Svatba 30.5. 2020

Ahojte. Máme termín svatby 30.5. 2020 Včera tj. 30.4. vláda uvolnila opatření že od 11.5. mohou být svatby do 100 lidí. Nikde se nic ale nepíše ohledně roušek na obřadu. Nevíte teda jak to je, jestli musí mít roušky všichni zúčastnění, kromě ženicha a nevěsty? Nebo obřad bez roušek? Jinak kdo má termín 30.5... přesouvate svatbu nebo ji budete mít na 100%?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj.. My máme svatbu 30.5..mame obřad venku a nikdo sice neříkal ale pravděpodobně bohužel z rouškama. Vzhledem k tomu že uvolnily omezeni a je to do 100 lidi tak si to chceme užít jestli budou roušky nebo ne. Možná v červnu udělají výjimky už teď to dost povolují takže ještě do té doby může být i bez rousek.. Mění se to ze dne na den.
Odpovědět
Obřad zřejmě bez změny, tedy mimo snoubenců všichni roušky. Ale zajímalo by mě, jak pak řešíte následnou oslavu... Roušky jsou povinné na veřejnosti, je to i pronajatý objekt (kde kromě svatebčanů nikdo jiný nebude)? Krátký obřad v rouškách je jedna věc, ale oslava v rouškách? To je nereálné :-(
Odpovědět
Nekde jsem cetla ze rousky budou povinne do konce kvetna, a svatebni oslavy, stejne jako v restauraci, lide od sebe 1,5m. A nebo bez oslavy, ja bych se bala ze se starsim lidem udela v rouskach zle, a tancit v rouskach to je jak z nejake parodie..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, prosím nestrašte tu nevěsty.. Nechejte to koňovi, ono se to samo vyvrbí. Svatbu máme 30.5. a prostě bude. Obvovala jsem svstebčany, situaci vysvětlila, upozornila, že mohou být povinné roušky a řekla, že pokud se někdo bude bát přijít, že se zlobit nebudeme a chápeme to... Přijdou všichni, až na JEDEN pár (ze zdravotních důvodů). Zatím bude povoleno 100 lidí, za hygien.podmínek, které NIKDO neví. Mohou to být roušky, mohou to být rozestupy. Ale nyní to neví nikdo. Tak tu nestrašte, že se lidé nenají. Koukněte se, co vydala vláda - roušku si mohou sundat už děti, astmatici a lidé na jídlo po dobu nezbytně nutnou... Pokud by nebylo možné se najíst a napít, myslíte, že by vláda povolila tyto akce? Nehledě na to, že některé jídelny pro zaměstance stále fungují... Zkuste prosím myslet pozitivně, negativistických lidí máme kolem sebe dost ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@padlasvetluska Přesně tak, my taky svatbu budeme mít toho 30.5. Zatím nikdo neřekl že by nepřišel. Proč by to povolovali kdyby se ani na svatbě nemohli najíst a napít. 😉. Podle mě když si to lidé udělají na své zahradě tak přece taky budou jist a pít. Když se budou dodržovat hygienické opatření. Jako předpokládám že bude nějaká desinfekce rukou atd. Tak by to mělo být v pohodě.. Do 30. Je ještě čas třeba udělají ještě nějaké výjimky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mimochodem, asi by stálo si přečíst tohle a nedělat paniku - každá si chceme svůj den užít, některá to máte za sebou, jiná překládá pro klid duše, nás nechte a pracujte s podloženými informacemi ;)
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
Profilova fotka
ps. platí od 11.5.2020, o hostině zatím nepíšou
Odpovědět
@padlasvetluska mužů poprosit odkaz na to ministerstvo zdravotnictvi ohledně svateb do 100 lidí? Já to tam nemůžu najít... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Tak hold budeme muset na svatbě pořád jíst a pít, aby jsme nemuseli mít roušku 😃
Odpovědět
Profilova fotka
@monyska plné znění zde: koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/05/povoluje-se-1105.pdf?fbclid=IwAR0iO4_Dgrm9IYe7yzKUniWXFAmLxaiL6g_ouhCa-Htmil_qcr5SJ8vOkO4
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?