Tanec s prskavkami - v kolik hodin?

30. led 2022190

Hezký den, mám dotaz především pro nevěsty, které to mají již za sebou.
Řešíme teď kameramana. Máme ho na 8 hodin (od příprav v 11:00 do 19:00). Ve 12:00 máme obřad. V kolik hodin máme dát tanec s prskavkami? Máme svatbu v příští rok v srpnu, ale v lese, takže západ slunce bude malinko dřív.
Kameraman navrhl delší natáčení, ale cena bude samozřejmě o 1.100 vyšší. Měl někdo tanec s prskavkami třeba v 18:00 nebo v 18:30? Předem všem děkuji za odpověď.

 • Ano, také jsem si všimla, že to máme podobné 🙂
  No jo, ale slunce může zapadnout až někdy v osm a to se nám ten kameraman prodraží 😕 Potřebovala bych vědět, jestli někdo měl svatbu v létě s prskavkami kolem těch 18:00-18:30.

 • Fotograf nemá problém, ale kameraman chce za nějaký čas navíc (konkrétně nabízí dvě hodiny navíc) za 1100,-. Cenově i službami je skvělý, oproti jiným, kteří se tu nabízí a pak ve videích dávají různé černobílé přechody, nedají tam ani jedno slovo nebo nemají videa chronologicky, ale všelijak přeházená a nestydí se napsat si o 30.000 a víc. Já chápu, že s tím mají práci a že je to nejen ten den svatby, ale i spousta času poté, ale ta videa pak ve výsledku vypadají hrozně. Tenhle má krásná videa i cenu. Ale říkám - nejsem si jistá, jestli chci připlácet dalších 1100,- protože jsou to asi dvě minuty, než prskavky dohoří a proto chci zjistit, jestli je měl někdo dřív než po 19:00.

 • My měli svabu až v říjnu. Ale idální světelné podmínky, kdy nás fotografka na tanec nahnala, byly 15 minut po západu slunce. Nebe bylo ještě světlé, ale v kontrastu s prskavkami vypadá tmavě. Ještě o 20 minut dřívě bylo ale normálně světlo a fotky vypadají jako za plného světla. V srpnu zapadá slunce kolem 8. To znamená, že kolem 7. je super čas na fotky v západu slunce, ještě o hodinu dříve bude slunce svítit v plné síle. To prskavky vyniknou leda po silné photoshopové korekci, ale vy sami si efekt toho tance neužijete.

 • Sponzor fóra
 • @rebe  fotografka nahnala - to je slovní spojení, ze kterého mám husí kůži 🤣

 • @danelai  vážně chcete řešit 1100 Kč v rozpočtu svatby? Je pochopitelné, že chce kameraman doplatek, zvlášť pokud je nějak levný (někdo s normální cenou 20K+ asi minuty řešit nebude, ale někdo za 6.000 už nechce zůstávat déle, neboť jeho motivace není příliš vysoká, to je asi pochopitelné 😄

 • @fosingr  Ano, kvůli pár minutám prskavek nad tím přemýšlím. Pouze se ptám nevěst, které už to mají za sebou, jestli měly prskavky dříve, než po 19:00. Na kameramana za 6.000 jsem opravdu nenarazila a k vašemu velkému údivu i ten s normální cenou řeší právě ty minuty. A chceme jít do něj, protože se nám jeho videa líbí 😎

 • @danelai  proč nereknes kolik stoji a co je podle tebe normální cena? Jako řešit 1100 mi taky přijde úsměvným za 1100 je tak cena za jídlo na osobu na svatbe
  .. Bud to chceš nebo Nechceš nic mezitím neni

 • @te_ssiinka_nelova  Však já to napsala, jak uživatelka výše - normální cena 20.000. A píšu slušně a poněkolikáté, že se ptám nevěst, které už to mají za sebou, jestli měly prskavky dříve.

 • 1100 KC je nula, nula nic pri svadbe. tie enize by som dala

 • @danelai  klidně si pis slušně a po několikáté, ale je jedno zda to čtou ty co svatbu už měly nebo planujou - jsi všem zjevně pro smích, protože řešit na svatbě 1100 je fakt dost k smíchu... Hezky den 😘

  Jo a fotograf za 20 tisíc na 8 hodin je za me dost předražený a ne, že je to normální cena. Normálně se dělá 12ti hodinovka, ale nevadí... Ale když někoho chci (já mám dost drahého fotografa) tak si to prostě zaplatim, je to za mě absolutně cajk, ale nebudu řešit nějaký podělaných 1100... Bud to chci nebo ne, nic mezitím...

