Zábava na svatbě s jazykovou bariérou

14. úno 202310

Ahoj všichni, máte někdo zkušenost jaká zábava fungovala na svatbě, kde je mezi hosty jazyková bariéra? Naše svatba bude z větší části podle českého scénáře, ale bojím se že právě různé aktivity nebudou fungovat, neboť nebude jedna nebo druhá část rodiny rozumět která bije. Zvažuju tlumočníka, ale mám pocit že to možná trochu bude brzdit, navíc těch Česko-maďarských zase taky tolik není. Navíc jsme oba stydlíni a nějaké hledání podvazku, osahávání atd nám prostě přijde trapné a ani jeden z nás je nechce dělat (nic proti nikomu kdo je na svatbě měl, jen to prostě není náš styl). Tak pokud jste si některá brala cizince a rodiny se nedomluvily, jak jste tohle řešili?

 • Udělala bych z toho naopak výhodu a z obou zemí "vyzobala" tradice nebo hry, které vám oběma budou příjemné a rodiny se něco přiučí... Např. hra, že se rozdají papíry (může být rovnou dvojjazyčné) a tam je třeba 10 bodů - 1) Byl jsem s nevěstou v zahraničí, 2) Byl jsem s ženichem v hospodě, 3) Pozoroval jsem s ženichem nebo nevěstou hvězdnou oblohu, a vždycky se řekne číslo a kdo ten bod splňuje, tak se postaví. A nevěsta s ženichem hádají, co mají společného lidé, kteří stojí. Tj. ty charakteristky musí vymyslet někdo jiný než vy dva a čísla pak může třeba ukazovat na kartičce, a vy budete hádat, co ty lidi spojuje...

  Jednou jsme hráli kočár, kde ženich a jeho rodiče byli cizinci, tak rodiče byli koně a říkali jsme horses (nebo v jejich jazyce), hrozně se jim to líbilo, i když vůbec nevěděli, která bije, ale ostatní jim radili, ukazovali.

  Na tanec jazyková bariéra nevadí a na vysvětlení dalších věcí (třeba rozbíjení talíře nebo co budete mít), bych to krátce sepsala předem, nechala přeložit a dala třeba do svatebních novin nebo někde prostě vystavila, aby se ta rodina druhá dozvěděla, o co jde...

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Zachycuji okamžiky štěstí, které se již nebudou opakovat.
  "...je nám ctí vám dotvářet vzpomínky na tento skvělý den" Lukáš a Petra
  Rádi fotíme lásku takovou, jaká doopravdy je. Vytváříme momenty, na které se budete chtít dívat i když budete staří a šediví.
  Články od našich partnerů
  Jak zařídit pokoj pro hosty
  Zlato jako oblíbený šperk
  Jak (ne)používat stativ
  Archiv článků od partnerů