Nevěsty roku 2019, sem!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, plánujeme svatbu v září 2019.. no a mě už to samozřejmě chytá a nejradši bych sem tam něco třeba na dekoraci nakupovala (no, dobře, už jsem dvě věci koupila :D). Každopádně se chci zeptat, jestli někdo taky už začínáte plánovat na příští rok? Asi si spousta z vás řekne, že jsem trhlá a je zbytečně brzo, ale já se na to moc těším a prostě i z finančních důvodů - ať to pak není taková zátěž naráz, protože nejsem zrovna typ, co by s gustem ze dne na den vybílil účet :D - chci věci začít nakupovat postupně. Takže nevěsty 2019 sem a pojďte plánovat :)))) S.
Odpovědět
Profilova fotka
@katty10 Tak to je škoda :-( , my udělali přesný počet a budeme to předávat nejspíše při odchodů domů . Ale i kdyby zbylo tak med a víno se u nás využijí :-D :-D
Odpovědět
@majamisa Já je právě dala každýmu k jmenovce a stejně je tam nechali
Odpovědět
Profilova fotka
@katty10 Aha tak to je škoda :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@katty10 @majamisa Holky taky mám různé "blbůstky" pro hosty a nevěřím, že si je všichni je odnesou... v tomhle smyslu jsme my nevěsty hrozné...chceme jim udělat radost a přemýšlíme čím je potěšit a zároveň jim tak věnovat nějakou památku na naší svatbu.. ale ruku na srdce, tohle ocení jen rodina která si to opravdu schová a lidi co jsou povahou sběrači.. ve většině případů si to ostatní nevezmou, nebo to doma vyhodí. Tak si z toho @katty10 nic nedělej, určitě se jim to líbilo, ale prostě si řekli co s tím? Tak to tam necháme, lepší než to za rohem vyhodit. Dopadneme takhle na 80% všechny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chihiro Já jsem původně z tohohle důvodu nechtěla ani tisknout oznámení. Podle mě je prostě na nic 😄 jsem totiž přesně ten člověk, kterému ho dají a já už druhý den nevím, kde je. Ale ženich si ho přál, tak jsme ho nakonec měli, i když by mě docela zajímalo, kolik lidí si ho schovalo a kdo to hodil záhy do koše / šuplete / skříně, protože je to pro něj jen další krám do baráku 😄. Popravdě, já miluju jídlo, takže nějakou marmeládku, med, perník nebo třeba i medovinu nebo víno, bych si jako host vzala. Ale jak občas vídám propisky a placky a podobný věci - zbytečnost, která většinu lidí nezajímá. Jen se za to vyhodí peníze.
Odpovědět
Profilova fotka
@chihiro @armvdd Proto my zvolili to co se dá sníst , vypít nechtěli jsme žadné lapače prachu , fíkoviny co skončí někde v šupleti. Tak snas to hosté ocení :-D . Jinak ja mam doma schované všechny oznamení , které jsme kdy dostali :-D mam to jako památku
Odpovědět
Profilova fotka
@armvdd Myslím si, že moje svědkyně naše oznámení už vyhodila :-D :-D ta taky není sběrač :-) Já si teda oznámení taky @majamisa ráda schovám a i nějakou drobnost, mám doma takovou vzpomínkovou krabičku, ale jen do doby než se začne plnit pak to odspodu vyhazuji :-D Jedlé výslužky jsou prostě nej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@majamisa @chihiro Já už mám doma takových krámů, že jsem vyhodila i to naše oznámení 😂
Odpovědět
Profilova fotka
@armvdd :-D :-D :-D
Odpovědět
@chihiro přesně tak bála jsem se aby 20ks svatebních novin bylo dost a ono jich tak 13 zůstalo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@katty10 Já jsem tam udělala křížovku, docela těžkou, tak si je třeba lušťovkáři vezmou aby to mohli doluštit :-) Máme 66 hostů s námi a děckama...novin mám 25ks - počítám že jich minimálně 15 skartuju :-D
Odpovědět
@chihiro to Vám zbyde :D ne třeba ne naši svatební hosté si je prohlídli a pak je tam zase vratili :D
Odpovědět
Článek se načítá
Zeny, ja davam jako darek zalaminovane, rucne sbirane 4listky. Cert do toho kdyby ho tam někdo nechal 😃.
Odpovědět
Kamarádi dávali malé netřesky v asi ručně malovaných květináčcích, které sloužily současně jako jmenovky. Zbylo jich tam požehnaně. Když už chcete hostům něco dát, ať je to ideálně domácí (nižší náklady), ne moc velká piplačka a navíc něco, co případně budete schopni sníst/vypít i sami.
Odpovědět
My jsme jako dar zvolili ručně kované prsteny s krátkým textem ala pán prstenů. Papír jsme opálili ze všech stran, aby to nějak vypadalo, srolovali do ruličky a na roličku navlékli prsten s řetízkem a cedulkou. Pokud mi někdo tento dar na svatbě nechá, tak mu to s radostí a úsměvem na rtech donesu až domů. Ten papír vem čert, ale ty prstýnky jsme kovali sami. Mají v sobě něco z nás a byla by škoda je nemít. Neříkám, že je pak musí nosit. Když je strčí do skříně, vadit mi to nebude, hlavně, že je budou mít :-) A kamarádka nechala udělat malé dráčky, kteří sloužili jako držák na jmenovky. Dodnes ho máme v obýváku a stráží nám dveře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@momoe Můžu se jen zeptat, jak jste to dělali s velikostí prstýnků ? :-)
Odpovědět
Já se hlásím k těm hostům, kteří si ze svatby takové věci neberou nikdy. Pokud se to dá nějak spotřebovat (med a víno za mě super), tak to bych si asi vzala, ale bytostně nesnáším lapače prachu, takže dráčky, prstýnky a podobné by mě ani nenapadlo nosit domů, stejně bych to za týden vyhodila. Ono ve výsledku je to důležité pro novomanžele, kteří si s tím dali práci, ale hostům je to jedno až na nejbližší rodinu. My měli jako jmenovky perníčky a i těch nám zbyla hromada, dojídala jsem je 2 týdny po svatbě (nestěžuju si, mám ráda perník) :-D
Odpovědět
@miselinna velikost jsme zas tak neřešili. Vše odhadem. Z toho důvodu jsme taky přidali i ten řetízek. Kdyby jim to nebylo, pověsí to na krk či kamkoliv jinam a je to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@momoe Vím, že ti na tom záleží a dalo to určitě spoustu práce, ale já osobně bych to třeba nechtěla. Nevím, co bych s takovou věcí dělala. Prsteny nenosím (až teď snubní), řetízky taky ne a na co mít další "krám" v šuplíku?
