Výhody a nevýhody svatby v zimě

Profilova fotka
Ahojte, milé nevesty! Rada by som otvorila diskusiu na túto tému. Veľmi sa mi totiž páčia zimné svadby, avšak viem, že nie sú veľmi obľúbené. Hlavným dôvodom je určite počasie, no na druhej strane som rozmýšľala, že takáto svadba môže mať aj výhody. Napríklad dodávatelia nie sú až tak vybookovaní a možno sa podarí získať aj nejaká tá zľava :) Čo si myslíte vy o svadbe v zime? Krásny deň!
Odpovědět
Profilova fotka
@bara_babic mě by se svatbě v zimě líbila, jenže u nás je to počasí v zimě dost naprd, kdyby se dalo zaručit, že bude mrznout a sníh šla bych do toho. Bohužel tady se dá spíš zaručit do že bude lit a všude bláto. Jako výhodu bych brala to, že v zimě je svateb málo, takže budete mít výběr dodavatelů a většinou jsou i ceny levnější. Pokud bych chtěla svatbu v zimě, asi bych přemýšlela nad svatbou v zahraničí (např. Rakousko) v nějakém středisku, tam je pravděpodobnost, že sníh bude, ale zas by to stálo majlant dělat svatbu třeba pro 60lidí. Takže bych udělala jen maličkou pro pár nejbližších. Případně pokud bych chtěla mít svatbu v zimě a v ČR směřovala bych to na leden a někam do hor (jestli se tomu tak dá u nás říct) tam většinou aspoň mrzne. :-)
Odpovědět
Je to má vysněná svatba a doufám, že se nám v únoru podaří :) ;-). Výhodou jsou volné termíny, někteří fotografové nabídli i slevu, když to není v top sezóně ;)
Odpovědět
Z mého pohledu bych do toho nikdy nešla. Je zima, nedá se sedět venku, musíš se obléci, pokud bude sníh, tak chudáci senioři... Ale pokud se to někomu líbí, tak samozřejmě ano :-)
Odpovědět
@mikinkacs A pokud nebude sníh, ale zrovna roztátá špinavá břečka, tak chudáci všichni :D Jinak pokud se zařizuje dopředu, tak volné termíny jsou vždy, neměla jsem problém s jedinou službou, že by neměli v mém termínu volno, a to jsem byla v červenci. Stačí na to myslet dopředu :) Takže jako jediná výhoda by možná byla, že někdo třeba dá slevu. Jinak nevím.
Odpovědět
@bvorlova1 V horším případě bude břečka :-( My měli svatbu v červnu a taky jsem neměla problém s dodavateli. Dostatečně dopředu jde všechno. A s těma slevama bych to asi neviděla tak dramaticky, já slovu sleva nevěřím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Na blogu mám odkaz na rozhovor s nevěstou, kterou jsem fotil letos v únoru :) Dřív byly zimní svatby mnohem častější a běžnější, koho se ptám, toho rodiče se brali v zimě :D Samozřejmě pokud někdo očekává od svatby velkou letní gardenparty, nemá smysl o tomhle vůbec uvažovat, ale jinak to může být super. Ať už někde venku v přírodě na sněhu, to pak chce jet někam do hor a užít si pohádkovou zimu, nebo udělat úplně celou svatbu uvnitř. Ono i v létě je spousta svateb v podstatě celá uvnitř, tam je pak v zimě ten rozdíl úplně minimální. Baví mě jak se v létě někdo bojí deště a pak je celý den uvnitř... prostě to počasí se přeceňuje, jsou na svatbě tisíckrát důležitější věci :) Fotil jsem tak vloni v únoru, celá svatba uvnitř obrovské dvoupatrové stodoly, ven v podstatě nikdo kromě kuřáků nechodil a bylo to moc fajn. Nebo když má někdo vyloženě rád sníh, zimu a tohle roční období si užívá, zřejmě to pro něj bude lepší varianta než letní vedra. Výhody jsou jasný: Oblíbený letní svatební místa budou mít volno (některé ale budou mít naopak úplně zavřeno). Fotografové mají víc volno, cukrářky, catering, kapely, šaty na míru... všechno může být v zimě o trošičku dostupnější než v létě. Slevy jsou reálný, u mě cca 6-8000kč. Svatba se dá díky dostupnosti snadno naplánovat i na poslední chvíli (3 týdny úplně v klidu) Není vedro. Je to originálnější a hosty to může moc bavit, víc než když jdou v létě na pátou stejnou svatbu v řadě. Fotky můžou mít takový to jinačí kouzlo. Tím že je zima, lidi drží víc pohromadě, nikdo nikam necourá. Navýhody jsou taky jasný :D Je zima. Někdy může být fakt hnusně, padat mírný déšť, foukat silný vítr, to se pak venku nedá vůbec nic a třeba i pětiminutový focení portrétů může být náročný, chce to myslet na záložní variantu někde uvnitř. Nicméně i teď 1.12. jsme ty portréty za 5 minut zvládli a to nám v mlze foukalo fakt hodně, oba před pár dny přiletěli z 30° Indie, takže zima jim byla slušná, ale šlo to :) A pak prostě hostina a párty ve sklípku ;) Na některý místa v přírodě se nemusí dát vůbec dostat pěšky nebo osobním autem.
