Svatba 3.10.2020

Ahoj holky, kdo ma taky naplanovanou svatbu na 3.10.2020 ? Ja uz jsem z toho vseho uplne vyrizena, misto, aby se clovek tesil, tak se jen nervuje zda svatbu vubec bude moct mit. Jestli je pristi tydem omezi treba na 10 osob tak se pujdu zastrelit. Napiste kdo taky ceka co bude at vim, ze v tom nejsem sama🙏🍀
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Taky třetího. A taky to řešíme. A to nás se svatebčany bude devět. Ale k tomu oddávající, matrikářka, fotograf... Nemáme už ani kde škrtat.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím holky, jen jsem Vám chtěla popřát všem které čeká svatba v tomto období ať vám to vyjde a co možná nejlépe dopadne 😇..chci jen říct že na svatbě ani tak nezáleží záleží na lásce a rodině která vás má ráda a podrží v těžkých časech 😉 měla jsem se vdávat 4.7.ale jeste v březnu nikdo nevěděl co bude dložili jsme tedy svatbu na 26.9.zitra bych se vdávala ale před 2 dny jsem dostala ten koronavirus tak mám po starostech a ležím doma jsem taková covidová nevěsta 😁 tím sem chtěla říct nic se nedá naplánovat a ikdyby může být všechno jinak proto hlavně pokoru a klidnou mysl ❤
Odpovědět
@luciskajus Jejda, to mě mrzí! Určitě se nakonec dočkáte a svatba bude nezapomenutelná, ale jak píšeš, hlavně že se máte rádi 🙂 Držím pěsti, ať máš rychle za sebou s co nejhladším průběhem
Odpovědět
@luciskajus no tak to jsi opravdu covidova nevesta. Do tretice uz ti to urcite vyjde a vse se vydari jak ma🙏Mas pravdu, ze clovek si proste nemuze planovat.A ikdyz to jsou to ted tezky a slozity casy pro vsechny, tak nejdulezitejsi je zdravi🍀Dekuji za podporu a preji brzke uzdraveni🤗
Odpovědět
Ahojda, také máme 3.10. a upřímně už si přeju, aby to bylo za námi. Moc jsem se těšila, nic odkládat nechceme, takže jen pevně doufám, že to všechno klapne, nikdo mi neodpadne a užijeme si to. A pak už o koronaviru nechci nic slyšet.
Odpovědět
Profilova fotka
@marunnka děkuji ti moc 😇věřím že se brzy uzdravím a pak už ale svatba bude akce kulový blesk víceméně budeme číhat jak se vyvine situace 😎 teď týden před svatbou jsem se taky celkem vztekala co si zase vláda vymyslí ikdyž jsem věděla že to neni dobré protože človek nic nezmůže některé věci musí přijmout tak jak jsou no a nakonec mně ten bacil tak sejmul že sem byla ráda za teplou postel a paralen najednou bylo všechno ostatní vedlejší 🙂
Odpovědět
My máme taky 3. 10. Doteď všechno nádherně klapalo, začali jsme plánovat v květnu, sehnali jsme nádherný místo, všichni dodavatelé služeb tenhle termín mohli... Zkrátka radost plánovat. A teď poslední dva dny se to začalo bortit, nejdřív nám odřekla "vedlejší", ovšem taktéž podstatná, kapela, že sorry, ale že se bojí přijet. Pak mi švadlena pokazila šaty natolik, že asi nepůjdou použít, když jsem to tedy odnesla jiné švadleně, tak mi řekla, že to buď musí celé vypárat a přešít, nebo holt musíme ušít jiné... Svatební salon asi nepomůže, protože je naše svatba specifická... Takže týden před svatbou a já nemám v čem jít... A do toho jsem dnes zjistila, že sestra mojí první švadleny byla pozitivně testovaná, švadlena, která s ní byla do středy v jedné domácnosti, jde na testy až ve středu. O těch všemožných nařízeních vlády a změnách ani nemluvím... Vůbec to není radost, tohleto plánování...
Odpovědět
Teď jsem četla, že na příští týden Prymula chystá další opatření a to omezení počtu na společenských setkáních a oslav. Je mi z toho úplně špatně už 😞
Odpovědět
@bargama me taky uz je z toho zle🥺 zadny teseni jen stres. Jesti to omezi jen na 10 nebo 30 osob tak vubec nevim co budeme delat 😔tahle nejistota je neco silenyho.A nejhorsi, ze vyda nejaky omezeni, ktery bude platit hned a jak se ma clovek zaridit. A nejvic me prave se*e tohle avizovani nejakych opatreni dopredu, ale jeste nevi jakych🙈
Odpovědět
@marunnka už toho mám po krk. Hlavně že v týdnu říkal, že toto opatření je na 14 dní a pak teprve přijdou další a najednou už to zase bude teď. Už jsme se zařídili s hospodou do desíti, upravili zase raut. Dnes jsem byla na zkoušce u vizážistky, mám objednaný dorty, zákusky vše na 40 lidí a teď jako co? Do kdy mám čekat a co s tím vším pak 😞
Odpovědět
Profilova fotka
My máme 2.10., termín přesunutý z jara. Nejvtipnější mi na celé situaci přijdou dotazy svatebčanů, jak to jako na svatbě bude. Evidentně mám někde věšteckou kouli, akorát jsem zapomněla kde.. Taky jsem říkala, že kdyby ten ko**tek rovnou řekl, že od tehdy a tehdy budou taková opatřní a zařiďte se, a bude na to asspoň týden, tak je to příjemnější jak neustálé mlžení možná a kdyby :-/ @hlavalu Pokud tě to potěší, taky stále nemám v čem jít. Jsem sama sobě švadlenou a s tím co se (ne)děje ani nemám moc chuť něco došívat.. 🙂
Odpovědět
@cat1505 přesně, taky nevím, co komu říct a jak to teda řešit. Už toho mám po krk s už se těším, až bude po všem 😞
Odpovědět
Článek se načítá
@bargama presne no...a taky rikal, ze to da vedet s predstihem, aby se svatebcani mohli podle toho zaridit.Tak to jsem zvedava na ten predstih.To bude zas platit od hned.My mame pres 50 lidi, dnes jsme taky objednali dort a zakusky a vse uz jinak mame hotovo.Vazne nevim co pak s tim a to nemluvim o kytkach, kolackach a plno dalsich veci.Ani na to nechci radsi myslet.At uz je to fakt za nama🙏
Odpovědět
No, tak teď jsem četla tohle: "Ministr zdravotnictví Roman Prymula předpokládá, že ohlášené omezení volnočasových aktivit bude znamenat maximální účast 10 až 20 lidí. U svateb by se také měl snížit počet osob na přibližně 30. Vyhlásit nová opatření by se mohla v následujícím týdnu - ve středu, nebo v pátek." Jako že by nám třeba v pátek řekli, v kolika lidech to v sobotu můžeme udělat? Nebo budeme spoléhat, že to sice vyhlásí příští týden, ale platit to bude až později? Já se z toho už fakt picnu...
Odpovědět
No tak to je paráda. Neuvěřitelné, že jeden člověk rozhodne o takové akci ze dne na den. Už fakt nevím, co na to říct a už se těším, jak v sobotu před obřadní síní ráno vybírám, kdo bude moci dovnitř a kdo počká venku.
Odpovědět
@bargama 23. září vyšlo tohle: "Ministerstvo zdravotnictví naopak zatím neomezí počet hostů na svatbách nad rámec stávajících limitů pro hromadné akce. „O tom se zatím hovoří. Je jasné, že to je dopad, který je velmi citlivý. Pokud k němu dojde, bude avizován dostatečně dopředu, aby se mohli svatebčané a organizátoři zařídit,“ doplnil ministr." Ve středu (nebo dokonce v pátek) není pro svatby 3. října "dostatečně dopředu", takže když vyjdeme z toho, že co řekl ministr před 4 dny, to stále platí, tak se to našeho víkendu ještě netýká. Aneb tonoucí se stébla chytá 😄
Odpovědět
Dobry den, neresil jste prosim nekdo na jare svatbu pri omezeni poctu osob, zda se vztahuje i na deti, pripadne od jakeho veku? Mame 52osob, ale +16 deti, vesmes do max 3let. Dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
@anet999 to by mě taky zajímalo, my bychom se vešli i do těch 30, ale máme 8 jenom dětí a z toho 4 třeba do 5 let
Odpovědět
@anet999 ja to chapu tak, ze vzhledem k tomu, ze se ma potkavat co nejmene lidi, tak se do toho poctu pocitaji i deti..Nejak nevim, proc by nemely..
Odpovědět
@qlarinka proto se radeji ptam, treba u malych deti v kocarku mi to v tomto pripade uplne smysl nedava.
