Svatba únor 2015

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, kdo se vdáváte v únoru a co máte už zařízené? :-)
Odpovědět
První těžká práce za námi. Na zítra jsou připravené a zkompletované 4 krabice koláčků k rozvezení. Mám radost, protože se teď dost věcí ohledně svatby pokazilo. Tak snad koláčky klapnou.
Odpovědět
Profilova fotka
a máš fotečku?
Odpovědět
Koláčky akorát řešim teda, nejradši bych si je upekjla fakt sama,ale prý to přináší smůlu?
Odpovědět
Já jsem zvědavá jaké to počasí nakonec bude :-) jak jste holky pokročily s přípravama?
Odpovědět
Tak já dneska nakoupila organzy na výzdoby a stůl a přijde mi,že to hrozně utíká, tento víkend jsme měli roznášet koláčky a oznámení,ale syn onemocněl,tak až ten další víkend
Odpovědět
@sync a jak to dopadlo s koláčky? Koupila nebo pekla? Já jsem ve fázi, že zkouším různé recepty, udělám si je sama...na pověry nějak nedám ;-) Chci jich jen pár, symbolicky do výslužek, budeme dávat i jiné druhy cukroví, takže budu dělat z jedné dávky koláčky. Kolik máš náplní? Nějak se nemůžu rozhodnout zda stačí tvaroh a ořech, nebo jestli i něco jiného...
Odpovědět
@agenz Naše objednané koláčky byly: tvaroh + rozinky, mák, povidla tmavé a povidla světlé. Roháky měly všechny 4 náplně. U nás to pokročilo tak, že stále čekám, až se došijí šaty. Sama vyrábím pro sebe i nejbližší dámy květiny, to je hodně časově náročné, ale jinak to nechci. Čekáme na prstýnky, ty budou na konci měsíce. Budu si dělat dorty sama, protože cukrárnu nám zavřeli a jiná takové dorty dělat nechce. Sníh doufám bude, fotit se budeme jenom venku. Kvůli obřadu v zimě v kostele nám několik členů rodiny účast odřeklo, ale to už, když nechtějí, nemusí tam být.
Odpovědět
Profilova fotka
Milé nastávající nevěsty, kdyby jste chtěla některá využít našich služeb, tak nás kontaktujte, upečeme, zabalíme odešleme a vlakem je máte doma do pár hodin...
Odpovědět
@puhelin No povidla bych taky mohla udělat, to je fakt. Mák nejím, tak ho nedostane nikdo :-) My teď dáváme dohromady playlist, no je to fuška vzpomenout si na nějaký pecky, třeba i ty starší, aby to znaly rodiče i prarodiče. Mě taky odřekli - vlastní babička s dědou se odmítly zúčastnit hostiny, aby nemuseli sedět v jedné místnosti s mým tátou (naši jsou rozvedený, tak jsou špatné vztahy) ale nenapadlo by mě, že mě pošlou do kelu s pozvánkou ke svatebnímu stolu. I kdyby si odseděli oběd, přípitek a šli domu.. no nic nebudu se rozčilovat... Já budu kupovat 3 Marlenky a nazdobím si je svatebně ;-) Sníh bych si přála taky no, necháme se překvapit.
Odpovědět
@agenz Bohužel mám taky se třemi hosty problém právě kvůli rodinným problémům. Zase si říkám, že sice ten konflikt vyvolal někdo jiný, ale jestli to pro nás nechtějí udělat, jejich chyba. Playlist dáváte pro DJ? Nám prý stačí jen říct, které žánry preferujeme. Plus první tance a písně, které určitě musí během večera zaznít.
Odpovědět
@puhelin pouštět hudbu nám bude brácha, ale on má jinou představu a styl, takže musíme dát jasný instrukce ;-)
Odpovědět
@pekarnazdena Děkujeme za nabídku. Avšak u nás se peče úplný jiný druh koláčků (velikostí i tvarem).
Odpovědět
Článek se načítá
@agenz no nakonec si je upeču taky sama, nechce se mi vyhozovat od 700-1300 kč co mi za koláčky řekli, to si je upeču levnějš já a pověra jde stranou.Udělám tvaroh,povidla,mák a 2 typy lineckýho a je to.Takže pečeš ořechové a tvaroh? U nás zase nejde přítelův otec nejspíš..Jo všude je něco holky
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Já vím, ale není nad změnu .-)
Odpovědět
@pekarnazdena Taková by u nás neprošla :)
Odpovědět
@sync No zatím jsem zkoušela tvaroh s rozinkou(byla namočená v rumu) a ořech s madličkou. Zkusím ještě ty povidlový. Můžu ti říct, že jsem zkoušela NEkynutý koláčky, dostala jsem recept, jaký dělají na Moravě na svatbu, a byli lepší po vytažení po týdnu z mrazáku než ty čerstvý :-D Byli krásně měkoučký a rozleželý ;-) Zkoušela jsem jak klasický s náplní navrh, tak ty plněný do vnitř - s tím je větší práce, a řekla bych, že se tam vejde méně té náplně..tak asi udělám ty klasický... No jinak každé mamině jsme zadala pět druhů cukroví, aby se holky taky zapojily :-D Ale množství jen tak decentně, nechci to přehánět. Na hostinu chci objednat minizákusky, tak 3-4ks na osobu, myslím, že sladkého bude až až...
