Přirozené vlnky vs. kulma vs. natáčky

Profilova fotka
Krásný den, nikde jsem tu tohle téma nenašla, tak zakládám nové. Chci se zeptat, zda některá z vás, která má přirozeně vlnité až kudrnaté vlasy, si nechávala tyto vlnky i na svatbu? Nebo jste se i tak rozhodly pro kulmu či natáčky? 🙂 Jde mi o to, že mi se moje vlasy pěkně vlní samy od sebe. Čerstvě po umytí mívám až lehčí kudrnky (ale vlasy mám dlouhé do pasu, takže tou tíhou jsou nahoře rovnější a dolů se vlní víc a víc). Jde mi zejména o to, že mám vlasy celkem náchylné na poškození (jak to u vlnitých a kudrnatých bývá). Takže je už nějakou dobu vůbec nežehlím, nefoukám ani nekulmuju. A z principu věci mi přijde i zvláštní, si kulmovat vlasy, když mám vlastní vlasy už vlnité 🙂 Ač tedy na tak úhledně a pravidelně jako s kulmou. Napadly mě ještě pro "úhlednější" vlnky natáčky, ale zatím nemám žádné otestované 🙂 Když jsem ten nápad řekla mamce, že si možná nechám svoje vlnky, tak se tvářila zaraženě a že by bylo lepší, kdybych si je nakulmovala 😕 Jak jste to řešily vy? Máte třeba i fotku ze svatby, kde máte své vlastní vlnky? Jak vypadal váš účes s přirozenými kudrnkami? 🙂 P.S. svatbu budeme mít venku v přírodním stylu, vlasy chci mít rozpuštěné, ozdobené květinovým věnečkem.
Odpovědět
Profilova fotka
Nikdo nic? 😄
Odpovědět
Profilova fotka
I přirozeně vlnité vlasy budou bez "podpory" kulmy nebo natáček vypadat neupraveně. Tepelná úprava vlas uhladí a dodá mu lesk, který normláně nemá (z principiu, že vlnitý vlas má hrubší strukturu a tendenci být víc suchý, než vlas rovný). Takže já jako majitelka vlnito/kudrnatých vlasů budu na svatbu natáčet přes kónickou kulmu Má to výhodu, že to bude líp držet než u rovných vlasů 🙂 Na druhou stranu pokud máte vlasy přírodní (tj. nebarvené nebo nezesvětlované), dlouhé a těžké, bude potřeba tomu tu úpravu přizpůsobit - tj. déle nechat pramen na kulmě, pak ho stočit, připíchnout pinetkou a zalakovat a nechat takto vystydnout. Teprve pak rozpustit. Jinak se ty vlny natáhnou.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, s kudrnatými vlasy můžete pracovat dvěma způsoby. 1. vlasy umýt, dát kondicionér, rozčesat a poze vysušit ručníkem. Použít prostředek pro zachování vln a vlasy po uschnutí již nečesat, pouze opatrně oddělovat jednotlivé prameny a tvořit účes. U takto dlouhých vlasů dyfuzér nrdoporučuji. 2. Nebo vlasy pramínek po prameni postupně nakulmovat, tím se krásně vyhladí z těchto pramenů vytvořit účes. Neumím si dobře představit takto dlouhé vlasy natáčet na natáčky.
Odpovědět
Profilova fotka
@beth Děkuji za tipy. A jinak právě toho se bojím, aby to nevypadalo neupraveně a nevypadala jsem pro ostatní jak bosorka 😄 . @janadufkova děkuji, vyzkouším. Zkusím různé styly nanečisto doma a uvidím, co z toho vznikne. 🙂
Odpovědět
@rezavaliska Zkoušela jsi CGM? 😉 Mrkni na kudrnatevlasy.cz a na FB je skupina. Škoda vlasy natáčet,pokud v nich máš potenciál 🙂 Já si původně chtěla nechat vlasy natočit, protože je mám jen lehce zvlněné,ale na zkoušce to vypadalo strašně uměle, takže teď praktikují tuto metodu a je to vidět 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@snahnah Už jsem o tom slyšela a koukám teď na to. Hodně věcí z toho už dělám a ani o tom nevím. Každopádně děkuju, zkusím to ještě víc nastudovat a pustím se do toho! 🙂 Dva měsíce do svatby, tak by to mohlo taky udělat nějaký efekt. Já bych si právě nerada pálila vlasy kvůli "jednomu dni", ač je to tedy svatba 😄. Moje háro si pěstuju celkem dlouho. Posílám fotku, jak vypadají mé vlasy čerstvě po umytí a když těm vlnkám pomůžu (vlhké vlasy mačkám v ruce).
Odpovědět
Profilova fotka
aha fotka se nevložila 😄
Odpovědět
@rezavaliska Máš nádherné vlasy 🤩 mi dost pomáhá styling, pěna,gel, vyfoukat difuzérem, a pak všichni hledí, co mám 😁 ale je potřeba zkoušet ,co sedne. Hodně si holky chválí gel ze lněného semínka, já ho zkoušela zatím 2x a nic moc,ale zas sáček semínek stál 16,- tak mě to netrápí 🙈Vhodná kosmetika a porozumění vlasům,kdy potřebují přidat hydrataci či protein udělá divy. Na tom fb je právě album i s lowcost produkty z drogérky, na začátek super 🙂
Odpovědět
Fb: curly girl metoda | kudrnaté vlasy přirozeně a navždy
Odpovědět
Profilova fotka
@snahnah Fakt moc děkuji za inspiraci i za pochvalu. Přes víkend jsem jen četla o CGM a už mám objednané i nějaké produkty z eshopu na vyzkoušení. O🙂 Hlavu mám jak balón, ale je to super. Dneska jsem myla prvně podle CGM a pecka. Vlny jsou ještě o krapet hezčí a vlasy objemnější 🙂 Věřím, že to bude lepší a lepší.
Odpovědět
@rezavaliska Rádo se stalo 🙂 Držím palce!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?