Odpovědět
Nouzový stav od středy? Co by to pro nás proboha zase mohlo znamenat? 😴
Odpovědět
Profilova fotka
Panebože..není nic lepšího než šířit paniku, protože neumím číst...žádný nouzový stav od středy není!!!!.. Budou o tom jednat..a de facto nám to může být jedno..jediné co by mohli oproti aktuální situaci je zákaz svatebního obřadu..ale o tom jim momentálně fakt nejde..V nouzovém stavu mohou zrychleně schvalovat zákony.. a to je to oč tu běží...tak prosím, čtěte než se tu zvedne debata a panika
Odpovědět
@iavaeata máte také svatbu 3.10.?
Odpovědět
@anet999 Děti se do toho normálně počítaly, to jsou taky rovnocenní lidi, kteří dokážou být nemocní a prskat 😄. Jinak s vámi holky se všema soucítím, pamatuju si, že jsem celé jaro byla dost nervózní, že nevím, co bude. Ještě začátkem února jsme si s tehdy snoubencem dělali srandu, že to přijde do Česka, bude zákaz shromažďování a přijdeme o svatbu. To jsme vůbec netušili, jak blízko jsme pravdě. Nakonec nám to prošlo, měli jsme ji 6.6., dokonce jsme měli i téměř původní počet hostů (bez těch, kteří sami nechtěli radši přijet), akorát holt lidi měli hadr na obličeji, mně to třeba nevadí, na fotky si to sundali a na hostině už to neměl nikdo. Ale ten stres během jara byl hrozný. Pamatuju si, jak jsme si v květnu upravovala šaty a boty a brečela jsem nad tím, že nakonec to ani nepoužiju nebo jenom před svědky. No ještě že jsem to nevzdala. Co mě těšilo, bylo, že jsme v tom neměli alespoň nalito moc peněz, kdyby to zrušili, tak na zálohách přijdeme o 1500 korun, ohromná výhoda oslav ve vesnickém kulturáku.
Odpovědět
Profilova fotka
@bargama Ne, o tyden dele.
Odpovědět
@iavaeata jen pro upřesnění- ve chvíli, kdy jsem dotaz psala, se zcela vážně psalo o nouzovém stavu od středy, cituji premiéra "Babiš uvedl, že v úterý bude Prymula mluvit s jednotlivými ministry. "Přepokládám, že svolá mimořádně vládu na středu, abychom na jeho návrh schválili nouzový stav," řekl předseda vlády." Myslím, že čtení tedy zvládám. A jediný, kdo tedy šíří paniku je naše vláda, která mění prohlášení z hodiny na hodinu a lidé jako vy, pak zbytečně útočí ve chvíli, kdy už je vše jinak. Samozřejmě, že jsem se pak také, stejně jako vy, dočetla, že se premiér při nátlaku opozice posral, a žádné takové unáhlené opatření už hodinu po přihlášení není aktuální. Takže i Váš komentář, o mém neumu číst, již nebyl aktuální. Obdivuji, s jakým klidem situaci berete, každý to má asi jinak a také má každý jine představy o svatbě že. My už 3x svatbu předělali, upravili raut a cukrárnu, hudbu, hosty, hospodu atd. Takže každé další smahnuti proutkem pana plukovníka Prymuly mě opravdu velmi znepokojuje, stresuje a děsí. A Vaše odpověď- že jediný, co se nám v nouzovém stavu může stát je, že sňatky zakáží úplně, ale to se určitě nestane, neberu vážně, protože přesně jak píšete, přesně toto jim nouzový stav umožňuje, rozhodování z hodiny na hodinu bez projednání vlády. Proto ta nejistota
Odpovědět
@bargama přesně tak! S podobnou reakcí jsem se setkala ve vedlejší diskuzi k 10.10. Ono je velmi pravděpodobné, že ten nouzový stav bude. Nehledě na to, že co hodinu je v médiích něco jiného. Ale chápu proč tady některé holky okolo sebe kopou, ač jsme na stejné lodi. Holt někdy se těžko zachovává odstup od toho, co si tu holky o svatbách vybájily a pak jim do toho zásah vyšší moci hodí vidle a je peklíčko.
Odpovědět
Tak holky, myslim, ze my co nas to ceka ted 3.10.to stihneme vse za 5 min dvanact.Protoze jestli od pondelka schvali nouzovy stav, tak urcite vetsi svatba uz bude problem. A asi nam vyjde i pocasi🙏🥳😍
Odpovědět
@marunnka užijeme si to 🙂
Odpovědět
Teď řekl, že svatby do 30ti lidí s platností až od 19.10. 🙂 takže paráda holky 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?