Nevěsty roku 2019, sem!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, plánujeme svatbu v září 2019.. no a mě už to samozřejmě chytá a nejradši bych sem tam něco třeba na dekoraci nakupovala (no, dobře, už jsem dvě věci koupila :D). Každopádně se chci zeptat, jestli někdo taky už začínáte plánovat na příští rok? Asi si spousta z vás řekne, že jsem trhlá a je zbytečně brzo, ale já se na to moc těším a prostě i z finančních důvodů - ať to pak není taková zátěž naráz, protože nejsem zrovna typ, co by s gustem ze dne na den vybílil účet :D - chci věci začít nakupovat postupně. Takže nevěsty 2019 sem a pojďte plánovat :)))) S.
Odpovědět
@lucie_sev takže manžel je Fuska? :) No... škoda. :D Tak to máš bohužel jasný. Ale aspoň je to krátký a jednoduchý. ;) Aha, tak to tam možná bude spíš i to spojení s tou němčinářkou... Ty jo, už jsem se lekla, že jsem to přečetla špatně a myslela jsi Fuksová... To je totiž němčinářka na našem gymplu. ;) Tak třeba přítel popřemýšlí nad tím tvým příjmením. ;) @mija_91 Ha... :) No, Křeháčková.... A přítel mi to zpříjemňuje tak, že mi říká "Křehulko". Že se tak říkávalo jeho sestře ve škole. A musím říct, že to se mi docela líbí.... ;)
Odpovědět
Holky, oboje je úplně v pohodě!! Fakt znám lidi, co se jmenuji úplně šílené (pichal, soustalova,...)... tohle jsou fakt příjmení v pohodě. :))
Odpovědět
@butterfly8812 no právě, přemítam to ze všech stran. Ještě mám na rozhodnutí nějaký čas ;-)
Odpovědět
@mija_91 jj, já už narazila na pan Konečník, Šoustalovou zná přítel. ;) A přítel znal i pana Šourka.. ten se nedávno oženil a vzal si jméno manželky. ;) A já neříkám, že je to nějaké hanebné. Jen je to strašně krkolomné... Háčky, čárky...
Odpovědět
@butterfly8812 zas to většina lidi aspoň vysloví správně, je to krásný česky příjmení. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@butterfly8812 prijel je Fusek a nastesti do toho zenskeho to maji na Fuskova a ne Fusekova :-D :-D asi mi to vadi fakt kvuli te nemcinarce jinal bych to nejspis neresila. Nastesti to nejsou fakt zadne hruzy dnes sem mela v praci telefon s pani Šušňovou ja vim ze za prijmeni nemuze ale mela sem co delat se nesmat :-D
Odpovědět
@nimato jako, jeslti nemáš děti už na střední nebo tam brzo nebudou, tak bych asi zůstala jako ony. Ale pokud už na té střední jsou nebo brzo budou, tak bych si s nima sedla a vysvětlila, proč si chceš vzít jméno svého nastávajícího. A kdyby to byly holky, argument je jasnej - ony si pravděpodobně vezmou samy za pár let jméno někoho jiného a už se budou jmenovat stejně jinak než ty. A jestli mají tvého přítele rádi pochopí to. A stejně tak si myslím, že i tvůj přítel pochopí, když si kvůli malým dětem budeš chtít nechat své původní jméno. ;)
Odpovědět
@mija_91 právě že nevysloví, přítele věčně oslovují jako Řeháčka a to samé i jeho maminku a sestru - Řeháčková... ;) A věčně to jejich příjmení musí hláskovat... ;) :( @lucie_sev ty jo... Fusek bych teda do ženského tvaru automaticky dala na Fuseková. Tak přece není důvod z toho dělat Fusková.... :-o To je divný.... se asi zas někdo v minulosti na nějaké matrice upsal... :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@butterfly8812 je to mozne 😄 a sem za to rada Fuskova je lepsi nez Fusekova 😄
Odpovědět
@lucie_sev fakt? :D No tak v tom případě vidíš, mohlo být hůř... :D
Odpovědět
@lucie_sev @butterfly8812 holky, to je pořád dobré. Kamarádka má souseda, který se jmenuje Cigán (a ne, není to Rom :-D ). To je na ostravsku příjmení, které opravdu chcete, je tu celkem "černo". Budu mít podobné, takže žádná výhra :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_sev Nějakou dobu jsem brigádničila na poště. Vždycky mě bavilo na rajónu sledovat ta příjmení a cedulky na dveřích/schránce atp. Nejlepší byla ta jména, která se dala nějak zobrazit -- Hrachovcovi měli na dveřích keramickou tabulku s luskem hrášku a z něj vysypané čtyři kuličky s očičkama (byli čtyři a tohle zobrazovalo jejich rodinu), Máslovi tabulku s kostkou másla, jak jí projíždí nůž, Kočkovi různé čičiny atd. Strašně jsem podobným lidem záviděla, že bych chtěla taky takové jméno, aby se tomu dala přizpůsobit jmenovka na dveřích... Pardon, ale po přečtení tvého příspěvku (že máš něco s ponožkama) jsem si představila na dveřích na háčku pověšenou sbírku vyřazených fusaklí :-D :-D :-D. No nic. Ale Fusková, to nezní tak špatně, asi bych si to s tím ani nespojila ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@butterfly8812 Holky, já v životě potkala pána, který se jmenuje Kokot :-(....takže ta naše jména jsou oproti jeho úplně luxusní :-)
Odpovědět
@vendy_83 :D Ano... i tohle už jsem slyšela. :D No... Prostě... Pak se člověk jen zarazí, jak tohle jméno asi vzniklo.. :D
Odpovědět
Profilova fotka
@majulinkaaa :-D :-D :-D tak ted si mě pobavila :-D :-D :-D možná to s těma fusaklema někdy vyzkouším :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Ženy, prosím, nejde sice o nic ke svatbě, ale žalostně už sháním recept na perníčky, které budou 1. vonět Vánoci a 2. BUDOU MĚKKÉ. Ať už bych je dělala teď, nebo chvíli před Vánoci, to je jedno, ale chci konečně měkkounké perníčky pod stromek :). Nemáte teda nějaký osvědčený recept, prosím? A klidně ať naskočí, pokud ne, sama vykrajuju z vysokeho těsta :-). Vždy najdu nějaký recept, kde perníky buď voní ale za týden jsou jak beton a kolikrát tomu nepomůže ani jablko (no kdyby se i tomuto dalo vyhnout, bylo by to top).