Odpovědět
Devcatka, ted uz vdane pani, kdy na vas prisla predsvatebni nervozita? Nas to ceka za necele 2 mesice a musim rict, ze uz jsem trochu na prasky ted. Nemam totiz moc rada byt stredem pozornosti (svatba zde a s rodinami a nejblizsimi prateli je spise prani snoubence nez me, ja to chtela jinak ale udelali jsme kompromis, nicmene i tak z toho uz zacinam byt nervoznejsi). Spadlo to z vas v den D?
Odpovědět
@armvdd Chápu, že pro tebe a možná i jiné je to zbytečnost. Třeba i pro ty naše kamarády a rodinu to bude jen další krám v šuplíku, proč ne. Můžou si s tím dělat co chtějí. Tuším ale, že maminky z toho budou celé rozněžnělé, že jsme mysleli i na ně a vím minimálně o jednom kamarádovi, který z toho bude nadšený. Už ho vidím, jak si zapáleně čte text a o prstýnku bude mluvit jako o milááškovi :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@simmons doporučuji způsobit si úraz pak na nervozitu není tak nějak čas spíš řešíš jak to půjde nepůjde a tak. Svatbu máme zítra a teď řeším jestli to stihnu díky dopravě k doktorovi ... A je mi úplně jedno jestli budou Pompo y na výzdobu nebo tak...
Odpovědět
Tak my jsme dárečky pro hosty považovali za zbytečnost a upřímně význam moc nechápu (neberte to, prosím, nijak zle, ale dřív jsem se s tím nikdy nesetkala). Až poslední dobou je to hodně rozšířený "zvyk". A z mých vlastních zkušeností, i když se jedná o něco, co mám ráda (sladkosti, víno...), tak to stejně na stole při odchodu zapomenu a je mi jasné a chápu, že to nevěstu potom mrzí.
Odpovědět
@wanessa1Dekuji, ale takovehle veci skutecne neresim, to jde docela mimo me a ani to nebudeme mit, oslava bude uplne jednoducha. Ale jak rikam nerada jsem stredem pozornosti, to me znervoznuje a proto se ptam, zda nervozita z nevest opadla v ten den. Je to podobny druh nervozity jako treba pred zkouskou ve skole. Jednou jsem musela na podium a proste jsem se nevymackla, jak na me koukali lidi uolne jsem ztuhla. Celkem nerada bych tam stala neschopna rict ano :-)
Odpovědět
@wanessa1 Drzim palce, at vse dobre dopadne!
Odpovědět
@simmons Za sebe můžu říct, že největší nervozita přišla asi 3týdny před svatbou, kdy jsem měla pocit, že se to prostě nedá stihnout:-), obřad jsme měli v 10h ráno a kupodivu týden před svatbou jsem byla naprosto klidná a v den D taky. Jinak taky nejsme "oba" rádi středem pozornosti a tak jsme upustili od svatebních zvyků typu "rozbíjení talíře, různé chomouty, únos nevěsty, společná polévka s bryndákem na krku apod". A zdá se že to nikomu ani nevadilo a nikdo se toho nedožadoval.
Odpovědět
@lekulina Děkuji! Ano, tohle u nás taky nebude. Jen první tanec, ale jinak prostě oslava bez různých těhle tradic a věcí. Respektuji, že snoubenec nechtěl svatbu jen my dva + svědci (on miluje velké akce a je rád středem pozornosti). On zase chápe, že já bych se zbláznila, kdyby po mě chtěl úplně toto :-D Kompromis tedy byl. I lidí bude střídmě, ale stejně no... Doufám, že v ten den to nějak samo odezní, zároveň se bojím abych zase nevytuhla =-)
Odpovědět
@simmons já si k tomuhle zase říkám (a říkám to i mojemu muži), že to bude den o mě a o něm, né o těch lidech kolem. Takže ať se vykašle na to, že tam budou kolem nás, že tam bude fotograf a kameraman a prostě ať vnímá jenom nás dva a ostatní ať si třeba trhnou :).
Odpovědět
@nicorodriguez Snad máte pravdu, můj mi taky říká, že až tam budu, tak v tu chvíli na ostatní zapomenu (a já teda doufám, že když k nim budu při obřadu zády, tak to tak i bude) My máme tyhle divné reakce v rodině, sestřenici museli dokonce otázku opakovat. 3x. Vždycky, když měla říct ano, dostala z nervozity záchvat smíchu. Je to už přes 10 let, ale uvolnilo to tehdy atmosféru a do teď se na to vzpomíná :-) :-D Já se bohužel ale nesměju, já prostě jen nevydám hlásku :-S
Odpovědět
@simmons Budu držet palce, ať je nervozita menší a menší. Pokud máte jen střídmě lidí a všchny znáš, bude to v pohodě, neboj.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?