Svatba v těhotenství, konkrétně v 6. měsíci

Zobraz úvodní příspěvek
Začít s organizací svatby na duben, kdy budu v 6. měsíci nebo počkat, až bude miminku třeba rok a udělat svatbu potom? Řešil někdo stejný problém?
Odpovědět
1
2
Ahoj. Připojím svůl názor. Já bych radila svatbu rozhodně raději v 6.měsíci s miminkem v bříšku, aby jste si to všichni užili. Protože s malým dítětem by se vám to odsunulo na neurčito. Tak aby jste si to všichni užili, aby jste se nestresovala kvůli malému, aby jste nemusela řešit hlídání a aby z toho malé dítě něco taky mělo.... to je na dlouho. Pokud ovšem nechcete jen svatbu formální, čili matrika a max.nějaký oběd. Pak je to asi jedno.
Odpovědět
@stastnevdana očividně to nechápete u mě, ani u evulson, popřípadě u jiných co mají děti před svatbou, pak těžko něco vysvětlovat 8-) @evulson tobě přeji ať Vám všechno vyjde, jak si přeješ :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja osobne jsem zastance ditete az v manzelstvi, cili kdybych ted necekane otehotnela, hned po zjisteni bych naklusala na matriku. V tom jsme doma zajedno, o svatbu jako party nam stejne nejde. To by mohlobyt reseni i pro tebe. Jinak svatba v tehotenstvi nebo az s malym ditetem ma sva pro i proti, jednu varianru musis proste risknout a verit, ze vse vyjde, v pripade problemu pak vlastni prubeh svatby prizpusobit situaci.
Odpovědět
@evulson Chápu, že toto téma vnímáš až příliš citlivě, když jsi v takové situaci. Nechtěla jsem se dotknout tebe ani nikoho jiného, jen jsem poznamenala, že podobný postup nechápu. Pak se tu pořád dokola řeší, co je "menší zlo" a babo raď. Pokud si to někdo takhle naplánuje, pak předpokládám, že je srozuměn s tím, že mu bude špatně, nevejde se do šatů, nebo že se bude muset věnovat dítěti. Něco jiného je, když to přijde neplánovaně, a je třeba to řešit. Mimochodem, já jsem nikdy těhotná nebyla, děti nemám a v dohledné době je ani neplánuju. Takže jediný aspekt, ke kterému se dokážu vyjádřit, je ten právní. Osobně mi připadá poměrně riskantní, když je žena, která je na mateřské/rodičovské v podstatě bez příjmu, závislá na muži, se kterým právně nemá nic společného. Takže za mě svatba před těhotenstvím, a pokud to nevyjde, tak co nejdřív v těhotenství.
Odpovědět
Profilova fotka
@tynka75 Jestli jsem to dobře pochopila, tak těhotná ještě nejsi a svatbu máte za čtyři měsíce. Na jednu stranu si myslím, že by snoubence neubylo, kdyby ještě měsíc dva počkal, na druhou stranu já jsem momentálně ve čtvrtém měsíci (vdaná šest let :-D ) a není na mně absolutně nic vidět, dokonce jsem malinko zhubla, nemám žádné potíže, nevolnosti apod. a na alkohol nejen že nemám absolutně chuť, ale když už si od někoho líznu, tak mi vůbec nechutná, což je oproti stavu před otěhotněním otočka o 180 stupňů, takže mi vůbec nechybí. Tím nechci říct, že to budeš mít taky tak - může Ti být celou dobu špatně, vyskytnout se zdravotní problémy, kvůli kterým budeš muset ležet, můžeš začít rychle přibírat atd. Jen říkám, že je možné, že budeš těhotná a zároveň ve svých vysněných šatech :-) Každopádně přeju, ať vše dopadne podle vašich představ.
Odpovědět
@makovaapanenka ano pochopila jste to dobře :-) děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evulson to nehorázné papírování = jedna návštěva na studijním, jen pro pořádek ;)
Odpovědět
@androz A taky změna řidičáku, občanky, pasu, ohlášení u pojištovny, banky, ....
Odpovědět
Profilova fotka
@evulson Což je ale vždycky, ať studujete, nebo ne :).
