Odpolední svatba

Zdravím vás nevěsty a vdané dámy. Ráda bych se inspirovala ohledně harmonogramu odpolední svatby. Obřad máme v 15:00 hodin a celý svatební den se odehraje na jednom místě, tedy bez přesunu. Novomanželské focení se z větší části odehraje před obřadem, abychom si nezkracovali čas se svatebními hosty. Počítám, že kolem 12:30 bychom mohli začít a nejpozději kolem 14h mohli končit. Předtím s největší pravděpodobností budeme obědvat, každý zvlášť. Já na penzionu se svědkyní a družičkami, které tam se mnou budou a můj nastávající u rodičů, kam se sjede jeho část rodiny na domácí svíčkovou. Máme v plánu tzv. 'First Look', tedy to, že se uvidíme poprvé v tom dni pouze spolu (s fotografem, který tento okamžik zachytí a s mou svědkyní, která bude asistovat v případě potřeby). Přemýšlím tedy jak zorganizovat efektivně den. V 15 hodin je obřad, pak budou následovat gratulace a skupinové focení, to předpokládám zabere cca hodinu a půl, tedy do půl 5. odpolední, pak bychom rádi odstartovali přípitkem a proslovem jednoho z rodičů nebo svědka (nebo první proslov dělá Ženich?) a rádi bychom rozkrojili dort a dali poklidný začátek s kávou... Zatím nevím v kolik začne raut, ten bude v kombinaci grilování a teplého a studeného rautu (řízečky, saláty, špízy... atd). Trošku se bojím, že hosté budou hladní, chceme sice úvodní raut, který bude před obřadem a na kterém by byly koláčky, kanapky, popřípadě jednohubky nebo domácí paštika), ale i tak trošku tápu. Co se týče dalších aktivit tak bude fotokoutek s instaxem a promítáním fotek, házení kytice, první tanec, tanec s rodiči a novomanželský kvíz, další aktivity budou možná v režii svědků, avšak únos nevěsty jsme předem zakázali. Prosím tedy ty z vás, kteří měli obřad takto pozdě a neměli společný oběd před, jak jste ten svůj den zorganizovali? Děkuji mockrát.
Odpovědět
Hodinu a pul spolecne foceni? To je hrozne moc, my meli max pul hodiny a hoste se po spolecne fotce tak nejak rozprchli takze kdyz jsme chteli skupinku tak jsme vybehli ven behem veseli a blyskli se, ale my nemame radi foceni.. ale hodinu a pul jsme nemeli ani s chlapem to by nam bylo lito. Jinak byly jsme na svatbe, kde byl obrad v 5, od tri byl prichystany koktejl, pohosteni( obed jsme si dali sami v 11), vse bylo na chate, takze deky, vodnice, pozoda v prirode, po obradu gratulace, proslov mela maminka nevesty, svedek zenichuv( tak i u nas) + strejda zenicha, pak novomanzele podekovali, pak se podavala spolecna polevka, byl tam party stan a pak venku gril, hudba byla z pocitace, dort meli ve forme makronek, koncilo se kvuli sousedum kolem 11, ale byla to pohodova, pratelska svatba
Odpovědět
@peggynka45 Tu hodinu a půl počítám obřad, gratulace, focení a přesun z louky k Vinnému sklepu. 😊 Jinak děkuji za komentář.
Odpovědět
@missynka91 my to mame naplanovane v rovnakych casoch, ale pocitame s tym, ze po obrade, gratulacii a pripitku zacneme hned s vecerou, ktora bude servirovana a krajanie dortu a kavu dame az potom. Myslim, ze ludia si daju nejaky lahky obed pred prichodom, ale nechat ich cakat dlhsie nez do pol 5 na jednohubkach je podla mna uz na hrane. Neskor vecer este planujeme studeny bufet (okolo 8-9)
Odpovědět
My jsme meli obřad ve 14h, před ním bylo na místě konání drobné občerstvení (kolacky apod.) po nem se vyfotili skupinky a slo se na jidlo. Meli jsme společnou polévku a hned po ní se otevřel raut. Každý se v klidu najedl, hosté se šli ubytovat a během toho jsme se šli s manželem fotit, kolem půl 6 jsme krajeli dort. Raut byl po celou dobu, studený doplňování, na grilu byly nejdřív steaky, později (kolem seste) se mohli začít odkrajovat z kýty. Hudba byla cele odpoledne, rekla bych ze tak kolem sedmé jsme si dali nás prvni tanec, o něco později se házelo kyticí. Ale všechno to tak nějak běželo samo a přirozeně, ze netuším, v kolik co bylo,, jen myslím ze původním plánům to úplně neodpovídalo ;-)
Odpovědět
My máme večerní obřad od 17.00, hosté se sjedou až odpoledne. Dopoledne si užijete s rodiči svatebni oběd. Bude to cupr 😎
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj,, my budeme mít nachystáno občerstvení při příjezdu hostů a svědkyně dostanou za úkol všem nabízet a "cpát" jim to :-D obřad ve 14, potom gratulace, skupinové fotky a přesuneme se jen pár kroků ke stolům na přípitek a proslov (ještě nevím kdo si ho vezme na starost) Potom chci stejně jako ty hned dort a kávu, ale raut už bude nachystaný a kdo nebude chtít dort, může si hned jít vzít něco z rautu. Přemýšlím že novomalnželské focení přesunu až po dortu, ráda bych si v klidu dala dort a kávu a partner určitě taky :-D Až dojíme a dopijeme, tak hosté dostanou instrukce co dělat, aby se nenudili (projít si objekt, zmapovat kde jsou toalety a koupelny, projít pokoje, zabrat si postele, vybalit si, najít fotokoutek a vyfotit fotky instaxem, nalepit do knihy, napsat vzkazy, najít alkohol a pít a jíst co hrdlo ráčí) a my se půjdeme vyfotit :-D Mezitím přijede a nachystá se DJ a my si po focení střihneme první tanec a pak už jen volná zábava.
