Vysněný termín není volný - máme proto svatbu oddložit až na tok 2017?

Profilova fotka
Holky potřebuju poradit... =-) Konečně jsme našli to naše vysněné místo hostinu/ubytování a termín obřadu mají bohužel volný jen na 13.08. (jinak jsou na celý rok 2016 zabookováni). Termín se nám moc nelíbí, 13 je z našeho pohledu nešťastné číslo, hrozí letošní sprnová vedra + je to pro nás poměrně brzo (plánovali jsme září). K tomu všemu naše matrika oddává jen v sudé týdny, tj. bysme museli na obřad najít jíné místo. Původně jsme chtěli mít obřad na Zlaté Koruně neb je to tam nádherné a navíc mají jak suchou, tak mokrou varianu. Vše se komplikuje tím, že celou svatbu zařizuju ze zahraničí a proto se i bojím, že je pro mě ten termín trošku šibeniční. Tak teď váháme, zda to odložit na rok 2017. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste se rozhodli? Přece jen už nejsem nejmladší a v roce 2017 mi potáhne na 35, takže je pomalu i risk, že tou dobou už budu pokročile těhotná ;-)
Odpovědět
Už s ohledem na věk a touhu mít dítě, bych svatbu jen kvůli blbému číslu v datu neodkládala. Myslím, že skoro třičtvrtě roku je dost času svatbu zařídit. :-) Určitě tak jako každá nevěsta, chceš mít na svatbě vše perfektní, ale není třeba se tím nechat ovládnout a kvůli tomu, že třeba nebude mít vyhlášený fotograf volno, svatbu odpískat. :-D :-D
Odpovědět
Náhodou já beru 13 jako vyloženě šťastné číslo:D svou lásku jsem našla v roce 13 a nikdy by mě nenapadlo žehrat na to že to bylo teno rok. A upřímně já být požádána tak zařizuju jak o život, aby si to nedejbože nerozmyslel :D ne to si dělám srandu:D S matrikou se nedá nějak domluvit? Nebo když tak najít jiného oddávajícího, tady se to tuším tak řeší, pokud o to místo tak stojíte.
Odpovědět
Pro mě bylo manželství důležitější než svatba jako taková, takže bych ji neodkladala. Zmenila bych místo nebo datum.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, u nás nebylo žádné vysněné místo ani datum, spíš se všechno několikrát změnilo podle dalších okolností - kam se vejdem s 90-ti hosty, jak je to daleko od sebe, abychom nemrzli venku a tak:). Takže i když jsem si to na začátku představovala jinak a jinde, nakonec vzniknul rozumnej kompromis datum-obřad-hostina-oslava a jsme spokojený oba. Tak jestli tohle by nebyla cesta ;) Prostě se zamyslet nad tim, co by mi vadilo víc a co míň. No a můžu se zeptat - ve Zlatce oddává krumlovská matrika? Jsou mi divný ty sudý týdny, tam jsem se s žádným omezením nesetkala...
Odpovědět
Profilova fotka
Neodkládej to. Já si přála svatbu v říjnu, na mém vysněném místě mají volno POUZE v únoru a nebo na konci listopadu. Tak jsem se rozhodla pro listopad. Sice ne ideální datum, ale místo skvělé. Asi bych svatbu neodkládala. Změnila bych buď termín nebo místo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@skeblaa Obecní úřad Zlatá Koruna je matričním úřadem: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-207
Odpovědět
Já tahle vysněná data a podobně nějak nechápu: vybírali jsme podle toho, kdy mělo naše místo svatby volno :-) Ber to tak, že máš aspoň ušetřený výběr, a ber to. Šťastné číslo vám pěkné manželství nezaručí a počasí dnes snad nelze naplánovat nikdy...letos jsem byla na červencové svatbě, kde jsem padala vedrem, a pak ta naše srpnová byla v pohodě. Na 1.8. jsem zařizovat začala v lednu, tak neříkej, že to nedáš! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem taky pro neodkládat svatbu, kdyby nebyl volný náš termín, tak zvolíme ten nejbližší i kdyby to měl být den v týdnu ;-) kde jste nakonec vybrali tu hostinu?
Odpovědět
13 je z numerologického pohledu dobré číslo. Znamená přeměnu myšlenky v čin. To je velice motivující. Součet Vašeho data svatby (13.8.2016) vychází na 21, což je též výborné číslo. Znamená dobrou komunikaci a cestování. Budete mít mnoho plánů, ale budete si za nimi muset trpělivě jít. Jediné drobné mínus je měsíc srpen, který má karmické zatížení, ale z praktického pohledu je to skvělý měsíc pro plánování zahradních svateb. Tři čtvrtě roku je na zařízení svatby až až, i ze zahraničí. Pokud bys přeci jen chtěla mít jistotu, uvážila bych spolupráci se svatebním koordinátorem. Hodně štěstí a nezoufej. Plánování svatby by měla být radost!
Odpovědět
Nebylo by pro tebe nejlepší spojit se tady s nějakou svatební koordinátorko, které by ti pomohla?