Odpovědět
@androz To sice ano, ale proto jsme se chtěli vzít až po státnicích, protože na to pár měsíců před nima zrovna moc času nebylo, při dopisování diplomky, učení na státnice a práci na půl úvazku...
Odpovědět
Profilova fotka
@evulson Jasný, já spíš nechtěla, aby si někdo kvůli tomu příspěvku řekl, že by při škole měl moc papírování, protože to papírování je v podstatě identické, jen o jednu zacházku na studijní navíc. Jinak to je samozřejmě o prioritách (celá tahle diskuze) - já úplně nevidím důvod, proč nutně dítě "rodit do úplné rodiny", když se ho v ní vědomě nesnažím počít :).
Odpovědět
Profilova fotka
@evulson my jsme se brali v době, kdy jsme vyrizovali hypotéku, chystali stavbu svépomocí, já psala diplomku, měla čerstve po státnicích, normálně jsem chodila do práce...a zrovna jedna návštěva úřadu (občanka, řidičák) mě nijak nezatezovala, banka a pojišťovna proběhly postupně, když jsem šla okolo...žádný složitosti :) ale o tom tahle diskuze není Já osobně bych se vdávala radši těhotna, jsem staromódní, dítě prostě po svatbě, zvlášť když se otec dítěte svatbě nebrání, tak není co řešit :) jednoducha svatba se da zaridit za týden, takže se dá vdávat i bez pupku :) Nechtěla bych se jmenovat jinak než partner a dítě, navíc člověk nikdy neví, co se semele a lépe dedi manželka než družka :) můj manžel měl půl roku po svatbě ošklivou bouračku, vyvázl v pořádku, ale nikdy nevíte, co bude za hodinu, za den, za rok...lepší se zabezpečit...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zdenu To je těžké říci, rozhodnutí vždycky bude na tobě. Jednodušší to je bez dětí, v těhotenství, o tom žádná. Já jsem se třeba vdávat těhotná ale nechtěla a to ne kvůli tomu, že bych měla břicho, nebo nemohla pít, ale že bych si to prostě tak neužila např. že bych nemohla tančit. Když slyším hudbu, nedovedu sedět. :-) A dobře jsem udělala, ačkoliv jsem měla absolutně bezproblémové těhotenství, jednou jsem si v pátém měsíci na pět minut skočila a dva dny jsem pak skuhrala. Když už jsem začala plánovat svatbu, zjistila jsem, že čekáme další miminko a svatbu opět odložila. Zvládla jsem zařídit svatbu s ročním a dvouletým prckem a dnes jsem ráda, že tam byli s námi. Na hlídání jsme zařídili chůvu, aby je nemuseli mít na starosti svatebčané. Dnes bych si to bez dětí nedovedla ani představit.
Odpovědět
@ellinkasebudevdavat My jsme to tak prostě nechtěli, neměli jsme na to čas, vysedávat dvě hodiny na úřadě, které jsme teda v úředních dnech ani neměli k dispozici, aniž by jsme museli utíkat že školních laboratoří a o víkendu vyřídíte velké nic... prostě je to naše volba, nám to přišlo zbytečné se tím zatěžovat, když byly důležitější povinnosti. Nicméně, jak sama píšete, o tom tako diskuze není a své stanovisko jsem uvedla hned v prvním příspěvku- raději s břichem, než pak s malým řvounem...
Odpovědět
@tynka75 take moc nerozumim tomu, proc by nastavajici nemohl jeste tech par mesicu pockat, ne pro kazdeho je tehotenstvi prochazka ruzovym sadem. My se rozhodli ze tomu nechame volny prubeh po svatbe a (i pred to, ze lekar me varoval jak to muze trvat dlouho) jsem otehotnela okamzite a 4 mesice jen zvracela, byla nekolikrat na kapackach, zhubla na opravdu malo kg a nedokazu si predstavit ze by me nekdo v tu chvili "otravoval" se svatbou. Kazdy den dekuji za to ze jsme byli s manzelem rozumne proziravy a nechali to opravdu az po te svatbe. Ted jsem v tom sestem mesice a kdyz uz tak bych se radeji vdala ted, ale jen na urade/radnici v mini poctu, svatbu jakou jsme meli s cca 70 lidma bych nezvladla a ani nechtela.
