Nevěsty roku 2019, sem!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, plánujeme svatbu v září 2019.. no a mě už to samozřejmě chytá a nejradši bych sem tam něco třeba na dekoraci nakupovala (no, dobře, už jsem dvě věci koupila :D). Každopádně se chci zeptat, jestli někdo taky už začínáte plánovat na příští rok? Asi si spousta z vás řekne, že jsem trhlá a je zbytečně brzo, ale já se na to moc těším a prostě i z finančních důvodů - ať to pak není taková zátěž naráz, protože nejsem zrovna typ, co by s gustem ze dne na den vybílil účet :D - chci věci začít nakupovat postupně. Takže nevěsty 2019 sem a pojďte plánovat :)))) S.
Odpovědět
@lucie_sev 😁 šaty jsem si nechala ušít-tedy jen vršek, sukni jsem koupila.. svatbu mame kousek pod Brnem, kde je možnost byt celý den venku na zahradě+2 dřevěné altány,po 22h kvůli nočnímu klidu se přesuneme do velkého sálu s trámy..takže mě čeká dvojí výzdoba, pokaždé trochu jinak, ale hlavní co chci je krajka, nevěstin závoj a svíčky, světýlka... Jednoduchý bez jakýkoliv barev, nechat vyniknout ty dřevěný stoly a prostory- výzdobu si děláme sami.. hodně toho mam v albu, musím to mit na očích - trochu zapomínám na ty rodičovský 😁 malej bude mít v tý době 2,4 roku tak už bude frajer 😎 máme to spíš jako party protože díky oběma rozvedeným rodičům budeme mít z rodiny jen naše prarodiče a sourozence... Jinak kamarádi a docela dost malých dětí do 5 let 😁 takže už chystám detsky koutek.. nechceme žádné nucené hry typu kočár - budou piškvorky, házení kruhu na flašky, dřevěná věž a házecí pytlíky (to už mám objednane u jedné paní)… fotokoutek s polaroidem, hudba bude ze Spotify 😊 takže spíš taková zahradní párty 😎
Odpovědět
@majamisa já si kromě veškerého jídla budu zajišťovat a dělat sama.... Takže já a aliexpress se staneme velkými kamarády. A výzdobu mi pak pomůže udělat asi moje maminka. Nic velkého.. ;) Myslím, že to půjde zvládnout.. ;)
Odpovědět
Zkoušely jste jak zní vaše křestní jméno s novým příjmením? Já si ze srandy zkusila přepsat příjmení v podpisu pracovního mailu a vypadá to přinejmenším zvláštně. Asi se pak budu muset soustředit na to, jak se jmenuju :-D A teď to jdu smazat, než ten mail omylem někomu pošlu :-D
Odpovědět
@saidy v praci jsem minuly tyden popsala celou radkovanou A4 moj "novym" podpisem 😁😁😁😁 tesi me, ze nejsem jediny silenec :-D
Odpovědět
@saidy já budu mít největší "problém" s tím že nejsem ,,ová,, přítel má cizí jméno a dlouhý takže to byla jasná volba 😁
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam hlavne problem ze se mi pritelovo prijmeni strasne nelibi takze si budu zvykat asi dlouho :-/ ale jednou sem doma jen tak se srandy rekla jestli si nechce on vzit moje prijmeni a jeho odpoved byla ze to promysli :-D tak me trochu zarazil. Aj bych byla rada ldyby to tak dopadlo :-D
Odpovědět
@lucie_sev jo to sem taky zkusila a reakce byla jestli jsem se nezbláznila 😁
Odpovědět
@lucie_sev můj přítel taky nemá nic moc příjmení a navíc je celkem dlouhé, tak budu muset natrénovat podpis, ať to není jak od dítěte ze základky :-D ale variantu, že by s vzal on moje příjmení jsme neprobírali, já bych ani nechtěla.
