Kdy zarezervovat termín a místo svatby?

2. led 2021130

Krásný den všem, kolik dopředu je potřeba zarezervovat datum a místo svatby? Jsme čerstvě zasnoubený a zatím nad ničím nepřemýšlíme, ale na různých skupinkách jsem četla že je dobré zarezervovat místo i termín i rok a půl dopředu (hlavně teď když je hodně svateb přesunuto kvůli pandemii) 😅 Kdybychom např. chtěli až v 2022 máme to stejnak řešit co dříve?

 • Atraktivní letní termíny rezervujte opravdu s velkým předstihem. Klidně rok předem. Čím více si dáte času, tím máte lepší prostor pro výběr dodavatelů i místa svatby.

 • Ahoj 🙂
  Zasnoubili jsme se na začátku prosince a svatbu plánujeme na září 2021. Je fakt, že hodně míst bylo plných, ale stačilo napsat na víc míst a vybrali jsme 🙂

 • Zalezi kde byste svatbu radi. Kamaradi rikali, ze kdyz planovali oni, tak byla nektera lukrativni mista zabookovana i na dva tri roky dopredu. Diky temto "zkusenostem starsich" jsme booking mista a terminu na matrice (tohle je taky potreba sladit) zacali resit hned po zasnoubeni.

 • Sponzor fóra
 • Děkuji za odpovědi 😊🙏🏻 Nejspíš nechceme v létě protože vím že je to “sezóna svateb” a že je všude plno ale asi teda nad tím pomalu budeme muset popřemýšlet 🙈

 • @nina_zufic  Pokud byste chtěli mít svatbu třeba v říjnu, tak si myslím, že je to úplně bez problémů. Já napsala na hodně míst a byly volné termíny i třeba na červen i srpen, ale na nějakých místech se třeba konají svatby jen září-červen, mimo prázdnin, takže fakt záleží na místě 😃 A pak samozřejmě aby ti klapnul fotograf..🙂

 • @deniska_st  a to je potřeba i fotografa domluvit tolik dopředu? 🙈

 • Nepíšete, kde byste tu svatbu chtěli, jestli jen na radnici v místě bydliště, popř. v kostele. Jinak atraktivní svatební místa, hlavně v létě a v sobotu, bývají obsazená dlouho dopředu, takže pokud máte nějaké takové vyhlédnuté, poptala bych možnosti klidně hned.
  Místní radnici nebo kostel bych klidně nechala až na začátek roku 2022, matrika ani nemusí mít ještě na rok 2022 termíny.
  Otázka je, jak v současné nejisté době "covidové" dlouho dopředu cokoliv plánovat, ale já doufám, že rok 2022 už bude ok a budeme zas normálně fungovat.

 • Zeptejte se na daném místě co nejdříve. Oni vám sami řeknou jak to tam chodí. Nám řekla paní, že se u nich objednávají místa na další rok až v listopadu, tak jsme vše rezervovali a v prosinci nám oznámili, že provozovatel všechny svatby příští rok ruší. :/ Každý to má jinak a je třeba se sladit s matrikou..

 • @nina_zufic  Jo, fotograf a místo je nutné zamluvit takhle dopředu.. Napsala jsem asi 12 fotografům a volno měli asi 4 ☺️ takže míst určitě ještě nějací mají 🙂slight_smile:

 • Děkuji moc všem za rady 🥰🙈

 • @nina_zufic  Jak už tu padlo, tak záleží na místě i typu obřadu (civilní vs. církevní). Ale být vámi si vyberu orientační termín/měsíc co nejdříve a začnu hledat místo. Nám tyto dvě věci trvaly nejdéle sladit. Pokud nebudete trvat na konkrétním datu, které je atraktivní, třeba 22.2.2022 apod. tak si myslím, že pohoda 🙂. My jsme se zasnoubili v lednu a už v březnu jsme měli naplánovanou svatbu na květen na velmi oblíbeném lukrativním místě, kde jsou termíny plné i rok dopředu. Ale brali jsme, co bylo volné. Netrvali jsme na žádném konkrétním datu ani dnu v týdnu, vybrali jsme si z volných termínů, které měli.

  Takto dopředu je nejdůležitější vybrat termín, zamluvit si místo, zarezervovat si fotografa/kameramana. Ty zbylé věci jako catering, vizážistku, květiny atd mají ještě čas 🙂.

 • Pokud už víte termín, který byste chtěli, a máte vybrané místo, tak bych asi neváhala. My jsme rezervovali v březnu 2020 na květen 2021, a byl to poslední volný víkendový termín. Pokud máte žádané místo, může už být klidně víc jak rok dopředu zabrané.

 • Dobrý den! Na letošní sezonu bych doporučoval rezervaci dělat opravdu brzy. V roce 2020 bylo o 10 000 svateb méně, než v běžném roce a pokud letos Covid zmizí, tak bude pravděpodobně nával 🙂 Více najdete u nás na blogu 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Navrhuji oznámení na zakázku a na www.BudeVeselka.cz najdete mé návrhy kolekcí designových svatebních tiskovin, svatebních webů a dárků.
  Možnost EXPRES tisku - 1500 originálních svatebních oznámení za dobré ceny. Přes 2000 snubních prstenů ze zlata 14 karátů. Svatební motta a texty.
  Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!