Odpovědět
@ketu a 18.6. 2016, prosím? :)
Odpovědět
Času máš na to ještě dost, dá se toho zařídit hodně i na dálku, ideálně pokud máš doma i nějakou kamarádku, která by to pomohla s přípravami. Krásných míst pro svatbu je spousta. Je to Váš den, který je o vás a o lidech, kteří si to přijdou s Vámi užít.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@skeblaa Ahoj, tam prave oddava primo Zlata Koruna a ty to maji takhle blbe omezene, bohuzel. Navic cas maji dany a to jen mezi 11-13h, tak oddpoledni obrad (vysneny) proste ne-e. Ja se uz picnu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lasveronicas Nakonec prece jen Kloubek! Nic lepsiho jsme nevymysleli a uprimne asi ani nic lepsiho neexistuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkam499 Ono to nakonec asi tak nejak dopadne, aspon na koordinaci dne... Jestli nas fakt bude 80, tak to ukocirovat sama nezvladnu.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak jedeme okouknout jeste zboreninu Kuklov (obec Brloh), tam by toho 13. oddavali. Tak pokud nas to tam zaujme, nakonec do te 13 pujdem. Mate pravdu holky, proc otalet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sierral tak super a obřad na Kuklově? To by se mi taky líbilo, škoda že nedělají i církevní ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lasveronicas No pritel se do Zlate Koruny zamiloval a dokonce se ochoten se tam i nechat fotit dyl nez je zdravo ;-) Tak to nese trosku tezce. Dela, ze je mu to jedno, ale neni. Pani v Brlohu na matrice byla po telefonu uzasna. Pry maji i nove koupeny party stan pro pripad velkeho deste a za 300 ho pujci. Jsem fakt super ochotni, az me pomalu ta vstricnost prekvapila :) Navic vubec nemaji problem s rezervaci terminu uz ted v listopadu. Tak moc doufam, ze az tam pojedem o vikendu, tak se mu to tam bude libit. Je to od Kloubku sice dal (30min), ale porad se to podle me da.
Odpovědět
Profilova fotka
@sierral No my nejspíše nakonec pojedeme na statek až Budějovic, protože se nám žádný kostel poblíž nezalíbil, je pravda že ve Zlaté Koruně jsme byli kouknout jen zvenku, protože tam bylo zavřeno, ale na můj vkus je moc je moc honosná.
Odpovědět
Já bych taky neotálela, třeba to je znamení, že ta 13 vám je souzená ;-) Na Kuklově jsem byla na svatbě známým a fotku odtud mají krásné. Ještě fotili po cestě na hostinu, měli půjčeného nějakého Mustanga a fotky jsou z toho opravdu krásný :-)
Odpovědět
Svatbu neodkládej. Nás potkalo to samé, chtěli jsme svatbu v září, na vybraném místě bylo volno jen o měsíc dřív, tak jsme z data ustoupili... Nutno říct, že svatbu jsem zařizovala od dubna, takže máš moooře času. Navíc vyjma šatů a dortu jsem vše řešila přes email. Taky jsme měli přes 80 hostů a klaplo to v pohodě, i bez koordinátorky, s pomocí rodiny a kamarádů. Krásné místo, ke kterému máte vztah je základ, takže datum bych podřidila... Nebo je druhá možnost zvolit na obřad třeba pátek a pokud matrika neoddává, vyřešit to jinak (chvíli jsme uvažovali o unitářích).
Odpovědět
Rozhodně bych neodkládala.. Já měla vysněné datum (čísla z mého snu), ale protože je každá sobota pro 2016 rezervovaná, tak jsem ustoupila ve všem. Svatba bude v jiný termín a ve čtvrtek :-) chceme se vzít, baví mě plánovat, místo máme nádherné, takže do toho jdeme.
Odpovědět
Profilova fotka
My nemeli vysneneho nic- ani datum, ani misto, ani saty, ani barvu....proste nic. Veci jsme brali jak prichazely a resili jsme to spise věcně. Termin jsme vybrali podle fotografky, misto tak, aby nam (i nasim 100 hostum) vyhovovalo ;). Myslim, ze fixace na nepodstatne detaily je zbytecna- nakonec totiz na nicem z toho nezalezi a uspech manzelstvi nezaruci. Svatba (jako ten den) se dost precenuje a trochu v tom zanika ono poselstvi- slib dvou lidi, ze se budou do smrti milovat, zavazek byt s tim druhym v dobrem i zlem. Copal je pro tohle dulezity, kdy presne nebo kde se to stalo? Neni dulezitejsi to, ze se milujete tolik, ze si tohle chcete slibit? My nemeli vysnene vubec nic, datum nam urcila fotografka a presto nase svatba byla dokonala, dokonala, dokonala ;)...
Odpovědět
Profilova fotka
@sierral A já příští rok fotím svatbu v pátek třináctého května a nevěsta je naprosto v pohodě :-) Určitě bych také na datu nebazírovala, nejdůležitější je to, koho si berete, láska a zdravíčko :-) A Váš den si užijete v jakýkoliv datum, protože to bude Váš nej den :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sierral Ja mam svatbu v cervnu a taky to vsechno zarizuju na dalku. Takze doporucuju udelat to tam kde jsou ochotni tehdy kdy maji volno (tak jsme to taky udelali - meli jsme vyhlidnuty nadherny misto a moc jsme to chteli mit tam, ale narazili jsme na par logistickych problemu a neochotu ze strany provozovatelu mista, tak jsme to nakonec presunuli o den driv a na jine, mene honosne misto, kde nam ale ve vsem vychazeji vstric a jsou uplne uzasni). Pokud dobre komunikuji po mailu, neni co resit a nevahala bych. A co nejde vykomunikovat po mailu, muzou zaridit rodice a kamaradi. Kolem mych rodicu uz se nabalila skupinka kamaradu kteri se me furt nadsene ptaji "tak co dal, co mame jit jeste omrknout? Tam co jsme byli minule to bylo moc fajn!" :D Pokud mate ke Zlate Korune nejaky extra vztah, muzete si tam zajet treba na vyroci nebo na anrozeniny a nejak si vykompenzovat fakt ze tam nemuze byt svatba.
Odpovědět
Profilova fotka
My zařizujeme všechno naštěstí dlouho dopředu a zatím všechno vychází. Jen restaurace byla už zamluvená, našli jsme jinou ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?