Odpovědět
@agenz Mě nevlastní máti taky upeče 4 druhy cukroví,ale do košíčků dáváme jenom koláčky,takže ty dám na stůl.Jenom přidám dva druhy lineckýho do košíčků jinak jen koláčky. Holky a co budete mít k obědu?
Odpovědět
@sync u nás to bylo bez debat, snoubec poručil klasiku - vývar a svíčkovou. Ale nikdo s hostů s tím nemá problém, takže jsem se do toho nějak moc nevnucovala, koneckonců ji mám taky ráda :-) Jen ještě zvažujeme, zda vůbec nějaký předkrm nebo ne. Co u vás předkrm?
Odpovědět
Profilova fotka
Dlouho jsem tu nebyla a koukám, samé starosti, což? U nás je spíš problém opačný, chceme maličkou svatbu, ale ti nepozvaní by nejradši přišli taky. Jenže to budeme mít spíš jako rodinnou oslavu doma a dům není nafukovací, tak si jen říkám, kdo se kvůli nepozvání urazí :-( Jinak k obědu bude domácí paštika s brusinkama a banketka, dělá ji kamarádky manžel a je fakt luxusní, to si pochutnám nejvíc :-D Pak vývar a bramborový knedlík, zelí a krkovička. Holky a jak jsem těhotná, tak jen doufám, že pak nezbaštím i svatební hosty :-N A přes šaty budu mít takové pletené bolerko, je to v kostele, tak to už bych pak na focení byla celá modrá zimou, kdybych měla jen šaty. Ale chtěla bych sníh, pač jsem tu našla krásnou fotku s dřevěnýma sáňkama, tak by se mi taky líbila. A už máte některá sny o svatbě? Já už dvakrát
Odpovědět
@sync Tak my máme k obědu taky klasiku - vývar a svíčkovou :-) A koláčky...to je u nás jednoduché, budeme mít moravské koláčky - uvnitř tvaroh, nahoře povidla a drobenka. Je to trošku jiné něž se dělává v Čechách. @lucijedy S tou maličkou svatbou ti docela rozumím, budeme mít jenom 20 lidí :-) Taky jsme to zminimalizovali a čekáme reakci širší rodiny
Odpovědět
Profilova fotka
Svíčkovou vám závidím, tu miluju, ale nějak mi tu neprošla :-( Ale moravské koláčky budou, ikdyž jsme z Pošumaví, to se těším, mňam, mňam, mńam x-)
Odpovědět
@lucijedy když jsi těhotná, budeš mít rozlučku se svobodou? nějak se nemůžu rozhodnout, zda jo nebo ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@agenz Nebude to klasická rozlučka, jen pozvu pár blízkých kamarádek na vínko a v létě si pak uděláme větší akci, nejspíš grilovačku doma na zahradě. Ale je to spíš proto, že svatba bude jen pro rodinu, kdybych měla kamarádky na svatbě, tak bych žádnou rozlučku nedělala.
Odpovědět
@sync My se rozhodujeme mezi hovězí pečení na víně a něčím podobným z hovězího. Svíčková nám nechutná. Předkrm, ani polévku mít nebudeme. Bude to odpoledne a hosté by byli přecpaní. Po teplém jídle bude dezert a pak už raut... @lucijedy Zatím se mi zdálo jen o tom, že 6. 2. ráno zjistím, že švadlena prostě šaty nestíhá a jela jsem do obchoďáku pro nějaké náhradní oblečení. Noční můra!
Odpovědět
Mě se nic nezdálo,ale mám u mojí mámi svatebná šaty v tom pouzdře na ramínku a řikala máma najednou rána a sesunuly se ti svatební šaty k zemi a spadly z ramínek
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin tak takové noční můry ještě nemám. Já jen měla sen, že jsem hledala ženicha, pač jsem ho viděla naposled na obřadu a pak už ne, ale žádný takový adrenalin, to mi možná teprve čeká ;-) @sync to bude dobré, to je vzal průvan ;-)
Odpovědět
holky,tak už je to za vámi,podělte se :) @lucijedy @puhelin @agenz
Odpovědět
Profilova fotka
Ze včerejšího dne budu žít dlouho, bylo to úžasný, moc jsme si to užili. Ten poslední týden byl vyčerpávající a byly chvilky, kdy jsem si říkala, jestli to vůbec bude stát za všechny ty nervy, probdělé noci, hodiny příprav. Ale anoooo, stálo to za to :-) Počasí vyšlo naprosto luxusně, zem byla zmrzlá, nikde žádné bláto ani břečka, a slunce svítilo a mně nebyla zima ani venku ani v kostele :-) Všichni chválili výzdobu, dojemný obřad, skvělé jídlo, moje nádherné šaty ;-) fakt to byla pecka :-D A i když do porodu mám už jen dva měsíce, tak jsem si to užívala do poslední chvilky a šla spát jako poslední :-D a ted už se hrozně těším na fotky ;-) @sync A jak jsi na tom ty s přípravami?
Odpovědět
@sync já dneska dodělávala cukroví, svatba je příští sobotu ;-) jsem už ze všeho zmakaná, teď už budu jen odpočívat, ať jsem ready :-) moc se těšíme, tak snad bude vše ok...
Odpovědět
Profilova fotka
@agenz tak aby nám hlavně vyšlo hezké počasí :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?