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím jestli máš aplikaci Smarty- svatební průvodce. Dá se tam napsat celý harmonogram dne, já to mám od budíku, sprcha, umytí vlasů, SNÍDANĚ! až po volnou zábavu večer :-) Hodně mi to pomohlo a postupně dopisuju, když se dozvídám časy. Věřím že i ve svatební den jej využiju do obřadu a nebudu nervozní že jsem na něco zapomněla :D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, také jsme měli sraz v 15 hod bez společného oběda (i když obřad až uprostřed akce v 18 hod.). Oficiálně jsme začínali dortem a kávičkou, ale zároveň se rozjel raut, kdyby měl někdo hlad nebo nemusel sladké a dalo si říct teda docela dost lidí. (Začalo se hotovým - kanapky, řízečky, paličky, tatarák atd. a až po 18 večer se přidal grill). Ono když jedou třeba z větší dálky, tak mají oběd kolem 12 a to už je ve 3 - 4 hodiny hlad. Takže klidně předtím minirautík s kanapkama a koláčkama, jedině dobře, ale nebála bych se započít raut společně s dortem a kávou, nic tomu nebrání a aspoň se to rozprostře a nestojí se pak fronty.
Odpovědět
Holky, děkuji moc za rady a názory. Mini rautík je v plánu, co se týče toho velkého rautu, tak děkuji moc Niky, ten raut bez grilování na poobřadový úvod je super nápad, já právě řešila to, že s grilováním nezačnou třeba na tu čtvrtou hodinu, ale až kolem půl šesté, šesté, takže toto je fajn. Schůzku ohledně těchto věcí máme teď ve čtvrtek,tak snad budu chytřejší.
Odpovědět
@nikca92 Super, díky za info. Já bych taky ráda, aby to bylo hodně přirozené a nikdo se ničím nestresoval, jen přemýšlím jak to logicky poskládat, aby to aspoň trošku dávalo smysl. Časy řeším jen tak plus minus, znám naše rodiny a přátele, takže se bude jednat o velkou improvizaci, ale to jídlo a tak bych ráda trošku vymyslela. :-D
Odpovědět
@raduushka Super, nás právě odrazovali, že na začátek by nemělo být to sladké, že bychom měli dát společnou aspoň polévku nebo něco, ale my společný oběd nechceme, ani večeři. Ten raut, kdy si kdokoliv nabere cokoliv a téměř kdykoliv nám vyhovuje nejvíc. Smarty neznám, podívám se na to. Díky! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@missynka91 No taky jsem někde četla, že by lidí měli první sníst normální jídlo, ale vzhledem k odpolednímu obřadu počítám s tím, že většina už bude po obědě, takže dát si dort cca po 16te hodině by nikomu nemělo ublížit. Navíc mám pocit, že kdybychom s dortem čekali třeba až do 18ti tak už bude většina lidí připitých a nacpaných rautem a nikdo na sladké nebude mít chuť. Navíc to budeme mít celé venku a kdyby bylo horko, tak budu jen ráda když se dort nakrájí a co nejdříve odnese někam do lednice, než aby dalších X hodin stál venku a roztékal se :D
Odpovědět
Článek se načítá
@raduushka Vidim to hodně podobné. A také celý den bude probíhat venku, takže čím dřív se ten dort sní, tím líp. Zatím se mi asi nejvíc líbila kombinace, že se ofiko začne dortem, ale kdo nebude chtít, dá si něco ze studeného rautu. Ale chytřejší budu asi spíš až zítra.
Odpovědět
Ahoj máme to taky tak, v 15 obřad, předtím focení, poté gratulace, pár společných fotek, poté hned raut a sladký bar, v 6 přijede živá hudba, za mě Teda máte zbytečně moc aktivit kolem (Krájení dortu, tanec, házení kytkou, souteze), přijde mi, že to budete mít hodně zasebou a lidi se nebudou stačit bavit a tančit.
Odpovědět
@kimh No to my nemáme takto po sobě. Tanec chci až kolem 8. a těsně předtím jen hodím kytkou. A dort bych chtěla právě po přípitku, takže potkm cca 2,3 hodinky bude hudba, pokec, jídlo, pak tanec a zas tanec, hudba... A chceme jen novomanželský kvíz, ale jak znám naše kamarády, určitě nám ještě něco připraví. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
ahoj, jsem ráda, že čtu, že máte focení před obřadem, chci to taky tak, hlavně kvůli tomu, že svatba je v říjnu a třeba v 5 už nebude moc světla..a řešíte to, že vás partner uvidí před obřadem už "hotovou"? A jak se snubními prstýnky? Mít je na fotkách až po obřadu? Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacil1 ahoj, my měli focení před obřadem a bylo to fajn. S naším fotografem a kameramanem jsme se skvěle zabavili, seznámili se s nimi a aspoň z nás opadla nervozita :-) Neřešila jsem, že mě ženich viděl před obřadem. U nás to ani jinak vymyslet nešlo, když jsme chtěli focení ještě za světla. Prstýnky jsme před obřadem využili jen na fotku, kde byly položené na našich figurkách. A ani z fotek po obřadu nejsou prsteny nijak zvlášť vidět :-) mně se ale nelíbí takové ty detailní fotky prstenů. Pokud o takové fotky stojíte, tak by se daly dofotit klidně i po obřadu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?