Odpovědět
@lucie_sev ja mam taky trosku problem, ale ne s prijmenim jako takovym, ale a zenskyma v jeho rodine, ktere ty jmena nosi :-) ... Ale prdim na ne, hold s tchyni nikdy kamaradky nebudeme, tak se k ni ani hlasit nebudu :-D. Kdyz jsem mojemu rekla, ze by si mohl vzit moje prijmeni, tak to bylo skoro jak rozpoutani 3 svetove :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
@saidy Tak můj muž ma krátke přijmeni 3písmenka :D takže dobrý já si přidám "ová " , a i tak mi monogramy zůstanou stejné M.H. :D taky jsem doma navrhla , aby si vzal příjmení po mě a to tedy ani náhodou .
Odpovědět
Já už si to zkusila taky napsat. A teda.... hrůza... nelíbí se mi to a je to dlouhý a samý háček a čárka.. no... Budu si taky dlouho zvykat... A taky jsem navrhla, ať si on vezme moje moje příjmení. Tak 3. světová nebyla, ale ani to, že by to promyslel. Pohled byl jasně říkající, že tohle nemám ani zkoušet. ;)
Odpovědět
@majamisa my si to děláme (spis já dělám, znáte to :D) v podstatě svépomocí, vaří nám znamej, výzdobu si dělám sama,... koordinatorky mám, ale jen díky tomu, ze jsou to kamarádky sestrenky a ta mi je dohodila za zlomek běžné ceny a přece jen ten den se budou hodit... nechci, aby se organizačními věcmi zabýval někdo z hostů a budu klidnější, když vím, ze jsou tam od toho ony... kdyby mi je nedohodila sestrenka, uděláme si to sami... ;)
Odpovědět
Článek se načítá
Tak to já jsem psala svoje budoucí příjmení do svatebního alba, co jsem si koupila. Vypadá to jak od dítěte ze zs, ale to vypadá i můj dosavadní podpis... :D Nicméně v zásadě problém nemám, vymenim jednoho Němce za druhyho... (teď mám německy příjmení a budu mít zas, partner má taky shodou okolnosti německy :D). Spis jsem Premyslela nad variantou bez -ova, ačkoli se mi to běžné nelíbí, tak vzhledem k tomu cizímu příjmení by to znělo pěkné... nicméně mi bylo řečeno, ze to nejde, ze by partner musel být cizinec nebo bychom museli žít v cizině... přitom teď se vdavala kolegyně bývalé sestra a jmenuje se “voda”, tak to nechápu... oba jsou Češi jak poleno...
Odpovědět
Profilova fotka
@mija_91 Tak to je velice divne ,ze Vam to nechteji udelat . Vsak v papirech na matrice je i na to primo kolonka . A i moje kamaradka se letos vdavala a ma prijmeni bez " ova " a oba dva s muzem jsou cesi . Toto bych jeste asi poresila 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@mija_91 cooo to je blbost to ti nemuze nikdo zakazat dyt v tom papire na matrice by meli byt na to primo kolonky na vyber tvaru prijmeni. Kamaradka je taky bez -ova. No pritelova rodina krom tede jeho bratra a jeho vsechno vim vsechno znam manzelku jsou strasne fajn, ale to prijmeni se mi fakt nelibi :( uz ted si ze me delaji kamaradky srandu :-D
Odpovědět
No tak já vážně uvažuji o tom, mít dvě příjmení. Ač jsem byla vždycky proti a ani se mi to moc nelíbí z praktických důvodů, tak moje děti z prvního manželství si přejí, abych měla i jejich příjmení .....=-)
Odpovědět
@majamisa u nás je pravé kolonka jen, ze jeden z páru je cizinec, nebo budete žít v cizině a nebo můžete mít manželovo příjmení bez ova a za tím svoje příjmení s ova...