Odpovědět
Vdavam se pristi patek: o letni svatbe jsme ani nevazovali, je mi podzim/ zima sympatictejsi a nechtela jsem umirat ve vedru. Zajisteno sluzeb bylo vse bez problemu, ovsem Dj, fotografa a restauraci jsem resila loni v rijnu ( kvuli vanocnim vecirkum). Saty jsem v v naproste pohode zacala resit letos v rijnu ( site na miru). Pocasi - neresim. Treba budeme mit bezva fotky v mlze a nebo take s rozkvetlimi stromy. Letos je vse mozne. Sleva je pouze u fotografky. Jinak vse dle standardnich ceniku.
Odpovědět
My o svatbě v zimě uvažovali, ale na konec jsme ji zavrhli kvůli sněhu, nebo spíš jeho absenci - kdyby bylo bílo, bylo by to krásné, ale poslední roky jsou zimy spíše blátivé, pošmourné a upršené, takže bych ve výsledku měla šaty celé od bláta, fotky by byly tmavé a smutné, hosté by nám naťapali roztátý sníh všude po sále.. Do svatby v zimě bych šla pokud by to byla malinká svatba nebo někde na horách, kde je celkem jistota, že bude sníh.
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky chtěla rovnou zimní, mám zimu ráda a léto nesnáším taky kvůli vedrům, to raději budu mrznout. :-D Řešíme věci jako dvoje boty (Jedny na ven, jedny dovnitř) a podobný ptákoviny, ale to se řeší dycky... Aspoň se všichni budou držet uvnitř. ;-) Slevy mimo sezonu někde jsou, někdy i docela slušný. ;-) Horší to bude akorát s kytkama, ale to se snad dá přežít. ;-) Kdybych nedělala svatbu v zimě, tak leda na podzim. Jaro a léto určitě ne. Ale samozřejmě chápu, že chcou mít nevěsty hezký prostředí a počasí, ale pršet třeba může dycky, to ovlivnit nemůžeme. ;-) :-N Záleží na prioritách každého no...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
My se brali 30. března, co je dá se říct taky mimo "svatební sezónu" co bylo naší prioritou a vyplatilo se. Dj, které ho jsme chtěli měl léto plné, ale v brzké jaro měl volný termín, stejně jako jiní dodavatelé. A počasí nám nakonec vyšlo nádherný :-) i když jsme neměli venkonvní variantu (obřad v kostele, hostina v krásně zrekonstruovaném kulturním sále). Takže já bych do toho rozhodně šla, i listopadová, nebo únorová svatba může mít kouzlo. Kdysi byli běžné svatby dokonce i na Silvestra. V tom termínu se vdávala babička jmého manžela.
Odpovědět
Profilova fotka
My se brali v únoru, prostě proto, že se nám to hodilo. Jaké je počasí nám bylo šumák, svatba byla uvnitř. V létě by bylo problematičtější všechny poshánět kvůli dovoleným (a to nás bylo na svatbě jen pár), táta je muzikant a v létě skoro každý víkend někde hraje, do toho cyklovíkendy, tchán je zedník a přes léto hodně o víkendech melouchaří.... v zimě jsme měli čas všichni a mohli jsme si svatbu naplánovat nějaký měsíc a půl dopředu naprosto bez problémů.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?