Odpovědět
@nicorodriguez já jsem měla od kolegyně co je dělá v paneláku, loni jsem je zkoušela a měkké vydržely. Akorát nejsem doma, tak se ráno připomeň, zkusím ho pohledat. Ale obecně čím víc medu tam dáš, tím tvrdší budou.
Odpovědět
Recept bohužel nemám, ale pobavila jsem se u příspěvků s příjmením :-D Já budu taky za exota, budu si nechávat obě a ještě k tomu u obou sesekám -ová :-D Paní matrikářka má ze mě radost :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja chci taky recept na pernicky :-D kazdy rok se s nema muzeme mlatit :-D jediny kdo je zere jsou nasi kone oni jedini je zvladnou pokousat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez Dám ti recept na ty, které dělám já. Sama k sobě jsem přísná, ale nedávno jsem pekla na jednu akci do školy a doteď je všichni vzpomínají, jak byly měkoučké a voňavé, tak snad nekecali :-D 450 g hladké mouky 150 g moučkového cukru 1 prášek do pečiva 1,5 čajové lžičky sody perníkové koření (cca 1 polévková lžíce) citronová kůra 100 g Hery (někdy dávám až 150 g, záleží na náladě těsta :-D) 3 žloutky (a jelikož se mi těsto občas drobí, přidám ještě jeden bílek) 3 lžíce medu Docela naskočí, tak je nedávat na plechu moc blízko k sobě. Peču na 180 stupňů cca 6-8 minut, záleží na velikosti, tvaru atp. Ať se povedou a jestli se do nich pustíš, dej vědět, jestli to šlo :-)
Odpovědět
@saidy tak ten recept, prosím sem, taky za něj budu vděčná... :D :D :D
Odpovědět
@saidy hele ja ten med klidne omezim, klidne uplne vynecham :-D doplnim to vonavym korenim :). @lucie_sev ja miluju jak to voni kdyz se to pece, potom treba s jogurtem nebo rano k caji :-) ale kdyz to ztvrdne tak, ze to ani neulomis, je to minimalne (s prominutim) k nasrani :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
Musím se pochlubit x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nicorodriguez Peču je koncem listopadu a krásně změknou 😉 Suroviny : 500g hl.mouky , 200g mouč.cukru , 250g másla ( nastrouhat ) , 2 celá vejce , 1 lžička medu , 1 lžička jedlé sody , 1 lžička perníkového koření . Vše smíchat dohromady v hladké těsto . Nechat odležet do druhého dne , vyválet placku 3-5 mm . Vykrájené tvary dát na pečící papír potřeme čistým bílkem s trošičkou vody . Pečeme na 180st 6-10 min . Po vyndání přendáme na rovnou plochu . Bílková poleva : 2 bílky a postupně přidáváne nouč.cukru dokud není hmota tuhá
Odpovědět
@majamisa @majulinkaaa no vy jste uzasne ♥ polevu nedavam, a muzem vzdy vybirame pernicky bez polevy, takze o starost min :-D. Ale moooc dekuju, urcite ozkousim a uz se tesim jak tu bude vsechno vonet (dopadla na me Vanocni nalda, takze jsme dneska koupili veeelkeho trpaslika pod stromek, balici papiry a holubicky na stromek jako ze Sam Doma - priteluv nejoblibenejsi film)... Uz chybi fakt jen ty pernicky a ta vune 😊
Odpovědět
Profilova fotka
Jee bozi dekuji za receptik :-) noo hodne rychle se vanoce blizi, skoda ze jen v kalendari :-( snad budou zas nekdy vanoce bile
Odpovědět
@lucie_sev já se bojím že můj synek( 2roky ) uz bile vánoce jak my nikdy nezazije 😏 nejhorší je, že ani na horách nejsou bílé 😑
Odpovědět
Profilova fotka
Kvetou mi na pastvine pampelisky, kvetou stromy, vyletely vcelky, nevim kam to speje :( vsechno je nejak spatne :/
Odpovědět
Profilova fotka
@simsamsim no ja ti nevim, letosni vanoce budou moje petadvacate a moc bilych si teda taky nepamatuju. Jestli ten prosinec neprecenujem.. :-D
Odpovědět
Dobrý den nevěsty, mám na vás otázku ohledně příjmení dětí. S přítelem do chceme po svatbě nechat každý to své a přítel vymyslel, že pokud budeme mít děti, tak holčička bude po mně a chlapec po něm. Bohužel v dotazníku pro matriku tam taková kolonka není. Nevíte zda je to možné? Po nějaké dohodě třeba? Děkuji
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?