Odpovědět
@lucie_sev žádný příjmení není tak hrozny. ;) pokud to nejí vyloženě nějaký vulgární nebo tak... mě by hrozné vadilo být třeba soustalova nebo něco takovyho... :D :D :D
Odpovědět
@nimato : to ale není jen jejich příjmení, ale hlavně příjmení jejich otce. A řekla bych, že většině mužů bude vadit, když si kromě jejich příjmení nechá žena i příjmení po 1. manželovi. A vůbec ta dvojitá příjmení jsou opruz . Sousedka to udělala, na schránce kilometrové jméno, do žádného formuláře se nevešla , když to někomu diktovala, zkomolili buď jedno, nebo druhé,....Pokud nejsi nějak slavná, že už sis vybudovala umělecké nebo vědecké jméno, tak bych řekla, že to nestojí za to.
Odpovědět
@mija_91 kamarádka se vdávala letos v září a taky si dala příjmení bez -ová. A je tam na to kolonka s odůvodněním, jak píšeš. Nevěděla co s tím a matrikářka přímo na ni:"Asi plánujete do budoucna žít v zahraničí, že?" Kamarádka hned zareagovala a přitakala, že jo, že do budoucna přemýšlí, že by žili v zahraničí. Tak matrikářka přikývla a řekla, ať teda zaškrtne, že budou žít v zahraničí. Víc to nikdo řešit nebude. ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@nimato A děti nenapadlo , že by se jmenovali po novém manželi ? Někdo to tak dělá ;-) . Ale chápu pokud děti se svým otcem vycházejí tak proč se jmenovat jinak
Odpovědět
Profilova fotka
@mija_91 joo to je fakt jsou i daleko horsi 😄 tak si proste zvyknu ze se budu jmenovat po ponozkach 😄😄😄
Odpovědět
tak já když řeknu, jak se budu jmenovat, tak se všichni tak soucitně usmějí a řeknou:"No, tak není to nejlepší, tak si nechej svoje." :D Svoje si teda nenechám, to mi přijde divné. Přítelovo příjmení se mi fakt nelíbí, nicméně nic urážlivýho to není, jen krkolomný. Ale přítel mi to zpříjemnil a "zjemnil" a to se mi líbí. Tak si na to aspoň takhle pomalu zvykám... ;) On ví, jak na mě... :)
Odpovědět
@lucie_sev začíná mě zajímat, jak že se budeš jmenovat? :D
Odpovědět
@markarola ano, je to příjmení i jejich otce, ale já ho nosím delší dobu, než to svoje rodné a tím je pro mě i moje. :-) Budoucí muž s tím problém nemá. I když jak píšete, je to vopruz, v práci se hodně podepisuji a celkově je to hodně nepraktické....
Odpovědět
@butterfly8812 mě to vaše taky... :D
Odpovědět
@majamisa kdepak, to by mi neprošlo ani z jedné strany :-D Děti už jsou dost velké.
Odpovědět
Profilova fotka
@nimato Aha tak to ju 👍😉 . Tak pokud jsou děti už dost velké nechala bych si příjmení jen po muži .
Odpovědět
Profilova fotka
@butterfly8812 :-D :-D jako nic tragickeho ale fakt se mi nelibi :-D Fuskova :-D fusky=ponozky takze kamaradky uz me jinak nerikaji :-D :-D A navic se tak jmenovala moje nemcinarka ktera byla dost drsna a bali se ji vseci a nemel ji nikdo rad takze k tomuto prijmeni se mi vazou i dost blbe vzpominky 😄mozna se mi nelibi prave proto
Odpovědět
@nimato tohle dilema ti nezávidím. Moje sestra má z bývalého manželství dva syny a sestra si vzala příjmení svého nastávajícího a kluci si samozřejmě příjmení nechali (musel by souhlasit jejich tatínek, že by si vzali příjmení toho nynějšího manžela sestry). A i pro mě je to takové zvláštní, že se sestra jmenuje jinak než oni... :( Asi bych si buď nechala příjmení dětí nebo si dala obě... Aspoň v situaci, v jaké je sestra - kluci jsou totiž ještě malí (5 a 7 let)...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?