstinu a na me otazky v cestine odpovida italsky. ..
14. čer 2011 ve 12:04  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
 @ditakir jj, celkem se to blíží, ale ještě je času dost. v mých černých představách si říkám, že aspoň do konce července, aby se pořádně dopekl, ale snad to vydrží až do konce emoticon ahoj říká i taťka, tak to snad zvládne emoticon jinak možná jako obvykle řeším věci moc za roh a pak to nějak bude emoticon jsem sama strašně zvědavá, jak to všechno bude
14. čer 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
 @salsiccia : Tak to pak napis,jak budes zvladat leto,protoze ja mela vzdycky hruzu byt tehotna pres leto, ze bych pak hodne trpela ve vedru.
tak jsem dnes chtela jit na aerobic,ale pry jsem byla zapsana jen ja,tak se to nekona. Hm,tak si zacvicim doma.
14. čer 2011 ve 12:21  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
reys (33 r.)
9
Registrovala se 26. března 2010 na beremese.cz. Přidala 4104 příspěvků. Má 9 přátel. Roma, Itálie.
  • Svatba byla 24. května 2014
    Brno, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
reys (33 r.)
9
Registrovala se 26. března 2010 na beremese.cz. Přidala 4104 příspěvků. Má 9 přátel. Roma, Itálie.
  • Svatba byla 24. května 2014
    Brno, Region Brno
 @rospina teda to je parada, ze si ta mrnata tak rozumela mezi sebou..! tak nejak me to uklidnuje, ze prece jen deti ty jazykove a kulturni bariery moc neresi. vlastne kdyz vidim vsude kolem smisene pary a pristehovalce ze vsech koutu sveta (a jejich deti mluvi normalne italsky, protoze chodi do skoly tady), tak si rikam, ze ta pristi generace by mohla byt o dost tolerantnejsi..
14. čer 2011 ve 13:02  •  Svatba byla v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
 @ditakir jj, to jsem četla, že přes léto to není nic moc a hlavně že je větší pravděpodobnost předčasného porodu, tak si budu držet palce emoticon
14. čer 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rospina
Registrovala se 28. května 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1289 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Svatba byla 25. dubna 2009
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
rospina
Registrovala se 28. května 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1289 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
    Slovensko
 ahojte, tak ako sme sa kedysi bavili o tom, aki su tu ludia individualisti, tak sa chcem podelit s vami, co mi prislo, je to moc pekne emoticon
Un sant'uomo ebbe un giorno da conversare con Dio e gli chiese :
«Signore, mi piacerebbe sapere come sono il Paradiso e l'Inferno»

Dio condusse il sant'uomo verso due porte.

Ne aprì una e gli permise di guardare all'interno.
C'era una grandissima tavola rotonda. Al centro della tavola si trovava un grandissimo recipiente contenente cibo dal profumo delizioso.
Il sant'uomo sentì l'acquolina in bocca.
Le persone sedute attorno al tavolo erano magre, dall'aspetto livido e malato.
Avevano tutti l'aria affamata.
Avevano dei cucchiai dai manici lunghissimi, attaccati alle loro braccia.
Tutti potevano raggiungere il piatto di cibo e raccoglierne un po', ma poiché il manico del cucchiaio era più lungo del loro braccio non potevano accostare il cibo alla bocca.
Il sant'uomo tremò alla vista della loro miseria e delle loro sofferenze.

Dio disse: "Hai appena visto l'Inferno".

Dio e l'uomo si diressero verso la seconda porta.
Dio l'aprì.
La scena che l'uomo vide era identica alla precedente.
C'era la grande tavola rotonda, il recipiente che gli fece venire l'acquolina.
Le persone intorno alla tavola avevano anch'esse i cucchiai dai lunghi manici.
Questa volta, però, erano ben nutrite, felici e conversavano tra di loro sorridendo.
Il sant'uomo disse a Dio :
«Non capisco!»
- E' semplice, - rispose Dio, - essi hanno imparato che il manico del cucchiaio troppo lungo, non consente di nutrire se stessi .... ma permette di nutrire il proprio vicino. Perciò hanno imparato a nutrirsi gli uni con gli altri ! Quelli dell'altra tavola, invece, non pensano che a loro stessi ...
Inferno e Paradiso sono uguali nella struttura ... La differenza la portiamo dentro di noi !

