Nevěsty roku 2019, sem!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, plánujeme svatbu v září 2019.. no a mě už to samozřejmě chytá a nejradši bych sem tam něco třeba na dekoraci nakupovala (no, dobře, už jsem dvě věci koupila :D). Každopádně se chci zeptat, jestli někdo taky už začínáte plánovat na příští rok? Asi si spousta z vás řekne, že jsem trhlá a je zbytečně brzo, ale já se na to moc těším a prostě i z finančních důvodů - ať to pak není taková zátěž naráz, protože nejsem zrovna typ, co by s gustem ze dne na den vybílil účet :D - chci věci začít nakupovat postupně. Takže nevěsty 2019 sem a pojďte plánovat :)))) S.
Odpovědět
@t_t Tak to bohužel opravdu nejde.
Odpovědět
@mareritt 😁 mně je 30 a pamatuju si vánoce na chatě do roku 2000 kdy byly vyloženě metr závěje 😁 pravda, je to 18 let zpět ale tu bobovou dráhu jak v Kokosech na sněhu co nám dospělí udělali si pamatuju doteď 😊 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@t_t kolonku nechte prazdnou a az pujdete na matriku odevzdat papiry kuli snatku tak se zeptejte . Myslim ze by to melo jit . Preci jen kdyz si kazdy nechate jeste to sve prijmeni . Kdyz to jde udelat u nesezdanych paru tak proc by to nemohli jit po svatbe . Ale urcite se optejte at tu nesirim nejake bludy :-D . A proc si vubec chcete nechat sve prijmeni ?
Odpovědět
@t_t myslím, že děti narozené v manželství musí mít stejné příjmení (jednoho z vás pokud se budete jmenovat každý jinak). Proč to chcete dělat takhle komplikovaně?
Odpovědět
Profilova fotka
@t_t jeejda proc si to tak komplikujete? Myslim si ze do budoucna takoveho rozhodnuti budete litovat, budete to mit slozite. Tak si vemte obe prijmemi a deti budete mit vyreseni. Nedokazu si predstavit mit deti a kazde aby se jmenovalo jinak, nedokazu si predstavit jim a celemu okoli vysetlovat proc. A v dnesni dobe se budou ptat vsichni a vy to budete muset vsude vysvetlovat. To by se mi nechtelo. Pokud bych si chtela nechat i sve prijmeni tak bych to resila tou variantou ze si necham obe dve.
Odpovědět
@butterfly8812 nee, to není upsání, to je "přechylování" nebo jak se to jmenuje. v pravidlech čj by se to 100% našlo...
Odpovědět
Jsem si vzpomněla na ty perníky :) Ingredience 140 g cukru moučka 100 g tuku na pečení 2 ks vejce 1 lžička sody 2 lžičky perníkového koření 2 lžíce medu 400 g hladké mouky Postup přípravy Cukr utřeme se 2 vejci a změklým tukem na pečení, poté přidáme med a koření. Do této kašičky vmícháme mouku se sodou. Medu nedáváme víc, perníčky by byly tvrdé! Vypracujeme těsto a necháme 30 minut odpočinout v lednici. Těsto rozválíme na silnější plát a vykrajujeme libovolné tvary, které klademe na plech vyložený pečícím papírem. Medové perníčky pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C asi 8 minut
Odpovědět
@t_t Deti stejnych rodicu nemuzou mit ruzna prijmeni.
Odpovědět
@t_t Mohla bych se zeptat, proč jste se rozhodli k takovému kroku? Myslím ty ponechané příjmení ... Pokud si žena nechá své, ale vezme si i manželovo a bude používat i to jeho, to beru a znám docela často, ale chápu to dobře, že ty jsi například Nováková, on Svoboda a po svatbě budeš pořád jen Nováková?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky co hodlate udelat se zasnubnim prstynkem po svatbe nebo na svatbe? Ja planuju ze si ho normalne necham na prstenicku a snubni k tomu pridam a premyslim, ze bych si je po svatbe nechala u zlatnika k sobe pripojit :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_sev Taky budu nosit oba💖
Odpovědět
@lucie_sev já si ho přehodím na pravou ruku :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@lucie_sev prehodimnna druhou ruku :-). Pokud budu nosit na leve snubny, zasnubni půjde na druhou, ted ho nosim na prostrednicku a nechci si pak snubak poskrabat :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Joo a uz jsme nechali vytisknou na zkousku oznameni a chteli jsme to na bily papir a v copycentru jim to asi nedala a dali nam to na bily, pak takovy trpytivy do stribrna, zlata a neco mezi :) udelali mi radost nenapadlo me to dat na nejaky jiny nez byli papir a dopadlo to tak ze jsme se shodli ma tom dostribrna, dodava to tomu celkem smrnc a hodi se mi k botu a satum 😄😄😄
Odpovědět
@butterfly8812 : ad Fusek/Fuseková : to by se zcela vymykalo českému tvarosloví, mně by to pasovalo spíš ke slovenštině. V ČJ máme přece Marek-Marková, Buček-Bučková, Dufek-Dufková,....I já mám příjmení takhle vytvořené. @lucie_sev : kdybys to s těma ponožkama nenapsala, tak bych tu souvislost vůbec nepochopila. Ano, taky říkám fusky, ale příjmení mi je nepřipomíná a myslím, že se tím nemusíš vůbec trápit. Perníčky jsem z důvodu tvrdosti vypustila ze svého repertoáru. Že bych se tady pro letošek inspirovala?