Odpovědět
Profilova fotka
Takze moja cerstva skusenost :) pred tyzdnom sme mali svadbu v 23tt, mala som korzetove saty, vydrzala som az kym odisli posledni hostia a este aj skoro cely cas v podpatkoch :) tancovala som, akurat nie nejak extra divoko, a vsetko v pohode. Nemohla som akurat pit, ale stejne som sa nechcela na svojej svadbe nejak extra zrubat - cely vecer som popijala nealko sampanske a bolo mi fajn. :D naopak som rada ze sme to neodlozili po mimcu, ked si predstavim cely ten chaoticky den riesit este to dieta, asi by som si to tak neuzila. Takze za mna ked ma niekto take pohodove tehotenstvo ako ja, tak ist do toho :)
Odpovědět
@kraata dívej, může mi být špatně, nemusí, to nikdo neví, stejně tak můžu do května otěhotnět a taky nemusím ;-) prostě to budu řešit až to bude aktuální, nebudu se tím stresovat a nervovat, co kdyby atd...je to každého rozhodnutí a jestli udělal dobře nebo ne, to se zase uvidí :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj holky, tak já se taky připojím k diskuzi. Svatbu jsme plánovali už od léta 2018, ale místo kde chceme svatbu bylo už plné. Volný termín vypsali až v prosinci. Takže jsme zabrali červen. Máme už téměř vše zařízené včetně šatu. A teprve teď se to chystáme říct příbuzným. Ale tento týden se mi opozdila menstruace a test ukázal 2 čárky. Sice ta těhotenská je slabá, ale je tam. Říkali jsme si, že když přijde mimco tak přijde i když bych raději až po svatbě. Taky už nejsme nejmladší. No ale pokud jsem fakt těhotná a vše bude ok. Budu se vdávat taky v 6 měsíci. tak z toho mám docela strach. Ale jak.jsem.říkala tak vše je zařízené a budu ráda když se děťátko narodí do úplné rodiny. Jen se bojím aby mi.nebylo zle, nebo neměla třeba rizikac. :-S a i Když to je blbost zajímat se o to co říkají ostatní, stejně mě bude asi trochu štvát, že si budou myslet, že se bere protože musíme. Ale tak priorita je zdravé mimi. :)
Odpovědět
@malinkova záleží co od svatby ocekavas. Kamarádka se vdávala take na přelomu 5/6mesic a náramně si to užila, alkohol ji nechyběl, i něco odtancovala, fyzicky to zvládla. Rika se, že v těhotenství je na všechno (cestování,,svatby apod) ideální právě druhý trimestr, je nejmíň rizikový pro dítě a maminky mívají nejvíc energie. Nikdo ti ale neslíbí, že zrovna ty nebudeš mít ještě v téhle době nevolnosti, z nějakého důvodu rizikové těhotenství apod. Ale taky ti nikdo neslíbí, že den před svatbou špatně neslapnes a nezlomis si nohu. Takže jestli netouzis po svatbě ala velká párty, tak bych do toho klidně šla
Odpovědět
@marhalka to máš pravdu, díky moc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@malinkova to je úplně jedno co si bude kdo myslet. My jsme se pro svatbu rozhodli v dubnu,a měsíc poté jsem našla //, vdávala jsem se na konci 1 trimestru. 3 měsíce na přípravu stačily,měli jsme malou rodinnou svatbu,nic nebylo potřeba zařizovat příliš dopředu. Na fotkách nic není vidět. Myslím že někomu to dojde až za pár týdnů budu oznamovat narození miminka,že jsem už na svatbě byla těhotná. Já jsem tušila,že dlouho v práci těhotná v létě nevydržím a půjdu na nemocenskou,tak proto jsem trochu spěchala s termínem. Jinak mi v 5 a 6 měsíci bylo dobře a užila bych si to stejně,jako na začátku toho 4.
Odpovědět
Moc děkuji za názor a zkušenosti :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Profilova fotka
@alyss2 mohu se zeptat jaké jste měla saty? Máme v plánu se s přítelem vzít a vychází nám to také na ten 7 měsíc 😊
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?