 • Ja bych si spis zjistila, jak dlouhy zaber bude z tance, aby vas 5-10vterin nestalo 1100kc, to je podle me zbytecne a spis bych si to uzila na miste pri tanci do plna...

 • @te_ssiinka_nelova  Milá slečno, nevěsta se pouze zeptala vdaných, ale jak pročítám diskuze, zřejmě máte nějaké komplexy když se do každého navazite. Ke všemu máte připomínky a né zrovna společensky přijatelné. Pro smích je tu akorát ta která si naplánovala svatbu ještě před požádání o ruku. Nemám pravdu? 😉
  @daneila  Měla jsem prskavky v létě pár let zpátky v 7 a byla už tma. Dejte tanec dřív (bez prskavek) a prskavky nechte podle toho kdy bude tma. Pár vteřin za to nestojí. Ušetříte na svatební cestu 🙂

 • Hele, nemáš problem dát 20 000 za kameramana za 8 hodin ale máš problém dát 21 100 za kolik, za 10 hodin? To mi hlava nebere. Buď chceš prskavky a připlatiš si, nebo je holt oželíš.
  V 18:30 mi to přijde jako blbost - bude světlo a ty budeš nervózní ať se to stihne do 19:00 ať si náhodou kameraman neřekne o peníze za pár minut navíc.

  A mimochodem, není v lese otevřený oheň zakázaný? Zrovna prskavky mi přijdou dost nebezpečné, zvlášť jestli pujdes "levnou" variantou v 18 hodin do hustější části lesa.

 • Děkuji za rady. Prskavky jsou na tom místě povolené, ale po domluvě s kameramanem, kde by se jednalo o pár sekund, což sám napsal a na večerní zábavě ty záběry nejsou vždy povedené, jsme se rozhodli mít novomanželský tanec dříve a udělat později prskavkový špalír, který budeme mít minimálně na fotkách.

 • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

 • Sponzor fóra
 • @te_ssiinka_nelova  Pardon, to jsem nevěděla, že jste měli dohodu na manželství. Znám to trochu jinak. Stále nechápu proč mi tykáte a o půl sedmé jsem nepsala. Psala jsem že my jsme to měli v sedm. To má být výhružka? Tato stránka sloužila vždy k tomu aby nevěsty měly inspiraci a sdělily si své zkušenosti se svatbou ale vy jste zřejmě opačného názoru.

 • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

 • @danelai  je to zvláštní, u celodenního točení řešit půl hodinky a ještě když to není do noci třeba...

 • A jak se píše výše, na 8 hodin striktně na minuty za 20k, to není solidní nabídka. To ať se nikdo nezlobí. A říkám to z pozice svatebního profíka.

 • 8 natáčecích hodin je hrozně málo ať už s prskavkama a nebo bez. Pokud budete mít jen klip, tak asi ok, to se dá vždycky nadstavit nějakým "křovím". Pokud ale bude dělat i delší film, tak patrně bude muset kouzlit 🙂 10 hod. je minimum, ideálně 12. Ono to trochu trvá než se hosté uvolní a začne opravdová zábava

 • I já se snažím naladit čas na dobrou fotosoutěž. Ale fotograf mě přesvědčí, že všechno bude pod kontrolou, a já už se bojím.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Dobří Djové hrají skladby které chcete slyšet. Skvělí DJové hrají skladby o kterých jste ani netušili, že je chcete slyšet!
  Jambox.cz
  Celá ČR
  Zábavová kapela z Brna, která na parket dostane i zarputilé netanečníky.
  Kapela s bohatými zkušenostmi a širokým repertoárem, odehráno přes 1300 akcí po celé ČR i mimo ni, z toho více než 400 svateb.
  Články od našich partnerů
  Instax na svatbě jako nevšední zážitek
  Svatební fotograf pro celou Českou republiku
  Snubní prsteny - nejnovější trendy pro letošní rok
  Archiv článků od partnerů