Kde by se dal sehnat k půjčení český kroj?

28. říj 201940

Ahoj,
nevíte někdo, kde by se dal sehnat k půjčení český kroj? Nejlépe Praha a okolí 🙂

 • @clarinula  Zkusila bych fundus České televize nebo oslovit nějaké folklorní skupiny.

 • V Praze je několik folklorních souborů, které by mohli mít kroje originální. V ČT bych počítala spíše s kostými než krojem. Také hodně záleží na tom z jaké oblasti kroj chceš. Počítám, že kvůli čepení. To bys pak měla mít k dané oblasti nějaký vztah. Samozřejmě jde splácat x částí, tak aby to vypadalo "jako kroj", ale to je pak spíše divadýlko a paskvil, než úcta k tradici.

  Taky se ti nejspíše stane, že pod pojmem český kroj se ti objeví spíše něco co bude podobné kyjovskému (v lepším případdě přímo kyjovský kroj), který byl uznaný "českým krojem".

  Pokud ti to je úplně fuk a děláš to jen kvůli tradici slovenské části rodiny, tak bych asi klidně šla do toho kyjova. Je poměrně hodně půjčoven.
  Začala bych tím, že si vyberu oblast např. Mladoboleslavsko.

  A pak také pozor na to, že svatební kroj se vždy něčím liší. Třeba zrovna čepením a úvodnicí, které se ti asi bude shánět hůře.

 • @ardent1  ano presne, potrebuji ho kvuli cepceni. Je samozrejme moznost, ze mi kroj pujci slovensky soubor, kale jelikoz bude svatba na Slovensku, chtela bych, aby byl kroj cesky

 • Tak začněte tím, z jaké oblasti chcete. Pokud vám to je fuk. Tak nejsnadnější bude dostat se ke kyjovskému nejspíše...

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Pokud uvažujete o zakoupení svatebních šatů a ne jejich půjčení, přijďte se podívat k nám. Na zkoušení je třeba se objednat emailem nebo telefonicky.
  Svatební šaty Agnes,Elizabeth,Farletta,Ladybird a těhotenské Tiffanyrose. Obuv a doplňky. Obleky,smoking a žakety.Šaty pro družičky,šaty pro maminky
  Půjčujeme, prodáváme a zakázkově šijeme svatební šaty až do velikosti 60.
  Dále nabízíme i pánské obleky, fraky,chlapecké šaty a šaty pro družičky.
  Články od našich partnerů
  Obálky na svatbě jsou minulostí – Svatební inovativní aplikace Modrá stužka
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  Archiv článků od partnerů