Házet kyticí nebo ne?

Přemýšlím, jestli dodržet svatební zvyk házení kyticí, vzhledem k tomu, že na svatbě nebudeme mít skoro žádné svobodné dívky. Jediné svobodné tam budou 2 přítelovo sestry a když budu počítat i jeho táty přítelkyni, tak 3. Na první svatbě jsem ji také neházela, ale to byla taková svatba nesvatba...
Odpovědět
Profilova fotka
Vzhledem k malému počtu svobodných bych se jich zeptala, jestli by vůbec stály o to ji chytat. Na svatbách, kde jsem byla jako host, jsem do chytání kytice byla vždy "přemluvena" a vždy tam byla jedna/dvě slečny, které ji fakt chtěly chytit. Já se zbytkem jsem stála vedle nich a vlastně jsme tam byly jenom pro efekt a fotku. Kytku jsme ve skutečnosti nechytaly a jen tam stály a čekaly až ji chytí ty, co chtěly :-D Já házet na své svatbě kyticí nebudu, protože nás bude malinko. Svobodné budou asi jen 2 a to mi přijde zbytečné házet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já se házet nechystám...budu mít asi 2-4 svobodné..tak si raději nechám kytici, aby mi dělala radost ještě pár dní doma🙂
Odpovědět
Taky bych v tomhle počtu asi neházela. Ale jinak kdybys to chtěla kvůli sobě, můžou podle tradice chytat i vdané - pokud ji chytne vdaná žena, přinese jí chycená kytice štěstí do manželství :-)
Odpovědět
Profilova fotka
V tak malém počtu svobodných nevím, jestli tuto tradici nevynechat. U mě moje baby taky z poloviny asi chytat nechtěly či co, ale zase myslím, že se nakonec všechny dost nasmály a o to šlo nejvíc :-) Nakonec házecí kytici chytila přítelkyně od manželova bratra (švagrová z manželovy strany? rodinné vztahy mi nejdou) a vyplnilo se jí to, za rok bude mít taky svatbu ❤️
Odpovědět
Profilova fotka
@happynika já chytila kytici před 3 lety a svatbu snad budu mít letos 😀
Odpovědět
Já přemýšlím, že nebudu kytici házet, ale udělám to formou té stužkové, nebo jak se tomu říká, to u nás moc není, tak to bude něco jiného :). určitě si ale pořídím na házení nějakou menší kytici, svojí házet nechci.
Odpovědět
Já určitě házet nebudu, přijde mi to jako debilní zvyk, zničit tak krásnou kytku. Navíc je to jen převzatý zvyk z USA v posledních letech, ještě nedávno se kytkou vůbec neházelo. Přijde mi to stejné, jako teď některé nevěsty ničí šaty přímo na svatbě :-| Jelikož přítel nemá už mamku, dáme jí kytku pak na hrob.
Odpovědět
Na Vašem místě bych kyticí házela, jen kdyby mě o to některá z holek požádala (nebo její chlap) ,) Před pár lety jsme na svatbě mojí kamarádky byly takhle tři holky (já jsem měla přítele pár měsíců, další byla single a třetí bylo asi 11 :D) a nakonec jsme to zbaběle nechaly chytit tu 11 letou :) A musím říct, že jsem se celou dobu cítila celkem trapně...
Odpovědět
@fox29 Promiňte, ale to není zvyk z USA. Házení svatební kyticí je zvyk, který se nedodržuje jen u nás, ale i v dalších evropských zemích nebo třeba v severní Americe. Jedná se o tradici převzatou s anglosaských zemí (pojem používaný pro označení starověkých anglosaských království na jihu, východě a v centru Británie na konci starověku a na počátku středověku do sjednocení Anglie).
Odpovědět
Děkuji za vaše názory, nakonec jsem se řídila tím, že jsem se mých budoucích švagrových ptala, jestli kytku chtějí chytat nebo ne. No a jedna se chce vdávat, tak symbolicky ji hodím. Použiju na to jinou menší kytku z umělých kytek. Stojí jen pár stovek a rozpočet to tolik nezatíží. A moji kytici ze živých květů odvezu až budu moct na hrob mé babičky a dědy do západních Čech na památku, prozože se nedožili mé druhé svatby a bohužel ani dalšího pravnoučka... Babička umřela začátkem prosince, týden po jeho narození :-(
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?