Jaké tradice rozhodně NE?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj 🙂 Ze zvědavosti se ptám, jakou tradici považujete za fakt hloupou a rozhodně ji nechcete na svatbě?
Odpovědět
1
2
@blankaa89 "chci svatbu, ne cirkus" je přesné 😄 souhlas... z tradic jsem odbourala skoro všechno - k oltáři se povedu sama, ženich bude mít motýlka, nebudu mít nic modrého, nebude myrta, nebude klasická hostina, žádné rozbíjení talíře, chomouty, probůh, únos, jakékoliv hry za účelem tahání peněz z lidí, házet kytkou nebudu, taky je mi jí líto... jediné, co zůstane je obřad 😄 krájení dortu a proslov. Z toho mám sice krapet strach, protože můj táta když se rozpovídá, tak je to na hodinu a vyprávění nemá pointu, ale tak zase nemůže to být všechno perfektní 😄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Jsem holka z Moravy, očekává se, že naše svatba bude tradiční.... a já si říkám proč? Zažila jsem asi 10 svateb, každá byla stejná, na každé jsem věděla, co přijde. Chci to jinak. Nebude svíčková se šesti, po které z pohledů svatebčanů soudíte, že by si nejradši dali dvacet. Budeme mít raut a každý si dá, kdy bude chtít. Nebudu házet kyticí (prakticky všechny holky už jsou vdané, jedna dokonce už i rozvedená, a další svou svatbu zrušila pár měsíců před svatbou, tak není zrovna v módu pomýšlet na vdavky). Nebudeme ani rozbíjet talíř. A co mě doslova irituje je ženich štípající dříví. Proč? Co to je za tradici? A kam tato tradice vůbec sahá? Do dob, kdy chlapi nedělali celé léto nic jiného, než sekali dříví, aby bylo v zimě čím topit? Vážně se na svatbě museli ukázat, že přeseknou špalek? Nemyslím si. Je to novodobý výmysl, páč dnes už někteří opravdu neumí chytnout sekeru do ruky, tak pojďme je zesměšnit. To je asi tak důvod, proč se tyto hry a kopání do zrovna zameteného rozbitého talířku dějí. Zesměšnit novomanžele. Všichni stojí a smějí se. A vy ze sebe děláte vola. Takže za mě rozhodně ne. Můj nastávající se za ta léta dřeva nasekal až dost, takže nevidím jediný důvod, proč by se měl zpotit v tom novém obleku u něčeho tak triviálního. Odmítáme hrát kočár nebo poznávat nevěstu podle lýtka či kotníku. Chceme si užít každičkou minutu toho dne a ne fůrt jen něco "muset". Nebo nedej bože, aby mě někdo odvezl z mé vlastní svatby. Ani fotit se nepojedeme jinam, zůstaneme s našimi hosty, takže v žádném případě. Každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Za mě vítězí užít si ten den se svými blízkými a nebýt za šaška. Uf... pardon, muselo to ven🙂.
Odpovědět
Zažil jsem svateb osobně už velmi mnoho a nějaký názor na to všechno mám. Ze zvědavosti jsem si prošel diskuzi a jak se dívám, spoustu věcí vidí podobně víc lidí 🙂 Spousta tady zmiňovaných "tradic" se totiž stala tradicemi jen proto, že se odkoukaly z amerických filmů, jiné měly zůstat zapomenuty v období nevkusu 90. let a nebo některé měly naposledy smysl tak před 100 lety (podobně jako pověry, proč nemá být svatba v květu apod.). Další věc je, že si osobně myslím, že si dospělí lidé ve společenském oblečení opravdu nemusí hrát jako malé děti a že organizovaná povinná zábava už od doby spartakiád a průvodů dávno není potřeba 🙂 Za mě jsou důležití hlavně lidé, tj. užít si naplno společnost těch nejbližších, potom dobré jídlo a pití a kvalitní zábava (muzika) na večer. Čím míň věcí se "bude muset", tím víc si to výše zmíněné užijete 😉
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?