Odpovědět
Profilova fotka
@markarola mozna to mam vic spojene protoze kamaradi mu nerenkou jinak nez fuskyn tak proto mi to porad pripomina ty ponozky 😄😄😄
Odpovědět
já právě o tom zásnubním přemýšlím taky. nejradši bych je nosila oba na jednom prstě, ale asi se nebudou k sobě hodit... uvidíme, co zlatník vymyslí...
Odpovědět
Profilova fotka
Zasnubni půjde a už vlastně je na pravé ruce . Bohužel oba dva mi nejdou dohromady , mám zásnubní dost výrazný . Ale mě to nevadí ;-)
Odpovědět
Zeny, další ma recenze. Krabicka z ali, cena necelych 30kc (tady na bazaru i 200kc). Vse spolu licuje, magnet je docela dost silny, je potreba prejet krabicku smirkem (jdou videt trisky). Pokud se k ni bude chovat postacka slusne a nebude vam ji cpat na silu do schranky, tak ze se krabicka poskodi, je to hodne muziky za smesnou cenu 😊.
Odpovědět
@nicorodriguez ta kočka je krááásná! :) co to je za rasu?
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez taky nad ni premyslime diky za foto :)
Odpovědět
@mija_91 ragdoll 😊.
Odpovědět
@lucie_sev Mohla bych požádat o info ohledně tisku? Chceme to tento týden taky vytisknout, ale lámu si hlavu nad papírem. Jesli jít až do 300g nebo stačí méně. Kolik máš ty? Nechávala sis to i ořezat? :) děkuji za info
Odpovědět
Profilova fotka
@erefka jee tak to vubec netusim ale je pevny takze si myslim ze 300g to bude urcite :) zatim mam vytiskle jen vzorky kvuli barve papiru, nebo spis jsem chtela jen vedet jak to bude vypadat vytistene a v copycentru mi to vytiskli na nekolik papiru, pry at mam na vyber :) Urcite si oznameni necham i narezat :) oznameni budeme mit velilost A6 a karticky s pozvanim ke stolu 6x9cm
Odpovědět
@erefka my zkoušeli tisknout na papír 250g a zvládla to velká kancelářská tiskárna v pohodě
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vy jste se tu rozjely. :-D Už jsem se docela v tom ztratila. :-D Konečně už mám potvrzený termín svatby 1.6. ve 12:00, na matriku musel zavolat snoubenec, když jsem tam volala pokaždé já, tak mě jen odbyli tím, že ještě nemají termíny atd.. A dneska? Bum zavolá snoubenec a najednou všechno ví :-D Mám strašnou radost, už konečně můžu začít řešit oznámení, jak já jsem se na to těšila. :-D
Odpovědět
@lucie_sev Chápu, že to pro některé může být divné, ale nedokážu si představit, že bych se jmenovala jinak, a svoje příjmení se mi líbí. Ale každopádně to ještě s přítelem probereme
Odpovědět
Profilova fotka
@sarlosn tak gratuluju někdy je s něma těžká domluva, my máme naštěstí super matriku a paní matrikářka nám vyšla ve všem vstříc :) taky máme termín 1.6. ale v 11:30 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@t_t tak to bych se přikláněla k variantě nechat si obě přijmení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_sev Matrikářka je tam taky super, hrozně milá a hodná.. Jen podruhé už jsem mluvila s někým jiným a ta mě odbyla teda hned.. :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?