"Sulla terra c'è abbastanza per soddisfare i bisogni di tutti ma non per soddisfare l'ingordigia di pochi.
I nostri pensieri, per quanto buoni possano essere, sono perle false fintanto che non vengono trasformati in azioni.
Sii il cambiamento che vuoi vedere avvenire nel mondo".
Mahatma Gandhi.
15. čer 2011 v 09:56  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
 @rospina : hezke, ja jsem to uz cetla kdysi v cestine emoticon
15. čer 2011 v 09:59  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
 @rospina myslím, že je to dost přesné, když ne já, tak ani ostatní, ale člověk si naštěstí může lidi, se kterými u toho stolu sedí, do určité míry vybrat
15. čer 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 4765 příspěvků. Má 60 přátel. Bologna, Itálie.
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz přidala 4765 příspěvků. Má 60 přátel. Bologna, Itálie.
 @dita Diti, psala mi Lucka, ze jedete za Pavlinou, to budete mit super! emoticon , Conero je nadherne, mam tam pro to more slabost. Jakto, ze si muzete takhle vzit volno uprostred tydne?emoticon)
Ja doufam, ze se za Tebou brzy dostanu, jsem hrozna, vim, ale ted jsme nemeli pojistku na auto (jezdili jsme busem) a tento vikend prijedou tchanovci. Nemas nekdy zase cestu do Bologne? emoticon Rada na to vzpominam. Prijde mi skoda, ze se nemuzem vidat casteji, ach jo.
Tak napis, jak na tom byvas o vikendu, mne dovolena v tydnu bohuzel nehrozi, skoda.
@rospina pekne emoticon
15. čer 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
Registrovala se 11. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 5321 příspěvků a 3 alba. Má 8 přátel. Piumazzo (MO), Itálie.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Ve Vysocanech u Blanska, Region Blansko
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
Registrovala se 11. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 5321 příspěvků a 3 alba. Má 8 přátel. Piumazzo (MO), Itálie.
 tak jsem vcera vecer upekla merunkovou bublaniku a donesla jsem ochutnat do prace.. sklidila obrovsky uspech, tak mam radost emoticon
15. čer 2011 v 16:30  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
 @Jennynka5, ja mam jeste spoustu dovolene z lonska, tak proto si ji vybiram prubezne, po dnech a klidne i uprostred tydne.
15. čer 2011 v 16:31  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
 @yizheng tak ta musela byt vyborna emoticon Ja jsem dnes koupila prvni merunky, uz maji prijatelnou cenuemoticon
15. čer 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
 @Jennynka, nam tady merunky a tresne prodava contadino u silnice, chodim k nemu uz 3 roky a merunky ma proste bezkonkurencni...pristi tyden ti je dovezu emoticon
15. čer 2011 ve 23:08  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
 @yizheng jee tak jestli dovezes, tak si dame do nosu emoticon A co Jack?
15. čer 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
 @yizheng : Ja zase predevcirem udelala jahodovou bublaninu emoticon A skoro celou jsem ji snedla ja emoticon Uchranila jsem ted par kousku pro kamarady,co prijdou vecer. A delala jsi ji podle toho receptu,co jsem Ti poslala nebo jsi mela jiny?
@jennynka5: Ja mam jednou za 14 dni volno ve ctvrtek,tak kdyz ve stredu skoncim v praci ve 12.30,tak mam jeden a pul dne volno. A tak jsme to takhle s Luckou spachaly. Uz se tesim! Ja nemam rada stereotyp,obcas potrebuji nejakou zmenu a staci mi i takhle vyrazit na jeden den. Taky se tesim,jak si poklabosime. Ja jsem ted skoro porad sama, Cri rano vyrazi pred osmou hodinou a domu se vraci a z tak ve 22 hod. Sice ma odpoledne par hodin volno,ale to si jde vetsinou schrupnout. Takze jsem ted takova svobodna matka. Prakticky bych mela dostavat nejakou socialni podporu pro svoobodne matky emoticon Ted se nejspis do Bologne nedostanu, zvlast ted,kdyz je hezky a muzeme chodit s Fedem k mori, byla by to skoda ho vozit do velkomesta....Bylo by lepsi,kdybyste si udelali vylet vy k mori emoticon
16. čer 2011 v 09:54  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
 @dita Tak to mas super. ja prave taky obcas potrebuju vybocit ze stereotypu, zrovna dnes mam nejak depku. Tak ze bychom prijeli s Alfim pristi vikend? Tento tady mame suoceri. Hlavne, aby se ti to hodilo a neotravovali jsme emoticon
16. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
fotoportrét
fotoportrét
yizheng
2
 @Jennynka5, jasne, ja ve stredu otestuji vlakove spojeni do Rimini a vyrazime nekdy spolu...
@ditakir, tu bublaninu jsem delala podle tveho receptu! ja snedla taky vic jak pul plechu sama emoticon , o vikednu udelam konecne tresnovou...
16. čer 2011 v 11:11  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
 @jennynka5 : Pokud se nic nestane,tak ten pristi tyden mam volno. Cri stejne o vikendu dela,tak ja jsem s Fedem sama. V sobotu delam odpoledne a pak mam volno odpoledne a celou nedeli emoticon
16. čer 2011 ve 12:23  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
 @jennynka5 : Na me taky obcas padaji takove minidepky. Ani kolikrat nevim z ceho. Ale jak jsem rikala,abych tomu predesla,musim se porad na neco tesit, mit neco pred sebou a vybocit ze stereotypu. Ja jsem uplny opak moji tchyne,ta jede v zajetych kolejich, jak je neco jinak nez jak je zvykla,tak ji to rozhodi....
16. čer 2011 ve 12:26  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
 @dita presne. Tak bezva, predbezne domluvene, prijeli bychom v sobotu po obede, hm?
@yizheng mnam mnam, tresnova bublanina...dovezes mi kousicek? Staci i jeden emoticon)
16. čer 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rospina
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
rospina
    Slovensko
 @dita + @yizheng podelte sa s receptom, rada vyskusam nieo ine emoticon
to mate fajn, ze ste d conera blizko, hned by som taky vyjazd brala... uz o tyzden sa chystme k moru tu v toscane, to bude nova skusenost, tentokrat s malou emoticon
16. čer 2011 ve 13:39  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rospina
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
rospina
    Slovensko
 @reys o tej toeancii kiezby si mala pravdu...aj tak to tu v taliansku vnimam inak, vztahy k cudzincom su ovela tolerantnejsie ako v inych krajinach..... teda z ludskeho hladiska....z administrativneho a fiskalneho uplny opak..
16. čer 2011 ve 13:44  •  Svatba byla v dubnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
 Dneska se sestřenici narodil kluk emoticon sedmé pravnouče do sbírky
16. čer 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
 @salsiccia gratuluji! emoticon mne taky nedavno pribyl mimisek, ale holcicka. Jak se jmenuje, jestli to neni tajne?
@rospina souhlasim, Italove o sobe rikaji, ze jsou skryti rasiste, ale to asi nebyli u nas v CR, tam to nikdo neskryva emoticon
Tak uz varim na zitrek pro tchanovce, je to tedy fuska v tom horku emoticon Delala jsem hrnkovy knedlik a samozrejme mi nesel vyklepnout, takze jsem si musela pomoct nozem, je trochu odrbanej, ale dala jsem dovnitr chleba, pazitku a petrzel a chut ujde.. emoticon
16. čer 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
 Ahoj holky, ctu ted knizku od Josefa Kaspara Italie znama i neznama. Je to cesky novinar, kteryt zije myslim 35 let v Italii a pise mj. o rozdilech mezi Italii a CR, o ruznych klise,jaky je rozdil mezi ruznymi kraji atd. Libilo se mi,ze mel na mistni dopravu stejny nazor jako ja, ze i kdyz je to obcas blazinec,tak se tu citi jisteji nez v CR,protoze ty lidi proste vedi,ze musi davat pozor i na ty ostatni. Je to takova slaba knizecka,jsem asi v pulce,ale je to fakt zajimave.
http://it-it.facebook.com/note.php?note_id=182460271786227
17. čer 2011 v 11:00  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
fotoportrét
fotoportrét
ditakir
7
 @rospina : Poslu Ti odkaz na ten recept,az budu doma, ted nevim,kde je.
Me je dnes tak blbe, vsechno me tak nejak pali, hlavne oci a v krku, asi si pujdu po obede lehnout.
17. čer 2011 v 11:02  •  Svatba byla v březnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
salsiccia
  • Neví, kdy bude svatba
 @jennynka5 jmenuje se Kryštof emoticon
17. čer 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
 @dita tyy jo, mne by ta knizka moc zajimala, pujcis mi ji? ja ten odkaz nemuzu rozkliknout, je to FB emoticon Nebo kde bych ji mohla sehnat?
17. čer 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
fotoportrét
fotoportrét
jennynka5
2
 @salsiccia hezke jmeno emoticon
17. čer 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš