Svatební šaty do kostela

Dobrý den, mám úžasné svatební šaty. Bohužel jsem si je kupovala v době, kdy jsme plánovali svatbu na zámku (ač cirkevni), ale nakonec jsme se rozhodli pro kostel. A já si nyní nejsem jistá, zda jsou do kostela vhodné. Samozřejmě to určitě budu konzultovat s farářem, ale první bych chtěla poprosit o váš názor- je to v pohodě, vyřeší to závoj, sáčko, nebo se mám poohlédnout po jiných? Kostel je na větší vesnici, takže to není úplně kaple, ale ani žádný chrám. Předem mnohokrát děkuji za každý názor 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@adela_seehofova Ahoj, kněz tě uvidí především zepředu, závoj udělá opravdu hodně (vím z vlastní zkušenosti), zároveň souhlasím, že nejspíš bude vhodným doplňkem i pelerína, sáčko, svetr, šátek, podle ročního období a stylu. Pro inspiraci když tak kukni do mého fotoblogu (taky jsem schovávala odhalená záda v kostele za kožíšek a závoj 🙂 ). Přeji Vám krásnou svatbu a především šťastné manželství 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
Záda a ramena bych zakryla (ale může být klidně i něčím jemným, průsvitným - tyl, krajka) a je to úplně v pohodě. Pokud teda nemáš zepředu výstřih, který by mohl s knězem šlehnout. 😄
Odpovědět
Profilova fotka
a takhle to vypadalo
Odpovědět
@zoe_se_vdava vepředu je neštěstí decentní vystrih 🙂 ramena mě tolik netrápí, viděla jsem spoustu nevěst v klasických korzetovych šatech. Ale když už některá měla poodhalena záda, tak to bylo mnohem decentnejši a vykompenzovane např dlouhý rukávem. 🤔 Ale asi radši něco vymyslím. 🙂
Odpovědět
@katarina_30_3 kožíšek je zajímavý nápad. 🙂 svatba bude koncem dubna, což už může být teplo, ale kostel je přeci jen o něco chladnější 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@adela_seehofova já jsem na konci obřadu byla tak ráda, že ho mám 🙂 netopilo se
Odpovědět
Profilova fotka
jsem ráda, že nemusím ve svatebním do kostela 🙂, asi by mě vykázali 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Ahoj! Taky mám svatbu v kostele a nebála bych se toho, kor jestli budeš mít závoj 🙂 Vím, že se běžně říká, že by si měla mít zakryté ramena, ale podle mě svatba je trochu jiná situace, kde to každý pochopí 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
A co je jako za problém? Tyhle panbickarsky bulls... asi nikdy nepoberu...
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova tak protože ve většině chrámech (ne jen v kostelích) se musí mít zakrytá ramena.. proto to slečna řeší. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@adela_seehofova Dobrý večer, pokud se v šatech cítíte dobře, určitě si je nechte..... 🙂. Já šiji svatební šaty a holá místa se řeší závojem, který si pak můžete sundat. Krajkovým šálem nebo jiným něžným šálem, bolérkem... 🙂. Přeji hodně štěstí 🙂. M
Odpovědět
Profilova fotka
@andelika29 a jako když uvidí farář rameno, tak se země otevře? Boze to jsou voloviny
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@adela_seehofova dobrý den, vdávala jsem se v kostele a měla jsem šaty s odhalenými rameny na názor pana faráře jsem se ptát nemusela sama sem se necítila v šatech vulgární a myslím i vy máte šaty decentní ikdyž s holými zády vám rozhodně ale doporučuji a to v rámci zdraví mít něco přes sebe protože ten chlad je tam stále jestli je léto nebo zima a já byla po hodince tak akorát zralá někam do tepla vydržela jsem to s šálou přes ramena 😉
Odpovědět
Děkuji moc všem za odpovědi. Já právě nemám zavoje moc v oblibě, takže chci jít bez něho, ale už jsem koukala po několika lehký prehozu přes ramena, který se dá využít i potom ve večerních hodinách, když se trochu ochladí 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova Ne, ale trochu ucty k mistum. Nejsem nejaka verici, ale trosku ucty a pokory k mistu a lidem by neuskodilo.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud se nekdo bere v kostele, mel by respektovat urcite zvyklosti, brat ohled a prokazat uctu k mistu a lidem, kteri tam ziji nebo misto navestvuji. Vzit v uvahu okolnosti a nejit svehlave a uminene za svym. Odhalena ramena do kostela nepatri, stejne jako minisukne ci kratke kratasy. Tecka. Pro krestany je kostel posvatnym mistem. Pokud se mi to nelibi a nechci to respektovat, tak na takova mista chodit nebudu. Do narodniho divadla si taky clovek nevezme otrhane laclace. Akorat by ukazal, ze je to naprosty buran bez spetky ucty a taktu.
Odpovědět
Profilova fotka
@iviiiii neřeknu, kdyby šla s vystrihem po pupek, mini sukni, ale proboha jsou to ramena... Ani do Vatikánu me nedonutili prostě Nechápu co je na ramenech tak strašně špatnýho..
Odpovědět
Damy klid. Kdyby mi slo o odhalena ramena, tak to neresim. Protoze se na to uz ani nebere na svatbach ohled. Spise jsem premyslela o tech odhalenych zadech, ktere jsou proste vic odkryte nez zakryte. Kneze mame mladeho, takze se da na hodne vecech domluvit. Spise mi slo opravdu o nejakou uctu k mistu a neudelani nejakeho fopa. Jak uvadela treba @iviiiii Byla jsem v narodnim, kde jsem videla skupinku studentu v ryflich, osoupanych teniskach a trikach s potiskem (a ja si tam tahala vecerni saty pres pulku republiky 😄 ). Samozrejme, ze je za to nikdo nevyhodi, ale prijde mi to nevhodne. Stejne tak mi je jasny, ze i kdybych tam prisla s vystrihem a minisukni, tak se farar neotoci a neodejde. Spise v ramci slusnosti a dobrych vztahu. ... Preci jen se budeme vdavat na vesnici, ve ktere jsem vyrustala. Takze nepotrebuji byt probirana jeste vic, nez budu 😄 PS. Ano, chci to u nas na vesnici.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?